Miziaforum's Blog

RZĄD PiS ZBUDUJE DO SPÓŁKI Z CHINAMI CENTRALNY PORT LOTNICZY W POLSCE .. co na to Ch..jecki / Kowalski :-) !!

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 27, 2017


http://businessinsider.com.pl/wiadomosci/budowa-centralnego-portu-lotniczego-cpl-kto-zaplaci/5ejyvy8

Beata Szydło o budowie Centralnego Portu Lotniczego. Dodała, że chiński bank zgodziłby się współfinansować tę inwestycję.

Resorty infrastruktury i rozwoju uzgodniły projekt uchwały w sprawie budowy CPL. Z kolei dyrektor generalny Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) Yee Ean Pang powiedział, że AIIB mógłby współfinansować budowę Centralnego Portu Lotniczego w Polsce.

Wstępną koncepcję finansowania CPL przygotował Polski Fundusz Rozwoju. Rząd zakłada bowiem, że projekt nie obciąży budżetu państwa.Budowa mogłaby kosztować od 20 do 30 mld zł, uwzględniając w tej wyższej kwocie również m.in. terminal kolejowy.

W 2030 roku na polskich lotniskach ma być 60 mln pasażerów

Urząd Lotnictwa Cywilnego podał, że w 2016 roku polskie lotniska obsłużyły 34 mln pasażerów. W 2030 roku ta liczba ma być dwukrotnie wyższa. Jednym z argumentów za budową Centralnego Portu Lotniczego jest to, że największy port lotniczy w Polsce, czyliwarszawskie Lotnisko Chopina, zaczyna być bliskie wyczerpania swojej przepustowości. Szacunki mówią, że w tym roku skorzysta z niego 14 mln podróżnych, a przepustowość oceniana jest maksymalnie na 20 mln pasażerów rocznie.

CPL ma powstać między Warszawą a Łodzią. Budowa nowego lotniska może potrwać 10 lat.

p.s zmądrzeli ?? czy co ? 

 

Komentarzy 13 to “RZĄD PiS ZBUDUJE DO SPÓŁKI Z CHINAMI CENTRALNY PORT LOTNICZY W POLSCE .. co na to Ch..jecki / Kowalski :-) !!”

 1. Lech X said

  Za chwile Kowalski :
  ,,Prosze Państwa, mamy tu do czynienia z wielkim zagrożeniem.Ruscy agenci będą drogą pośrednią przedtransportowani na środek Polski skąd przeleją się falą we wszytskich kierunkach,przygotują inwazje i osłabią kraj,musimy zatrzymać tą inwestycje za wszelką cene.Domagajmy się obecności większej ilości wojsk NATO”.

  Chujecki: Jednocześnie bardzo prosimy o zbiórke pieniędzy dla dzielnych żołnierzy amerykańskich ,aby mogli zostać u nas dłużej, wydawajcie państwo swoje córki i twórzmy wspólne więzy.Nie ważne czy zrobimy to dołem prosze państwa czy na baczność,ważne ,że Kacapy zostaną trzepnięci >:D

  Eunika koczowniczka; A ja tylko chciałam dodać ,że tatuś ma racje. Wszystko bym zrobiła dla Iz*aela , ups pardon Polin.

  Polubienie

 2. jakikoles said

  Niedawno LOT uruchomił bezpośrednie połączenie z Tel awiwem (samoloty pękają w szwach – takie jest obłożenie). Ten cały port lotniczy ma posłużyć wykonaniu wielkiej ewakuacji zydów z izraela.
  Rotszyldzi dawno temu postawili na Chińczyków. Zapowiada się pilna i poważna inwestycja.

  Polubienie

 3. marek said

  Polubienie

 4. Lech X said

  Aj te Niemaszki:

  http://www.obalamyglupote.pl/2017/03/niemcy-krytykuja-pomys-budowy-polskiego.html

  Polubienie

 5. Lech X said

  Szykuje się nam ,,niezłomny” oponent z Francji:

  http://pikio.pl/polska-ma-nowego-wroga-obiecuje-ze-3-miesiace-po-objeciu-wladzy-ustawi-nas-do-kata/

  Polubienie

 6. marek said

  http://namzalezy.pl/narodowcy-rozebrali-nielegalny-pomnik-upa-na-podkarpaciu/

  Polubienie

 7. marek said

  „17 lat toczy się proces przed Sądem Rejonowym Łódź-Śródmieście w Łodzi. W tym czasie odbyło się 447 rozpraw. Proces zaczynał się 7 razy od początku. Pod byle pretekstami zmieniano składy sędziów, tak aby proces nigdy nie mógł się zakończyć. W tym czasie w toku licytacji komorniczych zlicytowano za bezcen gigantyczny majątek o wartości ponad 20 mln zł. Kupującymi były rodziny sędziów”

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03731-17-lat-procesu-447-rozpraw-Licytacja-majatku.htm

  Polubienie

 8. kukula said

  powiem tak sojusz z chinami to nasza szansa jesli chinczycy wejda z kapitalem nikt juz nigdy na nas nie napadnie po za tym zolta rasa zaleje glob wedlug przepowiedni klimuszki wiec sojusz z chinami to nasza szansa unia ma nas za parokow wiec nic nie mamy do stracenia ..nikt nam nie podskoczy a ni russia ani nikt )

  Polubienie

 9. kukula said

  Zwolennicy polskiej prawicy skupieni wokół Prawa i Sprawiedliwości węszą potężny spisek. Wszystko przez coraz głośniejsze doniesienia o domniemanych planach byłego prezydenta. Jak bowiem wierzą wyborcy PiS, Komorowski planuje zakrojony na szeroką skalę przewrót, w którego trakcie ma polać się wiele krwi.

  http://pikio.pl/komorowski-razem-z-wsi-szykuja-zamach-stanu-prawica-wrze/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: