Miziaforum's Blog

Ukraina – DZIŚ W NOCY DOKONANO ZBROJNEJ AGRESJI NA TERYTORIUM POLSKIE Z TERYTORIUM UKRAINY. Jarosław Kaczyński dla Radia Katowice POLITYKĘ POLSKO UKRAIŃSKĄ W POLSCE PROWADZĄ DYPLOMACI Z USA !

Posted by miziaforum w dniu Marzec 29, 2017


Polska: Poseł Winnicki interpeluje w sprawie nacisków USA na polskie władze

Lider Ruchu Narodowego zwrócił w interpelacji poselskiej uwagę na to, iż Jarosław Kaczyński jest nie tylko liderem partii rządzącej, ale też pełnił urząd Prezesa Rady Ministrów. W związku z tym – jak uważa Winnicki – musi on mówić także o naciskach za czasów jego własnych rządów.

Dotychczas potwierdzonym w rozmowie z Kresami.pl przez źródło w PiS przypadkiem ingerencji USA w polskie sprawy wewnętrzne była dwukrotna interwencja ambasadora Paula Jonesa w kwestii uchwały wołyńskiej. Miał on naciskać wręcz na to, by polski Sejm nie uznawał rzezi wołyńskiej za ludobójstwo, a jeśli miałoby to nastąpić – by uchwała przyjęta została po szczycie NATO w Warszawie. Stosowne interwencje podejmowano u ministra w Kancelarii Prezydenta, Krzysztofa Szczerskiego. Ten z kolei nie chciał komentować sprawy.

W związku z powyższym Robert Winnicki złożył interpelację poselską dotyczącą zakresu ingerencji Stanów Zjednoczonych w wewnętrzne sprawy Polski, której treść jest następująca:

Interpelacja w sprawie ingerencji Stanów Zjednoczonych Ameryki w wewnętrzne sprawy Polski

Szanowna Pani Premier,

w wywiadzie dla Radia Katowice prezes PiS – pan Jarosław Kaczyński powiedział po wyborze pana Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki:

„Natomiast cieszę się, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce, których sam można powiedzieć byłem w jakiejś mierze i świadkiem i może to jest złe słowo, ale go użyję: ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo i to w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować”.

Proszę w związku powyższym o odpowiedź na pytania:

Czy potwierdza Pani istnienie nacisków ze strony rządu USA w kwestii spraw wewnętrznych Polski za czasów urzędowania Pani rządu oraz urzędowania wcześniejszych gabinetów? W jakie obszary polskiej suwerenności ingerował rząd USA za Pani urzędowania oraz urzędowania poprzednich gabinetów?

Z poważaniem,

Robert Winnicki,

poseł na Sejm RP

Za: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polska-nieoficjalnym-protektoratem-usa-robert-winnicki-domaga-sie-wyjasnien-od-rzaduZ wtorku na środę ostrzelano siedzibę polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy – powiedział Polskiej Agencji Prasowej konsul RP w tym mieście Krzysztof Sawicki. Według niego budynek został uszkodzony, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Był to najprawdopodobniej atak z granatnika. Pocisk trafił w ostatnie piętro, pozostawiając około 70-centymetrowy otwór – oświadczył Sawicki w rozmowie telefonicznej.

Do ostrzału doszło pół godziny po północy czasu lokalnego (godz. 23.30 we wtorek w Polsce). W tym czasie na terenie konsulatu była jedynie ochrona. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał. Eksplozja była tak silna, że w położonym obok budynku Kredobanku włączył się alarm, zaś huk wystrzału obudził nawet mieszkańców wioski Boratyn, położonej jakieś 3 km dalej. Po około godzinie na miejscu pojawiła się lokalna policja i SBU.

– Będziemy apelowali do policji i władz Ukrainy, aby zbadały sprawę ataku na polski konsulat – powiedział w radiowej Jedynce marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Jak z kolei pisze serwis volyn24.com, według polskiego konsula Krzysztofa Sawickiego, nocny atak na konsulat był aktem terrorystycznym.

– To był prawdziwy akt terroryzmu. Chciano zabić ludzi – stwierdził konsul.

Co ciekawe, pojawiły się też doniesienia, że tej samej nocy w Łucku zniszczono oddział rosyjskiego Sbierbanku.

Nie jest to pierwszy atak na polską placówkę dyplomatyczną na Ukrainie: w 2015 roku celem stał się konsulat we Lwowie.

(na podst. PAP, volyn24.com)

Komentarzy 21 to “Ukraina – DZIŚ W NOCY DOKONANO ZBROJNEJ AGRESJI NA TERYTORIUM POLSKIE Z TERYTORIUM UKRAINY. Jarosław Kaczyński dla Radia Katowice POLITYKĘ POLSKO UKRAIŃSKĄ W POLSCE PROWADZĄ DYPLOMACI Z USA !”

 1. Elsa said

  Ciekawe jakie będzie stanowisko żontu. Cisną kasę naszą do nich, wspierają i przyjmują hordami, a ukry się odwdzieczaja …….

  Polubienie

  • nieustraszona said

   Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w swej nieświadomości głąboko jeszcze wierzą, że „źont” jest polski, a są to przecież tylko aktorzy, którym dobrze zapłacono za odgrywanie swoich ról na scenie politycznej i taki Kalkstein vel Kaczyński jest jednym z nich !!!

   Ta kryminalna klika „polityków”, żydowskich banksterów i ich propaganda medialna już zbyt długo szaleje na prawie całym świecie, żeby tego nie zauważać !

   To co się teraz dzieje na Ukrainie było zaplanowane przez Rotschildów i kościół prawosławny przed przeszło stu laty czyli naobiecywano prymitywom ukraińskim założenie im „państwa” czyli tym samym było to zażewie późniejszych tragedii z rzezią wołyńską włącznie .

   https://brd-schwindel.org/kriminelle-clique/

   Polubienie

  • Rob Veggett said

   To nie Upadlińcy, to fałszywa flaga Mossadu i CIA.

   Polubienie

 2. KrisT said

  niech zgadnę, SBU oswiadczy iz to dziaalnie ruskich szpionów na polecenie samego Putina aby skłócic bratnie narody Polsko-Ukrainskie !!!!!!
  to robota rosji, aby zniweczyć pojednanie i dobre stosunki……..

  U-padlincy nie przyznają się iz to robota ich szczerych patriotów !!!!!!!

  Polubienie

 3. KrisT said

  Takie ataki będą coraz częstsze, sytuacja na U-krainie jest zła a będzie jeszcze gorsza dla normalnych ludzi. Za co szczerzy u-krainscy patrioci z pod flagi czerwono- czarnej, obwiniajac kazdego tylko nie siebie, nam podziękują.
  to pewnik.

  Polubienie

 4. maniek said

  …polskojęzycznych leją!…aj!…waj!…

  Polubienie

 5. miziaforum said

  CO PRZECIĘTNY POLAK MA Z TEGO ŻE UKRAIŃCY SĄ W POLSCE !! WSTYD PLUCIE W TWARZ I W PERSPEKTYWIE FALĘ SAMOBÓJSTW

  Polubienie

 6. tteis77 said

  miż, masz rację… TAK, BYĆ, NIE,MOŻE!. GDYBYM JA MIAŁ TAKIE PRZECIWPANCERNE USTROJSTWO I WYMIERZYŁ W JAKĄŚ DYPLOMATYCZNĄ PLACÓWKĘ, TO BY MNIE ŚCIGALI I DO WIĘZIENIA WSADZILI! A JEST TAK JAK MÓWISZ!!! NIKOMU W TEJ SPRAWIE CZTERECH LITER NIE CHCE SIE RUSZYĆ I PONADTO, BAGATELIZOWAĆ COŚ TAKIEGO!. ALE JA BYM MIAŁ ZA ZROBIENIE TAKIEGO CZEGOŚ PRZEPIEPSZONE! A „W TEJ SPRAWIE NIE MA WINNEGO I NIKT NIE PÓJDZIE DO WIĘZIENIA?!!!!!!!!”

  Polubienie

  • KrisT said

   a co mają oficjalnei przyznac iz to zrobili UKRAINSCY PATRIOCI hołubiący Banderę?!!!! no jak to będzie wyglądac na arenie międzynarodowej? no jak?
   więc trzeba zrobić krzywą minę i iśc w zaparte iz to „trzecia siła”, „zielone ludziki”, „rusie szpiony” „separatysci prorosyjscy z donbasu” !!!!!!
   wszyscy tylko nie ukraincy , weterani z ATO czy samozwancze faszystowskie jednoski zbrojne….

   Polubienie

 7. krab said

  Wysoką cenę przyjdzie nam zapłacić za zaakceptowanie pisu przez zamorskiego właściciela, któremu się zamarzyły „pokojowe bazy” na krymie. Teraz niech jadą i głoszą „hierojam sława”, przecież to zapewne ci sami hieroje, których cia za pomocą natowców wyszkoliło w Polsce do zrobienia zadymy na upadlinie i udostępnienie możliwości oficjalnego szabrowania. Czy nie to samo szykowali na Białorusi? Kto podnosi lament, że się nie powiodło? Polacy!!
  Odnośnie dzisiejszego wydarzenia już głos dali prawie wszyscy oficjele z obu stron i zgodnym chórem wydedukowali… Putin . Piszą noty potępienia , brakuje jeszcze pisania kredą po ulicach i chodnikach, lub przyjacielskich „misiów” w wykonaniu władz na odpowiednich szczeblach !!! tak dla udokumentowania „miłości”- Duda-Poroszenko, Hrojsman-Szydło itd. itd.

  Polubienie

 8. Polacy nie mają swojego rozumu, wszystkim w pas musimy się kłaniać za co ?! Za żydowski geszeft…..wynocha z Polski !!!

  Polubienie

 9. krab said

  Oj mało komuś… mało ! zadyma musi być za wszelką cenę !!!
  Jak wynika z informacji i zdjęć opublikowanych na portalu Varta1 i w jej grupie w jednym z mediów społecznościowych, dzisiaj około godziny 10:30 czasu lokalnego (9:30 czasu polskiego) na drodze Lwów-Żółkiew w okolicy wsi Hrada doszło do blokady drogi przez grupę nieznanych osób. Na opublikowanych zdjęciach widać grupę młodych osób z transparentami o treści m.in. „Nie ludobójstwu Polaków”, „Polacy nasi bracia” i „Wołyń w naszych sercach”, „To też jest nasza ziemia”, „Polacy łączcie się”, „Polacy chcą pokoju”. Napisy na transparentach zapisano w językach ukraińskim i polskim.
  Demonstranci zapalili świece dymne i opony. Mieli oni przyjechać na miejsce protestu autobusami na lwowskich numerach rejestracyjnych.
  Varta1 – Варта1 wcześniej jako pierwsza informowała o profanacjach polskich pomników we Lwowie i Podkamieniu a także o wcześniejszej próbie przeprowadzenia akcji „w obronie Polaków na Ukrainie”.
  Według informacji z ostatniej chwili podanych przez członków grupy, policja zatrzymała uczestników blokady. W blokadzie miało uczestniczyć ponad 50 osób.
  12. marca br. policja obwodu lwowskiego udaremniła podobną akcję protestu w okolicach przejścia granicznego w Szehyniach. Według podanych wówczas informacji żaden z uczestników tamtego protestu nie był Polakiem; za udział w akcji obiecano im po 50-100 hrywien.

  Polubienie

 10. Rob Veggett said

  To jest na pewno robota Mossadu lub/i CIA.

  Polubienie

  • KrisT said

   a ja głupi myslałem iz to ruskie szpiony……
   niech będzie Mossad/CIA/FBI byle tylko nie napisać iz to robota ukrainskich patriotów krzewicieli kultu bandery….
   ay way….

   Polubienie

 11. krab said

  🙂 ciekawe czy podkuli ogon, czy zrobi się nerwowo ???
  Pawłowicz napisała list do Junckera:
  „Zwracam się do Pana Przewodniczącego w sprawie, która jest już publicznie szeroko komentowana w państwach członkowskich, w tym w Polsce. Tą sprawą, a właściwie problemem europejskiej wspólnoty, jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa. W Pana przypadku, tj. w przypadku osoby piastującej jedną z najwyższych funkcji w Unii Europejskiej – funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, rodzi to różnego rodzaju zagrożenia dla interesów europejskich, jak też podważa Pana powagę i wiarygodność.
  Szczególnie przykre, niestosowne i kompromitujące było Pana zachowanie w czasie ostatniej audiencji u Papieża Franciszka z okazji 60-lecia utworzenia Europejskiej Wspólnoty. Obraził Pan swym zachowaniem Papieża Franciszka, jak też zgromadzonych szefów państw i rządów, w tym kobiety, którzy zapewne tylko z przesadnej grzeczności nie zaproponowali Panu odpoczynku.
  Pana zachowania, będące wynikiem Pana choroby alkoholowej, są nie do zaakceptowania w świetle przyjętych norm kulturowych. Kompromitują nie tylko Pana osobiście, nie tylko ważny urząd, który Pan piastuje w Unii Europejskiej, ale kompromitują i obrażają też obywateli państw członkowskich Unii, których Pan na swym urzędzie reprezentuje na zewnątrz.”

  Polubienie

 12. marek said

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/w-nbp-wydawali-krocie-bez-kontroli/rcv48qw

  Polubienie

 13. marek said

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03678-Jak-MFW-doi-Polske-na-oplatach.htm

  Polska zapłaciła 2,04 mld zł, aby NBP miał dostęp do linii kredytowej w MFW. MFW nie zapłacił Polsce nic, aby mieć dostęp do linii kredytowej w NBP
  wpis z dnia 28/03/2017

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: