Miziaforum's Blog

11 LIPCA 2017 rocznica „KRWAWEJ NIEDZIELI” GDAŃSK POMNIK OFIAR WOŁYNIA ZBESZCZESZCZONY

Posted by miziaforum w dniu Lipiec 12, 2017


W nocy z 10 na 11 lipca ponownie dokonano dewastacji pomnika ofiar OUN i UPA, znajdującego się w Gdańsku. Tym razem czarną farbą namalowano na nim trzy tzw. „wilcze haki” (Wolfsangel), symbol którym współcześnie posługują się ugrupowania neobanderowskie na Ukrainie, zwłaszcza środowisko „Azowa” i „Korpusu Narodowego”.

Do dewastacji doszło krótko przed oficjalnymi uroczystościami upamiętniającymi 74. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu z udziałem m.in. konsula generalnego Ukrainy w Gdańsku Lwa Zacharczyszyna i wiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczyka.

Do ostatniej chwili przed rozpoczęciem uroczystości trwały próby naprawienia szkód.

Germański symbol „wilczego haka”, obecnego m.in. w emblemacie „Azowa”, tłumaczony jest przez nacjonalistów ukraińskich jako skrzyżowane litery „IN”, co ma oznaczać słowa „Idea Nacji”.

Pomnik ofiar OUN-UPA z Wołynia i Kresów Południowo-Wschodnich znajduje się na Starym Mieście w Gdańsku, na rogu ulic Stolarskiej i Katarzynki, niedaleko kościoła św. Katarzyny. W czerwcu tego roku pomazano go już farbą.

(Na podst. kresy24.pl)

ZBRODNIE UKRAIŃSKICH BANDEROWCÓW PIERWSZY RAZ W KOLORZE

KILKA ZDJĘĆ …..

p.s niebawem będzie ich bardzo dużo ..

http://kolorowyswiatnessy.blogspot.de/2015/07/woyn-1943-nie-pozwole-zapomniec.html

Wołyń 1943 – Nie pozwolę zapomnieć!

11 lipca 1943 r. – tzw. „krwawa niedziela”. Tego dnia bojówki UPA, wspierane przez miejscową ludność cywilną, dokonały skoordynowanego ataku na przeszło 80 miejscowości zamieszkałych przez Polaków,
Ofiary palono żywcem w chatach i kościołach, gwałcono, przybijano gwoździami, przecinano piłami… Bezbronnych Polaków masakrowano z sadystycznym upodobaniem; niewiastom w ciąży rozpruwano brzuchy, maleńkie dzieci nabijano na sztachet. Śmierć zadawana była powoli, bardzo powoli… Porównanie banderowców z UPA do zwierząt uwłacza tym ostatnim; żadne zwierzę nie zadaje swym ofiarom tylu cierpień…Nie rozumiałam Polaków…dlaczego tak chętnie zapominali o tym…Aż dotarło do mnie, że nie są wstanie wyobrazić sobie wizualnie tego, co spotkało naszych przodków…
Dlatego postanowiłam „ukazać” to co widzieli nasi dziadkowie.

Dodam od siebie, że akcja „Wisła” w porównaniu do tego co się działo w 1943 roku na Wołyniu….była…zbyt humanitarna.

Kolonia Lipniki w gm. Berezne, pow. kostopolski na Wołyniu. Zwłoki ofiar napadu UPA 26 III 1943 r., podczas którego zamordowano 180 Polaków, 4 Żydów i jedną Rosjankę [zdjęcie ze zbiorów E.Siemaszko].

Na zdjęciu Kleszczyńska. Ciało nosi widoczne ślady tortur przez Ukraińców, w tym przypiekania okolic twarzy a także odrąbany bark, Podjarków, 16 VIII 1943 r. [ze zbiorów Mauzoleum w Michniowie].

Czesława Solecka (19 lat) zamordowana przez UPA w Łodzinie. 10 IX 1946 r.
 Pomordowani przez UPA w kol. Lipniki w pow. kostopolskim na Wołyniu, 1943,
zbiory E. Siemaszko
„Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie”…

ink do materiału przesłał czytelnik „Hubal”

DZIĘKI !

Komentarze 104 to “11 LIPCA 2017 rocznica „KRWAWEJ NIEDZIELI” GDAŃSK POMNIK OFIAR WOŁYNIA ZBESZCZESZCZONY”

 1. miziaforum said

  JAK WIDZICIE DEMOLOWANIE POMNIKÓW OFIAR ZBRODNI WOŁYŃSKIEJ PRZENIOSŁO SIE DO POLSKI

  Polubienie

 2. miziaforum said

  co taka cisza od rana umarł ktoś ?

  Polubienie

 3. miziaforum said

  jakaś awaria dajcie jakiś koment na próbę

  Polubienie

 4. Lech X said

  Dobra , teraz widze,działa dzięki.

  Polubienie

 5. Żuraw said

  Już dałem jeden 🙂

  Polubienie

 6. Anna said

  http://www.dzienniknarodowy.pl/7341/wegierscy-narodowcy-uczcili-pamiec-pomordowanych-p/

  Polubienie

 7. abecadło said

  mizia dlaczego nie ma moich koment ?

  Polubienie

 8. krab said

  W trasę po miastach Podkarpacia wyruszył mobilny baner z informacją o ludobójstwie na Polakach dokonanym na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej przez OUN-UPA.

  Polubienie

  • miziaforum said

   BRAVO BRAWO O TO CHODZI .. A NA GRANICY Z UKRAMI POWINNY STANĄĆ DROGOWSKAZY DO MIEJSCOWOŚCI GDZIE ZGŁADZONO POLAKÓW Z OPISEM
   TAK JAK PROPONOWAŁEM NA GRANICY NIEMIECKIEJ DROGOWSKAZY Z MIEJSCAMI KACETÓW

   Polubienie

  • miziaforum said

   DAJ LINK DO TEGO

   Polubienie

  • miziaforum said

   Polubienie

  • llubię said

   Gdy wchodziliśmy do unii to mówili o Nas , że sami się pchamy w paszczę lwa ( to było podsłuchane – Korwin o tym mówił ) … i potem ( w unii ) to już tylko gorzej … sam mówiłeś komornicy , czyli zjazd na dno … a teraz to samo Ukraińcom szykują .

   Pomimo wszystko mam dla nich dobrą rade , i myślę , że to jedno jedyne rozwiązanie , wracajcie do siebie, przeproście Putina i Janukowycza i żyjcie tak , jak do Majdanu 😦 Oczywiście bez kolejnej rewolucji się nie obędzie 😦 A już władzuchna zapowiedziała , że na kolejny majdan nie pozwolą ??? A jaki los ich czeka , to niech sobie spróbują wyobrazić … Poproszenko – wiadomo „Eskimos” ( już zaczynam grypsem pisać 😉 , Arsenij Jacyniuk – to samo , Hrojsman – to samo … a teraz zestawcie to sobie z pewnym wyznaniem pewnego Żyda , który do dr Lucyny Kulińskiej zwrócił się tymi słowami : ” Czy Ukraińcom się wydaje , że zapomnieliśmy o ich zbrodniach na Nas ??? Nieeee !!! Na razie jemy polskie salami , ale będziemy jeść ukraińskie ” … dodajcie to sobie ??? Poproszenko kwity o stowarzyszeniu z unią na 100% podpisze, bo o to chodzi w tej podłej intrydze !!! Jak Żydzi pozwalają na kult bandery ??? Po co ??? Przecież ciągle „żal mają ” ??? … A to jest najzwyklejsze szczucie psa , ktorego na Nas wyślą 😦 😦 😦 Całą tę agresję przekierują na Nas … ale to będzie zwykłe odwracanie uwagi magika … bo kto tak naprawdę ich robi w bambuko … kto kwity podpisze ??? Ale wściekłość ich zaślepi, co niecnie Eskimosi wykorzystają 😦

   Pisiory też się dały zanęcić odzyskiwaniem majątków i dlatego udają :przyjaciół ” banderowców … ale nie wiedzą , że to droga do pułapki … bo drugim dnem jest wojna z wściekłymi ukrami na terenie Polski 😦 I oni już coś wiedzą o powstaniu , że będą Nas riezać … tak ich ta myśl widocznie podnieca, że nie widzą , w co ich pchają ??? Broń już zwożą … i na pewno nikt tego nie ogarnia , żadna policja , ani ABW … tym służbom już tylko modlitwa została . Ten akt wandalizmu dowodem na to , że PiS sobie z banderowcami nie radzi … a może być tylko gorzej 😦
   Szydło powinna po cichu ich stąd wywalać , może zostawić parę kobiet … ale trzeba się ich pozbyć . Wzmocnić granicę , a potem ją pod byle pretekstem zamknąć .

   Mizia … a gdybyś odzyskiwał, co Twoje … radzę Ci , w dniu wyroku miej już kupca ( najlepiej Chińczyka ) i notariusza … i jeszcze na korytarzu sądowym to sprzedaj i uciekaj , bo Cię jeszcze zabiją 😦 😦 😦

   Polubienie

   • krab said

    Spieszą się z tą umową… już wczoraj podpisali
    „Ecofin zaaprobował umowę z Ukrainą jednogłośnie, bez żadnej dyskusji. Oznacza to, że wszystkie jej postanowienia zaczną funkcjonować do 1 września bieżącego roku. Większość zapisów tego traktatu już działa, te dotyczące wolnego handlu od początku 2016 roku. Decyzja Rady Unii Europejskiej ma więc przede wszystkim wymiar polityczny. „Umowa o stowarzyszeniu jest głównym instrumentem zbliżenia Ukrainy z Unią Europejską: ona sprzyja pogłębieniu politycznych i wzmocnieniu więzów ekonomicznych, a także poszanowaniu ogólnych wartości” – zapisano we wnioskach Ecofin.”
    http://kresy.pl/wydarzenia/unia-europejska-ostatecznie-ratyfikowala-umowe-stowarzyszeniowa-ukraina/

    Polubienie

    • llubię said

     To już po nich

     Polubienie

     • miziaforum said

      DOKŁADNIE JA KILKA LAT TEMU NAWET PISAŁEM UKROM JAKO OSTRZEŻENIE … DO GOŁEJ D.. ICH WYCYCKAJA .. NIEDŁUGO W POLSKIEJ PRASIE POJAWIĄ SIE OGŁOSZENIA KUPIĘ ROSZCZENIA SPADKOWE DO MAJĄTKÓW I MIENIA ZABURZAN .. TO BEDZIE SYGNAŁ ZE WCHODZĄ DO GRY REKINY

      Polubienie

      • llubię said

       Jakby się jeszcze ogarnęli i pogonili tę władzę , to może by się jeszcze uratowali … a tak to uważam , że im nawet referendum sfałszują 😛 Kiedyś gadałam z Ukraińcem w pracy i mu mówiłam, żeby się nie dali do unii wepchać , to aż się rozdarł, że oni nie chcą … to „oni” ( nie wiem co miał na myśli ) chcą !!! Zrozumiałam, że to unia chce ( ale mogę się mylić ) … więc wszystko zrobią , żeby ich w sidła złapać !!! POWINNAM WAS NIENAWIDZIĆ , ALE STRZEŻCIE SIĘ !!!

       Polubienie

      • w said

       mienie zaburzanskie to juz probowali odzyskiwac w latach 1992-1994

       Polubienie

   • w said

    Nic nie rozumiesz…po to sa wlasnie polskojezyczni Ukraincy by trudniej bylo ich rozpoznac ..ABW jest ukrainskie… Wymieszali sie z narodem..bo taki Muslim jest widoczny i na agenture sie nie nadaje… Chociaz czasem wystepuje jako crisis actors jakis ciapak w polskojezycznych mediach… przewija sie jak mu to zle bo Obywatele RP walcza o prawa a ktos im przeszkadza..
    P.S. sa rowniez tutaj i dopisuja komenty szczegolnie te wziete z filmikami z ich portali…
    Na FB siedzi ich mnostwo na grupach dyskusyjnych politycznych itd
    NIe na darmo wpadli na pomysl by wymieszac ich z Polakami… rozpoznac ich bedzie bardzo trudno..
    np. reporterka narodowych mediow polskich ma koszule uwaga !!! z drugiej strony jak rozpiela z ukrainskim wzorkiem …pomylila sie tylko raz w slowie nie po polsku… Komentarze to armia polsko ukrainska hejterow… Piszecie a nie wiecie z kim .:).
    Piszecie a nie wiecie nawet u kogo… 😦

    Polubienie

    • llubię said

     I prawdziwi ukraińscy patrioci , którzy tu przebywają pchają ukropów do ue ??? I nie wiedzą co to ue ??? A tu niby kto pisze ??? … Sorry , ale słabo Cię rozumiem … spróbuj zwięźlej 😉 😛

     Polubienie

     • w said

      kto pyta nie bladzi… po prostu sa wymieszani ludzie , ktorzy chca pomieszac Tobie w glowie… mowia po polsku , pisza po polsku a nimi nie sa.. Moga byc np ukrainsko-polscy… Ogladasz ich i nie wiesz kim sa:) Sluchasz ich i nie wiesz kogo:)
      Jasniej juz nie potrafie:) Dlatego w internecie jest ciezko cos napisac bo Cie zhejtuja Ukraincy na uslugach polskich mediow:)
      Bedzie Ci trudno ich wylapac ,maja dobry akcent polski , pisza tez prawie bezblednie.. Ale od czego jest kobieca intuicja:) Szukajcie a znajdziecie.

      Polubienie

      • llubię said

       Ciepło … cieeeepło … po czym ja poznaję banderowca ??? Po tym jak neguje Wołyń … jak umniejsza skalę tej zbrodni … … albo … albo wmawia, że tak miało być , bo sobie na to zasłużyli … taaaak, to było kąśliwe … i się teraz tłumacz z tych Twoich wczorajszych podejrzanych wpisów 😦 😦 😦

       Polubienie

       • w said

        tlumacza sie winni .. .Ja nie czuje sie winnym…pisalem wczesniej ,ze jestem rewizjonista Wolynia , Holokaustu i innych spraw zwiazanych z polskimi korzeniami… Jesli chcesz mnie zrozumiec to otworz dusze nie sam umysl…
        https://konserwatyzm.pl/wysocki-uwagi-do-tek-edukacyjnych-ipn-stosunki-polsko-ukrainskie-w-latach-1939-1947/
        Pamietaj , diabel tkwi w szczegolach.. Wolyn zaplanowali ..NIEMCY to oni wydali bron UPA i innym organizacjom nacjonalistycznym.
        Po drugie to Niemcy namawiali Ukraincow w zamian za wolne panstwo do wymordowania Zydow i zmuszenia Polakow do opuszczenia swoich domostw..Ukraincy nie mieli zamiaru mordowac Polakow.. rok wczesniej sugerowali im ,zeby opuscili ich ziemie( bali sie Polakow i ZSRR ktore moze w kazdej chwili po Stalingradzie w 1942 roku zblizyc sie do granic Wolynia..
        Wine za Wolyn ponosi rowniez Polska.. Brak wspolpracy z AK …Brak pomocy od AK.. I brak wspolpracy co najwazniejsze z partyzantka sowiecka.. Pisza przeciez,ze duzo ludzi tworzylo wspolnie z mieszkancami opor znany przypadek obrony wsi przez Polakow majacych bron.
        Przyczyny Wolynia sa zbyt skomplikowane by to zrozumiec.. trzeba by sie cofnac historia , ale i mozliwosciami..Ludnosc polska miala do wyboru GG ..gdzie bylaby pod okupacja..stad nie wierzyla ,ze Ukraincy cos im zrobia.. Przeliczyla sie …
        Co do liczb to bardzo ciekawe jest to ,ze zginelo 190 tys mowi sie o 200tys Polakow a nie mowi sie o 200tys Ukraincow w wojsku sowieckim , ktorzy zaplacili ta cene wyzwalajac Polske… czyli odplacili juz do 1945 roku…
        Polacy chca uslyszec przepraszam ? Czy to naprawde o to chodzi ? Czy po slowie przepraszam skonczy sie nienawisc obu stron ?
        Brzmi to enigmatycznie… Jakos nie wierze by to slowo zaspokoilo zywych tych co przezyli Wolyn …duzo z tych osob mowi ,ze nigdy nie przebaczy..za to co ich spotkalo…
        Trudno byc Chrzescianinem i przebaczyc tym bardziej , ze wielu z nich nie wiedzialo co czyni( gdyby wojna dluzej potrwala to pewnie Niemcy wyrzneli by Ukraincow tak samo jak Polakow oni a wczesniej Zydow…..)

        Polubienie

       • miziaforum said

        chłopie daruj sobie bo wyjdziesz tylko na debila lub pachołka ukraińskiego i tyle nie widzisz że sytuacja sie zageśzcza i jaja sie skończyły ?? PROCES MIEDLARA ZA OBRAZĘ BANDERYZMU MOZE SIE SKOŃCZYĆ BARDZO VHUJOWO DLA UKRÓW I ICH PACHOŁKÓW .. SERIO

        Polubienie

       • llubię said

        ~W … już nie brnij dalej 😉 😛

        Polubienie

       • w said

        Koncze temat banderowcow bo to jest trudny temat … i patrzenie od strony realnej jest dzisiaj gwalcone spojrzeniem na obiektywny obraz i tylko… Jesli kogos urazilem to oznacza ,ze nie dojrzal… jesli ktos uznaje mnie za banderowca to tym bardziej…
        Przyczyna tych spojrzen na sprawe jest okropnosc wojny jak i cos czego nie da sie zrozumiec WOLA PRZEZYCIA.. nie wiem jak bym sie zachowal.. i nie mowcie o patriotyzmie , czy jakiejs idei czy wierze… Czlowiek zalamany zaszczuty moze zrobic wszystko.. by chciec przezyc. tyle…. a co do Miedlara i spraw wspolczesnych to Polacy powinni sie wiecej na nich skupiac niz na laczeniu tego z przeszloscia przyszla wojna ( walka) bedzie na tle religijnym a nie nacjonalistycznym… i tutaj jest pies pogrzebany jak rozpoznac wierzacego od niewierzacego , jak rozpoznac kogos kto sie nawrocil czy odwrocil..
        teraz widze mode ,ze satanisci chodza na czarno a katolicy maja krzyzyki….ale sa tez miedzy nimi tacy jak Ja chodze na czarno a nie mam krzyzyka:)

        Polubienie

       • w said

        co to sa za dokumenty ?

        Polubienie

      • miziaforum said

       TU NA BLOGU SĄ LINKI DO ARCHIWÓW MBP I SB !! POSZUKAJ SA DO WGLĄDU TECZKI UKRAIŃSKICH PRZESIEDLEŃCÓW Z OBSERWACJI TYCH RODZIN NAWET PRZEZ 40 LAT …. ZNAJDZIEMY BEZ PIERDNIĘCIA 🙂 DZIĘKI SKRUPULATNOSCI UBEKÓW I SBEKÓW … ŻAŁOSNE ALE PRAWDZIWE .. POSZUKAJ ARTA TAM JEST FURTKA DO ARCHIWÓW

       Polubienie

    • krab said

     I w tym punkcie się z Tobą zgadzam, ale….. kilka tematów do tyłu pytałam Cię kim Ty naprawdę jesteś? odpowiedziałeś, że polskim rewizjonistą i dałeś długi wpis swoich poglądów. W- Ty jesteś rewizjonistą, ale co najwyżej polskojęzycznym… takie jest moje zdanie, zresztą napisałam Ci wtedy, że zapewne jesteś tutaj służbowo. Ja nie osądzam, ani nie wyrokuję, po prostu taki mam odbiór Ciebie na podstawie Twoich wpisów.. i tyle.

     Polubienie

     • w said

      mysle ,ze do tematu Wolynia trzeba dojrzec.. teraz jest to podsycane bo im na tym zalezy by obudzic demony przeszlosci czyli wojny…
      Temat jest trudny … bo mozna znalesc po obu przeciez stronach wine… Polacy walczyli z Ukraina juz w okresie powstan CHmelnickego.. Konsekwencje rosna w miare oblicza zbrodni… Polacy wymordowali sporo Polakow (ktorzy sprzysiegli sie ,ze zmienia jezyk na zlosc staropolski na inny zwany potocznie ukrainskim
      np trawen to maj ,, a slowo trawen to trawa po staropolsku
      Ukraincy to POLACY uciekinierzy z RP … ktorzy nie chcieli isc do wojska , kryminalisci i ci co im sie Rzeczypospolita nie podobala jak Mazepa… szlachta ta w miare czasu zaczela byc przesladowana , jak i chlopi przez najazdy polskie w celu stlumien powstan , obrony polskich ziem Ukrainy …Potem to sie wymieszalo mocniej i powstali Ukraincy… Nigdy nie mieli wlasnego panstwa poza okresem chwilowym w latach 20tych URL i w ciemnym momencie latach 40tych … stad ich dazenie do nacjonalizmu po setki lat niewoli bylo tak silne ,ze nie patrzyli co bedzie za x lat… identyczne postepowanie maja Polacy.. Polak madry po szkodzie.. nie przed..
      Poza Ukraincami za Wolyn odpowiadaja osadnicy niemieccy , ktorzy tam byli przesiedleni po 1918 roku w sile 1mln…O Czechach , Cyganach nie ma co wspominac bo ich bylo malo. Jesli 20 proc ludnosci Wolynia to niemieccy kolonizatorzy to ilu z nich bylo w UPA?
      Potomkowie tych NIemcow do dzis zasilaja szeregi neobanderowcow.
      Osobna grupa byli siekiernicy to chlopi ukrainscy niepismienni i nie czytaci… mieli do wyboru pamietajac glod za Stalina ( miliony ofiar) albo pozbyc sie Polakow i przejac ich ziemie albo sami zginac z rak UPA nacjonalistow… Co byscie wybrali miedzy mlotem a kowadlem?
      Siekiernicy byli okrutni z dwoch wzgledow . Mieli dostac ziemie w zamian za smierc Polaka.. oraz chcieli sie podlizac OUN ,ze wykonuja zadanie prawidlowo.. Co sie robi majac siekiere , mlot , pile , widly bo siekiernik nie byl wyposazony w bron palna..czasem moze pistolet,,Reglamentacja gwozdzi , zyletek i innych art metalowych nie pozwalala dokonywac zbrodni masowych … Brak brzytwy, noz do krojenia chleba stal sie bronia, tasak do miesa itd Sposoby zabijania tez nie sa ich kodeksem spisanym. nie istniala lista tortur..to powstawalo w wyniku afektu.. np kobieta zaslonila sie przed siekiera reka ,ktora zostala odrabana…Pojedyncze przypadki opisywane jako okrucienstwo na dzieciach wbijane na pale itd … Ponadto byly przypadki rowniez pojedynczne gdzie Polakom kazano zabijac wlasnych rodzicow… i z rozpaczy cieli sie sami nozami wbijajac sobie w brzuch
      Reszta to nadmuchane bzdury , wyobraznia swiadkow , i jak juz kiedys pisalem poczucie bezsilnosci i wstydu ,ze sie nic nie zrobilo ..i wymyslanie przed synem i iinymi okrutnych masowych zbrodni po to by zatuszowac swoje tchorzostwo co w warunkach wojny jest i byli calkowicie uzasadnione…
      Nie wiem czy kiedys powolaja jakas komisje by odszukala sie w steku klamstw jak i zeznan prawdziwych szanse na prawde…
      trudno jest to zweryfikowac poniewaz UPA nie krecilo filmow ,,, i nie posiadalo dokumentacji fotograficznej.
      Swiadkowie tez nie mowia wszyscy prawdy , poniewaz oni widzieli to inaczej… z wywiadow ze swiadkami duzo zalezy od umiejetnosci zadawania im pytan.. czasem swiadek przyzna sie ze slyszal od kogos lub ze jego zeznanie jest tylko mniemaniem ze moze tak bylo..
      na dzien dzisiejszy wiemy ,ze Polacy nie potrafili rozpoznac mundurow UPA a nawet Niemcow – sa zeznania gdzie corki mylily mundur Wermachtu mowiac ,ze weszli do domu UPowcy . tylko jak zaczeli mowic po niemiecku sie polapaly…Stad zakladam ,ze zbrodni mogli dokonac rowniez NIEMCY oraz liczne grupy nacjonalistyczne ukrainskie podszywajace sie pod OUN ..przypadek zlapania podczas jazdy furmanka POlakow przez bande z blizej nieznanej formacji nacjonalistycznej , uzbrojonej w karabiny i pistolety ( bylo ich kilkanascie takich formacji) … takze nie mozna winic za wszystko tylko OUN UPA… czesc zbrodni zrobili inni nacjonalisci.. ile procent trudno stwierdzic..faktem jest ,ze wymordowano Polakow na Wolyniu w liczbie 70tys.. czy humanitarnie ? A czy wojna to jest humanitarna ? Gdzie gina starcy i dzieci oraz kobiety w obozach badz w swoich domostwach … a silni mezczyzni w okopie lub podczas ataku na froncie czy w partyzantce?
      Wojna to rzecz ktora nie wybiera dla ludzi milosierdzia.. dlatego obecne podzeganie do wojny elit oraz ich mediow jest czyms dla mnie niezrozumialym fakt ,ze jest sprawiedliwa… bo dorwie nawet tego co mysli ,ze nie zginie…
      Moim zdaniem Ukraincy zaplacili za wyzwolenie POlski i chwala im za to , bo bysmy sie nigdy nie urodzili…
      zaplacili za to cene 200tys…. tyle ile my zaplacilismy za kresy wschodnie..
      1:1 czego jeszcze chca Polacy ? PRZEBACZ? A moze powinnismy powiedziec DZIEKUJE a nie zdejmowac sowieckie pomniki?
      czy ta historia nie jest zagmatwana? Z jednej strony zolnierz z OPOLA wysoki oficer idzie do SS Polak ochotnik potem trafia do Armii Krajowej aby na koncu przejsc do LWP… Czyz tutaj nie bylo podobnej sytuacji OUN poswieca 200tys ofiar polskich a inni ich rodacy gina za Polske wolna?

      Polubienie

      • miziaforum said

       POLACY OD WIEKÓW WALCZYLI Z BUNTOWNIKAMI A NIE UKRAINĄ !! MÓJ PRZODEK W 17 WIEKU DOWODZIŁ TŁUMIENIEM BUNTOWNIKÓW NA UKRAINIE

       POMIEDZY ROKIEM 1945 47 MÓJ WUJEK BRAT MOJEJ BABCI BYŁ DOWÓDCĄ SAMODZIELNEGO …… ZWALCZAJĄCEGO BANDY UPA …

       NIGDY NIE BYŁO ZADNEJ UKRAINY JAKO PAŃSTWA TO NIE BYŁY WOJNY A RUCHAWKI CHAMÓW … NIC WIECEJ A CHMIELNICKI DUREŃ DUREŃ JAK MU KISIEL PRZYWIÓZŁ BUŁAWĘ OD KRÓLA ON SIE WYPIOŁ WOLAŁ Z TATARAMI ISĆ NA POLSKE … GŁUPI CAP JAKO NIE WÓDZ A RAB … WTEDY MIELI SZANSE NA R.P 3 NARODÓW ..

       Polubienie

       • w said

        Byla Ukraina jako panstwo w latach 20 tych przez moment ..a potem po wojnie dano im tylko republike ukrainska.. no i teraz sa Ukraina.. wybrali BANDERE bo najwiecej wymordowal.. nie wybiera ludzkosc kogos kto jest slabym ludobojca…to ,ze Polacy nie mordowali masowo oszczedzilo szukania bohaterow w historii.. Pewnie by sie znalazl ktos kto wymordowal tysiace… ktorys z pierwszych Slowian… ale to nie jest nasza idea szukania mordercow w narodzie…
        to co bylo nie zmieni patrzenia teraz …swiat jest inny… zyjemy tym co Nam pokazuje historia , ale nie bylo wojny 70lat , to wystarczajacy okres by zmienic pokolenie w pacyfistyczne..zarowno po stronie polskiej jak i ukrainskiej.. Mimo tych zapalow, wizji walki czy wojny nie wierze w to ,ze wszyscy Ukraincy chca zabijac.. Proces manipulacji mediami to za malo..Polacy tez nie sa gotowi to robic..a w czasach o ktorych mowisz smierc w walce byla prawie na porzadku dziennym…
        podobno wrocily pojedynki w Kanadzie…. ciekawe jak to by sie przyjelo u Nas 🙂 duzo ludzi ma czarnoprochy ale to slaby sprzet na inwazje obcych.. a pojedynki uczylyby moresu
        co Ty MIzia NATO ?

        Polubienie

      • miziaforum said

       W 18 WIEKU TEŻ KOLEJNY PRZODEK TOPIŁ CHAMSKIE BUNTY WE KRWI … JAKOŚ SIĘ TAK SKŁADA ZE CIĄGLE MAJA Z NAMI NA PIEŃKU

       Polubienie

      • krab said

       Jest wieczór i nie chcę się wprowadzać w paskudne emocje !! Jak możesz stawiać znak równości między żołnierzami frontowymi a cywilną ludnością, zwłaszcza dziećmi !!! To jest zbrodnia! ludobójstwo! i nic tego nie tłumaczy !!!!!! Nie jestem żądna krwi, nie mówię o odwecie, ale gardzę takim rozgrzeszaniem morderców jak robisz to Ty !!!!!!

       Polubienie

       • w said

        dzieci we wojnie tez cierpia.. nie ma litosci,, dlatego trudno to pojac… zbrodniarze pastwia sie nad dziecmi szczegolnie,,, dlaczego?
        Dlatego ,ze to dziecko bedzie chcialo w przyszlosci pomscic morderce.. tak jak dzisiaj mlodzi chca pomscic swoich dziadkow ,,za Wolyn czy za Berlin,,Jesli jestes osoba wierzaca to powinnas zrozumiec ,ze tylko BOG wie kto bedzie za x lat dobry a kto zly…
        Wiem ,ze dzieci tamtejsze nie byly takie same , ale pisalem ,juz ,ze w starym testamencie jest napisane do 3-4 pokolenia..skad wiesz jacy byli ich dziadkowie pradziadkowie moze bluznili , cudzolozyli itd? Latwo tak patrzec ? Bo mnie tak..ile dzisiaj ojcow nie widzi dzieci a te dzieci nie chca znac ojcow bo sa nakrecane przez matki i sa katolikami gdzie 4 przykazanie mowi czcij ojca swego…
        wiem jedno ofiary Wolynia chca spokoju , czuje ich wolanie.. nie wiem jak ale chca… jesli czujesz inaczej to zrob cos w tym kierunku i im pomoz ale dobrocia a nie nienawiscia..

        Polubienie

       • krab said

        Ja nie nienawidzę nikogo ! ale nienawidzę krętactwa, chachmęcenia i próby odwracania wydarzeń tak, żeby stawiały morderców na piedestałach !! to jest wstrętne !!! I nie chodzi o wymamrotanie słowa „przepraszamy”, chodzi o uznanie zbójów za zbójów, bo żeby coś leczyć trzeba uznać chorobę , a nie jak opętaniec wmawiać sobie i innym, że jest się zdrowym ! i na tym obłędzie budować relacje z innymi !!!

        Polubienie

      • llubię said

       To może o trynkiewiczu powiedz coś dobrego ??? 😉 😛

       Polubienie

       • w said

        skoncz juz bo w Talmudzie to z 3 latkami operuja… a laduja Mahometa z 9 latka .. gdzie Slawianka wychodzila za maz majac lat 14-16 a chlopiec mial w wieku 9lat postrzyzyny i stawal sie mezczyzna

        Polubienie

       • llubię said

        A więc jednak ??? Z tego lobby jesteś ??? ;):P

        Polubienie

       • krab said

        W- prawa tworzyli zwyrodniałe stare dziadygi, którym pewien organ odmawiał już posłuszeństwa, za co winą obarczali kobiety i sądzili, że obcowanie z dziećmi przywróci im siły witalne !!! Patriarchat- stąd mogli takie brednie forsować ! Zresztą to jest w pewnym stopniu cały czas aktualne, bo nawet teraz im starszy dziadek tym przewraca ślepiami za młodszą dziewczyną.

        Polubienie

       • w said

        Krab – patriarchat stworzyl Bog , wiec nie buntuj sie tylko podporzadkuj a jesli jestes silniejsza od Boga to to zmien.. i nie badz rubasznym dzieckiem co tupie nozkami wymuszajac szantazem zdanie,. Nie nie zgadzam sie z Toba..
        Ojciec jest wazny tak samo jak matka,, tam gdzie nie ma ojca dziecko nie jest do konca soba… nie potrafi kochac ,, staje sie pozbawione meskiego wzorca.. to wlasnie z takich rodzin gdzie ojciec jest pantoflarzem jest najwiecej rozwodow. z rodzin gdzie ojciec jest odrzucony element patologii i przestepczy.. coz rodzina musi byc pelna a dziadygi skoro cos wymyslily to oznacza ,ze albo reszta spolecznstwa przyzwolila albo cos nie tak bylo z tym spoleczenstwem ,,chyba ze klania sie zasada patriarchatu starszych nalezy czcic i sluchac:)

        Polubienie

       • llubię said

        ~W … gdybyś Ty miał rządzić powołując się na patriarchat… to sama gołymi rękami bym ten system obaliła 😉 😛

        Polubienie

       • w said

        llubie to masz wlasna religie moze new age ? a jaki system to mialby byc ?

        Polubienie

 9. Ja said

  A tutaj impreza u bandytów:

  https://www.youtube.com/watch?v=45d3AKWV6Cs

  Polubienie

 10. Pelagia said

  trudno mi zamieścić koment w wątku nagłej śmierci upainca, kt. powoływał się na Boga, więc zamieszczam tu:

  z II w. św. sprofanowany krucyfiks w Licheniu:

  https://gloria.tv/article/PXaWPa2VfoYt11TpdmufQgkEW/language/VhNsBNkAXCbW6LyxcWeq7Yt4F

  Podczas II wojny światowej w parafialnym kościele św. Doroty hitlerowcy urządzili szkołę dla chłopców z Hitlerjugend. Zaprawiano ich w okrucieństwie. Szczególnie celowała w nim Berta Bauer, ich wychowawczyni. Kiedy w lipcu 1944 roku chłopcy zaczęli się skarżyć, że w kościele „coś ich straszy” wymierzyła z pistoletu i strzeliła do krucyfiksu. „Gdyby Bóg istniał, powinien natychmiast mnie ukarać” – powiedziała. Kilka godzin później, kiedy jechała na stację kolejową do Konina, przelatujący samolot – prawdopodobnie niemiecki, ostrzelał jej wóz. Berta Bauer zginęła na miejscu.

  Wiele lat po wojnie znieważony krzyż, z wyraźnymi śladami po kulach, zawisł w ołtarzu Kaplicy św. Krzyża. Krucyfiks cieszy się ogromną czcią wiernych. Nie sposób wyjechać z Lichenia, nie uklęknąwszy przed nim.

  Polubienie

  • w said

   bylo tego wiecej …ale trudno to opisac… podobno lotnicy niemieccy nie mogli trafic na klasztor na Jasnej Gorze i bomby poszly dalej..byla tez sytuacja chyba to general Guderian mial w nocy ostrzelac zolnierzy radzieckich i pojawila sie zjawa w plaszczu zaslaniajaca nim pole bitwy i wszystkie kule sie odbijaly,,. potem powiedziala ,ze wygraja i zniknela i faktycznie garstka Rosjan przedarla sie przez pozycje niemieckie.. .. takze wszystko jest mozliwe…

   Polubienie

 11. radzio said

  Pieknie mowisz W ,jestes oczytany, elokwentny -mozna pogadac. Probujesz wytlumaczyc swiat, ludzi, emocje, a moze i zaprowadzic milosc powszechna oparta o wiedze (?). Szkoda tylko, ze opierasz to na relatywizmie, w kazdej dziedzinie.
  Kiedys taki jeden Jozek, mowil o statystyce, jesli idzie o masowe mordy. Innym razem jakis Hans -tylko wykonywalem rozkazy…
  I nie mow o rownosci w zachowaniu podczas wojny, bo nic nie wiesz… 250 000 niewinnie pomordowanych -ich mordercow nic nie wytlumaczy. Tym bardziej, ze oprawcy, nie tylko sa z tego dumni, ale leb podnosza, juz na obecnie polskiej ziemi. A ze nie ma rownosci w pewnych sytuacjach krytycznych, to posluchaj historii starej, kiedy zolnierz na wojnie nie obawial sie -jak dzis- prokuratora, ze wali do ‚szoszona’.
  Rok 1920, odwrot regularny WP z Kijowa, po zalamaniu frontu polnocnego. Tempo odwrotu szybkie. Bywa, ze zostaja ‚maruderzy’… Czterech polskich zolnierzy prosi Ukrainke o jedzenie. Ta podaje do stolu w izbie /jedna byla, bo takie chaty/. Zaczynaja jesc, wpada 4 Ukraincow z widlami. Ucieka jeden zolnierz, co siedzial przodem do wejscia a tylem do okna. Dociera do oddzialu i melduje o zajsciu.
  Po godz. kompania alarmowa, jest w tej wsi. Po nastepnych 30min. znajduja porabane ciala tych trzech w dole metr na metr. /Szybko sie chacholy uwineli/. We wsi same baby i dzieci -‚chlopy’ uciekli do lasu.
  >> i tu w/g Twoich tez ? Morduja, bo emocje, po zobaczeniu zmasakrowanych druchow ? Biora zakladnikow ? Odchodza z modlitwa na ustach ? >> Nie.
  Wyganiaj wszyskich obecnych do lasu. Stawiaja krzyz na napisem -„Za zdrade Wojska Polskiego”; I wtedy pala wies.
  Tak, kazdy ma dylematy, ale panstwo, jego instytucje, sa m.in. po to, by okielznac skrajne emocje. Tak zawsze dzialala Rzeczpospolita i tak nigdy nie dzialalo panstwo Ukrainskie. Tu rownosci nie ma.

  P.S.
  I nie przytaczaj mi pojedynczych faktow z polskiej historii, bo tu wyjatek, nie stanowi reguly. Ukrainie mozemy wybaczyc, kiedy ona sie ukozy. Nie za cale stulecia, ale za banderyzm. I tu nie trzeba religijnych kanonow. To jest wspolne i dla ateistow -etyka i wynikajaca z niej m.in. prawda.

  Polubienie

  • w said

   ciekawe to wojsko co widel sie przestraszylo moze Radzio bardziej patrz na przyslowia a nie na emocje :
   diabel tkwi w szczegolach… odrzucam to bo :
   1) 1920 rok nie bylo Ukrainy
   2) jest to Kijow zatem mogli to byc nawet Polacy dezerterzy bez broni ktorych dorwali Ukraincy i jak to piszesz za zdrade WP rozliczyli
   3) nie uczmy sie na takich przykladach
   ciesze sie ,ze ktos chce polemizowac a nie jak chazaria pluc na kogos wybielajac siebie i sianie zametu co tutaj jest pospolite
   Bog z Toba

   Polubienie

   • radzio said

    Jak pisalem w innym temacie -„…nie udalo mi sie dzisiaj polowanie na ‚imie rozy’…”. Coz, bladzic jest rzecza ludzka -ze tak sie usprawiedliwie …
    Jednak polegles pod kobieca intuicja… Wszystkie dziewczyny- z Toba rozmawiajace- rozszyfrowaly Ciebie nader szybko 🙂
    Teraz odpowiem na Twoje TRZY PUNKCIKI…
    1. „1920 rok nie bylo Ukrainy” – To nie zmienia faktow, ze na owym terenie toczyla sie wojna. >>> I tu biorac pod uwage wiedze do ktorej masz dostep i ja zrecznie manipulujesz… Co ? >>> Palisz glupa !
    2. ” jest to Kijow zatem mogli to byc nawet Polacy dezerterzy bez broni ktorych dorwali Ukraincy i jak to piszesz za zdrade WP rozliczyli” – Dalej >>> Palisz glupa ! >>> BO… Polacy w 1920 zajeki Kijow na pare tygodni i go kontrolowali na tyle, ze patrole wojskowe zapewnialy bezpieczenstwo cywilom -to Primo. A co do reszty nie powiem secundo, tylko ‚klasykiem’ – Drugie primo’ -czyli >>> ciagniesz Palenie Glupa ! >>>
    3. „nie uczmy sie na takich przykladach
    ciesze sie ,ze ktos chce polemizowac a nie jak chazaria pluc na kogos wybielajac siebie i sianie zametu co tutaj jest pospolite
    Bog z Toba” – I tu polegles bratku :))) Zabraklo Ci rzeczowych argumentow i pojechales ‚nowo-mowa’ – tu cyt.: „nie uczmy sie na takich przykladach…”. Dalej ta sama socjotechnika – tu cyt.:”ciesze sie ,ze ktos chce polemizowac a nie jak chazaria pluc na kogos wybielajac siebie i sianie zametu co tutaj jest pospolite”.
    Wiesz, lubie sie pobawic slowem. Bywa ze czasem fiknie wybujale ego. Zawsze jednak sprowdza mnie do parteru pamiec i zapisane na zawsze obrazy na piasku… >>> Tyle przydlugiego wywodu, tylko dla tego, ze docenia Twoj ‚kunszt’… >>>
    Jednak zakonczy musze bez ogrodek. Jestes Ukraincem, prowokatorem, a moze nie tylko robisz dla Zw. Ukr. w Polsce, moze juz nadajesz z jakiegos urzedu panstwowego RP (?)

    (Hm… Ten film -„Imie Rozy”- to zajebisty jest…).

    Polubienie

 12. radzio said

  Rozwazacie sprawe wyborow samorzadowych 2018. Jesli nie macie u siebie szans na zwyciestwo patriotow… Idzcie i tak na wybory i oddajcie niewazny glos -/kilka skreslen, bo na pustej domaluja co chca/, a na karcie do glosowania napiszcie np.: ‚Za Wolyn’, ‚banderyzm stop’ etc.

  Polubienie

 13. Magda said

  https://vod.tvp.pl/video/minela-dwudziesta,12072017,32912709

  od 00:59

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: