Miziaforum's Blog

10 kwietnia 2017 RAPORT MON PRZYCZYNY KATASTROFY SAMOLOTU TU 154 – M , OFICJALNA WERSJA.

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 10, 2017


 

ostatnia faza tragedii została spowodowana eksplozją, do której doszło w kadłubie samolotu.

„Tuż przed całkowitą utartą zasilania system TAWS zdążył jeszcze nagrać awarię systemu nawigacyjnego, kolejną w całym ciągu awarii. Samolot stracił wówczas nie tyko istotną część lewego skrzydła, lecz także lewy statecznik poziomy, część statecznika pionowego i fragmenty lewego podwozia” – podano w przedstawionej w poniedziałek prezentacji.

„Ostatnia faza tragedii spowodowana była eksplozją, do której doszło w kadłubie i która zniszczyła samolot, rozbijając go na fragmenty i dziesiątki tysięcy odłamków, równocześnie zabijając pasażerów” – przekazano.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/przyczyny-tragedii/news-najnowsze-ustalenia-podkomisji-ws-katastrofy-w-smolensku,nId,2380391#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Komentarze 73 to “10 kwietnia 2017 RAPORT MON PRZYCZYNY KATASTROFY SAMOLOTU TU 154 – M , OFICJALNA WERSJA.”

 1. Lech X said

  Jak myślisz, czyja robota?

  Polubienie

  • miziaforum said

   29 ART NA MOIM BLOGU JEST O TYM CO DZIŚ PODALI TU W RAPORCIE

   CZYJA ROBOTA 🙂 MYŚL PATRZ

   Polubienie

   • miziaforum said

    I CO JAK MYŚLISZ KTO ?

    Polubienie

    • Lech X said

     Jak dla mnie to robota Wujka Sama.Przecież to doskonałe zarzewie do reaktywacji i wykorzystania Polaków przeciwko Rosji.Poświęcili ,,swojego” człowieka w ramach wzniecenia konfliktu politycznego, który trwa do dzisiaj.Tylko pytanie kto był bezpośrednim wykonawcą w Polsce, w sumie Kaczyński zlikwidował WSI i miał podać jakiś konkretny raport ,który po objęciu stanowiska przez Komorowskiego został zniszczony.

     Polubienie

     • Lech X said

      A jeżeli zajął się tym Donald i stare służby , to by znaczyło ,że jako agent niemiecki działał na zlecenie Niemców.
      W każdym razie oddanie śledztwa obcemu państwu mówi wiele. Ale ja tez myśle ,że to miało posłużyć w szerszym kontekście do propagandy anty-rosyjskiej.

      Polubienie

      • miziaforum said

       ODSZUKAJ MOJE PIERWSZE ARTYKUŁY ZARAZ PO ZAMACHU ….. TYLKO JA TO OPISAŁEM TAK JAK DZIŚ NA FILMIE ….. OCZYWIŚCIE OGŁOSZONO MNIE WARIATEM …….. TAKI GRANAT TERMOBARYCZNY KILKA RAZY URZYWAŁEM KIEDYŚ OSOBIŚCIE I WIDZIAŁEM JEGO DZIAŁANIE NA WŁASNE OCZY OCZYWIŚCIE ROSYJSKIEJ PRODUKCJI

       Polubienie

       • Lech X said

        Przeczytam.W sumie to ja jestem nowy na tym blogu bo całkiem niedawno trafiłem tutaj oglądając twoje filmy na youtube. Troche poszperałem w necie i zauważyłem ,że masz bogatą przeszłość. Chyba najlepszy blog informacyjny z jakim miałem do czynienia.Często odwiedziam ,,Wolna Polska”(kiedyś StopSyjonizmowi), Marucha, czasem Monitor Polski(ale ten ma troche nie tak z głową, nieciekawa przeszłość też,tutaj z rzadka).Telewizor dawno wyłączyłem.Czasem wejde na ,,reżimowki” takie jak wp,onety i interie,ale to tak żeby orientacyjnie patrzeć co każa powtarzać okupacyjne media.

        Polubienie

  • mirek said

   Skoro była bomba. To mozna to łatwo sprawdzic, wystarczy sekcja zwłok i wszystko wyjdzie. mizia myslałem ze jestes troche mądrzejszy. Po co zabito pierwszego polskiego swiadka, dzinnikarza? który twierdził ze nie widzial zadnego ciała, sam samolocik był jakis malutki. kiedy ludzie zrozumiecie ze nie było zadnej katastrofy! widzieliscie zdjecia ze smolenska? kadłub rowniótko obciety. Przeciez te dowody bija az w oczy. a wy dalej swoje o zamachu

   Polubienie

   • Anna said

    Brednie piszesz – nie zamach, nie katastrofa a dziennikarz, pierwszy i drugi filmujący nie żyje, to co filmowali? Pamiętam jego zdziwioną reakcję podczas filmowania, że … nie ma ciał.

    Polubienie

   • Anna said

    To gdzie oni są, te 96 osób? w gułagu na Syberii czy na Seszelach wódkę piją dożywotnio?

    Polubienie

   • Anna said

    Ty „mirek” jesteś podejrzany – kadłub równiutko ucięty to dowód na co??? powiedz nam ekspercie od kadłubów

    Polubienie

   • Anna said

    analizuję treść twojego wpisu – „po co zabito pierwszego świadka, dziennikarza” PO CO? żebyśmy nie znali prawdy, że tam nie było ciał?

    Polubienie

    • mirek said

     Widzisz kobietom ciezko wytłumaczyc pewne sprawy, faceci nie maja z tym problemów. Spróbuj ułamac kij, tak rowno jak obciety pilą. tak samo kadłub samolotu. To jest nie realne zeby on tak pekl. Blacha tak ci nigdy nie peknie. No wlasnie pierwszy swiadek twierdziłze: nie widział zadnych cial, samolocik był jakis malotku, ze to jakas awionetka. Ogoolnie wynikało ze tu nie było zadnej katastrofy. gdyby w samolocie wybuchla bomba, to wszystko wykazałaby sekcja zwłok. Moja droga po pierwsze to powinnas isc na odwyk..od tv bo tam tylko piora mozg 🙂 to sa zydzi bardzo bogaci ludzi..w szkole tez sie uczysz ze hitler popełnił samobojstwo. A tym czasem goscio dozył starosci w argetynie i potwierdzili to juz oficjalnie, gdzie wszystkich oficerów niemieckich szmuglował watykan do argetyny. Na youtube masz o tym film nawet

     od 2.22 nagranie pierwszego swiadka

     Polubienie

     • mirek said

      dziennikarz mowi wyraznie; zadnego ciała nie widzialem. Samolot niby zachaczył o drzewa to jakies 15 metry nad ziemia, a wszystko porozwalane jakby bomba atomowa pierdzielneła. no i w takich wypadkach nie ginie 100% osób. Tu powinno zginac max 20%

      Zobaczcie jak sie przeprowadza takie akcje. W wiadomosciach mowili ze zgineło 10 osób. nie wiedzieli ze ktos ich nagrywa z kamery. wracajc do smolenska, to nawet barun juz ma dosc dych bredni i mowi otwrcie, ze nie było zadnej katastrofy i kiedy sie ludzie obudzicie. Braun mowi jasno agentura kilku panstw robi was w ciula. Ale wiadomo ze was nikt nie przekona. W tv powiedzieli ze był zamach to musiał byc zamach

      Polubienie

     • Anna said

      @ mirek – nie pozwalaj sobie! odwyknąć to ty powinieneś od stereotypowego myślenia o kobietach, jestem technikiem z wykształcenia i zawodu a tv nie oglądam od lat więc nie sądź innych po sobie

      Polubienie

      • Lech X said

       Mirek , po co tutaj demotywujesz Panią.To że może mieć mniej wiedzy odnośnie kwestii smoleńskiej ,nie świadczy ,że jako kobieta jest mniej rozgarnięta.Kobiety nierozgarnięte to takie który myślą tylko o głupotach i nie chcą poruszać poważnych kwestii ,,bo się polityką nieinteresuje”,wole zakupy w C.H, albo seriale oglądać. A ilu głąbów jest pośród Panów to już nie wspomne,szczególnie w kwestii stacjonowania Amerykanów w Polsce i Banderlandii. W takim wypadku już lepiej wcale się nie udzielać bo można zaszkodzić. Takie kobiety jak Pani Ania to dla nas złoto z nieba,im więcej ich zaangażujemy ,tym lepiej bo kto nam zapewni fizyczną ciągłość tego narodu jak nie Polki ? Kobiety muszą nabywać świadomość polityczną.

       Polubienie

  • w said

   Lech x – jak zwykle polska robota… fuszera bo jeszcze dobijali zywych.. bomba nie zadzialala prawidlowo widzialem filmiki na yt jak samolot lecial …i jak sie rozbil… i jak dokonywali egzekucji.,,

   Polubienie

 2. miziaforum said

  Ładunek termobaryczny – to prawdopodobna przyczyna eksplozji na pokładzie tupolewa. Na Twitterze już wrze

  „Bomba paliwowo-powietrzna — bomba lotnicza różni się od konwencjonalnych bomb tym, że wypełniający ją material wybuchowy nie zawiera utleniacza, ale pobiera go w momencie eksplozji z powietrza atmosferycznego. Broń tego typu określana jest także mianem bomby termobarycznej (od greckich stów therme (0£puó) – temperatura, i baros (Bapa>c) – ciśnienie), bomby próżniowej (ze względu na efekt „wysysania” tlenu podczas eksplozji), a w krajach anglosaskich nosi ona oznaczenia HITs (od ang. high-impulse thermobaric weapon – broń termobaryczna dużej mocy), FAE lub FAX (od ang. fuel-air explosives – paliwowo-powietrzny material wybuchowy). Bomby tego typu posiadają większą moc burzącą niż konwencjonalne bomby o tej samej masie. Największą bombą tego typu jest rosyjska konstrukcja znana jako „ojciec wszystkich bomb”.
  Działanie bomby
  Zasada działania bomby paliwowo-powietrznej polega na rozpyleniu w powietrzu materiału wybuchowego, przy pomocy małego ładunku, a następnie zainicjowanie jego eksplozji. Bomba zawiera ładunek lotnej cieczy (węglowodory, tlenek etylenu, tlenek propylenu i inne) lub stałego materiału wybuchowego w postaci bardzo drobnego proszku, czasem również rozdrobnionego metalu. Pierwszy zapalnik w postaci małego ładunku wybuchowego powoduje rozerwanie skorupy bomby i rozpylenie głównego ładunku wybuchowego w powietrzu. Po krótkim czasie (kilka milisekund) potrzebnym na powstanie aerozolu drugi zapalnik powoduje eksplozję tak powstałej chmury.
  Zastosowanie bojowe.
  Lotnicze bomby paliwowo-powietrzne wielokrotnie wykorzystywane byty podczas wojny w Wietnamie. Używane byty między innymi do niszczenia kryjówek Vietcongu i wrogich baz. Tego typu broń wykorzystywana byta również w czasie pierwszej wojny w Zatoce Perskiej oraz podczas wojny w Iraku.
  Polska bomba paliwowo-powietrzna
  Polską lotniczą bombę paliwowo-powietrzną pokazano po raz pierwszy publicznie w 1998 roku podczas VI Międzynarodowego Salonu Przemyślu Obronnego w Kielcach. Łódzki „Prexer Project” zaprezentował zbudowaną 10 lat wcześniej bombę LBPP-100 (Lotnicza Bomba Paliwowo-Powietrzna o wadze 100 kg) o kryptonimie „Teisy”, która znajduje się na uzbrojeniu jednostek uderzeniowych WLOP wyposażonych w samoloty szturmowe Su-22.
  Bombą termobaryczną dysponują oba kraje. Czy bomba została użyta na to pytanie musieliby odpowiedzieć eksperci pirotechnicy. Czy odpowiedzą? Zależy od wyznaczonych wytycznych przez Rządy obu państw, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – pisałem to kilkukrotnie.

  Polubienie

  • mirek said

   Posluchajcie prawdziwego experta, bo mizia zaczał picie przed swietami, nawet nie poczeka do swiat. Pijak jeden 😀

   Polubienie

   • Lech X said

    A w morde chcesz ? Jak ty się zachowujesz ?xd

    Przyjmijmy twoją wersje, ale ta upozorowana katastrofa na terenie Rosji znaczyłaby ,że Rosja i jej służby maczały w tym palce ? A taki scenariusz już mocno komplikuje sytuacje. Wspólna operacja służb postkomunistycznych ?

    Polubienie

    • mirek said

     a co prawda w oczy kole? tak ciezko zrozumiec ze niebylo zadnej katastrofy. Gdyby to chcieli wyjasnic, zrobili by to w 5 minut! a to trwa juz 7 lat, komisja kase bierze i efektów nie ma zadnych…kiedy chopie to zrozumiesz? mamy 21 wiek, wiesz jaka jest technologia? amerykanskie satelity kraza po całym globie i nic im nie umknie. Przeciez ochrona bor wyposazona jest w kamery itp goscio pokazal wam na filmie jak wyglada prawdziwa katastrofa samolotu! są swiadkowie, sa osoby pomagające, zaraz byłoby pelno gapiów itp a tu rzucili kawalek zlomu. zydzi wciskaja wam tą bajeczke od 7 latek, a wy sie łapieci jak rybka na robaka

     Polubienie

     • Lech X said

      Półżartem napisałem.
      Wiem ,że taka może być wersja wydarzeń, że nawet Kaczyńskiego na Litwie dzień wczęśniej uprowadzili albo na Białorusi. To ma podstawy do zaklfalikowania się jako falsa flag tak jak podane jest w filmie tym bardziej ,że tam nie widać żadnych ciał i tak jak mówi za mało jest części od samolotu. To by oznaczało scenariusz taki ,że Rosja (władze) maczały w tym palce.Jeżeli jest to prawda i wyjdzie to w końcu na jaw przy jednoczesnym zatuszowaniu działań od strony ,,polskich” służb to PiS będzie miał kolejny powód żeby prowadzić dalej swoja wojenke. Myśle ,że dalej się pompuje tą nienawiść żeby nas przygotować do wojny z Rosją.
      Komo*owski powinien iść pod lupe najbardziej, ,,Prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni”.
      On w tej kwestii powinien iść pierwszy pod ostrzał.

      Polubienie

      • Lech X said

       Koczownicy z obu stron nas podjudzają.

       Polubienie

       • mirek said

        Braun mowi jasno..agentura kilku panstw. nas podjudzaja, a sami prowadza rozbiór polski. kaczynskiego nie mogli zabic. To był bardzo zasłuzony zyd. a wiesz co mowi ich swieta ksiega talmud? ze goje sa jak zwierzeta. Zyd zyda nie moze zabic..ale z gojami mozna robic juz wszystko

        Polubienie

       • Lech X said

        Na naszym terenie może być aż 5 państw działajacych na naszą szkode:
        -koczownicy z Mossadu(nie musze mówić dlaczego,oni są wszędzie)
        -amerykańska CIA (przecież kazali nam głaskac Ukropów ostatnio do czego przyznał się Kalkstein),antyrosyjskość ma być podtrzymana,
        -niemiecka(Tusk,Nowoczesna, ogólnie uzależnienie gospodarcze i plany odzyskania ,,ich” ziemii utraconych,zrobienie z Polski niemieckiego wasala w każdej sferze życia)
        -postsowiecka(Rosja)-wprowadzenie w swoją strefe wpływów(tutaj walczy z USA)
        – no i banderowska (nadreprezentacja Ukropów w naszej policji), oni sa ogólnie przeznaczeni tutaj na Kappo,żeby pilnować u nas porządku

        Polska choruje na nowotwór z przerzutami i żeby z niego sie wyleczyć,potrzebuje silnego systemu odpornościowego ,albo złotego lekarstwa w postaci pobudki i radykalizacji Polaków bo inaczej staniemy się niemieckim landem , judeopolonią ,Galicją albo okręgiem Euroazji.

        Polubienie

       • Anna said

        ad. mirek … żyd żyda nie może ale goj żyda może haha

        Polubienie

   • Anna said

    rozpacza za prezydentem

    Polubienie

    • mirek said

     nie rozpaczam, bo ten gnojek zyje:) dostał nową tozsamosc i operacje plastyczną. kaczynski jako prezydent był politycznie skonczony w tamtym czasie, ludzie go nie nawidzili. Dlatego zydzi musieli cos wymyślic. przez te 7 lat widac, ze ich pomysl to byl strzal w 10. ludzie odprawiają co miesiąc te swoje modły za smolensk, kraj został podzielony, kaczynski lezy na wawelu i ucza o nim w szkole jaki to był dobry przywódca ( sprzedawczyk) a w tv ciagle jaka to rosja zła. Putin to tez zyd i on tez wie o tym ze to zwykła szopka i przedstawienie. Ale nasz kraj gospodarczotraci bardzo duzo. nasze produkty sa sprzedawane do niemiec, dostają pieczatke jako made in germany, a pozniej do Rosji dopiero

     Polubienie

     • Anna said

      też czasem myślę, że wielu z tych co to niby zginęli pod Smoleńskiem dostali nową tożsamość, to jest praktykowane od dawna w stanach ze świadkami koronnymi, zbyt wiele niejasności, prawda nadal jest ukrywana, a dla nas to dylemat czy mieć ich za bohaterów czy zdrajców?!!!

      Polubienie

 3. Eryka said

  Oczywista,oczywistość że było wielkie bum.Tutka rozpadła się na 60 tys.kawałków.To o czymś świadczy.

  Polubienie

 4. Eryka said

  Oczywista,oczywistość że było wielkie bum.Świadczy o tym że rozleciała się na 60 tys.kawałków.Samo to mówi że tak było.

  Polubienie

 5. miziaforum said

  Polubienie

 6. Anna said

  W tym raporcie uwagę kieruje się na złe nakierowanie samolotu przez obsługę lotniska i choć przypuszczają, że wybuch był na pokładzie, ponad ziemią to brak wyjaśnienia skąd ta bomba wzięła się w samolocie. Raport jest nieścisły, tendencyjny, kierujący winę na Rosję lecz to chyba 1 część prawdy a jaka jest druga?

  Polubienie

 7. Konarski said

  Tarot to bzdury i należy podchodzić z dużym dystansem , Wkleiłem jako ciekawostkę

  Syria Wojna Rozkład TAROT’a 2017

  Wojna w Syrii rozkład TAROT’a rola i działania USA

  Wojna w Syrii rozkład TAROT Rosja 2017

  Polubienie

 8. marek said

  Polubienie

 9. ZORRO said

  Polubienie

 10. Elsa said

  Czy Kaczyński chce wyjaśnienia smoleńska
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19976&Itemid=100

  Polubienie

  • Anna said

   Mam te same wątpliwości, kto faktycznie był w tym samolocie? może tylko załoga. Nie ma żadnej dokumentacji z odlotu najważniejszej osoby w państwie!
   Ten raport ma służyć podburzaniu Polaków na Rosję… na koń, szable w dłoń i na Moskala komuś się widzi. Głupi to może jesteśmy ale nie aż tak.

   Polubienie

   • Lech X said

    Już se wyobrażam Ma*cinkiewicza odbierającego F-35 na lotnisku, transparenty(witajcie wyzwoliciele),fajerwerki, klęczek Marcinka i słowa:
    ,,Jankesie coś Polske…”’.
    Żygać się chce na to.

    Polubienie

    • KrisT said

     F35? przecież to nielot…. 😉 to najgorsze co mozna wybrać, stary Mig 29 go wymanewruje i zestrzeli z działka pokladowego ktorego F-35 nie ma!
     F-35 to jak mówią oficjalnie amerykanie najdrozszy samolot na swiecie w utrzymaniu, nawet USA ma z nim problemy.
     Tak samo jak ich najnowoczesniejszy okręt- jest tak nowoczesny iz amerykanów nie stać na jego użytkowanie, w dodatku ma problemy techniczne.
     Wracając do F-35 , jest to super sprzęt ale na papierze i w folderach reklamowych…..
     Nadaje się aby z daleka wystrzelic rakiety i uciec…. bo w walce” face to face” i bez obstawy innych F ma nikłe szanse….
     inny super F , F-22 raptor miało ich być ponad 2tyś szt. a ile wyprodukowali?coś ponad 200szt.

     Polubienie

     • Lech X said

      Jankesy chcą wcisnąć je naszym frajerom.Przypominam ,że pójdzie na to 30 miliardów.

      Polubienie

     • Lech X said

      A jeżeli schodzimy już kolego na temat militariów to czy wiesz coś może o tych planach opracowania polskiego wozu bojowego ,,Gepard” który miałby zastąpić nasze poradzieckie T-72(nie mylić z PT-91) i czy są plany opracowania polskiego czołgu takiego jak zapowiadanego PL-01 Concept ? Bo coś nie moge znaleźć konkretnego źródła.

      Polubienie

      • KrisT said

       nasz czołg PL-01 concept jak narazie zostaje conceptem…
       trzeba byc głupcem aby nie wprowadzić do produkcji PL-01, nakręciłoby to nasz przemysł, a jako czołg idealnie nadaje się na nasze warunki .
       Nie potrzebujemy czołgów super cięzkich, klasa średnia, dobrze opancerzona, szybkie , mobilne z mocnym działem plus najnowsze systemy obrony aktywnej z termopancerzem to jest strzał w 10! i taki PL-01 mogłby zostać czołgiem podstawowym.
       Dobrze zaprojektowany, wyeliminowaniem na maxa wad wieku dzieciecego byłby 10x lepszy od niemieckiego złomu na samo „dzien dobry”.

       nie jestem szpecem od polskich projektów, z pewnoscią są dobre tylko…
       nasi zasrancy wolą kupić u kogoś aby wleżc im do dupy a naszym nie dać grosza…. mundury zamówili w chinach.. sk….ny !
       http://www.defence24.pl/413437,mon-nowy-bwp-bez-opoznien-gepard-realizacja-zawieszona

       Polubienie

 11. marek said

  co za skurwysyn…ukrainski

  http://pikio.pl/to-koniec-wyplat-jakie-znamy-morawiecki-bedzie-kontrolowal-nasze-pensje/

  Polubienie

  • Anna said

   „– Wprowadzenie regulacji zmniejszającej rolę gotówki w gospodarce na rzecz płatności elektronicznych może przyczynić się do ograniczenia szarej strefy – czytamy w uzasadnieniu projektu.”
   Nie w tym rzecz! To krok w planie nwo do pozbawienia nas zarobków sensu stricto; mając wszystkie dochody w banku można je szybko stracić, na skutek blokady konta, z powodu lub bez powodu, odzyskać je będzie bardzo trudno lub wręcz niemożliwe. To smycz i kaganiec dla ludzi.

   Polubienie

 12. mateusz86 said

  pic na wode ten caly Smolensk.nic nie bylo.zrobili maskierowke dla lemingow co ogladaja tv i po sprawie.podgotowka na ruskich.media sa w ich lapach wiec problemu nie bylo.

  Polubienie

 13. marek said

  Polubienie

 14. Lech X said

  POLACY , RODACY , JAAAAA PRDL….

  RZĄD DOPŁACI 800 ZŁ DO PRACY DLA UKRAIŃCOW.

  POLACY ? NIC

  Polubienie

 15. Fredro said

  „Mamy informacje z różnych źródeł, że podobna prowokacja – a inaczej tego nie mogę nazwać – jest przygotowywana i w innych regionach Syrii, w tym na południowych przedmieściach Damaszku. (Tam) przygotowują się znów do podrzucenia jakiejś substancji i do oskarżenia oficjalnych władz syryjskich o jej użycie” – oświadczył Putin. Rosyjski prezydent wypowiedział się po spotkaniu z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą.
  Putin oświadczył, że sytuacja wokół użycia w Syrii broni chemicznej przypomina mu wydarzenia z 2003 roku, „kiedy przedstawiciele USA pokazywali w Radzie Bezpieczeństwa (ONZ) jakoby broń chemiczną znalezioną w Iraku”. Wówczas – kontynuował – „zaczęła się kampania wojskowa w Iraku, a zakończyło się to zniszczeniem kraju, wzrostem zagrożenia terrorystycznego i pojawieniem się Państwa Islamskiego (IS) na arenie międzynarodowej”.
  „Pretekst do oskarżeń”
  Ze swej strony rosyjski sztab generalny podał we wtorek, że według jego danych bojownicy w Syrii przewożą trujące substancje do niektórych regionów tego kraju. „Celem tych działań jest stworzenie kolejnego pretekstu do oskarżeń pod adresem władz Syrii o użycie broni chemicznej i prowokowanie nowych ostrzałów” amerykańskich – oświadczył sztab w komunikacie. Wymienione przez rosyjską armię rejony Syrii to m.in. obszary na zachód od miasta Aleppo i Wschodnia Guta na przedmieściach Damaszku.
  Putin podkreślił we wtorek, że Rosja będzie domagać się w strukturach ONZ „starannego zbadania” zeszłotygodniowego ataku z użyciem broni chemicznej w miejscowości Chan Szajchun w prowincji Idlib.
  Stany Zjednoczone o ten atak oskarżyły reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada i w odpowiedzi w nocy z czwartku na piątek siły USA przeprowadziły atak z użyciem 59 pocisków samosterujących Tomahawk na syryjską bazę lotniczą Szajrat w prowincji Hims.
  Z Moskwy Anna Wróbel

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wojna-w-syrii/aktualnosci/news-wladimir-putin-ostrzega-przed-prowokacjami-z-bronia-chemiczn

  Polubienie

 16. Fredro said

  Na Twitterze Trump napisał: „Wyjaśniłem prezydentowi Chin, że umowa handlowa z USA będzie dla nich o wiele lepsza, jeśli rozwiążą problem północnokoreański!”
  W innym tweecie prezydent USA ostrzegł: „Korea Północna szuka guza. Jeśli Chiny postanowią pomóc, byłoby świetnie. Jeśli nie, rozwiążemy ten problem bez nich! USA”.
  Jak podkreśla Associated Press, Trump ma nadzieję, że Chiny wywrą presję na Koreę Północną – swego sąsiada i bliskiego sojusznika – i nakłonią Pjongjang do wstrzymania programu nuklearnego.
  Prezydent USA wielokrotnie krytykował też Chiny za nadwyżkę w handlu ze Stanami Zjednoczonymi.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-donald-trump-postawil-przywodcy-chin-ultimatum,nId,2380902#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubienie

 17. Fredro said

  W Kijowie odbyło się XXVI posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy. Spotkanie dotyczyło aktualnych problemów polsko-ukraińskiej współpracy; strony uzgodniły plan współdziałania w zakresie współpracy dwustronnej, agendy europejskiej i międzynarodowej

  Jak poinformowało PAP Biuro Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta, Szczerski i Jelisiejew uzgodnili, że przygotują dokument do podpisu przez prezydentów Polski i Ukrainy w najbliższym czasie. „Podstawowym celem tego dokumentu jest zapewnienie konstruktywnego charakteru dialogu oraz wspieranie procesu porozumienia między narodami w celu dalszego wzmocnienia partnerstwa strategicznego między Polską i Ukrainą” – czytamy w komunikacie.

  Oddzielną uwagę poświęcono kwestii utworzenia Polsko-Ukraińskiego Centrum Dobrosąsiedztwa – poinformowano.

  „Strony podkreśliły znaczenie unikania polityzacji problemów historycznej przeszłości dwóch narodów i propagowania w obydwu społeczeństwach pozytywnych przykładów w historii stosunków polsko-ukraińskich” – czytamy w komunikacie.

  Podkreślono, że uczestnicy posiedzenia „zdecydowanie potępili zbrojny atak” na polski konsulat generalny w Łucku. Z komunikatu wynika, że strona ukraińska poinformowała o czynnościach podjętych w celu jak najszybszego wyjaśnienia incydentu i pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności. „Obie strony zgodziły się, że podobne prowokacje żadną miarą nie powinny mieć wpływu na przyjacielskie partnerskie relacje między Rzecząpospolitą Polską i Ukrainą” – czytamy w komunikacie.

  Konsulat w Łucku na północnym zachodzie Ukrainy został ostrzelany z granatnika w nocy z 28 na 29 marca.

  Spotkanie dotyczyło także realizacji porozumień mińskich i rozwoju wydarzeń w Donbasie. „Strony zaakcentowały ważność utrzymania sankcji ekonomicznych wobec Rosji do pełnego wykonania przez nią zobowiązań podjętych w ramach procesu mińskiego oraz przywrócenia pełnej integralności terytorialnej Ukrainy” – czytamy w komunikacie.

  „Poczyniono uzgodnienia co do dalszej koordynacji wysiłków konsolidujących wspólnotę międzynarodową w celu udzielenia Ukrainie praktycznego wsparcia w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji i przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy w uznanych przez wspólnotę międzynarodową granicach” – zaznaczono.

  Biuro Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta podkreśla, że strona ukraińska wyraziła poparcie dla inicjatyw Polski, których celem jest wzmocnienie roli państw Europy Środkowej i Wschodniej. „Specjalną uwagę poświęcono współpracy na linii : Adriatyk – Bałtyk – Morze Czarne” – głosi komunikat.

  Zaznaczono, że w centrum uwagi pozostał temat integracji europejskiej Ukrainy. Omówiono także dalsze wsparcie Polski w kwestii wprowadzenia przez Unię Europejską reżimu bezwizowego dla obywateli Ukrainy oraz pogłębienia współpracy w ramach Partnerstwa Wschodniego.

  Podczas posiedzenia uzgodniono grafik dialogu politycznego na najwyższym szczeblu w 2017 r.; wyznaczono priorytetowe kierunki w pracy dwustronnych mechanizmów instytucjonalnych – czytamy w komunikacie.

  „Rezultaty XXVI posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy potwierdziły wzajemne rozumienie przez strony strategicznej wagi polsko-ukraińskich stosunków, a także były ważnym krokiem na drodze realizacji wspólnych projektów i zadań w agendzie partnerstwa między Rzecząpospolitą Polską i Ukrainą” – podkreślono w komunikacie.

  PAP

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-w-kijowie-omowiono-projekt-mapy-drogowej-pojednania-polsko-u

  Polubienie

 18. Lech X said

  http://wiadomosci.wp.pl/swiat-na-skraju-wojny-donald-trump-uderza-w-koree-pln-szukacie-klopotow-6110882488731777a

  Trump pisze na twitterze ,że USA ,,rozwiąże problem Korei Północnej sama” nawet jeżeli Chiny im w tym nie pomoga.

  Czyli w zasadzie interwencja już wisi na włosku. Nie chce mi się wierzyć ,że ten dyktatorek nie odpowie bronią konwencjonalną. Trump wydaje pochopne decyzje, co jeśli ten czubek z północny wystrzeli cały arsenał na południową Koree?
  Śmierdzi wojną.

  Polubienie

  • Anna said

   O ile znam żółtą rasę to oni uznają jedynie siłę, dla nich argument to kto silniejszy i będą walczyć na wszystkie możliwe im sposoby. Niestety ale tylko bomba atomowa zrzucona na Hiroszimę zmusiła ich do kapitulacji. Dyplomacja na nich nie zadziała.

   Polubienie

   • Lech X said

    Tak,to ich cecha wspólna. Szczególnie gdy mają umysły wyprane propagandą. Ja myśle,że ten dyktatorek będzie chciał za wszelką cene znisczyć tą flote co tam teraz płynie.Może się zagotować.

    Polubienie

    • Anna said

     Zdajesz sobie sprawę, że to wujcio sam dąży do konfrontacji ze światem. Putin jest opanowany i nie dał się sprowokować to teraz macają Chińczyków.

     Polubienie

     • Lech X said

      Moim zdaniem przypadek Korei Pólnocnej jest wyjątkiem.Tutaj trzeba naprawde zrobić porządek.Szkoda ,że ,,światowy policjant” się za to bierze bo oni to jak zwykle wszystko mogą spie*dolić.

      Polubienie

 19. KrisT said

  nikogo nie dziwi ze akurat teraz wyszła na jaw teza iz doszło dowybuchu w tupolewie?
  obecna nagonka na Putina, FR , sytuacja w syrii, nieudane zajęcie krymu przez USA itd..
  calosc układa się w jedno, ma dojśc do wojny z FR najlepiej tak aby winą nie obarczyć USA w razie czego….
  USA oficjalnie i same nie mogą zaatakowac bo są w czarnej dupie!
  Ostatnie zbombardowanie lotniska w syrii, na 59 tomahawków do celu doleciało 23!!!!?????
  widzicie róznicę? rosyjskie rakiety trafiły wszystkie w cel z dokladnoscią 10m po przebyciu 2 tyś km manewrując kilku krotnie zmieniając kurs!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  wiec teraz wiecie dlaczego USA potrzeba innych aby ruszyc na FR! bo sami są ułomni, skoro nawet ich kolumny nie mogą się bez wypadkowo poruszać po polsce!
  jak to mawiają jak ludzi kupa to i Herkules dupa…. (herkules= FR, jakby kto nie czaił bazy)

  Polubienie

  • Lech X said

   Tylko czy te systemy antyrakietowe w Syrii były kierowane przez Rosjan czy Syryjczyków?

   Polubienie

   • KrisT said

    w syrii chyba nie ma aktywnych systemów przeciwrakietowych, z 59 tomahawkow doleciały 23 bo reszta z przyczyn technicznych nie doleciała do celu….
    jedną zdetonowali sami bo zmieniła kurs na israel… 😉
    są systemy przeciwlotnicze s-200 i nowsze ale te jak narazie nie są wykorzystywane bo liczba zestrzelen usamanskich i izraeskich samolotów byłaby znaczna.
    systemy sa ale…… jakby specjalnie wył aby usa/nato ich nie mogło rozpracować.
    z drugiej strony syria i FR pozwalają im latać, oczywiscie do czasu.

    Polubienie

    • Lech X said

     a , bo juz myślałem ,że odpalali coś, czyli już wiadomo przynajmniej na czym mialaby polega ta odpowiedź Rosjan w Syrii, myśle,że Rosjanie będą zbijać te rakiety.

     Polubienie

  • Anna said

   polskie dziury na szosie to dobra obrona przeciwpancerna :))) a co rozłożyło armię niemiecką podczas inwazji na ZSRR? szersze tory, zanim przenieśli żarcie z wagonów do wagonów to im zamarzło albo skisło a armia z głodu zdychała 😉

   Polubienie

 20. jowram said

  10 kwietnia TU 154 M lądował bez podwozia na betonowym lotnisku LNX Jużnyj jest to drugie lotnisko na południe od Smoleńska.

  http://albatros.salon24.pl/618270,tu-154m-10-kwietnia-2010-roku-ladowal-na-lnx-juznyj

  Polubienie

  • Anna said

   W internecie to wydarzenie rozebrano na części pierwsze, stenogramy rozmowy policzono szczątki maszyny i ludzi, nic się nie zgadza. Diabeł namieszał. Nawet godzina katastrofy jest różna, 8:56 a potem 8:41
   Faktem jest, że po wlocie w strefę rosyjską Centrum Operacji Lotniczych w Polsce, monitorujące lot Prezydenckiego samolotu nie wiedziało gdzie są i dokąd lecą, czy do Smoleńska, Mińska, Moskwy…

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: