Miziaforum's Blog

WIELKA BRYTANIA – PRACA POMOC , ZASIŁKI – od A do Z .


INFO STRONA PO POLSKU DLA POLAKÓW

CO CI SIE NALEŻY BEZ ŁASKI I KOMBINACJI .

KLIKNIJ
W.BRYTANIA KOMPENDIUM

Komentarzy 12 to “WIELKA BRYTANIA – PRACA POMOC , ZASIŁKI – od A do Z .”

 1. citizen said

  Bez łaski i kombinacji należy się Polakom obywatelstwo brytyjskie.
  Nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem. Po prostu, jak się gdzieś ma zamiar mieszkać latami to powinno się być obywatelem tego kraju. Jako europejczycy mamy pełne prawa ale z tą Unia nic nie wiadomo i lepiej się zabezpieczyć na wypadek gdyby miała się rozpaść. Wtedy status prawny Polaków zmieniłby się na tyle, że stracili byśmy prawo do pobytu w UK automatycznie, nie mówiąc o prawie do szkół itp.
  Trzeba najpierw zdać egzamin The Life in The UK (naturalization test). Więcej na http://www.lifeuk.in
  Kosztuje to 50 funtów

  Polubienie

 2. polskosc said

  Protestuję. Na ich stronie w rubryce bezrobotni jest Polak z papierosem w ustach, butelką w ręce i jeszcze dziwnie pochylony. To nie jest typowy widok Polaka bezrobotnego!. Ta witryna wyrabia negatywny stereotyp o Polakach. Powinni usunąć ten obrazek a zastąpić np obrazkiem kogoś przed listą ogłoszeń o pracę.

  Polubienie

 3. duppp6 said

  Fuck Poland” to strona, która powstała ostatnio na Facebooku. Od razu też rozgrzała internetowe łącza. Jej autorzy w niewybredny sposób wyrażają się o Polakach, „zachęcając” ich do powrotu do kraju. To kolejna akcja wpisująca się w antypolski, brytyjski krajobraz. Strona została zamknięta, ale pojawiła się kolejna – na zdjęciu widzimy Putina, wywabiacz plam i wrak polskiego tupolewa w Smoleńsku.

  Wulgarne obrazki, chamski język. Określenia „Polacy do domu” czy quiz „Co powiesz swojemu dziecku, jeśli spyta cię ilu Polaków potrzeba do wkręcenia żarówki?” – to najłagodniejsze „dowcipy”, jakie pojawiły się na tej angielskojęzycznej stronie. Stronie, która wywołała duże poruszenie wśród Polonii. I nie tylko.

  W komentarzach, rosnących jak grzyby po deszczu, nie brakowało wzajemnych oskarżeń i odbijania piłeczki. Część wpisów przypominała o współpracy polsko-brytyjskiej, zdradzie aliantów, działaniach naszych rodaków w czasie II wojny światowej. I roli, jaką spełniają obecnie – przyczyniając się do rozwoju brytyjskiej gospodarki. Z drugiej strony wyśmiewano profesje, jakimi parają się Polacy na Wyspach, niskie stawki, za jakie pracują i – mówiąc łagodnie – brak kultury oraz ogłady większości z nich.

  REKLAMA Czytaj dalej

  Tańczą na grobach, piją wódkę

  Karpie, wyławiane z parkowych stawów, lądujące następnie na talerzu. A także łabędzie – w polowaniu, na które mają się specjalizować przybysze znad Wisły. Od kilku lat brytyjskie media nie szczędzą Polakom „uprzejmości”. Tym bardziej teraz, w okresie kryzysu, kiedy coraz częściej oskarża się ich o wyłudzanie zasiłków, zabieranie Brytyjczykom pracy i rosnącą przestępczość.

  Niewybredne żarty, tzw. Polish jokes, nie są odosobnionymi wybrykami. Oprócz „Daily Mail”, „Daily Express” czy „The Sun” pojawiają się one również w innych mediach, w tym także w BBC – największej brytyjskiej stacji radiowo-telewizyjnej, szczycącej się obiektywizmem i bezstronnością.

  Co jakiś czas jak bumerang wraca sprawa polskiego antysemityzmu. Pierwsze skrzypce w tym chórze gra publicysta dziennika „The Times” Giles Coren, który niedawno, na łamach tej gazety obwieścił, że Polacy nielubianych Żydów wrzucają do studni, po czym piją wódkę i tańczą na ich grobach.

  Artykuł spotkał się z ostrym protestem ze strony wszystkich najważniejszych organizacji polonijnych w Wielkiej Brytanii, głos zabrała też ambasada RP w Londynie, która piórem ambasadora Witolda Sobkowa przygotowała sprostowanie. Ukazało się ono w „Timesie”, chociaż w okrojonej formie, trzy dni później. Czy jednak zrobiło wrażenie na Corenie? Wszak to nie pierwszy jego wyskok, w podobnym tonie pisał już wcześniej.

  Odkłamując historyczne kłamstwa

  Jan David Niechwiadowicz, mieszkający w Cardiff i mający polskie korzenie polonijny działacz, w 2005 roku był inicjatorem powstania grupy Polish Media Issues. Początkowo liczyła ona pięciu członków, dziś jest ich ponad 70.

  – Od początku postawiliśmy sobie za cel zwalczanie stereotypów i kłamstw rozpowszechnianych w brytyjskich mediach na temat Polski i Polaków. Wzorem innych krajów musimy dbać o nasze dobre imię, z czym wcześniej, niestety, różnie bywało – mówi Niechwiadowicz, dodając, że w ciągu niespełna ośmiu lat działalności jego organizacja interweniowała w sprawie 1200 artykułów, programów i wypowiedzi szkalujących Polskę i Polaków. Wiele z nich dotyczyło oskarżeń o antysemityzm i określeń „polskie obozy koncentracyjne”.

  – Często zapomina się, bądź nie chce się pamiętać, że były to niemieckie obozy w okupowanej Polsce. Dlatego trzeba działać zdecydowanie, odkłamując historyczne kłamstwa – tłumaczy Niechwiadowicz. I podkreśla, że Polish Media Issues wydało na ten temat dwie broszury w języku angielskim i jedną w polskim.

  Jeden znika, pojawia się nowy

  To była internetowa bitwa na słowa. I wyzwiska. Do czasu, bowiem wczoraj, założona w sobotę facebookowa strona „Fuck Poland”, dzięki wielu protestom zarzucającym jej autorom łamanie regulaminu i podsycanie waśni na tle narodowościowym, została usunięta przez administratora. W tej akcji brał udział również Niechwiadowicz i wiele osób skupionych w jego grupie. Bulwersujący profil zniknął, tyle, że kilka godzin później pojawił się nowy – o tej samej nazwie… Na zdjęciu widzimy Putina, wywabiacz plam i wrak polskiego tupolewa w Smoleńsku.

  Z Londynu dla WP.PL Piotr Gulbicki

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Antypolska-strona-na-Facebooku-Polacy-do-domu,wid,15450536,wiadomosc.html

  Polubienie

  • miziaforum said

   no cóż wiekszosc to bajki z .. wyssane – a zatem muszę zamieścić prawdziwego arta o kulturze angoli mamy fotografie z krakowa jak po pijanemu srają w środku miasta latają na golasa szczaja gdzie popadnie zrobi się arta z PROWOKACYJNYM ANGIELSKIM TYTUŁEM
   ;-0

   CZAS POJECHAC PO ANGOLACH A JEST CZYM OJ JEST

   Polubienie

   • polskosc said

    Za te zabawy weekendowe nie należy ich atakować. Jeżeli się załatwia nie tam gdzie wolno to mandat wystarczy. Powinni zrobić dzielnicę turystyczną z krzaczkami gdzieś nad Wisłą i niech się tam bawią jak chcą. Turystyka to pieniądze, a golasy gdzieś nad Wisłą to komu to szkodzi.

    Polubienie

  • polskosc said

   Ostrożnie. Takie strony antypolskie często piszą żydzi skłócając Europejczyków między sobą. W USA takie ośmieszanie Polaków jest przez rozgłośnie żydowskie.Najpierw należy ustalić kto za tym stoi. Anglicy mogą wyrzucać Polaków od siebie a Polacy mogą wyrzucać innych od siebie.

   Polubienie

 4. Marysia said

  Przeklamane informacje dotycza nie tylko Polakow.Na niektorych portalach ukazuja sie artykuly falszujace takze informacje o roznych waznych wydarzeniach w Europie.Na przyklad ostatni wpis kefira o demostracjach we Francji .Uczynilam komentarz prostujacy podany artykul , ktory zostal usuniety przez kefira.Ma do tego prawo , zeby usunac.Od dawna blokuje moje komentarze.Uczciwosc wymaga , zeby nie umieszczac artykulow , ktore manipuluja.

  Polubienie

 5. edgier25 said

  PACZTA I PODZIWIAJTA !!!!!!!!!!!!!!!

  http://edgier25.wordpress.com/2013/03/29/uwaga-tylko-dla-osob-o-silnych-nerwach-ohydna-swinia-w-obiektywie-internetowej-kamerki-bez-cenzury/

  Polubienie

 6. […] WIELKA BRYTANIA – PRACA POMOC , ZASIŁKI – od A do Z . […]

  Polubienie

 7. […] WIELKA BRYTANIA – PRACA POMOC , ZASIŁKI – od A do Z . […]

  Polubienie

 8. […] WIELKA BRYTANIA – PRACA POMOC , ZASIŁKI – od A do Z . […]

  Polubienie

 9. Arkenzy said

  Aktualne progi podatkowe w UK . I jak tu nie kombinować , jak tam kwota zwolniona z podatku jest 10 razy wyższa niż w Polsce. Czyli minimum potrzebne do przeżycia , a ceny w sklepach takie same
  http://www.fakt.co.uk/progi-podatkowe-w-uk-2017-2018/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: