Miziaforum's Blog

Rozpada się Ukraina ! na 3 państwa ! + sondaż czy jesteś za wprowadzeniem stanu wyjątkowego w Polsce.

Posted by miziaforum w dniu Lipiec 20, 2017


 

 

 

18 lipca w Doniecku władze Donieckiej Republiki Ludowej, reprezentowane przez Aleksandra Zacharczenkę i ministra Aleksandra Timofiejewa, wystosowały apel do władz w Kijowie i mieszkańców Ukrainy, proponując wyprowadzenie jej ze stanu wewnętrznego chaosu i wojny domowej przez utworzenie nowego państwa – Noworosji.

Omówiliśmy sytuację i doszliśmy do wniosku, że Ukraina okazała się państwem upadłym. Władze w Kijowie nie są w stanie zakończyć wojny domowej. (…). Zgadzamy się, by nowe państwo nazywało się Małorosja, bo nazwa „Ukraina” się zdyskredytowała. – ogłosił Zacharczenko. – Proponujemy plan reintegracji państwa drogą prawną i konstytucyjną. Musimy zbudować nowe państwo, w którym pojęcia sumienia i honoru nie będą w zapomnieniu. Proponujemy obywatelom Ukrainy pokojowy sposób wyjścia z trudnej sytuacji, bez wojny. To nasza ostatnia oferta, nie tylko dla Ukraińców, ale również dla wszystkich państw, które popierały wojnę domową w Donbasie.

Timofiejew zaproponował procedurę utworzenia nowej państwowości, podzieloną na kilka etapów:

 1. wybory przedstawicieli do Zgromadzenia Konstytucyjnego na szczeblu poszczególnych obwodów;
 2. przygotowanie i uchwalenie przez Zgromadzenie Konstytucyjne konstytucji Małorosji;
 3. przyjęcie nowej konstytucji w referendum, poprzedzonym konsultacjami społecznymi na szczeblu centralnym i regionalnym.

Takie rozwiązanie jest możliwe pod warunkiem uzyskania poparcia wspólnoty międzynarodowej. – stwierdził Zacharczenko, dodając, że tak zarysowana reintegracja obecnego terytorium Ukrainy i Donbasu mogłaby zostać skutecznie przeprowadzona w ciągu trzech lat.

Aleksandr Timofiejew odczytał przygotowaną w tym dniu deklarację polityczną, m.in. słowa: Małorosja jest państwem federalnym o szerokim zakresie autonomii regionów. Gwarantuje się zachowanie praw regionalnych języków; za flagę państwową uznaje się flagę Bohdana Chmielnickiego. 

Przedstawiciele władz DRL poinformowali również, że ich projekt przewiduje

 • przeniesienie stolicy państwowej Małorosji do Doniecka, przy uznaniu Kijowa za jej centrum historyczne i kulturalne;
 • pozablokowy status Małorosji;
 • starania o przyjęcie Małorosji do Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

Po ogłoszeniu deklaracji władze ŁRL oświadczyły, że nikt nie konsultował z nimi tej inicjatywy.

Apel wywołał reakcje również na Zachodzie: władze Niemiec nazwały propozycję Doniecka „absolutnie niedopuszczalną”, a władze Francji domagają się od Rosji, by ją potępiła. Od inicjatywy władz DRL zdystansował się również Borys Gryzłow, główny przedstawiciel Rosji w negocjacjach prowadzonych w Mińsku.

Ukraińscy komentatorzy twierdzą, że projekt utworzenia Małorosji został sformułowany prawdopodobnie przez Zachara Prilepina, który towarzyszył Zacharczence podczas ogłoszenia deklaracji.

http://xportal.pl/?p=29923


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

sondaż !

„CZY JESTEŚ ZA WPROWADZENIEM NATYCHMIAST STANU WYJĄTKOWEGO I DELEGALIZACJI TAK ZWANEJ „OPOZYCJI TOTALNEJ P.O K.O.D , NOWOCZESNA „

 

 

 

 

POD ZARZUTEM ZORGANIZOWANIA PUCZU 16 .12.2016 ROKU I KONTYNUOWANIA DZIAŁAŃ NA SZKODĘ R.P POPRZEZ WZNIECANIE ULICZNYCH BURD ZAKŁÓCANIE WYKONYWANIA OBOWIĄZKÓW PRZEZ POSŁÓW ORAZ POBIERANIA NA DZIAŁALNOŚĆ ANTYPOLSKĄ ŚRODKÓW FINANSOWYCH Z ZAGRANICZNYCH OŚRODKÓW WYWIADOWCZYCH OBCYCH PAŃSTW …

Komentarze 93 to “Rozpada się Ukraina ! na 3 państwa ! + sondaż czy jesteś za wprowadzeniem stanu wyjątkowego w Polsce.”

 1. mgrabas said

  naprawdę chcesz żeby żydostwo, które obsadza wszystkie urzędy, instytucje i organizacje wprowadziło Polakom stan wojenny??? Ty jesteś Polakiem???

  Polubienie

 2. llubię said

  Polubienie

  • radzio said

   Taki Sejm, jak w wydaniu ‚totalnej opozycj’ byl przez lat kilka w latach 20-tych. Cyrk, zenada, kurestwo…
   I dlatego Marszalek zrobil Zamach Majowy, bo nikt, kto czuje sie patriota, takiego bajzlu zdzierzyc nie jest w stanie.
   „Polakiem bez bata nie da sie rzadzic” mawial Marszalek. Ale to tylko nawiazanie do slow Aleksandra Fredry, ktory pierwszy mowil -„Polakiem trudno rzadzic? Wystarczy siedziec na koniu i miec bat w reku”.
   A jednak zawsze bylismy ostoja prawdziwej wolnosci.
   I nie bedzie stanu wyjatkowego. Jaruzel zrobil, to ze strachu przed Moskwa. I nie bal sie o czolgi sowieckie na polskich ulicach, tylko o wlasna dupe po wymianie ekipy w Komitecie Centralnym. Wymianie zrobionej przez Ruskich.
   I dlatego z uwaga od kilku lat sledze poczynania tego opluwanego Kaczorka. Wygadany, elokwentny, z programem i bez zapedow militarystycznych -czyt.: dyktatura wojskowa. Mozna go lubic mozna olac mozna miec w dupie. Ma jednak, jako jedyny, calosciowa wizje bytu panstwa. A tam gdzie sie nie zna, dobiera -jak dobry menadzer- fachowcow -vide: Morawiecki. Zaskakuje mnie, ze robi zmiany tak zmyslnie i to bez pomocy wojska.
   Mam w dupie jak mnie ocenicie. Ja nie kocham zadnej partii, bo dalem Ojczyznie juz dosc, a i tak uslyszalem „murzyn zrobil swoje, murzyn moze odejsc. Oceniam jedynie fakty, nie patrzac tylko na paski screen’ow telewizyjnych.
   Polska cierpi od IKS lat na brak politykow wizjonerow. Kaczor moze kurdupel, ale z TAAAAAAKIM chujem.
   >>>>>>>>>>
   /Narodowcy niech sie jednocza, niech biora przyklad z obecnego obozu wladzy, bo to de facto 3 partie. Inaczej pizdziec kapitalistom, choinki nie budziet. KROPKA/

   (Nie masz swojego pewnego kandydata w wyborach samorzadowych 2018…. Oddaj niewazny glos -/kilka skreslen/- i napisz wyraznie ZA WOLYN).

   Polubienie

 3. llubię said

  Mizia , właśnie o to w tej intrydze chodzi 😦 Oni czekają na jakąkolwiek krew !!! Ostatnio się któryś darł, żeby go ktoś pobił 😦
  My zwłaszcza wewnątrz ue nie jesteśmy suwerennym państwem , a to co proponujesz ( stan wyjątkowy ) będzie zastosowany , ale jak ( co nie daj BOŻE ) odbiorą PiS władzę 😦 Gdyby to PiS zrobił , byłby wrzask na całą europę i nawet wjazd obcych wojsk … w ramach „bratniej pomocy” , bo to pO i nowoczesna jest bratem dla Niemców , a nie PiS 😦 😦 😦

  Polubienie

  • ZORRO said

   I bardzo dobrze w końcu wycięło by się tych gnoi raz na zawsze … petru walczy chyba chujem u grodzkiej w dupie albo lis ołówkiem na papierze

   Polubienie

   • mgrabas said

    kruk krukowi oka nie wykole

    Polubienie

    • Marcin said

     Słuszne słowa. Nawet jeśli PiS wprowadziłby stan wyjątkowy to nic dobrego z tego by nie wyszło. To powinni zrobić wojskowi, ABW, służby specjalne.

     Polubienie

     • krab said

      I zrobi to WSI, czyli stare kiejkuty ( jak nazywa ich Michałkiewicz), następnego dnia po powrocie do koryta .

      Polubienie

      • miziaforum said

       teraz jest tak albo pis zamknie ich albo oni na 100 % zamkną ich a reszta popełni samobójstwa wybierajcie …

       Polubienie

       • krab said

        Kaczyński boi się zrobić ten krok, albo jeszcze nie dostał zgody od usraela. Chyba, że … tak ma być !!! taki jest odgórny scenariusz.

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        ta tu artykuł o Ukrainie a my o demonstracji może zobaczymy co pis zrobi na razie to ma u mnie kilka plusów Prezydent uczony 500+ 500+ jednorazowo dla emerytur i tu się po wtórzę czy podziękowaliśmy NIE jeszcze nie nikt nie wyszedł z transparentami i nie ośmielił się tego zrobić przecież mogli nie dać

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        zaczynam mieć mieszane uczucia czy prawica czy lewica zawsze byłem i wydawało mi się że za prawem

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        bo tak trochę to ten pis narzuca chyba

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        tyle afer było za rządami lewicy a dziś tyle ludzi wyszło dziwne obronimy demokracje jak rząd został wybrany droga demokracji przecież oni chcą obronić demokracje to się nie zbiera do kupy jakieś to dziwne

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        tak się spraw nie załatwia ok jak tak ta lewica chcę obronić demokracji a po co przecież oni chcą dojść do władzy to oni powinni krzyczeć odwrotnie nie obronimy tylko zmienimy demokracje albo jeszcze lepiej zniszczymy demokracje przecież lewica 8 lat rządził dobrze każdy wie co odpiepszała to nigdzie na świecie tak nie była łamana konstytucja nie chcę być w ich skórach łamani prawo kradli rozsprzedali Polskę wstyd a teraz mówią coś o demokracji aha no właśnie wybudowali tylko kilka stadionów ciekawe komu to potrzebne i tak puste stoją a podatki trzeba odprowadzać czynsz co nie ?

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        pis chyba ich pozawija na kryminały przecież to oni łamali prawo tyle afer co było nigdzie na Świecie tyle nie było afer tylko w Polsce za PO i szkoda strzępić ryja boją się żeby do pierdeł nie iść to odciągają uwagę solidarność hehe dobre i oda do radości odśpiewana szok szkoda że Bolka nie ma

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        po co nam ta unia chyba tylko po to żeby wyciągnąć kasę za wojnę 2 do tej pory nie mamy rozejmu podpisanego podobno i nie oddali odszkodowań za nieludzkie traktowanie i jeszcze do tego legalnie robią trzecia rzeszę to debile tam stoją w tym wrocławiu po co mi islam Mizia kto tam jest w tym wrocku petru???

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        no nie mogę wytrzymać sami się przyznali do puczu ciekawe czy on chociaż jest z wrocławia ja prld nie oddamy naszej konstytucji szok dobra szkoda strzępić ryja

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        zamiast Panie Prezydencie to tylko Prezydencie a JAROSŁAW KIEDYŚ PODKREŚLIŁ ŻE ONI SĄ PANAMI PAMIĘTACIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        czy oni co w tym wrocławiu ten pucz robią to czy oni chociaż się urodzili we wrocławiu ja prld z grubej rury NIE PODPISUJ NIE PODPISUJ z grubej rury zero szacunku do Pana Prezydenta szok

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        aha już wszystko jasne za te kanalie się obrazili hehhehehe bo oni są kanaliami

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        lewactwo nic nie zrobi oni nie są z solidarności za młodzi są na solidarność

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        TO już definitywny koniec tak jak kiedyś powiedział 3 razy tak to NIECH z naciskiem i tu powie teraz 3 razy NIE czyli sami se odpowiedzcie TO SAMO REPREZENTUJĄ PATRZĄ TYLKO NA SWOJĄ KORZYŚĆ

        Polubienie

       • Jarosław Wieczorek said

        wpiepszają tym polaczkom a polaczki niczego nie świadomi tylko powtarzają a i tak później są wydymani na kasę oczywiście ale i w dupę dosłownie

        Polubienie

  • krab said

   Jeżeli nie wprowadzą stanu wyjątkowego , lada moment nastąpi prowokacja i wtedy oprócz krwi będziemy mieć bratnią pomoc w zaprowadzeniu porządku . Michałkiewicz ma rację, prowokacji dokonają „usłużni” upadlińcy. Wprawę mają !

   Polubienie

   • miziaforum said

    NIE WIEM CZY ZAUWARZYLISCIE ALE JA WAM WAŁKUJĘ UKRAINĘ OD JAKIEGOŚ CZASU CO DNIA … NA Y.T MOGĘ ILE MOGĘ PRAWIE NIC TU NA BLOGU CIUT WIECEJ ALE TEŻ ZA MDUŻO NIE MOGĘ …. JEST DUŻO GORZEJ BO MICHALKIEWICZ I ROLA TEŻ NIE MOGĄ WPROST .. BO FILMY JAQK SAMI WIDZICIE ZNIKAJĄ A SĄ TO FILMY TYLKO DOTYCZĄCE PRZESZŁOŚCI … NIC NIE MOGĘ ANI NAPISAĆ ANI POWIEDZIEC O TYM CO DZIŚ JUZ JEST I CO BĘDZIE …znaczy mogę ale tylko raz i zniknie y.t i zniknie blog

    Polubienie

    • krab said

     Nie „wystawiaj” bloga !! Niech każdy z nas sam zacznie zestawiać trochę faktów !

     Polubienie

    • KnUR1 said

     wrzuć, daj link do .onion i będziemy grzebać w TORze

     Polubienie

    • Jarosław Wieczorek said

     a blog i ytube to chyba nie problem można zrobić własna stronę przecież i tam wszystko można robić i pisać i co się chce są programy do tworzenia stron przecież

     Polubienie

    • Jarosław Wieczorek said

     MIZIA człowieku zostaw te ukraine trzeba Polske Ratować

     Polubienie

    • llubię said

     Mizia … od dawna straszę banderowcami w Polsce 😦 I nie muszę mieć dostępu do tajnych informacji , bo mi się sumują te oficjalne z mediów ( oczywiście internetowych ) 😦 😦 😦

     .. 30% ukrów to banderowcy
     + 20% jest zadaniowanych
     + są też agentami BND – niemiecka służba
     + są zapatrzeni i zakochani w Niemczech
     + szmuglują tu broń
     + szkolą ich na policjantów
     + zakochani są we wspomnieniach , jak to rezali Polaków
     + Piskorski mówi, że nie mamy służb polskich , tylko ukraińskie
     + wykrzykują : „zrobimy Wam powstanie!!! ” – Nam – Polakom oczywiście
     + neutralni Ukraińcy są pod przymusem banderyzowani
     ______________________________________________________________

     = Merkel użyje „ostatecznego argumentu” … padnie rozkaz do banderowców o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii polskiej” … no i uruchomcie wyobraźnię ??? 😦 😦 😦

     Polubienie

 4. Jarosław Wieczorek said

  Polubienie

 5. Winiu said

  Oczywiście że jestem za… Bo kurwa nikt nie może być bezkarny,prawo to prawo a podobno wszyscy jesteśmy równi!

  Polubienie

 6. bodek said

  nie do wiezien na przymusowe roboty nie bede dzadow i zlodzieji zywil niech sami na siebie zarobia

  Polubienie

 7. krab said

  Polubienie

 8. yar.ass said

  Stan wyjatkowy natychmiast
  Pozdrawiam holandia

  Polubienie

 9. llubię said

  A co do Ukrainy , to Maciej Poręba ( nie mogę znaleźć tego filmu 😦 ) tłumaczył tę sytuację i mówił,że tak właśnie będzie 😦
  Wschód Ukrainy jest prorosyjski , Oni nie chcą do unii , najbardziej do unii chce zachodnia część , to jaki byłby wynik referendum ??? Tu by to już padło, bo na wschodzie jest większość – trzeba się Ich pozbyć . I też wspominał, że była taka koncepcja , żebyśmy My-Polska sobie tę Galicję wzięli 😦 😦 😦 Nawet straszył, że będziemy musieli się opowiedzieć albo za banderowcami , albo za oligarchami … bo Ukraina to taki dziwny konstrukt 😦 😦 😦

  Polubienie

  • krab said

   US-mani w Syrii bazy wojskowe budują, więc może coś za coś i los upadliny już nie taki gorący. Usrael straty jakie poniósł na upadlinę powetuje sobie na terenach roponośnych w Syrii.

   Polubienie

 10. KnUR1 said

  https://www.cda.pl/video/13565128c?wersja=720p
  (Naukowiec, który potwierdził istnienie życia po śmierci, co pociągnęło za sobą falę samobójstw, kontynuuje badania,…)

  Polubienie

 11. Magda said

  Stan wyjątkowy daje wyjątkowe uprawnienia władzy.
  PiS robi teraz to,czego PO go nauczyło.Mieli 8 lat,pełnię władzy i swojego prezydenta.Mogli sami się wziąć za ten wymiar niesprawiedliwości.Na co czekali?
  A może nie mieli zamiaru tego zmieniać,bo taki stan im odpowiadał.
  Struktura naszego wymiaru „sprawiedliwości” pochodzi z epoki słusznie minionej i trwa o 30 lat za długo.
  W sądach rządzą klany.W notariatach dynastie.Prokuratorzy odmawiają wszczęcia postępowań.To nie mogło się utrzymać.

  Polubienie

  • krab said

   PO nie ruszało tego układu bo był wobec nich w pełni usłużny . Orzeczenia SN były zawsze zgodne z oczekiwaniami władzy, a jeżeli już nie szło zrobić kompletnej przewałki , to akta do dzisiaj leżą gdzieś w szufladach !
   Dziwię się tylko ludziom, że wyłażą na ulicę wspierać to dziadostwo !

   Polubienie

   • Magda said

    Ja też się dziwię.Widać,że leninowskich „pożytecznych idiotów” można uświadczyć w każdej epoce.
    A tak na marginesie,gdyby poczekali z tą awanturą dwa dni,mieli by rocznicę ze swojego kalendarza.

    Polubienie

   • kacperkias said

    NIE MA ZDZIWIENIA : te rzesze ludzi poppierajacych ten bajzel to wspaniala „PAPKA” postkomunistow , czlonkow ich rodzin i wszelkiego rodzaju „kumpli od czarnej roboty”.
    Totez trzepia dupami ze strachu i skowycza z bolu nad utracona przyszloscia w niebycie.

    Polubienie

 12. miziaforum said

  widzę że mało kto kuma co to stan wyjątkowy i co z tego wynika

  ——————————————————————————————

  Prezydent może wydać rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na czas oznaczony nie dłuższy jednak niż 90 dni, bądź też odmówić jego wydania. W sytuacji wydania rozporządzenia o stanie wyjątkowym Prezydent powinien przedstawić je Sejmowi w ciągu 48 godzin od jego podpisania. Stan wyjątkowy obowiązuje zaś definitywnie od dnia ogłoszenia rozporządzenia w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej. Rozporządzenie to powinno zostać również podane do wiadomości publicznej np. w drodze obwieszczenia wojewody, rozplakatowania w miejscach publicznych a także w sposób zwyczajowo przyjęty na danym obszarze.

  Zadaniem Prezydenta będzie również przedłużenie czasu trwania stanu wyjątkowego (jednak na okres nie dłuższy niż 60 dni) w przypadku gdy pomimo zbliżającego się upływu czasu na jaki został on wprowadzony, nie ustały przyczyny jego wprowadzenia oraz nie przywrócono normalnego funkcjonowania państwa. Jeżeli jednak przyczyny te ustały przed upływem czasu na jaki stan wyjątkowy został wprowadzony, na wniosek Rady Ministrów Prezydent będzie zobowiązany znieść taki stan. Zarówno przedłużenie jak i zniesienie stanu wyjątkowego również będzie musiało nastąpić w drodze rozporządzenia.

  Jakie są konsekwencje wprowadzenia stanu wyjątkowego ?

  W czasie trwania stanu wyjątkowego organy władzy publicznej będą zobowiązane działać co do zasady w dotychczasowych strukturach organizacyjnych państwa i w ramach przysługujących im kompetencji.

  Przywrócenie normalnego funkcjonowania państwa będzie należało co do zasady do zadań Prezesa Rady Ministrów – w przypadku wprowadzenie stanu wyjątkowego na obszarze większym niż obszar jednego województwa, bądź do właściwego wojewody – jeżeli stan wyjątkowy został wprowadzony na obszarze lub części jednego województwa. Jeżeli jednak dotychczas zastosowane siły i środki zostaną wyczerpane Prezydent RP na wniosek Prezesa Rady Ministrów będzie mógł postanowić o użyciu oddziałów Sił Zbrojnych RP. Prezes Rady Ministrów będzie ponadto upoważniony, do czasu zniesienia stanu wyjątkowego lub na czas określony, do zawieszenia działalności organów samorządu terytorialnego, jeżeli nie będą one dostatecznie skuteczne w wykonywaniu zadań publicznych. W ich miejsce będzie on mógł powołać zarząd komisaryczny sprawowany przez komisarza rządowego.

  Na obszarze na którym został ustanowiony stan wyjątkowy wszystkie osoby fizyczne zamieszkujące lub przebywające tam chociażby czasowo będą podlegały pewnym ograniczeniom w zakresie wolności praw człowieka i obywatela. Ograniczenia te będą stosowane odpowiednio wobec osób prawnych i jednostek nieposiadających osobowości prawnej. Na podmioty te będą mogły być ponadto nałożone dodatkowe obowiązki zależnie od przyczyny wprowadzenia stanu wyjątkowego. W czasie trwania stanu wyjątkowego będą mogły być więc zawieszone między innymi prawa do organizowania i przeprowadzania zgromadzeń, imprez masowych, strajków pracowniczych, rolniczych, akcji protestacyjnych studentów oraz uprawnień do zrzeszania się w różnych formach. Pozwolenia na zbiórki publiczne na obszarze na którym został wprowadzony stan wyjątkowy, będą mogły być udzielane tylko wówczas, gdy nie utrudni to realizacji celów wprowadzenia takiego stanu.

  Kolejnym usprawiedliwionym ograniczeniem wolności człowieka w czasie trwania stanu wyjątkowego będzie możliwość odosobnienia osoby, mającej ukończone 18 lat (wyjątkowo osoby, która ukończyła 17 lat po nieskutecznym ostrzeżeniu), w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że pozostając na wolności będzie zagrażała ustrojowi, bezpieczeństwu obywateli lub porządkowi publicznemu albo gdy odosobnienie jest niezbędne dla zapobieżenia popełnienia czynu karalnego lub uniemożliwienia ucieczki po jego popełnieniu.

  Podstawą odosobnienia jest decyzja wydana przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce pobytu stałego lub czasowego osoby odosobnionej. Wykonywana jest natomiast przez właściwego komendanta wojewódzkiego Policji, w drodze zatrzymania tej osoby i przymusowego doprowadzenia do ośrodka odosobnienia podległego Ministrowi Sprawiedliwości.

  Decyzję w sprawie odosobnienia należy doręczyć osobie odosobnionej niezwłocznie, nie później niż w ciągu 48 godzin od chwili jej wydania, a uchyla się ją niezwłocznie, jeżeli ustaną przyczyny uzasadniające odosobnienie. Decyzje w sprawach odosobnienia są ostateczne i mogą być zaskarżone bezpośrednio do sądu administracyjnego w trybie i na zasadach określonych w odrębnych przepisach, z tym że sąd wyznacza rozprawę w terminie 7 dni od daty otrzymania skargi.

  W czasie trwania stanu wyjątkowego na osobę, która ukończyła 18 lat przebywającą w miejscu publicznym może zostać nałożony obowiązek posiadania przy sobie dowodu osobistego (lub innego dokumentu stwierdzającego jej tożsamość), a na osobę uczącą się – obowiązek posiadania legitymacji szkolnej.

  Kolejnymi ograniczeniami, które mogą zostać wprowadzone w czasie trwania stanu wyjątkowego mogą być zakazy i nakazy:

  przebywania lub opuszczania w ustalonym czasie oznaczonych miejsc, obiektów i obszarów,
  uzyskania zezwolenia organów administracji publicznej na zmianę miejsca pobytu stałego i czasowego,
  zgłoszenia w ustalonym terminie organom ewidencji ludności lub Policji przybycia do określonej miejscowości,
  utrwalania za pomocą środków technicznych wyglądu lub innych cech określonych miejsc, obiektów lub obszarów
  W czasie trwania stanu wyjątkowego może być ponadto wprowadzona cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu, kontrola zawartości przesyłek, listów, paczek, korespondencji telekomunikacyjnej oraz rozmów telefonicznych.

  Funkcję organów cenzury i kontroli będą pełnić wojewodowie, którzy będą upoważnieni do zatrzymywania publikacji, przesyłek kurierskich, korespondencji telekomunikacyjnej, do przerywania rozmów telefonicznych, jeżeli ich zawartość lub treść może zwiększyć zagrożenie bezpieczeństwa państwa i jego obywateli.
  Kolejne ograniczenia wolności i praw człowieka i obywatela wprowadzane w czasie trwania stanu wyjątkowego mogą dotyczyć:

  dostępu do towarów konsumpcyjnych, poprzez reglamentację zapatrzenia ludności
  wolności działalności gospodarczej np. poprzez nakazanie zaniechania prowadzenia działalności gospodarczej
  działalności edukacyjnej np. poprzez okresowe zawieszenie zajęć w szkołach
  obrotu krajowymi środkami płatniczymi, obrotu dewizowego oraz działalności kantorowej
  transportu (drogowego, kolejowego, lotniczego i morskiego)
  funkcjonowania systemów łączności oraz działalności telekomunikacyjnej i pocztowej
  prawa posiadania broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych oraz innych rodzajów broni lub określonych przedmiotów
  dostępu do informacji publicznej
  Podstawa prawna :

  Ustawa z dnia 21 czerwca 2002 r. o stanie wyjątkowym (Dz. U. 2002 r., Nr 113, poz. 985 ze zmianami).

  Polubienie

  • Magda said

   Po co teraz wprowadzać stan wyjątkowy?
   Z powodu tych zadymiarzy?
   Czy przewidujesz,że to będzie eskalować?

   Polubienie

  • Jarosław Wieczorek said

   jest kilka rodzajów stanu ale to jeszcze sejm może uchylić jak nie będzie odpowiedniej ilości głosów fajna sprawa ta polityka Sztygar 456 dajcie mu subskrypcje na ytubie

   Polubienie

  • Anna said

   Niby my mamy się tego domagać? Chcieć stanu wyjątkowego? Przecież to godzi w nasze prawa a pierwszą reakcją po upływie stanu wyjątkowego będzie głosowanie na inną władzę. Może obyć się bez ponoszenia konsekwencji tego stanu przez ogół ale w skrajnych przypadkach mogliby zamknąć każdego „dla zapobieżenia popełnienia czynu karalnego”.
   Przez jakichś cyrkowców mamy dać się ubezwłasnowolnić?
   Mieszkam w Warszawie i nikt o tych durniach pod Sejmem nawet nie wspomina. Tylko spokój może nas uratować, my władzy nie przeszkadzamy i nie musimy ponosić konsekwencji przez wybryki idiotów. Miejsce dla idiotów jest w psychiatryku.
   Stan wyjątkowy to konieczna ostateczność, to jak operacja chirurgiczna, tylko dla ratowania życia (władzy). Mają służby porządkowe, niech ich pozamiatają.

   Polubienie

 13. krab said

  Chyba tylko Oni jedni są z nami ….
  „”Stoimy u boku Polski i wzywamy Komisję Europejską, by nie przekraczała swoich pełnomocnictw i nie próbowała działać jako ciało polityczne, bo w Unii Europejskiej ciałem politycznym jest Rada Europejska, czyli ciało składające się z szefów państw i rządów unijnych państw członkowskich, nie zaś Komisja Europejska” – oznajmił Szijjarto.
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-wegry-oswiadczenie-w-sprawie-polski,nId,2419518#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Polubienie

 14. krab said

  „W związku z atakiem Tuska i Timmermansa na Polskę zebrałem podpisy pod projektem uchwały. Trzeba dać odpór agresji idącej z Brukseli!” – napisał Winnicki na Twitterze, publikując przy tym fotografię uchwały własnego autorstwa. Narodowiec zareagował w ten sposób na wczorajsze groźby pod adresem Polski ze strony wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmeramansa, a przede wszystkim dzisiejsze oświadczenie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. W opublikowanym wkrótce po uchwaleniu przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym oświadczeniu, Tusk groził Polsce „marginalizacją” i „przeniesieniem na Wschód”.

  Polubienie

  • nieustraszona said

   Ale kawał, bo jak Polska ma być suwerenna skoro jest zawieszenie bytu państwowego i w to miejsce wprowadzono korporację sterującą odgórnie poprzez swoją administrację urzędniczo-sądową sprawującą tyranię nad niewolnikami gojskimi.

   Często i tu namawiałam, do rzeczowego zainteresowania sią tymi „prawnymi” sprawami, ale jeśli większość nie wie, po jakiej ziemi chodzi, to niech się nie zdziwi, że wprowadzą stan wyjątkowy= wojenny dla „bydła roboczego” przez następców Jaruzela i jego Szwejów:

   http://www.bodurniamamyzaprezydenta.republika.pl/Tarcza1.pdf

   Polubienie

 15. Lech X said

  Taki artykuł znalazłem z 2008 roku.Zdtaje się, że już wtedy można było zauważyć objawy probanderowskiego wirusa.
  Zrównanie likwidacji cerkwi kościoła prawosławnego z mordami na Wołyniu.

  Bilans zabitych 0:500 tys.

  Faktycznie zbrodnia takich samych rozmiarów.

  Polubienie

 16. Lech X said

  Humorystycznie troche:

  Polubienie

 17. llubię said

  MIZIAAAA !!! … PAAAAATRZ !!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

  Polubienie

 18. radzio said

  Skoro prawimy tu o militarnych rozwiazaniach normalnych spraw to przypomnijcie sobie to…. Zastanowcie sie, czy to tylko piosenka…. A moze jej slowa, to wciaz aktualny manifest patrioty (?).

  / ostatni werset jest zle podpisany >>> powinno byc >>> „Ze Wy w tej pracy nie dosc pilni” /

  Polubienie

 19. radzio said

  Polubienie

 20. marek said

  http://polskaracja.com/jest-oficjalne-oswiadczenie-wegier-w-sprawie-polski/

  Peter Szijjarto – szef węgierskiej dyplomacji – nie pozostał obojętny na krytykę planowanych w Polsce zmian w sądownictwie ze strony Komisji Europejskiej i zapewnił solidarność Węgier z naszym krajem.

  Polubienie

 21. marek said

  http://polskaracja.com/apel-szefa-msz-do-wloskich-wladz-przerwac-transfer-migrantow-na-staly-lad/

  Sebastian Kurz – szef MSZ Austrii – zaapelował do władz Włoch o to, by wstrzymały transfer migrantów, przywożonych statkami na włoskie wyspy, na stały ląd.

  Polubienie

 22. marek said

  Polubienie

  • nieustraszona said

   Ten „rząd” wcale nie jest wybrany demokratycznie, a raczej przebrany od odgrywania marionetek, którymi sterują Rotschildy i spółka !!!

   Co to ma być za „reforma” sądownictwa, skoro „sądy” to prywatne firmy handlowe oparte na pirackim „prawie morskim” !
   Eh, szkoda mi słów, bo te utwierdzające w mylnym przekonaniu słuchanie bajek o demokracji, państwie prawa czy wolności, to przecież totalna ściema dla głupich dorosłych „wyborców” wierzących w cuda, że „politycy” chcą ich „dobra” i tu dopowiem do końca,, bo rzeczywiście chcą ich dobra w postaci podatków, haraczy składkowych i nawet ich życia dla ich korporacyjnych wojen czy w wyniku działalności inkwizycji medycznej.

   Polubienie

 23. Anna said

  http://www.eostroleka.pl/bijatyka-na-noze-w-lomzy-zatrzymano-17-obcokrajowcow,art61073.html

  Polubienie

 24. Anna said

  Normalni posłowie celnie ripostują błazenadę świń odsuniętych od koryta.

  „Warto przypominać, że posłowie pracują w Sejmie, a nie w cyrku i nie powinni robić za małpy. Polacy, jeśli chcą oglądać małpy, to pójdą sobie do zoo.
  Tomasz Lis wprost napisał, że nawołuje do Majdanu… na Majdanie zginęło ok. 100 osób, więc chyba powinien skorzystać z porady psychiatrycznej … czas najwyższy, żeby odwiedził Tworki”.

  http://prostozmostu.pl/opozycja-zaorana-quotjak-polacy-chca-ogladac-malpy-ida-do-zoo-nie-do-sejmuquot-wideo,8562.html#.WXCT8WXqjZg.twitter

  Polubienie

  • Anna said

   Także celne było jasnowidzenie Ossowieckiego, który przepowiedział II w.św. i co będzie dalej z Polską.
   „Najpierw będą nią władali komuniści, a potem – szubrawcy i świnie. Na koniec powstanie jeszcze większa niż teraz. Tego ani ja, ani Ty nie doczekamy, dopiero wnukowie.”
   Szubrawcy i świnie władają Polską.

   Polubienie

   • nieustraszona said

    A czy nie widać, że te szubrawce i świnie to przepoczwarzeni komuści z ich kolejnym pomiotem wyniszczającym materialnie i psychicznie rdzennych Polaków ?

    Polubienie

 25. llubię said

  Banderowcy protestują i domagają się od Nas przeprosin za krytykę bandery 😦 😦 😦
  36:30

  Polubienie

 26. Anna said

  Polubienie

 27. Antonina said

  Albo stan wyjątkowy albo żeż.

  Polubienie

 28. Stan wyjątkowy nic nie pomoże. Nwm jaki mądry Polak byłby za tym. Uważajcie na kościół i media (dobrze życzy)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: