Miziaforum's Blog

Turcja nastroje polityczne podzielone ,część chce zakończenia wojny z ISIS, część wzywa do wykorzystania tego, by rozpocząć wojnę… z Europą.

Posted by miziaforum w dniu Kwiecień 2, 2017


Prorządowe media, muzułmańscy przywódcy religijni oraz zwykli obywatele – wszyscy jednym głosem mówią o zakończeniu walk z ISIS. Jak się okazuje, nie chodzi wcale o straty osobowe, czy materialne, a o zaprzestanie udzielania pomocy Europie. Daleko posunięci ekstremiści twierdzą nawet, że Ergodan powinien zdecydować się na użycie swojej armii i broni przeciwko państwom kontynentu oraz zagrożeniom wewnętrznym, czyli w największej mierze Kurdom.

„Nie jesteśmy strażą graniczną Europy, oddziałem antyterrorystycznym, ani agencją powstrzymywania napływu uchodźców” – grzmią tureckie media. W społeczeństwie zaczynają się pojawiać coraz szersze tendencje izolacyjne względem Europy oraz niechęć do jakiejkolwiek formy współpracy. Turkowie mówią bowiem, że czują się wykorzystani przez inne państwa i nie zamierzają dalej się na to zgadzać.

„Jest wielki, historyczny, podły plan zaatakowania nas, który widzimy w Niemczech, Holandii, Szwajcarii i prawie całej Europie. Musimy się przygotować na wszelkie formy obrony, w tym z użyciem broni jądrowej. Zachodni świat jest stary i pogrąża się w stagnacji. Nie jest tak silny i zdeterminowany jak po dwóch wojnach światowych. Przyszłość świata ukształtuje się w konfrontacji między Wschodem i Zachodem” – piszą tureckie media, usiłując coraz silniej rozszerzać antyeuropejską propagandę. Podobne słowa padają z ust tamtejszych imamów.

Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że nawoływania brzmią jak podżeganie obywateli do rozpoczęcia kolejnej wielkiej wojny. Na razie muszą oni jednak zdecydować o najbliższej przyszłości, co dokona się już 16 kwietnia podczas referendum.

http://pikio.pl/turcja-na-rozdrozu-spoleczenstwo-domaga-sie-zakonczenia-wojny-z-isis-by-moc-walczyc-z-europa/

 

p.s M/F

A NIE MÓWIŁEM ?.

Jedna odpowiedź to “Turcja nastroje polityczne podzielone ,część chce zakończenia wojny z ISIS, część wzywa do wykorzystania tego, by rozpocząć wojnę… z Europą.”

  1. kukula said

    99,9% turkow to islamisci nie ma w turcji kosciolow katolickich wiec to samo bedzie po inwazji na europe mamy rok 2017 sto lat po objawieniach fatimskich mnie tylko dziwi jedna sprawa dlaczego odnosnie tak wielkiego zagrozenia obecny rzad nic nie robi zeby reaktywowac pobór do wojska juz nie wspominajac checi zdobycia moskwy 🙂 100 tysiacami zolnierzy 🙂 ?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: