Miziaforum's Blog

Ukraina ŻĄDA OD POLSKI WSADZENIA DO WIĘZIENIA CZŁONKÓW ONR i M.W za rozebranie „pomnika” UPA !!

Posted by miziaforum w dniu Czerwiec 22, 2017


TO JUŻ JEST SZCZYT BEZCZELNOŚCI , ALBO PRÓBA WYSĄDOWANIA NA CO SOBIE MOGĄ POZWOLIĆ JESZCZE

p.s mój komentarz pod tekstem agencyjnym w formie A.V

IPN: Ukraina potraktowała usunięcie pomnika UPA jak wypowiedzenie wojny

Obecnie nie ma możliwości prowadzenia prac poszukiwawczych, ekshumacyjnych ani porządkowych na terenach Ukrainy – powiedział zastępca prezesa IPN Krzysztof Szwagrzyk. – Ukraińcy potraktowali usunięcie pomnika UPA w Hruszowicach jako swoiste wypowiedzenie im wojny. Zdaniem dyrektora Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN nie ma szansy na przełom. Ukraińcy stawiają żądania, których strona polska nie może spełnić.

ak informuje RMF FM podczas spotkania zorganizowanego w warszawskim centrum edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” prof. Krzysztof Szwagrzyk mówił o poszukiwaniach miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego i aktualnym stanie prac identyfikacyjnych. Specjaliści z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, m.in. dr Leon Popek z lubelskiego oddziału IPN,mieli zamiar w pierwszej kolejności przeprowadzić ekshumacje szczątków w miejscowościach Ostrówki (dot. ofiar zbrodni wołyńskiej), Tynne (dot. żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza, którzy zginęli w walce z Sowietami po 17 września 1939 r.) oraz Hołosko we Lwowie (dot. żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zginęli w obronie miasta), jednak prace te zostały wstrzymane po incydencie w Hrubieszowie przez stronę ukraińską.

– Strona ukraińska żąda aby odtworzyć ten pomnik i ukarać winnych. Na takie dyktaty zgodzić się nie możemy. Jesteśmy w takim momencie, że o optymizm w najbliższym czasie będzie bardzo trudno, w tych wzajemnych relacjach – mówił Szwagrzyk.

Warunkiem zmiany stanowiska władz Ukrainy jest m.in. odtworzenie w pierwotnej formie pomnika UPA w Hruszowicach (Podkarpackie). Chodzi o wzniesiony w 1994 r. monument, który w kwietniu br. usunęli m.in. działacze Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej oraz mieszkańcy wsi. Zdaniem polskiego resortu kultury pomnik wzniesiono z naruszeniem obowiązującego w Polsce prawa.

– Pomnik w kształcie łuku triumfalnego to nie jest miejsce spoczynku. W polskim prawie każdy ma prawo do pochówku. Nie ma jednak możliwości, aby stawiać pomniki, obeliski, ku czci SS, UPA czy NKWD – nie ma na to zgody. Ten pomnik, który powstał w Hruszowicach też nie miał takiej zgody. Został postawiony nielegalnie – podkreślił Szwagrzyk.

Mówił także o zjawisku tzw. „dzikiej archeologii”, które panuje na cmentarzach i miejscach pochówku na Ukrainie. – Są miejsca gdzie szczątki „naszych” znajdują się na terenach badanych przez przez niebezpieczne, uzbrojone grupy

https://wiadomosci.wp.pl/ipn-ukraina-potraktowala-usuniecie-pomnika-upa-jak-wypowiedzenie-wojny-6136164251080833a

 

 

 

7 Year Anniversary Achievement
Happy Anniversary with WordPress.com!
You registered on WordPress.com 7 years ago.
Thanks for flying with us. Keep up the good blogging

Komentarzy 15 to “Ukraina ŻĄDA OD POLSKI WSADZENIA DO WIĘZIENIA CZŁONKÓW ONR i M.W za rozebranie „pomnika” UPA !!”

 1. Lech X said

  A wiecie ,że Poroszenko odwiedził w tym tygodniu USA i rozmawiał z Trumpem na temat wojny w Donbasie.
  Ten koczownik wpadł na pomysł zachęcenia Amerykanów do zaangażowania się w wojen w Donbasie w zamian za skolonizowanie tamtych terenów przez amerykańskie firmy:

  Ukraiński prezydent podczas swojego dwudniowego pobytu w Waszyngtonie spotkał się z najważniejszymi osobami w amerykańskim państwie oraz z przedstawicielami Kongresu. Jak podaje rosyjska gazeta „Kommiersant”, celem jego wizyty było radykalne zaciśnienie współpracy między oboma krajami.

  Petro Poroszenko ma ciekawy plan, który może szokować, ale dzięki któremu chce zażegnać konflikt na wschodzie kraju. Zakłada on radykalnie ścisłą współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

  Głowa państwa ukraińskiego, pragnie zachęcić Amerykanów do głębszego zaangażowania się w proces pokojowy w Donbasie poprzez gwarancję ogromnych kontraktów dla amerykańskich firm na odbudowę zniszczonego regionu. Jak przekonują media, oznacza to w praktyce oddanie „połowy kraju Amerykanom” we władanie gospodarcze.

  – Trump jest biznesmenem, dlatego my też przyjmiemy biznesowe podejście – cytuje rosyjskie źródło

  Nie oznacza to jeszcze w żaden sposób interwencji militarnej USA na Ukrainie. Jest jednak dla nich dobrym bodźcem i może naprawdę przekonać prezydenta Donalda Trumpa, szczególnie, że kontrakty dla rodzimych firm i praca dla Amerykanów były sztampowym hasłem jego kampanii wyborczej.

  źródło: wolnosc24.pl

  Polubienie

 2. Anna said

  Wrogów trzeba gonić a nie iść na układy.

  Polubienie

 3. ZORRO said

  BRUTALNE MORDERSTWO KOBIETY. UKRAIŃCY ZATRZYMANI NA GRANICY

  Ciało młodej kobiety wyłowiono ze stawu w miejscowości Brodzica – informuje Dziennik Wschodni. Zarzut brutalnego morderstwa usłyszeli Ukraińcy, zatrzymani na granicy.

  http://fakty.interia.pl/lubelskie/news-brutalne-morderstwo-kobiety-ukraincy-zatrzymani-na-granicy,nId,2408769

  Polubienie

 4. llubię said

  No to teraz zobaczymy , czy pisiory „wstały z kolan” … czy upadły na głowę ??? }:-( Wstyd,żeby takie zbankrutowane państwo Nam tu żądania stawiało !!! Powywalać ich stąd wszystkich i niech sobie tam gniją we własnym sosie 😦 A Po”p”roszenko na kolanach powinien błagać o Naszą przychylność. … Ale to najpierw rządzący muszą wyszperać w słowniku , co to „Honor” !!! 😦

  Polubienie

 5. krab said

  Łuk triumfalny ….. to jest obrys zwykłej butelki ( po bimbrze?) nakrytej widłami !!!!!
  A swoją drogą ciekawe kiedy dostaniemy podobne żądania od Niemiec , a czemu by essesmanom nie stawiać „łuków triumfalnych” , przecież rząd polskojęzyczny jak nie ten to inny, ale zgodzi się ! Bodnar już przygotowuje grunt i ogłasza, że Polacy kolaborowali z Niemcami i uczestniczyli w holokauście !

  Polubienie

 6. krab said

  Dewiza wodza ciągle aktualna !!!

  Polubienie

 7. krab said

  A „miłość do braci zza miedzy” zaczęła się za sprawą p. Prezydenta , któremu tak liczne wznosimy pomniki…. rok 2007

  Polubienie

 8. Tadek said

  Już na studiach się napatrzyłem jakie to jebane bydło jest, a nasza durna władza jeszcze ich sprowadza i daję darmowe uczelnie. Ja widziałem jak ich nauka interesowała. Tylko chlanie biby, zaraz jakiś aut nakupili, to handlowali i w ogóle jakiś szemrane towarzystwo. Gość po krótkim czasie ich ze stancji wyjebał bo już nie mógł ich znieść, tego pojebanego zachowania i burdelu jaki robili. Swoją drogą parę razy widziałem ich pokój bo akurat u nich ruter był, to takiego kurwa burdelu w życiu nie widziałem, jak kurwa na śmietniku.

  Polubienie

 9. marek said

  https://reporters.pl/8257/cholera-i-tyfus-u-bram-polski-lwow-na-krawedzi-epidemii/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: