Miziaforum's Blog

Polska każdej niedzieli msza w kościołach katolickich po ukraińsku ! NOWY PORZĄDEK MSZY W POLSCE ..

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 13, 2017


Pytanie wstępne ilu Polaków mieszka w Wielkiej Brytanii lub Niemczech

BARDZO DUŻO PRAWDA , A JEDNAK NIKT NIE WPROWADZIŁ TAM CO NIEDZIELNYCH MSZY PO POLSKU ……. TAKIE DECYZJE PODEJMUJE SIĘ WTEDY GDY WIERNYCH JEST DUŻO ! jeśli w W.B i Niemczech niema potrzeby wprowadzania mszy w języku Polskim co niedzielę znaczy to ze POLAKÓW W W.B I NIEMCZECH jest dużo dużo mniej niż UKRAIŃCÓW W POLSCE GDZIE TAKIE MSZE SIĘ WŁAŚNIE WPROWADZA W WIELU MIASTACH W POLSCE , GDYBT TAK NIE BYŁO KLER NIE WPROWADZIŁ BY TAKIEJ NOWOŚCI BEZ SENSU I ZYSKU Z TACY

WIDOCZNIE JEST ICH JUZ TYLU ZE OPŁACA SIE CO NIEDZIELNA TACA ……. Z UKRAIŃSKIEJ KIESZENI …….. SZCZERZE JEST ICH DUŻO W POLSCE BARDZO DUŻO

SKORO KOŚCIÓŁ ………… TAK NA PRAWDĘ MUSI BYĆ ICH OKOŁO 3 MILIONÓW

ALE TEGO NAM NIKT NIE POWIE ……

Do tej pory msze w języku ukraińskim i w greckokatolickiej liturgii odbywały się w rzymskokatolickich Kościołach tylko okazjonalnie – przy okazji dużych świąt. Teraz mają odbywać się co niedziela – w tych miastach, w których mieszka społeczność ukraińska i w których nie ma cerkwii greckokatolickiej.

Od 9 kwietnia Ukraińcy mogą wysłuchać mszy w swoim języku w Grójcu w województwie mazowieckim (godz. 14, kościół Miłosierdzia Bożego). Niedzielne msze w obrządku greckokatolickim odprawiane są już też w Łodzi w kaplicy św. Krzysztofa (godz. 9). Wkrótce dołączą do nich kolejne parafie.

Od maja msze święte po ukraińsku odprawiane będą w Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Kaliszu, Świdnicy czy Radomiu. To wynik starań biskupa Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego ks. Włodzimierza Juszczaka, który w ostatnich tygodniach kontaktował się w tej sprawie z biskupem Archidiecezji Łódzkiej ks. Markiem Marczakiem i biskupem diecezji radomskiej, ks. Henrykiem Tomasikiem. Wybierając parafie duchowni kierowali się danymi z urzedów pracy.

– Mieliśmy wiele zapytań o możliwość uczestnictwa w mszach w rycie greckokatolickim od obywateli Ukrainy zamieszkujących w Polsce. Chcielibyśmy sprawować nasze nabożeństwa przynajmniej w każdą niedzielę i święta – mówił dwa tygodnie temu w Radomiu ks. Juszczak.

Jak informuje ks. Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Radomiu, duchowny kościoła greckokatolickiego ma przyjechać do Radomia i zamieszkać w tym mieście na stałe. – Będzie to dla niego dużym wyzwaniem, aby dotrzeć do swoich wiernych. Ale wiemy, że u nas mieszkają, mamy informacje, że w radomskich szkołach uczy się sporo dzieci i młodzieży z Ukrainy – mówi ks. kanclerz.

– W całej Polsce jest obecnie ponad milion Uktaińców.

http://wyborcza.pl/7,75398,21635729,msze-po-ukrainsku-w-rzymskokatolickich-kosciolach-trzeba-reagowac.html?disableRedirects=true

P.S SKORO PODAJE TO Z TAKĄ SATYSFAKCJĄ GAZETA „GÓWNO PRAWDA ” TO JEST JUŻ PROBLEM

Komentarzy 38 to “Polska każdej niedzieli msza w kościołach katolickich po ukraińsku ! NOWY PORZĄDEK MSZY W POLSCE ..”

 1. Lech X said

  I na tym ma polegać integracja ? 🙂 ( wcale lepiej ich nie integrować dzikusów).
  Kościół się sprzedał za kase. Wogóle lepiej jeżeli jakiś kościół w Polsce ma być to powinien być niezależny od Watykanu.

  Polubienie

  • kacperkias said

   Moge sie wypowiedziec n/t mszy niedzielnych w j. polskim w Niemczech : powyzszy artykul jest tendencyjny i nie opisuje prawdy.
   W wielu miastach istnieja polskie misje katolickie ktore cotygodniowo odprawiaja msze sw. dla wiernych, a koscioly zapelniaja sie do ostatniego miejsca. Ta sytuacja trwa juz kilkadziesiat lat. Nie daje zadnego linka bo nietrudno to sprawdzic i zadac klam powyzszym probom DEZINFORMACJI !!

   Polubienie

   • Lech X said

    przepraszam a ty w czyim imieniu tutaj komentujesz bo troche nie ładnie coś pachnie ? Autor chyba też zna realia życia w Niemczech.

    Polubienie

   • zagrypiona said

    Czyli uważasz że sytuacja Polaków w Niemczech jest analogiczna do Ukrów w Polsce?.

    Zatem podaj daty kiedy Polacy MORDOWALI w bestialski sposob kobiety i dzieci niemieckie, oraz jakie roszczenia terytorialne oficjalnie Polacy głoszą względem Niemiec.

    Polubienie

    • KrisT said

     w 39r kiedy to polska napadła na biedne bezbronne niemcy…. 😉

     ostatnio czytałem koment cyt :” gdyby nie USA w IIWS to w rosji na kremlu powiewałaby niemiecka flaga”…… no coment….

     Polubienie

     • nieustraszona said

      A co to „Polska” zapomniała, że będąca wtedy też w żydomasońskich mackach była podjudzona w kierunku zdobywania Berlina i że nie odda ani jednego guzika ?

      Złoto i kosztowności zbierane na uzbrojenie znikło zresztą łacznie z „rządem”, ot co, bo wojny dla parchatych to najlepszy biznes i kapelani wojskowi też dobrze zarabiają „poświęcając” mięso armatnie w imieniu „boga”, tylko jaki miłujący „bóg” chciałby, żeby ludzie się wzajemnie wyrzynali i który jest zresztą jeden ?

      Totalnie przekłamaną historię po tej drugiej rzezi światowej napisali przecież „zwycięzcy”, a tych co znali prawdę wymordowano.

      Churchill, Roosvelt i Stalin to tacy mile uśmiechający się starsi panowie na obrazku w podręczniku historii dla podstawówek wraz z paroma ogólnikami o ich spotkaniu w Jałcie.

      Ale za to całą winę zwalono tylko i wyłącznie na Hitlera, a na Niemców pokoleniową odpowiedzialność zbiorową polegającą na płaceniu olbrzymich sum w celu założenia Israela i utrzymywania okupantów amerykańskich.

      Podziemne bunkry „władza” w Niemczech też wybudowała sobie za krwawicę Niemców i którzy też opłacają pachołków prywatnej żydowskiej firmy zwanej POLIZEI i to taką plagę mają nie tylko Niemcy.

      W Niemczech ostatnio znowu się toczył proces sądowy przeciwko pewnej starszej damie, która negowała mit o holakauscie. Jakiś odważny adwokat przyszedł jej z odsieczą, a tekst do sędziny opublikował w necie.

      Na ilustracji podał młotek i podstawkę sędziowską, gdzie między tymi utensyliami włożony został gruby plik euro.

      W styczniu nagle „zmarł” pewien dziennikarz, który ujawnil pedofilskich oficjeli biorących udział w wycieczkach do Afganistanu opłacanych przez podatników, bo tam mogli do woli „kochać” się z małymi chłopcami i gdzie ten obyczaj uważany jest za „normalny”.
      .

      Polubienie

  • H-krk said

   Dzisiaj tj 17.04 rząd RP wyszedł na przeciw naszym braciom ukraincom i przeprowadził dla nich transmisję mszy Wielkanocnej w obrządku prawosławnym NA CAŁĄ POLSKĘ o godz. 11 – TVP program 2.
   TEMAT GODNY DYSKUSJI ???

   Polubienie

 2. miziaforum said

  WIDZICIE JAK ŁATWO WCHODZĄ WE WSZYSTKIE ASPEKTY RZYCIA CODZIENNEGO W POLSCE NAWET W KOŚCIOŁACH BEDZIEMY OD MAJA MIELI SPIEWY CHAHŁACKIE …

  WYOBRAŻAM SOBIE STARSZE KOBIETY ŻYJĄCE DO DZIŚ OFIARY RZEZI WOŁYŃSKIEJ I INNYCH MORDÓW BANDEROWSKICH GDY W POLSCE W POLSKIM KOŚCIELE ROZLEGNIE SIĘ ZNANY IM JĘZYK Z KOSZMARÓW SENNYCH KOJARZĄCY SIĘ Z TYM CO W ŻYCIU PRZESZLI NAJGORSZEGO I LEDWO USZLI Z ŻYCIEM ……….

  NO TO JEST TEMAT GODNY DYSKUSJI

  Polubienie

  • miziaforum said

   PRZYPOMINAM W POLSCE ŚWIADOMYCH ZBRODNI UKRAIŃSKICH POTOMKÓW WOŁYNIAKÓW KRESOWIAKÓW ŻYJE W POLSCE DO DZIŚ PONAD 6 000 000

   MOZE SIE TO POWYŻEJ OPISANE ODBIĆ NIE KORZYSTNIE DLA KRK W POLSCE POTOMKOWIE OFIAR MOGĄ UZNAĆ TAKI ICH DOTYCHCZASOWY KOŚCIÓŁ ZA MIEJSCE JUŻ W PEWNYM SENSIE SKALANE OBECNOŚCIĄ PRZEDSTAWICIELI TEJ NACJI NACJI KATÓW I MORDERCÓW ICH RODZIN

   Polubienie

 3. Lech X said

  To jest artykuł sprzed 8 lat, już wtedy Michnik mówił o połączeniu Polski i Ukrainy czyli najechaniu dziczy chachłackiej na Polske po to żeby zrobić tutaj bezkształtną mase ludzi o zachwianym poczuciu tożsamości.

  http://www.fronda.pl/a/polska-i-ukraina-jednym-panstwem-to-marzenie-michnika,3383.html

  Dodam ,że niejaki Piotr Tyma, prezes związku Ukropów w Polsce zaprzecza zbrodni wołyńskiej, i my takim sku*wysynom dajemy pieniądze :).

  Oto Piotrek Tyma :), nasz cel numer jeden na przyszłośc jakby co:

  Te drugi video nie jest możliwe do obejrzenia na YouTube,też ciekawe…

  Polubienie

 4. miziaforum said

  Polubienie

 5. Anna said

  Polscy katolicy raczej będą się buntować, tu mogą dużą rolę odegrać trwali w wierze.
  Jak to powiedział jakiś ksiądz – kościół to ludzie wierzący a nie budynek.

  Polubienie

  • krab said

   Myślę, że nikt się nie będzie buntował. Biskupi napiszą list do wiernych i podkreślą, że obowiązkiem każdego wierzącego jest coniedzielna obecność na mszy i trzeba mu to umożliwić, bo inaczej będzie to grzechem dla obu stron, a do tego nie wolno dopuścić.

   Polubienie

   • Anna said

    Już napisałaś za biskupów 😉

    Polubienie

    • krab said

     🙂 czułabym się niegodna takiego zaszczytu. Episkopat bądź lokalny biskup niejednokrotnie podają komunikaty wiernym w formie listu, który jest czytany zamiast kazania lub zaraz po kazaniu,stąd moje skojarzenie.

     Polubienie

     • nieustraszona said

      Biskup z greckiego to nadzorca ! Czy wy kurwa nie widzicie, że nosi taki jeden z drugim żydowskie mycki ? Oprócz tego, czy ktoś tu wie, jak powstała „ukraina”, w której później narzędzia zdrodni wobec Lachów „święcili” prawosławni ?

      Nie żal mi tych durnych Ukraińców, bo jak mordowali Lachów w imieniu satanistycznego „boga”, no to niech teraz dostają w dupę od tych, którzy im własne „państwo” naobiecywali i na które się dali głupio nabrać mordując przy tym swoich słowiańskich braci, siostry oraz ich zwierzynę.

      Polubienie

   • kacperkias said

    A ludzie juz nie tacy glupi, idiotom na tace nie dadza..

    Polubienie

   • nieustraszona said

    Biskup z greckego to nadzorca !

    Polubienie

  • nieustraszona said

   A czymże różni się „bóg” katolicki od prawosławnego czy też muzułmańskiego ?

   Ile jest w końcu tych jahwistycznych „bogów” ?

   Kiedy w końcu ludzie się obudzą i zrozumieją, że są manipulowani przez kastę faryzeuszy z plemienia żmijowego, którzy dopasowawszy się do mowy i mentalności różnych rdzennych narodów robią im wodę z mózgu i podjudzają do wzajemnej nienawiści, co prowadzi do wyniszczających ich wojen z olbrzymimi korzyściami dla tych wszystkich satanistów !

   Polubienie

 6. marek said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-zrzucily-najwieksza-bombe-konwencjonalna-na-obszar-kontrolowany-przez-isis/705168j

  Polubienie

  • KrisT said

   nie wiem ile to kosztuje ale użyto srodków niewspołmiernie drogich do celów jakich miano osiągnąć…
   suma sumarum to tylko pokazówka USA. wikipedia dobrze podaje iz to bron psychologiczna i tylko zastraszająca.. cyt:
   Obecnie rola MOAB jako broni przeciwko wojskom nieprzyjaciela jest ograniczona ze względu na relatywnie małą efektywność w porównaniu do bomb kasetowych, oraz niebezpieczeństwo dużych dodatkowych zniszczeń w przypadku działań na terenach zamieszkanych przez ludność cywilną. Pozostaje ona jednak w arsenale USA jako broń psychologiczna.

   rosyjski FOAB jest prawdopodobnie 4 razy silniejszy przy trochę mniejszej masie MW jak podaja rosjanie, ale wg amerykanów to nieprawda i ma tylko o połowę wiekszą moc…..

   Polubienie

 7. marek said

  https://www.wprost.pl/swiat/10050798/Asad-Zachod-sfabrykowal-atak-chemiczny-Nie-wiemy-czy-te-dzieci-rzeczywiscie-nie-zyly.html

  Polubienie

  • nieustraszona said

   Dzieci otrzymały wielkie zastrzyki w klatkę piersiową, co najpierw je uśpiło, a później zabiło. Zrobili to mordercy w białych hełmach ! Nie mam nerwów, żeby ten bestialski filmik odszukać,

   Ta psychologiczna metoda na pogrywaniu z ludzkim uczuciami wobec dzieci przez te satanistyczne bestie i ich mendia ma jakoby usprawiedliwić przed „opinią publiczną” kolejne ataki wojenne.

   Nawet tu Michael Jackson mówi, że wszelkie żydomasońskie media kłamią !

   „Satanistyczna praktyka spisku”, bo to jest spisek przeciwko całemu światu, do utworzenia jednego „rządu” z symbolem diabła, kiedy zahipnotyzowane lemingi wolą się pogrążać w swojej zgniliźnie duchowej i moralnej.

   To właśnie te głupie, masy mięsożerców – kanibali idą „wybierać” swoich katów w myckach, idą święcić jajka, bo to im zapewnia spokój sumienia czy złudne poczucie spełnienia „obowiązku” w roli „dobrego” obywatela w tym apokaliptycznym świecie, gdzie kawałki papierowych druków zabiły w ludziach sumienie, współczucie i zdrowy rozsądek !

   Czeka ich jednak olbrzymia „niespodzianka” w dniu 23.09. 2017, bo kto nie używa oczu do patrzenia, będzie je musiał używać do płakania.

   https://brd-schwindel.org/satanische-verschwoerungspraxis/

   Polubienie

 8. marek said

  ???
  http://reporters.pl/6795/nowy-atak-chemiczny-w-syrii-widac-jak-smiglowiec-asada-zrzuca-bombe-wideo/

  Polubienie

 9. nieustraszona said

  http://trzcinska.neon24.pl/post/138019,obalenie-domniemania-istnienia-rzeczypospolitej-polskiej

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: