Miziaforum's Blog

Syryjska i Rosyjska armia masakruje morderców z ISIS gigantyczna ofensywa

Posted by miziaforum w dniu Maj 28, 2017


Wielka ofensywa dziesiątkuje dżihadystów, wyzwala ogromne obszary

W przeciągu ostatniego tygodnia Syryjska Armia Arabska i wspomagające ją grupy poczyniły wielkie postępy na kilku frontach jednocześnie. Ich skala jest bezprecedensowa, zwłaszcza w porównaniu z innymi kampaniami syryjskiej wojny, często żmudnymi i prowadzonymi ze zmiennym szczęściem – nigdy wcześniej, od początku wojny, syryjskie siły rządowe nie poczyniły tak wielkich postępów w tak krótkim czasie. Na dodatek należy wziąć pod uwagę, że tym razem skupiono się na eliminacji wyjątkowo groźnych przeciwników – dżihadystów tzw. Państwa Islamskiego oraz wyszkolonej przez siły specjalne Jordanii i państw zachodnich „umiarkowanej opozycji” (islamistów).

W czwartek (25.05) potężne natarcie syryjskich wojsk pancernych (na czele z doborową 4. Dywizją Pancerną) oraz wyszkolonego przez Rosjan V Korpusu Ochotniczego, przy wsparciu rosyjskich sił specjalnych, piechoty morskiej, artylerii i lotnictwa dosłownie zmiażdżyło siły tzw. Państwa Islamskiego na południe od Palmiry (Tadmor) w prowincji Homs (południowa Syria).

W ciągu 48 godzin na tym odcinku frontu wyzwolono ponad 3 tysiące km kwadratowych – co stanowi wynik niespotykany od początku wojny. Zaskoczeni skalą uderzenia dżihadyści wycofywali się w nieładzie. Pomimo zmasowanej skali natarcia (kilka tys. żołnierzy i kilkaset pojazdów), przyjętego planu błyskawicznego uderzenia oraz znacznej siły doświadczonego przeciwnika, dzięki odpowiedniej koordynacji różnych rodzajów broni dało się uniknąć większych strat. Zgrupowanie śmigłowców rosyjskich Mi-24P, Mi-35 i Mi-8AMTSZ torowało drogę armii syryjskiej, salwami niekierowanych rakiet 80 mm. Z kolei rosyjskie samoloty doszczętnie zniszczyły kolumnę kilkudziesięciu samochodów z kilkuset bojownikami ISIS próbującymi się wycofać z okrążenia. Zniszczenia dopełniły nowe samobieżne działa rosyjskie 152 mm MSTA-S, przechodzące właśnie swój chrzest bojowy w Syrii.

Również syryjskie siły lotnicze zanotowały spory sukces – w okolicy wsi Zaza (południowo-wschodniej Homs) zbombardowały ogromny konwój wojskowy ISIS, który zmierzał do stolicy „kalifatu” w Rakce; zniszczono ponad 35 pojazdów. Nagranie z operacjizostało już upublicznione przez syryjskie dowództwo – wyraźnie dumne z rezultatów. Zarówno oni, jak i dowództwo rosyjskiego lotnictwa deklarują, iż zrobią wszystko by nie pozwolić dżihadystom na wycofanie się do Rakki – największego bastionu ISIS w całej Syrii.

Obecnie wszystkie drogi z Damaszku do Palmiry są w rękach sił rządowych, co pozwoliło ponownie uruchomić krajowe autostrady M90, M53 i M45. Dżihadyści ISIS zostali wyparci z centralnej części prowincji Homs – ale na tym nie koniec sukcesów. Natarcie okazało zaskoczeniem także dla „umiarkowanych rebeliantów” ze wschodniej części  regionu Kalamun. Wcześniej zawarli oni zawieszenie broni z syryjskim rządem (nadal przestrzegane), myśląc zapewne, że po pewnym czasie zdołają się połączyć z postępującymi od południa siłami, szkolonymi przez siły specjalne USA, Jordanii i państw NATO. Jednak jak się okazało, obecnie to już nierealne – mało tego, ich kamraci stali się obecnie celem natarcia sił rządowych!

Trwają naloty na pozycje islamistów w mieście Daraa (stolicy muhafazy o tej samej nazwie), pozwalającego „rebeliantom” na kontrolowanie części granicy z Jordanią. Prawdopodobnie jest to swego rodzaju przygotowanie do natarcia sił lądowych – gdyż w okolicy kilkunastu km od miasta dyslokowano siły elitarnej 4. Dywizji Pancernej. Możliwe też, że wkrótce otrzymają oni wsparcie Gwardii Republikańskiej – która wcześniej towarzyszyła im w trakcie ofensywy w Qaboun i Barzeh, zakończonej kapitulacja islamistów i ewakuacją części z nich do Idlib. Równocześnie trwa natarcie na obszarach pustynnych w prowincji Sweida, wypierając stamtąd „umiarkowanych” islamistów – 24 maja siły rządowe, przy wsparciu libańskiego Hezbollahu i milicji irackich. Amerykańskie siły proxy zaczęły wycofywać się z terenów syryjskich w stronę Jordanu.

Podjęta przez przeciwnika próba kontrataku (piątek rano) w okolicy tamy Zuluf zakończyła się spektakularną klęską. Nie pomógł im także kontratak na pozycje syryjskiej armii w Al-Rahba – został on zatrzymany pomimo tego, że mieli przewagę i prowadzili równoczesne natarcie z dwóch przeciwnych stron. Wyposażenie dostarczone „rebeliantom” przez zachód jednak nie przechyliło szali zwycięstwa na ich stronę – tylko jednego dnia w toku walk stracili aż siedem dronów, zestrzelonych przez oddziały SAA oraz Syryjskiej Partii Socjal-Narodowej. W międzyczasie duże zgrupowanie sił rządowych przemieściło się obok związanych walką przeciwników, zajmując pozycje na wschodnim krańcu granicy syryjsko-jordańskiej. Czyżby chcieli odciąć kolejną grupę „rebeliantów”? Czas pokaże. W każdym razie wrażenie robi determinacja syryjskiego dowództwa i zwykłych żołnierzy – nie stracili bojowego zapału po amerykańskich prowokacjach i bombardowaniach ich konwojów wojskowych, co bardzo dobrze o nich świadczy. Kilkadziesiąt kilometrów dalej na wschód, w miejscu gdzie stykają się granice Syrii, Iraku i Jordanii, ważnym punktem do obsadzenia będzie obszar Al-Tanf /Al-Walid, czyli korytarz syryjsko-iracki. To właśnie tam widziano siły amerykańskie, brytyjskie, norweskie i jordańskie – operatorów wojsk specjalnych i towarzyszący im ciężki sprzęt (pojazdy opancerzone, czołgi). Jednak według pierwszych, niepotwierdzonych jeszcze doniesień siły zachodnie wycofały się z tego rejonu – chcąc zapewne uniknąć konfrontacji z syryjskimi siłami rządowymi. Która zapewne by wypadła bardzo słabo, także pod względem polityczno-wizerunkowym – bo trudno utrzymywać, że walczy się przeciwko dżihadystom, idąc na otwartą konfrontację z tymi siłami, które zwalczają ich najbardziej skutecznie.

Jeżeli doniesienia te okażą się prawdziwe, to rezultaty „syryjskiego Blitzkriegu” będą już zupełnie oszałamiające – dodatkowo oddalając groźbę inwazji na Syrię od południa.

W obliczu sukcesów sił rządowych, na południu Syrii zaktywizował swe działania także kolejny gracz – Izrael. Próbowano zestrzelić izraelskiego drona, którego atak kosztował życie trzech żołnierzy – niestety, pomimo pierwszych informacji, jakoby został on zestrzelony, trafiona maszyna doleciała jednak z powrotem na terytorium syjonistycznego tworu.

Dobrą analizę wydarzeń (w j. angielskim, wraz z mapami) ostatnich dni można znaleźć pod poniższym linkiem.

 

Ciekawie przedstawia się też sytuacja na północy kraju – tylko dzisiaj w prowincji Aleppo siły rządowe wyzwoliły od ISIS 14 miejscowości! Tym samym dziś w godzinach popołudniowych znalazły się one ok. 1,5 km od ostatniej twierdzy ISIS w prowincji Aleppo – miasta Maskanah, położonego nieopodal sztucznego jeziora Al-Assad. Obecnie trwa operacja okrążania miasta – dosłownie kilka godzin temu zdobyto stację kolejową i budynki mieszkalne, położone na jego obrzeżach. Oddziałom rządowym asystują zbrojni z miejscowego plemienia Al-Bakir. W dłuższej perspektywie kluczowe w tych działaniach „Tiger Forces” mają także nadzieję na przekroczenie granic prowincji Rakka, a zapewne także dołączenie do bitwy o samą „stolicę kalifatu”. Czas nagli, bo obecnie dżihadyści w okolicach Rakki mają coraz większe problemy z odpieraniem ofensywy Kurdów. Siły wierne rządowi w Damaszku muszą wziąć udział w operacji wyzwolenia miasta, by uchronić je od groźby zamienienia w protektorat amerykańsko-kurdyjski.

W prowincji Hama oraz sąsiadującej z nią Idlib panuje względny spokój – największy sukces jest taki, że siły rządowe zniszczyły ostatnio niewielki konwój ISIS, zabijając przy tym kilku dżihadystów. Poza tym zawieszenie broni – obowiązujące w ramach tzw. stref deeskalacyjnych między siłami rządowymi a „umiarkowanymi” islamistami – jest raczej przestrzegane. Co prawda niektórzy obserwatorzy wyrażają swoje wątpliwości co do tego, na ile dobre tudzież „moralne” jest pozostawianie licznych grup islamistów w spokoju – jednak ze względów taktycznych porozumienie bez wątpienia jest korzystne, pozwalając skupić działania syryjskich sił rządowych i sojuszników na najważniejszych frontach. Warto przypomnieć, że wynegocjowano je dzięki wielkiemu wsparciu rosyjskiej dyplomacji oraz kręgów wojskowych, przy wsparciu lokalnych liderów społecznych i duchownych (wszystkich wyznań). Wymagało to ogromnego nakładu pracy i koordynacji działań różnych grup – toteż nic dziwnego, iż obecnie różnym stronom bardzo zależy na utrzymaniu tego porozumienia. Stąd nie dziwi nawet fakt, że w ostatnich dniach z niezapowiedzianą wizytacją w Syrii pojawił się szef rosyjskiego sztabu gen. Gerasimow. Uczestniczył on w spotkaniach z przedstawicielami różnych stron konfliktu, będących również stronami porozumień – konkluzje płynące z jego wizyty są pozytywne.

Syryjscy wojskowi wraz z myśliwcami stopniowo wracają do bazy lotniczej Szajrat, na którą USA pod pretekstem przechowywania broni chemicznej przeprowadziło atak rakietowy – podawała telewizja NBC News, powołując się na anonimowych amerykańskich urzędników z Departamentu Obrony.

Siły rządowe mają też względny spokój na granicy syryjsko-libańskiej (region Arsal) – gdyż obecni tam dżihadyści ISIS i Hayat Tahrir Al-Sham (dawna al-Nusra) zaczęli walczyć między sobą. Po obu stronach jest kilkadziesiąt ofiar, niektórzy dżihadyści HTS zmuszeni byli szukać pomocy dla siebie i rannych kompanów u libańskiego Czerwonego Półksiężyca… jednocześnie oddając się w ręce libańskich sił bezpieczeństwa. Miejmy nadzieję, że otrzymają u nich dobrą „gościnę”.

Podsumowując, rozstrzygnięcia na licznych frontach są ostatnio nadzwyczaj pomyślne dla Syryjczyków o prorządowych poglądach. Zwycięstwa na froncie poprawiają nastroje społeczne – obecnie zdecydowana większość obywateli żywi nadzieje na lepszą przyszłość.

(oprac. M. Mazur)

Komentarzy 108 to “Syryjska i Rosyjska armia masakruje morderców z ISIS gigantyczna ofensywa”

 1. llubię said

  BOŻE błogosław Syrię i pomóż Im przepędzić tych zbirów nasłanych przez szatany zjednoczone 😦

  Polubienie

 2. Anna said

  Tak trzymać 🙂 Tylko siłą można ich pokonać a siła jest w zjednoczeniu… „gdzie dwóch się modli to Bóg wysłucha”

  Polubienie

 3. Anna said

  Znowu się pogubiłam, nie znam się na militarnych zagrywkach. Proszę mi powiedzieć po czyjej stronie jest Jordania? weszli do Syrii razem z USA to czy atakują Syrię?

  Polubienie

  • w said

   Jordania nie ma nic do gadania , ma kilkaset tysiecy syryjskich uchodzcow… nie jest konfliktowo nastawiona do Syrii ale Jankesi wchodza do Jordanii jak im sie podoba i robia wypady na Syrie.. Jordania nie moze nic zrobic… jest w tym konflikcie jakby neutralna..chce pomoc Syryjczykom ale tez nie chce rozjuszyc Jankesow..

   Polubienie

 4. marek said

  z naszego podworka…

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polskie-wladze-nie-chca-sankcji-dla-banderowcow

  Polubienie

 5. marek said

  kiedys lotrow wieszano na krzyzach, teraz krzyze wieszaja na lotrach…

  Polubienie

  • grypa666 said

   wypielić = wypier_lić :))

   mówią o Kowalskim: oszust, ogłupia Polaków, podburza emocje i ludzi… niepodaje rozwiązań…
   racja, Kowalski podaje fałszywy cel (Rosja) i zagania na singerowską neokońską faszyngtońską fałszywą barykadę (wojna z Rosją)
   Kowalski znajduje Rosję pod każdym kamieniem. a nie żydłactfo, które on wręcz zachwala — Trampek, USrael, ż-wojny, bezwzględny kapitalizm(on pieje nad USA (jakby niewiedział, że już ok. 1/3 Amerykanów żyje w ubóstwie), Izrael, mosad…

   Sanjaya z gościem podziwiają Cichockiego… moim zdaniem idą na manowce, Cichocki może być podstawiony tak jak Niemcom podstawili Hitlera, by rzucili się na żydowskie masy, podczas gdy ż-banksteria i ściervo syjoniści wykreowali i wspierali Hitlera, a III Rzesza wspierała syjonizm i emigrację do Palestyny…
   https://piotrbein.wordpress.com/2015/08/15/e-wodz-tadeusz-cichocki-na-dywanik/

   pierwszymi ofiarami e-szwadronów Cichockiego zostali… przedni patrioci Bein i Szubert BUHAHA debile cichockie zrozumieć do dziś nie mogą, że:

   – żydłactfo Polin jest bezpieczne, co najwyżej zwieje specjalnym tutkiem

   – próżnię władzy obejmą szabas goje (liczą miliony osób w Polin, siła gorsza od żydłactfa; w samej biurokracji rządowej jest prawie pół mln razy rodziny, pociotki i kolesie = 5-10 mln, a gdzie samorządy, protegowane spółki i firmy…)

   – globalna hydra żydłacka jest w Polin jedną małą macką, obalenie władzy w Polin pociągnie globalną interwencję: NATO, CIA,1066, mosad, HAARP, mikrofalowa broń masowej kontrolo mózgów…

   – bez przygotowania świadomości i duszy WIĘKSZOŚCI Polaków (parę pokoleń?), bez gruntu ościennego (sojusze, podpięcie się pod globalną autentyczną anty-żydłacką rewolucję…) guvno cichockie wyjdzie z tego samozwańczego reprezentowania narodu

   w międzyczasie, cichockie użyteczne duraki przynoszę szkodę Polakom globalnie (Polacy to antysemici: nawołują do opaskowywania Żydów)… RCMP poważnie wzięło mą skargę na ożydzający stalking m.in. od cichockich durni, zobaczywszy traktat Cichockiego… wszyscy ożydzacze dostali szlaban, Kanada dba o spokój i bezpieczeństwo swych obywateli..

   tylko z 1-ej osobistej ręki: RCMP z bezpieką uziemiły neo-ustaszy po ataku na moją cerkiew serbską, pilnują neo-banderowców, ekstermistów pakistańskich, mafie narodowe… interweniowali gdy agresywny muślim zaatakował mnie:
   https://piotrbein.wordpress.com/2016/04/26/alert-ciapaty-rasista-zaatakowal-fucking-eastern-european-z-polski-w-vancouver/

   Polubienie

 6. nieustraszona said

  Fantastycznie mądrze, przenikliwie i logiczne są przesłania Sanjaya :

  Polubienie

 7. miziaforum said

  Anna Pamuła, reporterka „Gazety Wyborczej”, autorka wydanej właśnie książki „Polacos. Chajka płynie do Ameryki”, była gościem programu „Drugie śniadanie mistrzów” na antenie TVN24. W trakcie rozmowy z jej ust padły wyjątkowe skandaliczne słowa.

  Pamuła oświadczyła bowiem, że jest zdania, iż należy przyjąć uchodźców, nawet jeżeli wśród nich trafiłby się jeden zamachowiec. Ile Polska ma przyjąć tych uchodźców? – zwróciła się do pozostałych gości programu (byli nimi:  Dariusz Rosiak oraz Piotr Kieżun i Jarosław Kuisz z Kultury Liberalnej). 7 tysięcy – usłyszała.

  Po chwili Pamuła rozpoczęła swój abstrakcyjny wywód. No to załóżmy, że przyjmujemy tych 7 tysięcy. Wśród nich jest jeden zamachowiec – oświadczyła. No, to wystarczy – powiedział jeden z komentatorów. Ale zaraz, zaraz. No i on wysadza się w powietrze. Ginie dziesięciu Polaków – mówi z uśmiechem. Ale uratowaliśmy te 6999 osób, które uciekały przed wojną – wypaliła ku zdumieniu zgromadzonych w studiu, po czym, widząc ich sprzeciw wobec wypowiedzianych słów, zaczęła dywagować nad wartością ludzkiego życia. To po prostu trzeba zobaczyć.

  Trudno w to uwierzyć, ale te słowa naprawdę padły na antenie dużej stacji informacyjnej. Przedstawicielka „GW” jest w stanie poświęcić życie niewinnych Polaków po to, by ratować tzw. uchodźców, których tożsamość bardzo często jest niemożliwa do ustalenia i którzy bardzo często nie uciekają z kraju objętego wojną.

  Dokładnie w ten sam sposób postępowali Niemcy, Francuzi, czy Brytyjczycy, którzy dziś zbierają śmiertelne żniwo swojej polityki. Trzeba być totalnie zaślepionym polityczną poprawnością, by nie zauważać, iż masowa imigracja z Bliskiego Wschodu nierozerwalnie łączy się ze wzrostem zagrożenia terrorystycznego.

  Polubienie

 8. grypa666 said

  Reblogged this on Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina.

  Polubienie

 9. grypa666 said

  nt. wpisu głównego, porównajcie prawdziwe rusko-syryjskie działania przeciw rzeczywistym terrorystom, z tą oto chujowizną, wspieraną propagandowo przez Cejrowskiego — myślałem że on zaradny praktyczny Polak ,a to wtyka żydłacka dla polactfa!

  wtopione linki są w wersji na http://wp.me/pzHyp-6yQ

  Kretyn do sześcianu, pro-syjonista Cejrowski nawija dla żydłactfa https://www.youtube.com/watch?v=dNj0ED6r29I&feature=em-share_video_user

  PB: Na początku, Cejruś przeżegnał się „szczęść boże”–tylko który boże? TVP Polonia to stacja „religijna”, jak radio coniemaryja z Singerem/Macierewiczem w imię boga żydłackiego nadającego jad na Rosję dla swych faszyngtońskich neokońskich bossów. Ło matko, TVPP tysz pod polonijnych katodebili!
  Nocnikarz hasbarnej teległupawki ustawia wywiad: wizyta Trumpa na Bliskim Wsch. i w Europie wydarzeniem historycznym i przełomowym… Mówi tak niebyle kto — Newt Gingrich, jeden z najważniejszych republikańskich polityków.
  BUHAHA …Gingrich to żydłak obojga paszportów, ż-neokon, przedni hejter arabo- i islamofob, napędzacz gojów do wojen z islamem, żydzisko pozer katolicki na katodebili, hochsztapler, rozwodnik (3 małżeństwa). Ścisłe powiązania z sektą lubawiczerów, mózgiem rabinicznym syjonizmu (nazwa od ortodoksyjnych żydów na Kresach Polskich, wymordowanych podczas II wś. za opór syjonizmowi).
  Jerozolima stolicą Izraela? Tak chciałby Trampek, a ONZ zupełnie przeciwnie: nie ma żadnych dowodów historycznych na korzenie obecnych Izraelitów koczowniczych (Chazary) na Ziemi Palestyńskiej. Wg wykopalisk itp. badań historycznych Ściana Placzu nie jest tym czym maluje ją żydłactfo. „Dowody” biblijne na żydoskość (wyłączną, wg debila Cejrowskiego!) Ziemi Świętej nie znalazły potwierdzenia w archeologii — piszą sami historycy izraelscy jak Szlomo Sand.
  Trump lokaj żydłactfa, nieprzemakalnie otoczony agentami ż-banksterii, Izraela i ż-korporacji, przydupas zięcia– super-agenta mosiadu, Jerry Kushnera. Trampek kroku niepostawi bez swej Ivanki. za nią ciągnie żydzisko Kushner :((( Ona zapłakała tatę do kryminalnego bombardowania Syrii tomahawkami na wyssany z palca pretekst „broń chemiczna Assada” (de facto saudyjska na terenie okupowanym przez ISIS) , toważyszy mu w podróży po religiach żydłackich:

  – Saudi „Arabia” krypto-żydłacka ojczyzna ż-wahabizmu do radykalizacji islamu, zasadniczy globalny ośrodek wsparcia ISIS, główny aktor wojen USraela „z terrorem”, fundator inwazji miglanckiej na jewrosojuz i meczetów wahabickich tamże.
  – Izrael (koment zbyteczny… nawet jeśli Trump jest chrześcijaninem to syjonistycznym, jeśli nie kryptożydłakiem frankistą „chrzecijańskim”).
  – Watykan (koment zbyteczny).

  Cejrowski próbuje kryć Trampka i konglomerat Cywilizacji Śmierci:

  – Trampek ani entourage nie założyli kurtuazyjnie chust na wizytę u Saudów. To dotyczy tylko gojów, a nie swoich ani równych. Czy kto widział, żeby Nietenjahuj zakładał co na łeb poza mycką?
  – Trampek zażądał od”Arabów”skończyć z terroryzmem jak 11IX, tu mata broń USraelską przeciw terroyzmowi na Bliskim Wsch…. jutro chcę widzieć wyniki… Głównym celem Iran oczywiście. Po to Nietenjahuj był pierwszym „gościem” (de facto zwierzchnik) u zainaugurowanego Trampak, a rabin otwierał modlitwy inauguracyjne… tylko brakowło żeby na Purim, załgane żydłackie święto tryumfu via „zemsta” plemienna LOL (załgana księga Estery w Starym Testamencie dla gojów).
  – Host zauważa konflikt idei: z jednej strony niby napominanie Saudów o terroryzmie z ich udziałem, z drugiej sprzedaż im broni USA. Cejrowski, z uśmieszkiem szelmowskim: majstersztyk dyplomscji Trumpa. BUHAA USrael, Izrael, Saudowie, Turcja, W.Brytania… mocarstwa konglomeratu globalnej władzy żydłackiej, sprzężone w wojnach „z terrorem” dla ż-banksterii.

  Cejruś dopatrzył się krajów arabskich/muzułmańskich w zebraniu u Saudów! Saudyjska to „Arabia” z nazwy, niezjudaizowane kraje islamu niewzięłyby udziału. Przedstawiciel „Palestyńczyków” zapewne reprezentował mosad. Poza tym, jak można jeszcze wierzyć w autentyczność Trampka!!!
  Cejruś bzdeczy jak syjoniści przykazali, że Palestyńczycy to nie naród itd. Czy ktoś prześwietlił kiedyś tego błazna syjonistów do odurniania Polaków?
  Do tego ta gnida pluje na Rosję jak Singer przykazał.

  Polubienie

 10. Anna said

  Państwowego giganta LOT, miała “wykupić” niewielka spółka OLT Express, z którą związany był m.in. Michał Tusk, syn byłego premiera, na nasze szczęście już …byłego. Poprzez mafijny układ Polskie Linie Lotnicze miały trafić w niemieckie ręce.
  http://newsweb.pl/2017/05/28/komisja-ujawnia-chcieli-oslabic-lot-i-sprzedac-w-obce-rece-zgadnijcie-komu/#

  Polubienie

 11. marek said

  dziennikarz Marcin Rola i jego 666…od 5:08

  Polubienie

 12. nieustraszona said

  Polubienie

 13. marek said

  prawdziwe nazwisko prezydenta Andrzeja Dudy to Aaron Feigenbaum…

  Polubienie

 14. marek said

  Geert Wilders, lider populistycznej holenderskiej Partii Wolności, dzień po zamachu w Manchesterze, opublikował wpis, w którym apelował o zamknięcie granic i deislamizację Europy. W Niemczech wpis został zablokowany. Na czyj wniosek? Nie wiadomo, tego niemieccy przedstawiciele serwisu nie chcieli zdradzić.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/niemcy-twitter-ocenzurowal-wpis-geerta-wildersa/kh42ryh

  Polubienie

 15. Elsa said

  PiS dzielące POzamiataja sobie teren tym detalem
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03788-PiS-popelnia-duzy-blad-ws-abonamentu-RTV.htm
  I nie tylko tym….
  nierozliczenie poprzedniej ekipy
  wspieranie ukrow
  zamiatanie afer pod dywan
  Itd itp ……

  Polubienie

 16. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03786-Kiedy-zbrodnia-kiedy-zamach-a-kiedy-incydent.htm

  Polubienie

 17. marek said

  Polubienie

 18. marek said

  Tomisław
  29 maja 2017 at 11:10 · Odpowiedz
  Dwudziestki dwójki w wydaniu holenderskim
  http://www.wanttoknow.nl/politiek/valse-vlag-operaties/manchester-false-flag-daar-gaan-we-weer/

  Polubienie

 19. mentronik said

  Polubienie

  • KnUR1 said

   tak jest, nowy portal informacyjny 🙂
   http://wprawo.pl/
   (chciałem to wkleić :P)
   (bez komentarza)

   Polubienie

   • miziaforum said

    🙂 obudzili się kurwa teraz ZAKŁADAĆ CHCĄ PORTALE NIEZALEZNE PRAWDOMÓWNE 🙂 A GDZIE ONI WSZYSCY BYLI PRZEZ 7 LAT GDY JA O TYM PISAŁEM ?? NO GDZIE ……….. KOLEJNA TURA FANTASTÓW SIĘ ZBIORĄ SIĘ ZROBI HUJA ZROBIĄ I TYLE

    NIE CHCE MI SIĘ PISAĆ ARTA WIĘC WKLEJAM ………… SKUTECZNOSĆ MŁODYCH WYKSZTAŁCONYCH Z WIELKICH MIAST I 🙂

    Funkcjonariusze policji w Bonn odmówili pomocy ofierze brutalnego gwałtu. Sprawcą napaści był azylant z Afryki.

    Do wydarzenia, które wstrząsnęło opinią publiczną w Nadrenii, doszło na początku kwietnia. Para studentów biwakująca w czasie weekendu nad Renem w okolicach Bonn, została w środku nocy brutalnie zaatakowana przez czarnoskórego mężczyznę. Afrykańczyk wdarł się do ich namiotu z piłą mechaniczną w ręku, po czym sterroryzował młodych ludzi maczetą, gwałcąc dziewczynę nieomal na oczach bezsilnego chłopaka. Młody mężczyzna widząc na co się zanosi próbował jeszcze zaalarmować policję. Funkcjonariusze nie potraktowali jednak tego wezwania poważnie i przyjechali na miejsce, gdy już było po wszystkim.

    Bulwersujące zachowanie policjantów, wyszło na jaw dopiero teraz za sprawą informacji z lokalnej gazety Rheinische Post.

    Redakcja dotarła do zapisów rozmów telefonicznych jakie dyżurna funkcjonariuszka prowadziła feralnej nocy ze zrozpaczonym chłopakiem.

    Rozmowa ta przebiegła następująco :„Halo, moja dziewczyna jest właśnie gwałcona, przez jakiegoś czarnego. On ma maczetę”- mówił przerażony młody mężczyzna. Dyżurna policjantka w Bonn, zapytała od razu : „Żarty pan sobie ze mnie stroi ?„ (w wolnym tłumaczeniu: „Jaja Pan sobie ze mnie robi?”. „Nie, nie” – odpowiedział dzwoniący, informując , że napastnik ma maczetę i w każdej chwili może jej użyć. „Hm” – wydusila po chwili bezradna funkcjonariuszka. Wreszcie po usilnych zapewnieniach mężczyzny, że to nie głupi żart i napastnik grozi obojgu śmiercią, rutynowo zapisała personalia obiecując przysłanie patrolu i odłożyła słuchawkę nie mówiąc ani słowa, jak poszkodowany ma się dalej w takiej sytuacji zachować.

    Już po fakcie, gdy gwałciciel zbiegł, mężczyzna znowu zadzwonił na policję. Tam skierowano go do innego komisariatu, tym razem w Siegburgu. Ostatecznie ofiary ataku natrafiły na przypadkowy patrol pół godziny po całym wydarzeniu.

    W rezultacie zaniechania policji sprawcę udało się ująć dopiero po tygodniu intensywnych poszukiwań. Gwałcicielem okazał się 31-letni obywatel Ghany, którego wniosek azylowy został już prawomocnie odrzucony. Zgodnie z niemieckimi przepisami imigrant z Afryki powinien był opuścić teren RFN lub przebywać w prewencyjnym areszcie oczekując na procedurę wydalenia.

    Wiadomo też, ze 31 letni sprawca napaści, syn plantatora z Ghany, przybył do Niemiec z Włoch na początku lutego tego roku. Po zatrzymaniu w Kassel odstawiono go do centralnego ośrodka dla uchodźców w Sankt Augustin koło Bonn. Ponieważ Ghana jest w RFN uznawana za kraj bezpieczny, wniosek azylowy mężczyzny został oddalony.

    Sprawa brutalnego gwałtu nad Renem przez wiele dni zajmowała opinię publiczną w Nadrenii. Zastanawiano się, dlaczego chłopak nie stawał skuteczniej w obronie swojej towarzyszki oraz dlaczego policja na początku nie informowała, że podejrzanym jest czarnoskóry imigrant. Wskazywano na opieszałość personelu okolicznych ośrodków dla uchodźców, nie kwapiącego się z pomocą w ustaleniu personaliów napastnika.
    Wydarzenia stały się nawet tematem w parlamencie Nadrenii.

    Ofiara gwałtu, 23-letnia studentka i jej narzeczony do dziś nie mogą otrząsnąć się po tragedii i korzystają z intensywnej pomocy psychologicznej.

    Proces gwałciciela ma się rozpocząć we wrześniu. Jak ustalili dziennikarze, skandaliczne zachowanie policji nie było dotąd obiektem zainteresowani prokuratury. Rzecznik bońskiej policji Frank Piontek przyznał, że zachowaniu funkcjonariuszki było naganne, a reakcja co najmniej niewłaściwa. Jego zadaniem jednak, nawet natychmiastowe wysłanie patrolu prawdopodobniej nie zażegnałoby przestępstwa.

    Z Kolonii Agnieszka E. Wolska
    Źródła Rheinische Post, Kölner Stad Anzeiger, Focus

    Polubienie

    • miziaforum said

     🙂 PRZYSZŁA MAŁPA I WYDYMAŁA MU NAŻECZONĄ 🙂 A ON DZWONIŁ NA POLICAJ 🙂 KURWA NIE MOGĘ ZASZCZAM SIE

     Polubienie

     • llubię said

      Nie rozumiesz Niemców … Oni są podwójnie sterroryzowani … i przez nachodźców i przez własne państwo 😦 Gdyby coś tej małpie zrobił , to od razu by go zamknęli 😦 😦 😦

      Polubienie

    • Anna said

     Wniosek o azyl odrzucony, imigrant powinien był opuścić teren państwa. Co to za prawo? on dobrowolnie ma wyjechać bo go o to proszą? takich trzeba za fraki i wont! Nie ma socjału to popełni karalne przestępstwo i ma wikt i opierunek w ciurmie.

     Polubienie

     • grypa666 said

      przed wypierdo_m z kraju, zmiażdżyć jaja

      Polubienie

      • grypa666 said

       …ale wpierw 20 lat ciężkich robót w b. obozie śmierci… inaczej, zaproszenie: przybywajcie ciapaci, pogwałcćie, pokradnijcie… wydalimy was, zmienicie personalia, za rok wracajcie, pliz!
       ze Szwecji deportowali z eskortą i grubymi ojro odprawy za ochotniczy wyjazd, a ci śmiali się do rozpuku, wracali z in. paszportem

       Polubienie

       • Anna said

        Nie musimy być okrutni. Australia poradziła sobie i apelują do Europy, żeby zawracać łódki z migrantami, nie puszczać! Do Ameryki, żeby się tam dostać trzeba dopłynąć i własną nogą stanąć na tej ziemi, na brzegu stoją i kibicują ale tonących nie ratują. Europejscy politycy są otumanieni, nie wiem czym ale zachowują się irracjonalnie jakby postradali zmysły. Europa popełnia samobójstwo.

        Polubienie

       • grypa666 said

        @Anna Maj 30, 2017 @ 12:25 AM
        „Do Ameryki, żeby się tam dostać trzeba dopłynąć i własną nogą stanąć na tej ziemi”
        bzdura, ż-suszpy CIA samolotami zwożą bandytów, zapewniają najlepsze warunki w USraelu i ochronę
        przepuszczanie „Meksykanów” przez płd. granicę USA jest nagminne, milony nielegalnych

        Polubienie

      • grypa666 said

       5 ode mnie, 1 od neoubeka, średnia 3… hihihi

       Polubienie

    • KnUR1 said

     pierwsze arty wprawo.pl tez są całkie spoko; Kalidow wygwizdany na gali ^^ OK

     Polubienie

    • grypa666 said

     Miziaku, wPrawo.pl niepowstał w reakcji na gwałty… to c.d. pracy Ks. Międlara dla naszej racji stanu…
     mam nadzieję, że Ks. Jacek odejdzie teraz od agenturalnego Papug.pl i koleżeństwa neo-ubeckiego Roberta Brzozy (i innych?): http://wp.me/pzHyp-6rA

     Polubienie

  • grypa666 said

   popieram medialnie! wspieram datkiem

   proszę o podobne od forumowiczów Mizi

   Polubienie

 20. […] Dojczlandia: Policja odmówiła pomocy ofierze brutalnego gwałtu przez ciapatego z Afryki […]

  Polubienie

 21. grypa666 said

  Wychodzą analizy Manchesteru… niestety wszystko w jęz. angielskim
  Z wtopionymi linkami: http://wp.me/pzHyp-6zp

  Manchester — FF, bezczelna zmyła, PsyOp?
  Ariana Grande Anschlag
  Naciągane nagranie z zewnątrz
  99.9% zmyła po koncercie pupilki iluminatów, satanistki Ariany Grande
  Królowa odwiedza aktorów kryzysowych
  Farsa Manchester cz.1
  Farsa Manchester cz.2
  Udawany terroryzm ku NWO [min. 1:00 nagranie z Manchester czy paszkwil?]
  Chyba w to nie wierzysz… [na 20 tys. ludzi z kamerkami, filmowanie występów — czemu nie ma nagrań, fotek wybuchu i po: zakrwawione ofiary itd.]
  Rodzice „zabitej” nieuronili ani jednej łzy w 2 przedstawieniach
  „Brakujące” dzieci
  Beznadziejni aktorzy kryzysowi

  Polubienie

  • grypa666 said

   Udawany terroryzm ku NWO [min. 1:00 to nagranie z 2016 próby w Manchester]

   czy ktoś z Polaków zidentyfikował rzekome Polki, ofiary koncertu satanistki Adriany Grande?

   Polubienie

  • grypa666 said

   zżydłacona „kultura” sexualizacji, satanizacji poprzez tfurczość „gwiazd” jak Ariana Grande

   (Gadowski mówił o niej z szacunkiem „Pani Ariana Grande” buhaha, toż to qrva żydłactfa!)

   kto wlókłby swe 5-letnie dzieci na taki szajs!
   czyje małolaty ciągną do takiego gówna!

   qźva judaizacja, skundlenie gojów!

   na miejscu muślimów też bym chciał taką „cywilizację” wysadzić w powietrze… i dziwią się takie panienki, że ich muślimy gwałcą!
   żydłactfo chciało zdemoralizować Zachód i swego dopięło…

   Polubienie

   • w said

    Kasztelanie , naucz sie ze jak zydlak klamie to mowi przez Pani , Pan np Panie Bein Pan mysli inaczej… a jak mowi Pani Granda to oznacza ze jest to ich czlowiek i go popiera

    Polubienie

    • grypa666 said

     to ciekawe:))) najzajadlejszy ożydzacz Beina, Józek Bizoń ciągle mi „panuje”, żebym nie wiem jak go sponiewierał – może tradycyjna polska narodowa grzeczność? LOL

     btw, czy żydłak potrafi nie łgać?

     przyłapałem ujemne gwiazdkowanie synchronicznie z obecnością żydka z Izraela na blogu Mizi (statystyki, prawy górny margines), ale mógł być kto inny

     neo-ubeki wściekłe, że nie zdołali zhakować moich blogów i że zamknąłem dostęp do skrzynki kontaktowej i forum — mszczą się tu gwiazdkowaniem? LOL

     jeśli tak, to przepraszam Wuixa, Llajknixa, LechiXa i Nieusraixa za posądzanie o te niecne czyny

     Polubienie

     • w said

      jaka polska grzecznosc jak mowi przez Pan to klamie.. albo pokazuje ,ze jestes dla niego smieciem… tak samo robia laski nauczyly sie od zydlakow… Jak nie jest zainteresowana i gardzi to mowi PAN .. albo dowidzenia , zegnam… to nie jest polskie… Media ciagle ucza w kolorowych gazetkach jak pluc..na Polakow.. Polki sie szybko ucza… Jak ktos napisal w sprawie Magdy ZUK Pan nie ma racji Pani Magda popelnila samobojstwo to oznacza … ze ta osoba klamie… bo uzyla slowa Pani Magda… A jak mowi prawde to mowi Magda..
      np.. Pan nie ma racji Magda byla w hotelu…

      Polubienie

 22. marek said

  http://prawy.pl/51212-polski-przedsiebiorca-rozjechal-jean-claudea-junckera/

  Polubienie

  • grypa666 said

   się ucieszyłem…myślałem że przejechał ciężarówką zdalnie sterowaną, jak w Berlinie

   Polubienie

   • w said

    a kierowca polski Urban czyli chazar to zginal czy false flag jak Magda ?

    Polubienie

    • grypa666 said

     Magda = false flag to na razie (dzika) hipoteza
     FF charakteryzują sie hucznym jeśli nie zgiełkowym ściervomedialnym nagłośnieniem co najmniej na skalę kontynentu — a co słyszał o sprawie śp. Magdaleny przeciętny zachodniak?
     raczej „coś sie odpierdoliło” i KoszerNostra wpadło… jeśli będzie ściervo-odzew, to podobnie jak w Polin = sciemnianie

     co do FF Berlin, diabli (dosłownie) wiedzą, W, nie badałem dogłębnie… mgr. inż. Krzysztof Cierpisz (bloger GazetaWarszawska, ten od bombowych analiz technicznych katastrofy tutka 10 IV) stwierdził, że ciężarówa wyposażona w system zdalnego kierowania, nie było podczas masakry ryneczku nikogo przy kierownicy (może zabity na siedzeniu leżał?), boss firmy tirów ściągnął zdalnie zapis na kompie nieszczęsnego tira i odtworzył przebieg zdarzeń (przeczyły oficjalnym oświadczeniom waac dojczlandii), złożył rodzinie kondolencje, oszustwo nieuszłoby w Szczecinie, ludzie się znają nawzajem
     reporter śledczy Stefan Kosiewski (sowaFrankfurt) złożył w prokuraturze Szczecin doniesienie — nie wiem czy i jaki rezultat

     Polubienie

 23. grypa666 said

  radykalni narodowi przywódcy w Polsce (Międlar) i W. Brytanii (szefowa Britain First) połknęli bez bólu żydłacką wersję muślima-samoubijcy w Manchesterze

  Polubienie

 24. Anna said

  16.30 TVP – rozmowa z rodziną Magdy

  Polubienie

 25. grypa666 said

  [en] Manchester: Kto skorzystał i komu służy ISIS

  vloger idzie po nitce: ISIS –> Izrael –> syjoniści… i koniec

  c.d. ode mnie:
  …syjoniści –> CIA/mosiad –> żydobanksteria
  https://piotrbein.wordpress.com/2010/04/22/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/

  Polubienie

 26. grypa666 said

  dla anglojęzycznych i dysponujących czasem, David Icke łączy Manchester w obraz totalny NWO

  Polubienie

 27. grypa666 said

  powinno być:

  Polubienie

 28. Anna said

  hmm… czy w tym szpitalu była ś.p. Magda???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: