Miziaforum's Blog

dla katolików OSTATNI SPRAWIEDLIWY .


POLECAM COŚ W WERSJI KULTURALNEJ ALE DOSADNEJ

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=88&Offset=5

Komentarzy 12 to “dla katolików OSTATNI SPRAWIEDLIWY .”

 1. AQQ said

  „Po pierwsze, biskupi, jako przedstawiciele nowej wiary, swoim autorytetem popierali i uświęcali przeobraże­nia społeczne 4 polegające na odbieraniu ziemi członkom rodów i nadawaniu jej biskupom, klasztorom i rycerzom. Wolni członkowie rodów, którzy tę ziemię dotąd wspól­nie uprawiali, byli w wyniku tych przeobrażeń bądź wypędzani, bądź przekształcani w chłopów zależnych od bi­skupów, opatów i panów, którym zostali przez księcia “darowani”. Rozbicie pierwotnego ustroju rodowego z inicja­tywy biskupów dokonane zostało z krzywda, olbrzymiej więk­szości społeczeństwa, której narzucono panowanie klasowe garstki obszarników w sutannach, habitach i zbrojach. “Zadzierzgnął się wówczas ostry konflikt między krzywdzo­nym a krzywdzącym, między wyzutym ze swego i wzboga­conym. Walka ta trwać miała przez całe tysiąclecie. Po jednej stronie znalazł się kościół, książę, formalny autor tych przesiedleń, rugów i darowizn ludności oraz ci wszyscy, którzy przez takie darowizny stawali się panami, właścicielami wielkiego majątku ziemskiego; po drugiej stronie stał ogół społeczeństwa, z wyjątkiem właśnie tej grupy uprzywi­lejowanej” 5.
  Po drugie, biskupi, uposażani przez księ­cia w ziemię i ludzi, stanowili tę kate­gorię obszarników, która najciężej gnę­biła darowanych sobie chłopów. Aleksan­der Świętochowski trafnie wykrywa przyczynę biskupiego okrucieństwa w stosunku do chłopów.

  “Kler podtrzymywał niewolę i rozszerzał. Za­prawiony do okrucieństwa w przymusowym nawra­caniu pogan nie czuł wcale wyrzutów sumienia z powodu ujarzmiania włościan. Nie cofał się nawet przed fałszowaniem przywilejów, ażeby mocniej wy­zyskiwać swych poddanych” 6.
  Po trzecie, biskupi nałożyli na całą lud­ność haracz dziesięcin. Już za Bolesława Chro­brego, w roku 1022, wybuchła w Polsce — mówicie słowami Długosza — “straszliwa zawierucha”, czyli bunt przeciw płaceniu dziesięcin. Przywódców buntu ścięto 7. Przymus płacenia dziesięciny był jedną z głównych przyczyn oporu pogan przeciw przyjmowaniu chrześcijaństwa, jak to wy­raźnie oświadczyli Szczecinianie spowiednikowi księcia pol­skiego Władysława Hermana, Niemcowi, biskupowi Ottono­wi Mistelbachowi:

  “U was, chrześcijan, pełno jest łotrów i złodziei; u was ucina się ludziom ręce i nogi, wyłupuje oczy, torturuje w więzieniach; u nas, pogan, tego wszyst­kiego nie ma, toteż nie chcemy takiej religii!

  U was księża dziesięciny biorą, nasi kapłani zaś utrzymują się, jak my wszyscy, pracą własnych rąk” 8.
  fragment z e-boka.
  http://publicdisorder.wordpress.com/2012/04/16/chlopi-a-biskupi-andrzej-nowicki-e-book/

  Polubienie

  • AQQ said

   Historia zatoczyła koło tyle, ze z 10-ciny, POrobiła sie 1000-cina!
   Na debilizm – ciemnotę i fanatyzm nie ma rady.
   Ludziska muszą upaść na dno a i tak nie dam ręki see obciąć, że zmądrzeją…

   Polubienie

   • miziaforum said

    zmądrzeją zawsze mówiłem ze głupka , ciemniaka mozna bolesnie wk… tylko walac go po kieszeni

    a już przysyłają kwity na zapłatę zamiast 400 zł 4000 tysięcy zł

    przykład pewien mój znajomy , zawsze madrzejszy i taki pyskaty – a teraz ZAMKNĄŁ TWARZ i milczy ale widzę że kipi !!!!

    Polubienie

 2. miziaforum said

  a to dopiero ciekawostka POSEŁ PLATFORMY

  ” John Godson.

  – Kiedy kradłem, mama sypała mi chili w oczy, a lanie do krwi było na porządku dziennym – zdradził dziennikarzom poseł PO,”

  http://politykier.pl/kat,1025795,wid,14574956,wiadomosc.html

  NO TAK WIEC POSTANOWIŁ UCIEC DO POLSKI – ABY WSTĄPIĆ DO PLATFORMY OBYWATELSKIEJ -ufff

  mało mamy rodzimych ……. jeszcze zaimportowanych nam trzeba

  widać mama za mało lała …..

  bo swój do swego trafił…..

  Polubienie

 3. Anonim said

  a ile naszych rodzimych celebrytow pojechało w świat a teraz na starosc wracaja do kraju ? i jescze maja roszczenia a podatki płacili w stanach lub w Francji

  Polubienie

  • miziaforum said

   no ile proszę o liczby ??

   lub przykłady powracajacych wraków do raju tuska po ratunek

   jeśli dasz dowód na 1000 osób w skali kraju w ciągu 20 lat poddaje się

   Polubienie

   • Marysia said

    Zachodni celebryci, aktorzy, spiewacy, kierowcy rajdowi robia kase nie tylko we Francji , w tym Francuzi i nie placa podatkow np. we Francji, a wieja do Szwajcarii , gdzie sie podatkow nie placi.Np. z fancuskiego podworka niejaki Delon,pilkarze co do jednego rezyduja w Szwjcarii lub Monako i podatkow nie placa, niejaki tenisista Noah zwial do USA przed francuskim fisusem,Dapardieau uciekl przed podatkami pod skrzydla Putina,Schummacher rezydent w Monako i nie placi podatkow, Polanski rezydencja w Szwajcarii, a wiec tez mial prawo do nie placenia podatkow, Kubica chyba tez zwial przed fiskusem do Monako..Kilka przykladow tych , co najwyzej sa na swiecznikach, a podatkow nie placa, choc zarabiaja na groszach przecietnych ludzi , ktorzy kupuja bilety na rozne imprezy i nie uciekna przed fiskusem…A o politykach sie nie mowi..Chyba , ze jakas afere wyciagna w walce o stolki..Bo aferami tez sie przyciaga elektorat i zniecheca przeciwnikow do przeciwnikow.W takim przypadku dowiadujemy sie, ze teb lub ow ukryl kase przed fiskusem..Ktos, kto okrada panstwo z podatkow jest zlodziejem..Ale liberalne panstwo pozwala nie placic podatkow wybranym..Nie zmieni sie nic, bo takie mamy prawo i mozna se wybierac kukiza np. celabryte, ktory jak wygra i sie dorobi na urzedzie wlozy pieniazki na konto w banku szwajcarskim i nie zaplaci podatku jak kazdy obywatel..Bogaci obywatele moga miec konta w bankach szwajcarskich, a placic musza daniny pozostali.

    Polubienie

 4. […] dla katolików OSTATNI SPRAWIEDLIWY . […]

  Polubienie

 5. […] dla katolików OSTATNI SPRAWIEDLIWY . […]

  Polubienie

 6. […] dla katolików OSTATNI SPRAWIEDLIWY . […]

  Polubienie

 7. […] dla katolików OSTATNI SPRAWIEDLIWY . […]

  Polubienie

 8. Aneta said

  Prosze o kontakt mail

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: