Miziaforum's Blog

Polska wypłaci Ukraińcom odszkodowania za mienie pożucone w Polsce – odszkodowania za AKCJE WISŁA , WNIOSKI SPŁYWAJĄ LAWINOWO !!

Posted by miziaforum w dniu Sierpień 11, 2017


WITAM .. CZYLI PAN MIZIA ZNOWU MIAŁ RACJE PONAD 1 ROK TEMU ZAPRASZAM DO STAREGO LINKA TU 

https://miziaforum.wordpress.com/2015/05/08/komor-zwycieski-nadchodzi-czas-szczerosci-bolesnej-czyli-lamanie-karku-narodowi-bez-znieczulenia/

I CO ? I CO MAJA DZIŚ DO POWIEDZENIA LUDZIE KTÓRZY NAZYWALI MNIE WTEDY DURNYM CHUJEM LUB RUSKĄ KURWĄ ,,,,,,

A tu informacja o tym ze PiS JEDNAK ZAPŁACI UKRAIŃCOM ZA ICH MIENIE I … NO ..

Obywatele Ukrainy masowo składają wnioski w polskich urzędach ws. wydania poświadczonych dokumentów potwierdzających własność nieruchomości z okresu II RP. Działania takie podejmowane są również poprzez działające w Polsce kancelarie prawne. Według naszych ustaleń, celem tego jest dochodzenie roszczeń o odszkodowania względem Polski.

Chodzi o dokumenty poświadczone urzędowo, które potem mogłyby być wykorzystywane np. w sprawach sądowych i procesach administracyjnych. W tym dotyczących odszkodowań za pozostawione w Polsce mienie.

Jak wynika z oficjalnych informacji uzyskanych w Archiwum Państwowym w Przemyślu, urząd ten nie prowadzi oddzielnych ewidencji dotyczących składania wniosków przez obywateli Ukrainy w sprawie wydania dokumentów potwierdzających własność. Dyrekcja Archiwum przyznaje jednak, że wpływają do niego „pisma obywateli Ukrainy”.

–  Obywatele Ci korzystają także z akt bezpośrednio w pracowni naukowej, podając głównie za cel kwerendy odszukanie dokumentów potrzebnych do ubiegania się o Kartę Polaka (także Kartę stałego pobytu). Wówczas przedmiotem badań stają się dokumenty metrykalne bądź inne (…), których celem jest potwierdzenie obywatelstwa polskiego – informuje przemyskie archiwum.

Nieoficjalnie udało nam się jednak potwierdzić, że obywatele Ukrainy od kilku lat składają tam dużą liczbę wniosków o wydanie dokumentów archiwalnych, potwierdzających własność nieruchomości w okresie  międzywojennym, poświadczonych. Przy czym powoływanie się na procedurę dot. uzyskania Karty Polaka wydają się być tylko pretekstem. Bywało również, że zdarzały się zapytania z powołaniem na duże roszczenia. Zdaniem jednego z naszych źródeł, działania te mogą być koordynowane przez jakiś ośrodek we Lwowie i nie jest przypadkiem, że Ukraińcy w pewnym momencie zaczęli masowo składać tego rodzaju wnioski.

Prawnicy wchodzą do akcji

W tych przypadkach wnioski składane były przez konkretne osoby – obywateli ukraińskich – w przemyskim archiwum. Jednak udało nam się dotrzeć do dokumentów wskazujących, że działania te najwyraźniej przybierają bardziej sformalizowany charakter. Ukraińcy zaczynają składać tego rodzaju wnioski nie prywatnie, ale poprzez działające w Polsce kancelarie prawne, w tym wyspecjalizowane, udzielając im wcześniej pełnomocnictw.

Przypadki takie odnotowano m.in. w powiecie jarosławskim. Przykładowo, do tamtejszego starostwa powiatowego wpłynęło pismo z warszawskiej kancelarii prawnej, działającej w imieniu obywatela Ukrainy, którego przodkowie posiadali polskie obywatelstwo. Dziadek wnioskodawcy, który w 1946 r. został przesiedlony do USRR, posiadał nieruchomości  w gminie Ryszkowa Wola (ob. w gminie Wiązownica na Podkarpaciu). Teraz, po śmierci ojca, obywatel Ukrainy chce uzyskać informacje dotyczące aktualnego oznaczenia nieruchomości, które stanowiły własność jego dziadka. Według pisma, zamierza on starać się o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym ojcu i dziadkach. W tym z tytułu nieruchomości znajdujących się w Polsce, „których może być spadkobiercą”.

W dokumencie podkreślono, że adwokat obywatela Ukrainy zwraca się z prośbą o wydanie stosowanego zaświadczenia w przedmiocie osoby figurującej na omawianych nieruchomościach jako właściciel, „a także zawierającego informację o ewentualnym wywłaszczeniu przedmiotowych nieruchomości”.

Dokument pokazuje badanie procedur przez potomków Ukraińców wysiedlonych po wojnie do USRR. Co ważne, wspomniane pismo kancelarii adwokackiej żąda od polskiego urzędu administracji publicznej podania geodezyjnych oznaczeń nieruchomości i wskazania obecnych właścicieli tych nieruchomości. Przypomnijmy, że polska konstytucja gwarantuje prawo własności, a działający w Polsce prawnicy mają tego pełną świadomość. Nastąpiło to bowiem w drodze prawnej, a nie wyłudzenia.

W innym przypadku, podobny wniosek, tym razem poprzez kancelarię prawną z Łodzi, został złożony w gminie Chłopice. Adwokat, w imieniu obywatelki Ukrainy, wnioskował o udzielenie wszelkich informacji na temat stanu prawnego i faktycznego nieruchomości położonej we wsi Dobkowice. Które, według pisma, jest własnością rodziny Ukrainki. Jak podkreślono, informacje te „są niezbędne do podjęcia dalszych działań mających na celu ustalenie prawa (…) do odszkodowania za pozostawione w Polsce mienie”.

Prawnik w piśmie stwierdza, że rodzina Ukrainki została przesiedlona z Polski na Ukrainę w 1945 roku. Zaznaczając, że jej rodzina stała się „ofiarą” Akcji Wisła oraz, że nie otrzymała żadnej nieruchomości zamiennej (wspomniana obywatelka Ukrainy pisze też o tym w pełnomocnictwie).

Przypomnijmy, że Operacja Wisła, polegająca na przymusowym przesiedleniu ludności ukraińskiej z Polski południowo-wschodniej na Ziemie Odzyskane, została przeprowadzona przez władze komunistyczne od kwietnia do końca lipca 1947 r. W jej ramach przesiedlono ponad 140 tys. osób. Podczas transportów śmierć poniosło 27 osób. Sądy wojskowe za współpracę z UPA skazały na śmierć 175 osób. Niespełna 4 tys. osób umieszczono w obozie w Jaworznie, gdzie – jak podaje  historyk Timothy Snyder – zginęło „kilkudziesięciu Ukraińców, w tym dwie kobiety, które popełniły samobójstwo”. Wcześniejsza wymiana ludności między Polską a ZSRR zakończyła się z kolei latem 1946 roku. Mimo to, UPA nadal prowadziła na obszarze Polski zbrodnicze działania. W trakcie tej akcji, do ZSRR przesiedlono ok. 480 tys. osób narodowości ukraińskiej, głównie z woj. rzeszowskiego (ponad 260 tys. osób).

Sprawa została przekazana do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Jarosławiu. Urząd stwierdził, że przedstawiony wniosek zawiera istotne braki formalne i wezwał do ich szybkiego usunięcia, pod sankcją pozostawienia podania bez rozpoznania.

– Ujawnione przypadki pokazują, że wbrew obowiązującemu prawu kancelarie adwokackie w Polsce, gdzie adwokaci znają traktaty i ustalenia powojenne mimo wszystko podejmują działania, które naruszają porządek prawny obowiązujący w Polsce. I próbują w jakiś sposób, posiłkując się fortelami, wyciągać dokumenty, które w moim mniemaniu naruszają prawo i interesy RP – mówi Kresom.pl dr hab. Andrzej Zapałowski, historyk i ekspert ds. bezpieczeństwa.

Zaznaczmy, że w tych przypadkach mamy do czynienia z przykładami tylko ze starostwa jarosławskiego. Nie wiadomo oficjalnie, jak sytuacja przedstawia się np. w powiecie przemyskim. Faktyczna skala tego rodzaju działań na Podkarpaciu nie jest znana.

http://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-szykuja-sie-wystapienia-o-odszkodowania-polski-news/

A POLSKIE MAJATKI I MIENIE NA UKRAINIE .. CO ROBI PAŃSTWO POLSKIE …. NASYŁA NA POLAKÓW ABW KTÓRE ICH ZASTRASZA JEŚLI CHCA ODZYSKAĆ MIENIE PO ZAMORDOWANEJ RODZINIE TAK TAK POLSKA BEZPIEKA ZASTRASZA DZIECI OFIAR ŻEZI WOŁYŃSKIEJ !!!!

WŁALLA

 

 

 

 

Komentarzy 71 to “Polska wypłaci Ukraińcom odszkodowania za mienie pożucone w Polsce – odszkodowania za AKCJE WISŁA , WNIOSKI SPŁYWAJĄ LAWINOWO !!”

 1. Lech X said

  A nienawiść rośnie.

  Polubienie

 2. llubię said

  Szykuje się nowa dzika reprywatyzacja … teraz nie będą się „odnajdywali” 140-sto letni Żydzi , tylko Ukraińcy .
  Ale te „majątki” to ledwie promil tego , co Polacy posiadali na dzisiejszej Ukrainie ( 1 morga ) … ale jak się Polacy o swoje upomną , to dopiero będzie ??? 😉 😛

  Polubienie

  • Lech X said

   Trzea zachęcać Kresowiaków do kolonizowania Małopolski Wschodniej wraz z Lwowem.Jak już Polacy by na dzisiejszej zachodniej Upadlinie urośli w siłe i Ukropy próbowałbyy napadać na Polaków to wkroczyłby się z misją stabilizacyjną.

   Polubienie

   • llubię said

    Nie wiem, o co chodzi z „tymi ziemiami” … bo nawet banderowcy ich nie ruszają i nie pozwalają tam nic budować ??? Tam chyba straszy , bo dlaczego tak się boją ??? … Wszystko leży i tak odłogiem 😦 😦 😦 Dr Kurek mówiła, że oni te ziemie nazywają „Warszawą” i na nic tam nie pozwalają 😦 😦 😦

    Polubienie

    • Lech X said

     O czym ty piszesz ? Jakie ziemie ?

     Polubienie

     • llubię said

      Te opuszczone na dzisiejszej upadlinie 😦

      Polubienie

      • Lech X said

       Ale my tu mówimy o prawie całym Lwowie, Stanisławowowie,Tarnopolu itd.
       Chachłąki pozajmowali domu po Polakach i są tam niczym pasożyty rujnujące piękno tych miast.
       Porównaj sobie jak wyglądają byłe niemieckie miasta Wrocław lub Szczecin , a jak wygląda Lwów czy inne miasta na Upadlinie.
       Brud Ukraińców jest widoczny wszędzie.

       Polubienie

       • Lech X said

        A co ciekawe odnośnie do kogo należy Lwów.
        Przeczytałem nawet na anglojęzycznej wikipedii , że ten ,,Lwów” rusiński(nie ukraiński) to były tereny przedmieść dzisiejszego Lwowa, czyli w domyśle zadupie nie będące w żadnym wypadku związane z centrum miasta, ba nawet z terenami wokół centrum.
        Miasto zostało w pełni zbudowane przez Polaków, nawet w czasie administracji austriackiej w czasie rozbiorów.
        Za chwile jak znajde ten tekst to go tu wkleje. Myśle,że to będzie doskonały argument na banderowskich podludków.

        Polubienie

       • llubię said

        A ja Ci zaraz znajdę ten film z dr Kurek 😉 😛
        Ale wkleję w nowym komencie 😛

        Polubienie

       • Lech X said

        Prosze bardzo.Miałem dyskusje z jednym z chachłaków i zabiłem go tym argumentem:

        ,,,,It was planned in the second half of the 14th century, following granting city rights by King Casimir III the Great of Poland, who incorporated Red Ruthenia into the Kingdom of Poland
        in 1349. The king ordered Lviv to be moved more to the south, where a
        new city was built to the plan of a traditional European settlement: a
        central square surrounded by living quarters and fortifications.[1] ”Old, Ruthenian Lviv had become a suburb of the new Polish city.””
        ZRÓDŁO:WIKIPEDIA

        CO ZNACZY:

        ,,Było to planowane posunięcie w drugiej połowie 14 wieku, wraz z nadawaniem praw przez Kazimierza Wielkiego króla Polski,który przyłaczył Grody Czerwieńskie do królestwa Polski w 1349 roku.Król rozkazał przesuniecie miasta Lwów na południe, gdzie nowe maito została zbudowane według planu tradycyjnego europejskiego osadnictwa: główny plac otoczony pomieszczeniami mieszkalnyymi i fortyfikacjami. STARY, RUSIŃSKI LWÓW ZOSTAŁ PRZEDMIEŚCIAMI NOWEGO POLSKIEGO MIASTA”

        Uwagi z mojej strony:

        1)Grody CzerwieńSkie-tereny graniczne,sporne między Lechitami(Polakami-Polachami) a Rusinami.Kwestia przynależności ?
        Z wikipedii:

        ,,Grody te wspomniane są w latopisie „Powieść minionych lat”[1] JAKO GRODY LACHÓW. Zdobyte w 981 r. wraz z Przemyślem przez księcia kijowskiego Włodzimierza Wielkiego, zostały w 1018 r. odzyskane przez Bolesława Chrobrego w czasie wyprawy kijowskiej, by w 1031 zostać ponownie opanowane przez Jarosława Mądrego. Po przesiedleniu w okolice Kijowa części ludności lechickiej i rutenizacji pozostałej, ziemie te stanowiły zachodnią część Rusi Czerwonej, a ich nazwa zanikła”

        2)Gdzie jest naród rusiński ? Rusini ,gdze jesteście ? Za Rusina to się moge ja uważąć po mojej babce,która oficjalnie była prawosławna i miała nazwisko białorusińskie.

        Według argumentów podanych powyżej , żadna teoria średniowieczna o ,Lwie” sie NIE PRZEBIJA.

        KOPIUJCIE I ZACHOWAJCIE W RAZIE CZEGO.

        Polubienie

       • llubię said

        Jedź im ile wlezie i obalaj tę ich wydumaną „historię” 😦 😦 😦

        Polubienie

 3. Adam Boniek said

  Radca prawny Magdalena Szymala Grabowska napisała : budynku mieszkalnego o pow. 240 m3 (metrów sześciennych, w szkole podstawowej już uczyli, że powierzchnię mierzymy w metrach kwadratowych, no chyba że coś się zmieniło)

  Polubienie

 4. llubię said

  Mizia, wrzucaj te swoje filmy, bo jak ja to robię , to pewnie nawet nie oglądają ??? 😉 😛

  Polubienie

 5. marek said

  Oxana to czysto ukrainskie imie…czyli rzadza nami juz nie same parchate ale do spoly i upaincami (tzn. zajmuja wazne stanowiska w panstwie), z ktorych wiekszosc to tez parchate…

  Polubienie

 6. marek said

  nastepni do przejecia wladzy w Polsce…

  – Nagle nadbiegła chmara Cyganów, naprawdę ogromna ilość. W rękach mieli jakieś kije od szczotek – informuje ich pani Bożena. – Zrobił się ogromny harmider, zaczęto mi rozwalać samochód, wchodzono mi na dach, wyrywano drzwi, gięto maskę. Usłyszałam od nich: Po co tu parkowałaś, biała k…?

  http://www.dzienniknarodowy.pl/7841/czemu-tu-parkuje/

  Polubienie

 7. Witamicz said

  http://nazywointernet.blogspot.com/p/blog-page_3.html

  Polubienie

 8. llubię said

  ~Lech , masz tu ten film 😛

  Polubienie

  • Lech X said

   Dzieki 🙂 A tu mój komentarz odnośnie przynależnosci Lwowa i naszych ziemii zwanych grodami czerwińskimi:

   ,,Prosze bardzo.Miałem dyskusje z jednym z chachłaków i zabiłem go tym argumentem:

   ,,,,It was planned in the second half of the 14th century, following granting city rights by King Casimir III the Great of Poland, who incorporated Red Ruthenia into the Kingdom of Poland
   in 1349. The king ordered Lviv to be moved more to the south, where a
   new city was built to the plan of a traditional European settlement: a
   central square surrounded by living quarters and fortifications.[1] ”Old, Ruthenian Lviv had become a suburb of the new Polish city.””
   ZRÓDŁO:WIKIPEDIA

   CO ZNACZY:

   ,,Było to planowane posunięcie w drugiej połowie 14 wieku, wraz z nadawaniem praw przez Kazimierza Wielkiego króla Polski,który przyłaczył Grody Czerwieńskie do królestwa Polski w 1349 roku.Król rozkazał przesuniecie miasta Lwów na południe, gdzie nowe maito została zbudowane według planu tradycyjnego europejskiego osadnictwa: główny plac otoczony pomieszczeniami mieszkalnyymi i fortyfikacjami. STARY, RUSIŃSKI LWÓW ZOSTAŁ PRZEDMIEŚCIAMI NOWEGO POLSKIEGO MIASTA”

   Uwagi z mojej strony:

   1)Grody CzerwieńSkie-tereny graniczne,sporne między Lechitami(Polakami-Polachami) a Rusinami.Kwestia przynależności ?
   Z wikipedii:

   ,,Grody te wspomniane są w latopisie „Powieść minionych lat”[1] JAKO GRODY LACHÓW. Zdobyte w 981 r. wraz z Przemyślem przez księcia kijowskiego Włodzimierza Wielkiego, zostały w 1018 r. odzyskane przez Bolesława Chrobrego w czasie wyprawy kijowskiej, by w 1031 zostać ponownie opanowane przez Jarosława Mądrego. Po przesiedleniu w okolice Kijowa części ludności lechickiej i rutenizacji pozostałej, ziemie te stanowiły zachodnią część Rusi Czerwonej, a ich nazwa zanikła”

   2)Gdzie jest naród rusiński ? Rusini ,gdze jesteście ? Za Rusina to się moge ja uważąć po mojej babce,która oficjalnie była prawosławna i miała nazwisko białorusińskie.

   Według argumentów podanych powyżej , żadna teoria średniowieczna o ,Lwie” sie NIE PRZEBIJA.

   KOPIUJCIE I ZACHOWAJCIE W RAZIE CZEGO.”

   Polubienie

 9. Witamicz said

  Polubienie

 10. Witamicz said

  Polubienie

 11. miziaforum said

  Polubienie

 12. Chenjiek said

  Przeje…emy to a nawet już to się stało. Nie ma sprawiedliwości, tylko samemu się zaopatrzyć w granaty i broń i noże.

  Polubienie

 13. Chenjiek said

  Przeje…emy to a nawet już to się stało. Nie ma sprawiedliwości, tylko samemu się zaopatrzyć w granaty i broń i noże. Tu nawet dobry Boże nie pomoże.

  Polubienie

 14. llubię said

  ch*jeckiemu już całkiem rozum odjęło … w kaftanie go kiedyś wywiozą … nazwał Maryję „jakąś babą ” 😦 😦 😦
  9:35

  Polubienie

 15. miziaforum said

  Polubienie

 16. Adam Boniek said

  Polubienie

 17. Miroslawa said

  Najlepiej to jaj wszyscy zabiora wszystko tylko co my Polacy mamy z tego kazdy wyciaga reke do cholery z tym Ludzie nie uobia na wszystko z czego skąd wziąść te pieniądze Ukraincy ti tez bandyci grabili zabijali gwalcili az strach bierze czlowieka jak nie Ruski Ukrainiec to Niemiec do cholery z Tym👇

  Polubienie

 18. Lech X said

  A TA RURA UKRAIŃSKIA OD KRAMKA RZUCIŁA SIĘ DO DZIENNIKARZE:

  http://wmeritum.pl/nagranie-podbija-siec-prezes-fundacji-otwarty-dialog-lamana-polszczyzna-pan-rozumie-polski-jezyk-wideo/195484

  Polubienie

 19. llubię said

  A tu lekcja historii w pigułce 😉 😛 Jak Wam PAD będzie wmawiał tradycję „judeochrześcijańską” , to będziecie wiedzieć , jak mu odpyskować i jaka to fikcja .
  I zobaczcie , jaki relatywizm moralny cechuje Żydów ??? … Nie daj BÓG urodzić się Żydem 😦 😦 😦

  Polubienie

  • Pelagia said

   tylko debil uwierzy w taką tradycję. Ci co praktykują, dobrze wiedzą, że judaizm i chrześcijaństwo to dwie sprzeczności. Judaizm nienawidzi Jezusa, dla chrześcijan Jezus jest Bogiem. jak to połączyć ?? 14 sierpnia kolejna rocznica męczeńskiej śmierci M. Kolbego -zakonnika okrutnie zamordowanego przez Niemców. Nienawidzą Go nawet tyle lat po śmierci, nikt nie wie, gdzie jest Jego ciało, którego nie udało im się spalić. Wielu księży zostało zamordowanych w obozach, za odprawianie Mszy św. groziła kara śmierci

   Polubienie

 20. Lech X said

  A TERAZ UWAGA:

  Ukraińscy żołnierze wezmą udział w defiladzie 15 sierpnia

  ,,Poczet sztandarowy wystawiony przez Siły Zbrojne Ukrainy weźmie udział w defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego, obchodzonego w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

  Podczas obchodów święta w Warszawie ma być obecny także minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak, który m.in. spotka się z polskim ministrem obrony Antonim Macierewicz oraz złoży kwiaty w ukraińskich miejscach pamięci w Warszawie.

  Po raz pierwszy żołnierze z Ukrainy wzięli udział w defiladzie z okazji święta Wojska Polskiego w 2008 roku (na zdj.). Z kolei na 24 sierpnia planowany jest udział polskich żołnierzy w defiladzie z okazji Dnia Niezależności Ukrainy w Kijowie.

  W wojnie polsko-bolszewickiej po stronie polskiej uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy narodowości ukraińskiej, którzy odegrali znaczącą rolę m.in. w obronie Lwowa i Zamościa.

  Na podstawie: inf. własna polukr.net”

  Polubienie

 21. ZORRO said

  Film Mizi robi furrorę w sieci

  Polubienie

  • llubię said

   Miiiizia … żadnej afery nie będzie , bo to Angole biją te monety … a nawet drukują Nasze banknoty 😦 😦 😦 Wyobrażasz sobie , że się zrobiła zadyma , powołują komisję i dochodzą, że to zrobił ktoś z City ??? 😉 😛 A ta akcja „góra grosza” miała pewnie na celu wycofanie z obiegu tamtych groszówek i zastąpienie ich tym badziewiem 😦

   Polubienie

 22. marek said

  POTRZEBA 1000 SUBSKRYPCJI NA Y.T. DLA FUNDACJI DOBREGO PASTERZA !

  Polubienie

 23. marek said

  Polubienie

 24. Pelagia said

  dzisiaj o godz. 18-tej będzie świetny film „Wyspa” P. Łungina – na kanale „Ale Kino”. nie napiszę o czym, to warto samemu zobaczyć

  Polubienie

 25. bittix87 said

  Mam pytanie może ktoś doradzi.Mam kilka tysięcy w co byście zainwestowali aby mieć stały przychody mogą być małę ale żeby coś do przodu szło.

  Polubienie

 26. marek said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/dziwne-kregi-na-radarowym-zdjeciu-wielkiej-nawalnicy-ktora-zaatakowala-polske

  Polubienie

 27. marek said

  Jest to kolejny przypadek, w którym broń palna posłużyła do obrony, co nie znalazło zainteresowania wśród mediów, które lubią relacjonować, że broń zabija i należy jej zakazać.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/uzbrojony-obywatel-czech-zastrzelil-napastnika-ktory-chcial-okrasc-sklep-z-bronia

  Polubienie

 28. llubię said

  Mizia … dawaj te swoje 3 dzisiejsze filmy !!! 😉 😛

  Polubienie

 29. llubię said

  „Kazał pan , musiał sam” 😉 😛
  I

  II

  III

  Polubienie

 30. mironik said

  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/firmy/podatek-od-sklep%c3%b3w-zawieszony/ar-AApTMMs?ocid=spartandhp
  Daninę od hipermarketów PiS zapowiadało w kampanii wyborczej. Miała dotyczyć przede wszystkim zagranicznych sieci handlowych.

  Polubienie

 31. mironik said

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pos%C5%82owie-id%C4%85-na-rekord-%E2%80%93-takiego-urlopu-jeszcze-nie-mieli/ar-AAoQSjN?li=AA4WWV&ocid=spartanntp
  Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ogłosił, że najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się nie wcześniej niż 13 września. Warto w tym miejscu podkreślić, że ostatnie posiedzenie przed wakacjami zakończyło się 21 lipca. Kalendarzowo to aż 54 dni przerwy w pracy. W ten sposób posłowie pobili swój własny rekord z zeszłego roku, kiedy wypoczywali 44 dni kalendarzowe.
  Dla porównania – urlop Kowalskiego, który ma staż pracy mniejszy niż 10 lat – to 20 dni. Jeżeli ktoś pracuje dłużej (powyżej 10 lat) – to 26 dni.
  ———–
  rekordowo wysokie koszty utrzymania sejmu… rekordowe urlopy…

  Polubienie

 32. reo said

  i dodam jeszcze bardziej merytorycznie :
  zacytuję „Faktyczna skala tego rodzaju działań na Podkarpaciu nie jest znana.” —- podczas gdy wczesniej mówi się o masowym napływie tego rodzaju dokumentów. A tytuł mówi „Polska wypłaci odszkodowanie…” co nie wynika z treści artykułu. Jest to dla mnie typowy przykład działania rosyjskich służb. Nie mówię tu o samym autorze, bo proszę wybaczyć, ale łatwo o tzw. pożytecznych idiotów. Wystarczy zrobić wrzutkę z dwóch dokumentów (na pewno autor nie pofatygował się sprawdzić, czy takie kancelarie istnieją, czy zajmują się tymi sprawami, kiedy powstały, czy prowadzą też inne sprawy nie powiązane z Ukrainą). Całość skomentuję tak – jesli to prawda – trudno się dziwić tym ludziom, Polacy dostali jakies tam symboliczne odszkodowania za mienie pozostawione za wschodnią granicą, teraz mówimy o odszkodowaniach od Niemiec. Każdy ma prawo próbować. Jeśli to nie prawda – wiadomo co o tym myśleć. Robienie z tego afery pt, ci obrzydliwi Ukraińcy czegoś od nas chcą, jest albo głupotą albo typową prowokacją

  Polubienie

 33. marek said

  https://reporters.pl/9291/albanczycy-sie-ruszyli-masowy-szturm-na-brytyjskie-promy/

  Polubienie

 34. argon said

  „porzucone” się pisze przez „RZ” !!

  Polubienie

 35. grypa666 said

  Reblogged this on Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina.

  Polubienie

 36. […] https://miziaforum.wordpress.com/2017/08/11/polska-wyplaci-ukraincom-odszkodowania-za-mienie-pozucon… […]

  Polubienie

 37. […] https://miziaforum.wordpress.com/2017/08/11/polska-wyplaci-ukraincom-odszkodowania-za-mienie-pozucon… […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: