Miziaforum's Blog

Ukraina – DZIŚ W NOCY DOKONANO ZBROJNEJ AGRESJI NA TERYTORIUM POLSKIE Z TERYTORIUM UKRAINY. Jarosław Kaczyński dla Radia Katowice POLITYKĘ POLSKO UKRAIŃSKĄ W POLSCE PROWADZĄ DYPLOMACI Z USA !

Posted by miziaforum w dniu Marzec 29, 2017


Polska: Poseł Winnicki interpeluje w sprawie nacisków USA na polskie władze

Lider Ruchu Narodowego zwrócił w interpelacji poselskiej uwagę na to, iż Jarosław Kaczyński jest nie tylko liderem partii rządzącej, ale też pełnił urząd Prezesa Rady Ministrów. W związku z tym – jak uważa Winnicki – musi on mówić także o naciskach za czasów jego własnych rządów.

Dotychczas potwierdzonym w rozmowie z Kresami.pl przez źródło w PiS przypadkiem ingerencji USA w polskie sprawy wewnętrzne była dwukrotna interwencja ambasadora Paula Jonesa w kwestii uchwały wołyńskiej. Miał on naciskać wręcz na to, by polski Sejm nie uznawał rzezi wołyńskiej za ludobójstwo, a jeśli miałoby to nastąpić – by uchwała przyjęta została po szczycie NATO w Warszawie. Stosowne interwencje podejmowano u ministra w Kancelarii Prezydenta, Krzysztofa Szczerskiego. Ten z kolei nie chciał komentować sprawy.

W związku z powyższym Robert Winnicki złożył interpelację poselską dotyczącą zakresu ingerencji Stanów Zjednoczonych w wewnętrzne sprawy Polski, której treść jest następująca:

Interpelacja w sprawie ingerencji Stanów Zjednoczonych Ameryki w wewnętrzne sprawy Polski

Szanowna Pani Premier,

w wywiadzie dla Radia Katowice prezes PiS – pan Jarosław Kaczyński powiedział po wyborze pana Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki:

„Natomiast cieszę się, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce, których sam można powiedzieć byłem w jakiejś mierze i świadkiem i może to jest złe słowo, ale go użyję: ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo i to w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować”.

Proszę w związku powyższym o odpowiedź na pytania:

Czy potwierdza Pani istnienie nacisków ze strony rządu USA w kwestii spraw wewnętrznych Polski za czasów urzędowania Pani rządu oraz urzędowania wcześniejszych gabinetów? W jakie obszary polskiej suwerenności ingerował rząd USA za Pani urzędowania oraz urzędowania poprzednich gabinetów?

Z poważaniem,

Robert Winnicki,

poseł na Sejm RP

Za: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polska-nieoficjalnym-protektoratem-usa-robert-winnicki-domaga-sie-wyjasnien-od-rzaduZ wtorku na środę ostrzelano siedzibę polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy – powiedział Polskiej Agencji Prasowej konsul RP w tym mieście Krzysztof Sawicki. Według niego budynek został uszkodzony, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Był to najprawdopodobniej atak z granatnika. Pocisk trafił w ostatnie piętro, pozostawiając około 70-centymetrowy otwór – oświadczył Sawicki w rozmowie telefonicznej.

Do ostrzału doszło pół godziny po północy czasu lokalnego (godz. 23.30 we wtorek w Polsce). W tym czasie na terenie konsulatu była jedynie ochrona. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał. Eksplozja była tak silna, że w położonym obok budynku Kredobanku włączył się alarm, zaś huk wystrzału obudził nawet mieszkańców wioski Boratyn, położonej jakieś 3 km dalej. Po około godzinie na miejscu pojawiła się lokalna policja i SBU.

– Będziemy apelowali do policji i władz Ukrainy, aby zbadały sprawę ataku na polski konsulat – powiedział w radiowej Jedynce marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Jak z kolei pisze serwis volyn24.com, według polskiego konsula Krzysztofa Sawickiego, nocny atak na konsulat był aktem terrorystycznym.

– To był prawdziwy akt terroryzmu. Chciano zabić ludzi – stwierdził konsul.

Co ciekawe, pojawiły się też doniesienia, że tej samej nocy w Łucku zniszczono oddział rosyjskiego Sbierbanku.

Nie jest to pierwszy atak na polską placówkę dyplomatyczną na Ukrainie: w 2015 roku celem stał się konsulat we Lwowie.

(na podst. PAP, volyn24.com)

Komentarzy 21 to “Ukraina – DZIŚ W NOCY DOKONANO ZBROJNEJ AGRESJI NA TERYTORIUM POLSKIE Z TERYTORIUM UKRAINY. Jarosław Kaczyński dla Radia Katowice POLITYKĘ POLSKO UKRAIŃSKĄ W POLSCE PROWADZĄ DYPLOMACI Z USA !”

 1. Elsa said

  Ciekawe jakie będzie stanowisko żontu. Cisną kasę naszą do nich, wspierają i przyjmują hordami, a ukry się odwdzieczaja …….

  • nieustraszona said

   Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w swej nieświadomości głąboko jeszcze wierzą, że „źont” jest polski, a są to przecież tylko aktorzy, którym dobrze zapłacono za odgrywanie swoich ról na scenie politycznej i taki Kalkstein vel Kaczyński jest jednym z nich !!!

   Ta kryminalna klika „polityków”, żydowskich banksterów i ich propaganda medialna już zbyt długo szaleje na prawie całym świecie, żeby tego nie zauważać !

   To co się teraz dzieje na Ukrainie było zaplanowane przez Rotschildów i kościół prawosławny przed przeszło stu laty czyli naobiecywano prymitywom ukraińskim założenie im „państwa” czyli tym samym było to zażewie późniejszych tragedii z rzezią wołyńską włącznie .

   https://brd-schwindel.org/kriminelle-clique/

  • Rob Veggett said

   To nie Upadlińcy, to fałszywa flaga Mossadu i CIA.

 2. KrisT said

  niech zgadnę, SBU oswiadczy iz to dziaalnie ruskich szpionów na polecenie samego Putina aby skłócic bratnie narody Polsko-Ukrainskie !!!!!!
  to robota rosji, aby zniweczyć pojednanie i dobre stosunki……..

  U-padlincy nie przyznają się iz to robota ich szczerych patriotów !!!!!!!

 3. KrisT said

  Takie ataki będą coraz częstsze, sytuacja na U-krainie jest zła a będzie jeszcze gorsza dla normalnych ludzi. Za co szczerzy u-krainscy patrioci z pod flagi czerwono- czarnej, obwiniajac kazdego tylko nie siebie, nam podziękują.
  to pewnik.

 4. maniek said

  …polskojęzycznych leją!…aj!…waj!…

 5. miziaforum said

  CO PRZECIĘTNY POLAK MA Z TEGO ŻE UKRAIŃCY SĄ W POLSCE !! WSTYD PLUCIE W TWARZ I W PERSPEKTYWIE FALĘ SAMOBÓJSTW

 6. tteis77 said

  miż, masz rację… TAK, BYĆ, NIE,MOŻE!. GDYBYM JA MIAŁ TAKIE PRZECIWPANCERNE USTROJSTWO I WYMIERZYŁ W JAKĄŚ DYPLOMATYCZNĄ PLACÓWKĘ, TO BY MNIE ŚCIGALI I DO WIĘZIENIA WSADZILI! A JEST TAK JAK MÓWISZ!!! NIKOMU W TEJ SPRAWIE CZTERECH LITER NIE CHCE SIE RUSZYĆ I PONADTO, BAGATELIZOWAĆ COŚ TAKIEGO!. ALE JA BYM MIAŁ ZA ZROBIENIE TAKIEGO CZEGOŚ PRZEPIEPSZONE! A „W TEJ SPRAWIE NIE MA WINNEGO I NIKT NIE PÓJDZIE DO WIĘZIENIA?!!!!!!!!”

  • KrisT said

   a co mają oficjalnei przyznac iz to zrobili UKRAINSCY PATRIOCI hołubiący Banderę?!!!! no jak to będzie wyglądac na arenie międzynarodowej? no jak?
   więc trzeba zrobić krzywą minę i iśc w zaparte iz to „trzecia siła”, „zielone ludziki”, „rusie szpiony” „separatysci prorosyjscy z donbasu” !!!!!!
   wszyscy tylko nie ukraincy , weterani z ATO czy samozwancze faszystowskie jednoski zbrojne….

 7. krab said

  Wysoką cenę przyjdzie nam zapłacić za zaakceptowanie pisu przez zamorskiego właściciela, któremu się zamarzyły „pokojowe bazy” na krymie. Teraz niech jadą i głoszą „hierojam sława”, przecież to zapewne ci sami hieroje, których cia za pomocą natowców wyszkoliło w Polsce do zrobienia zadymy na upadlinie i udostępnienie możliwości oficjalnego szabrowania. Czy nie to samo szykowali na Białorusi? Kto podnosi lament, że się nie powiodło? Polacy!!
  Odnośnie dzisiejszego wydarzenia już głos dali prawie wszyscy oficjele z obu stron i zgodnym chórem wydedukowali… Putin . Piszą noty potępienia , brakuje jeszcze pisania kredą po ulicach i chodnikach, lub przyjacielskich „misiów” w wykonaniu władz na odpowiednich szczeblach !!! tak dla udokumentowania „miłości”- Duda-Poroszenko, Hrojsman-Szydło itd. itd.

 8. Polacy nie mają swojego rozumu, wszystkim w pas musimy się kłaniać za co ?! Za żydowski geszeft…..wynocha z Polski !!!

 9. krab said

  Oj mało komuś… mało ! zadyma musi być za wszelką cenę !!!
  Jak wynika z informacji i zdjęć opublikowanych na portalu Varta1 i w jej grupie w jednym z mediów społecznościowych, dzisiaj około godziny 10:30 czasu lokalnego (9:30 czasu polskiego) na drodze Lwów-Żółkiew w okolicy wsi Hrada doszło do blokady drogi przez grupę nieznanych osób. Na opublikowanych zdjęciach widać grupę młodych osób z transparentami o treści m.in. „Nie ludobójstwu Polaków”, „Polacy nasi bracia” i „Wołyń w naszych sercach”, „To też jest nasza ziemia”, „Polacy łączcie się”, „Polacy chcą pokoju”. Napisy na transparentach zapisano w językach ukraińskim i polskim.
  Demonstranci zapalili świece dymne i opony. Mieli oni przyjechać na miejsce protestu autobusami na lwowskich numerach rejestracyjnych.
  Varta1 – Варта1 wcześniej jako pierwsza informowała o profanacjach polskich pomników we Lwowie i Podkamieniu a także o wcześniejszej próbie przeprowadzenia akcji „w obronie Polaków na Ukrainie”.
  Według informacji z ostatniej chwili podanych przez członków grupy, policja zatrzymała uczestników blokady. W blokadzie miało uczestniczyć ponad 50 osób.
  12. marca br. policja obwodu lwowskiego udaremniła podobną akcję protestu w okolicach przejścia granicznego w Szehyniach. Według podanych wówczas informacji żaden z uczestników tamtego protestu nie był Polakiem; za udział w akcji obiecano im po 50-100 hrywien.

 10. Rob Veggett said

  To jest na pewno robota Mossadu lub/i CIA.

  • KrisT said

   a ja głupi myslałem iz to ruskie szpiony……
   niech będzie Mossad/CIA/FBI byle tylko nie napisać iz to robota ukrainskich patriotów krzewicieli kultu bandery….
   ay way….

 11. krab said

  🙂 ciekawe czy podkuli ogon, czy zrobi się nerwowo ???
  Pawłowicz napisała list do Junckera:
  „Zwracam się do Pana Przewodniczącego w sprawie, która jest już publicznie szeroko komentowana w państwach członkowskich, w tym w Polsce. Tą sprawą, a właściwie problemem europejskiej wspólnoty, jest trudna do ukrycia Pana choroba alkoholowa. W Pana przypadku, tj. w przypadku osoby piastującej jedną z najwyższych funkcji w Unii Europejskiej – funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, rodzi to różnego rodzaju zagrożenia dla interesów europejskich, jak też podważa Pana powagę i wiarygodność.
  Szczególnie przykre, niestosowne i kompromitujące było Pana zachowanie w czasie ostatniej audiencji u Papieża Franciszka z okazji 60-lecia utworzenia Europejskiej Wspólnoty. Obraził Pan swym zachowaniem Papieża Franciszka, jak też zgromadzonych szefów państw i rządów, w tym kobiety, którzy zapewne tylko z przesadnej grzeczności nie zaproponowali Panu odpoczynku.
  Pana zachowania, będące wynikiem Pana choroby alkoholowej, są nie do zaakceptowania w świetle przyjętych norm kulturowych. Kompromitują nie tylko Pana osobiście, nie tylko ważny urząd, który Pan piastuje w Unii Europejskiej, ale kompromitują i obrażają też obywateli państw członkowskich Unii, których Pan na swym urzędzie reprezentuje na zewnątrz.”

 12. marek said

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/w-nbp-wydawali-krocie-bez-kontroli/rcv48qw

 13. marek said

  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03678-Jak-MFW-doi-Polske-na-oplatach.htm

  Polska zapłaciła 2,04 mld zł, aby NBP miał dostęp do linii kredytowej w MFW. MFW nie zapłacił Polsce nic, aby mieć dostęp do linii kredytowej w NBP
  wpis z dnia 28/03/2017

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: