Miziaforum's Blog

Polska ma interesy na wschodzie ! – Józef Piłsudski , Morawiecki się z tym zgadza .

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 5, 2017


” Polska ma interesy na wschodzie ! Zachód ma nas w dupie … A my w tą dupę leziemy i tam jesteśmy obsrywani „

Józef Piłsudski .

wywiad z politykiem … miło ze chociaż jeden ma pogląd normalny na sprawy bieżące

Morawiecki krytycznie o demokracji liberalnej i polityce wschodniej

Poseł na Sejm i szef koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki w wywiadzie dla portalu forsal.pl skrytykował model demokracji liberalnej oraz politykę wschodnią obecnego rządu. Liberalnej formie demokracji przeciwstawiał demokrację solidarną. – Demokracja liberalna prowadzi do groźnej sytuacji społecznej. Bardzo nieliczna grupa zawłaszcza olbrzymi majątek kosztem pozostałych. Demokracja liberalna prowadzi de facto do władzy pieniądza. I wbrew nazwie niszczy wolność – mówił dawny lider Solidarności Walczącej. – Jeżeli dla kogoś wartością jest niesprawiedliwość, to chcę mu narzucić sprawiedliwość – dodał.

Morawiecki skrytykował ponadto politykę wschodnią rządu Beaty Szydło. – Polityka wschodnia PiS jest po prostu błędna. Tak jak błędna była polityka PO. Czymś nienormalnym jest, że dwa największe narody na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej – Polacy i Rosjanie – są nastawiani przeciwko sobie (…). Nie widzę zamiarów imperialnych ze strony Rosji. Skoro przez trzy lata Rosja broni się rękami i nogami, żeby nie wziąć Doniecka, to miałaby wziąć Warszawę? Przecież samoloty ukraińskie bombardowały Donieck. Polska powinna pomagać w pojednaniu obu stron. Na Ukrainie od czasu Majdanu jest coraz gorzej. Nie tylko jest wojna domowa, ale jest bieda, bandytyzm. My takiej polityki nie możemy ślepo wspierać. Stwierdził też, że nieakceptowalne jest tolerowanie gloryfikacji banderyzmu na Ukrainie. Ponadto negatywnie wypowiedział się o obecności amerykańskich wojsk na terytorium Polski.
Cały wywiad: http://forsal.pl/wydarzenia/artykuly/1030332,kornel-morawiecki-w-demokracji-liberalnej-bardzo-nieliczna-grupa-zawlaszcza-olbrzymi-majatek-kosztem-pozostalych-wywiad.html

Komentarzy 7 to “Polska ma interesy na wschodzie ! – Józef Piłsudski , Morawiecki się z tym zgadza .”

 1. krab said

  Niech to wytłumaczy swojemu synowi- wicepremierowi !!, który obecnie całuje pięty notabli wyznania handlowego w usa !!

  Polubienie

 2. krab said

  Nie na temat, ale coś o prawie i praworządności w tym kraju i o poszanowaniu środków publicznych . Chyba w żadnym innym państwie na świecie wymiar sprawiedliwości tak się nie zbłaźnił… zresztą nie poraz pierwszy !!! Ile to 60 groszy kosztowało podatników ???
  Zaorać !!!!
  Do kradzieży doszło w pierwszych dniach stycznia ub.r. w jednym ze sklepów w Ustce niedaleko Słupska. 45-letnia wówczas Elwira Z. miała włożyć do kieszeni i wynieść ze sklepu dwa cukierki, których wartość oceniono na 60 groszy. Kobieta nie stawiła się na wezwanie policji, która chciała uzyskać od niej wyjaśnienia w tej sprawie. W tej sytuacji funkcjonariusze sporządzili w końcu stycznia ub.r. wniosek o ukaranie kobiety i skierowali go do Sądu Rejonowego w Słupsku.
  W marcu u.br. sąd, po rozpoznaniu sprawy, bez udziału stron, w wyroku nakazowym, uznał obwinioną za winną popełnienia wykroczenia i wymierzył jej karę miesiąca ograniczenia wolności w postaci 20 godzin prac społecznych. Kobieta nie odebrała korespondencji z sądu, a o wymierzonej karze dowiedziała się dopiero w momencie, gdy wyrok został skierowany do wykonania.
  Obwiniona napisała odwołanie od tej decyzji, prosząc o wznowienie postępowania. Do pisma dołączyła m.in. zaświadczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności: kobieta ma kłopoty natury psychicznej i znajduje się pod stałą opieką Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku. Badający odwołanie Sąd Okręgowy w Słupsku uznał, że pierwszy wyrok sądu w tej sprawie nie jest prawomocny, bo postanowienie sądu nie zostało skutecznie doręczone obwinionej.
  W tej sytuacji słupski sąd rejonowy ustanowił dla obwinionej obrońcę z urzędu i powołał biegłych, którzy mieli ocenić stan psychiczny kobiety oraz to, czy w momencie kradzieży była zdolna rozpoznać znaczenie takiego czynu. Ponieważ Elwira Z. nie stawiła się na badanie u biegłych, sąd zwrócił się do Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku z prośbą o dokumentację medyczną. Na jej postawie biegli wydali opinię dotyczącą stanu kobiety i orzekli jej niepoczytalność w momencie kradzieży cukierków.

  Polubienie

  • miziaforum said

   TAKIE SPRAWY TO W POLSCE NORMA NIECH SPRÓBUJĄ PANOWIE POLICJANCI PRZYSKRZYNIĆ JÓZEFA BONKA CZY BĄKA …. A JEST ZA CO STARY TEŻ W PASIAK WINIEN PIERDZIEĆ A NIE PO BRUKSELKACH WYSIADYWAĆ

   Polubienie

   • navajo88 said

    Wszystko w tym kraju jest wkurwiające….tworza ustawy i prawa ,które sa korzystne tylko dla wybrańców.Odkąd tv jest prorzadowa ,masowo ludzie rezygnują z oglądania telewizji.Próby zmuszenia ludzi do płacenia abonamentu na ten syf ,wyjdą im bokiem.Masowo napływają rezygnacje z tv do kablówek i do wykreślenia abonentów z rejestrów posiadaczy telewizorów.W ostatecznosci można oglądać to badziewie w internecie. Telewizor może służyć do oglądania filmów na diwidi……

    Polubienie

 3. Elba said

  W Odessie na ukrainie spalono zywcem 50 osob i zamordowano dziennikarza Olesia Buzyne i co sie stalo ? Powiedziano, ze to Ruscy agenci, ale pozniej wyszlo na jaw, ze to heroje z Donbasu ukraincy UPOwcy tego dokonali… I co ? I gowno! Nie ma winnych! Ludzi bestialsko zamordowano i nie ma winnych do dzis…A my teraz mamy jak ci liberalni debile w USA krzyczec It’s the Russians!! Na kazdy atak mowic, ze to prowokacja Kremla ?! Niech ukraincy stad zaczna wypierdalac, bo juz jest ich za duzo… A ten kretyn morawiecki chce ich jeszcze pare mln sprowadzic! Nie moge juz sluchac tych idiotow krzyczacych, ze Rosja za wszystkim stoi… Ukraincy stawiaja pomniki nazistowskim mordercom, ludobojcom Polakow, nazywaja ulice ich imionami… Takie sa fakty! Ludzie pomyslce sobie, co by sie stalo, gdyby ktos przyjebal granatnikiem w ambasade USA albo UK czy Niemiec...?

  Polubienie

 4. krab said

  Po co działo przeciwlotnicze upadlińcom w Polsce?? Siebie dozbrajają? czy chcieli opylić? komu ?
  31 marca 2017 r, w wyniku kontroli celnej na przejściu granicznym w Dorohusku, udaremniono próbę wwiezienia do Polski elementów działa systemu artyleryjskiego AK-630, kal. 30 mm. Działko z zamkiem, produkcji sowieckiej, przewożone było samochodem dostawczym na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Broń została zgłoszona jako element hydrauliczny.
  AK-630 – zautomatyzowane sześciolufowe szybkostrzelne działko kalibru 30 mm. produkcji sowieckiej. Działo, montowane na okrętach wojennych, jest przeznaczone do zwalczania celów powietrznych, w tym kierowanych pocisków rakietowych, samolotów, śmigłowców oraz zwalczanie niewielkich celów nawodnych. Zatrzymano czworo obywateli Ukrainy, z których jeden na stałe mieszka w Polsce.

  http://m.niezalezna.pl/96644-nielegalny-przerzut-broni-do-polski-przez-granice-szmuglowano-dzialo-przeciwlotnicze

  Polubienie

 5. krab said

  Wszyscy łącznie z Trumpem rzucają się na Asada i Ruskich za użycie broni chemicznej, tymczasem niezależna libańska dziennikarka i komentatorka Sarah Abdallah opublikowała na Twitterze wpis Ferasa Kerama, reportera związanego z popierającą syryjskich rebeliantów stacją Orient News. Który 3 kwietnia, na dzień przed atakiem na Khan Sheikhoun, pisał o tym, że następnego dnia media zajmą się tematem nalotów na cywilów i użycia gazu bojowego. Abdallah zaznacza, że Feras Karem zamieścił swój wpis na 24 godziny przed atakiem. – Wciąż myślicie, że nie dzieje tu żadna śmierdząca sprawa? – pyta dziennikarka. Jej wpis udostępnił m.in. znany polski ekspert ds. Bliskiego Wschodu, dr Wojciech Szewko.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: