Miziaforum's Blog

Ukraina banderowcy kontra banderowcy , 2 front wojna domowa w Kijowie .

Posted by miziaforum w dniu Marzec 20, 2017


Partia Swoboda, Prawy Sektor i Korpus Cywilny „Azow” 16 marca pdpisały specjalne porozumienie. Sygnowali je przywódcy wymienionych organizacji – Ołeh Tiahnybok, Andrij Tarasenko i Andrij Biłeckij. Dzień później  liderzy struktur obwodowych trzech wymienionych ugrupowań, zebrali się w Równem przy okazji posiedzenia rady obwodu rówieńskiego by podpisać analogiczną umowę na poziomie lokalnym. Treścią porozumień jest manifest polityczny „potwierdzający jedność sił nacjonalistycznych” i deklarujący cele ukraińskich nacjonalistów, do których realizacji zamierzają wspólne dążyć.

Przede wszystkim nacjonaliści domagają się w swoim „Manifeście Narodowym” zerwania stosunków dyplomatycznych z Rosją, uznania jej za „państwo-agresora na wszystkich poziomach polityki międzynarodowej” oraz pełnej blokady Krymu oraz terenów pod kontrolą donbaskich separatystów. Wzywają przy tym do nasilenia przez siły ukraińskie „akcji wywiadowczo-dywersyjnej” na tych terenach, Chcą także wprowadzenia na Ukrainie pełnego zakazu działalności rosyjskiego biznesu.

W kwestiach polityki zagranicznej nacjonaliści nie chcą się orinetować ani na Rosję, ani na zachodnie struktury i państwa, lecz powołać „sojusz bałtycko-czarnomorski”. Chcą uzyskania przez Ukrainę broni jądrowej, jednocześnie prawa posiadania broni dla wszyskich Ukraińców. Domagają się też stworzenia „zaawansowanej technologicznie zawodowej armii kontraktowej” oraz „armii rezerwowej” zorganizaowanej „według zasady terytorialnej”.

Ostrze swojej krytyki nacjoanliści skierowali przeciw oligarchom. Chcą cofnięcia aktów prywatyzacji i „przywrócenia właśności państwa” w sprywatyzowanych po 1991 roku przedsiębiorstwach. Neobanderowcy chcą wprowadzenia procedury imeachmentu prezydenta, powszechnych wyborów sędziów i „określonych kategorii” urzędników. W czwartkowym manifeście wezwano do zwiększenia kompetencji samorządów. Nacjonaliści chcą także ostrzejszej niż dotychczas cenzury pod hasłem „oczyszczenia przestrzeni informacyjnej” Ukrainy. Domagano się również polityki sprzyjąjącej powstaniu „jednej cerkwi z centrum w Kijowie”.

Lider politycznego skrzydła „Azowa” ogłosił „krucjatę przeciwko obecnym władzom”, zaś przewodniczący Swobody Ołeh Tiahnybok zapewniał, że zjednoczeni nacjonaliści przejmą władzę już „jutro”.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainscy-nacjonalisci-jednocza-sily-chca-przejac-wladze

KIM JEST Ołeh Tiahnybok warto przypomnieć ..

Niedawno ujawniono treść jednej z rozmów Dmytro Jarosza z liderem parlamentarnej, neobanderowskiej partii Swoboda Olegiem Tiagnibokiem. Gdy ten ostatni zapytał Jarosza o jego pogląd na politykę polską w stosunku do Ukrainy, usłyszał w odpowiedzi:

„A co? Zapomnieli już, jak OUN i UPA załatwiły ich Armię Krajową? Jeśli zaczną podskakiwać, zrobimy im drugi Katyń. Kul wystarczy dla wszystkich.”

Obaj panowie zwracali się do siebie, jak starzy kumple, per „stary”, „koleżko”. Snuli plany wspólnych akcji politycznych. Z Tiagnibokiem publicznie występowali na banderomajdanie politycy PO i PiS. Głupota, czy ich rzeczywisty stosunek do przestróg wynikających z polsko-ukraińskiej historii?

Źródło: blog Mateusza Piskorskiego: tinyurl.com/plbqmf4 – tę samą informację przytacza także ks. Isakowicz-Zaleski:

„Pupil PiSu, czyli szef nazistowskiej ‚Svobody’, obecnie najsilniejszej partii opozycyjnej, Oleh Tiahnybok, z którym Jarosław Kaczyński na Majdanie krzyczał banderowskie pozdrowienie ‚Sława Ukrainie!’, zapowiedział w najbliższym czasie likwidację wszystkich szkół z innym niż ukraiński językiem wykładowym. Oznacza to likwidację kilku istniejących polskich szkół na Ukrainie. Ten sam Tiahnybok w zarejestrowanej i opublikowanej rozmowie telefonicznej z faktycznym wodzem Majdanu, Dimitrim Jaroszem, kandydatem na prezydenta Ukrainy i szefem terrorystycznej formacji organizacji ‚Prawy Sektor’, usłyszał parę dni temu, że ‚Polakom zrobimy drugi Katyń’. Wspomniany Prawy Sektor jako oficjalnie zarejestrowana partia polityczna otwarcie domaga się od Polski ‚zwrotu’ dziewiętnastu powiatów wraz z Przemyślem i Zamościem. Pomimo to ranni bojówkarze od Tiahnyboka i Jarosza na skutek działań PiS i PO leczą się w polskich szpitalach za pieniądze Polaków, którzy niekiedy latami muszą czekać w kolejce na pomoc w szpitalu.”
(źródło: tinyurl.com/m8vo5zg )

https://miziaforum.wordpress.com/2014/05/18/alarm-co-knua-ukraincy-banderowcy-w-19-polskich-powiatach-tu-i-teraz/

Komentarzy 8 to “Ukraina banderowcy kontra banderowcy , 2 front wojna domowa w Kijowie .”

 1. krab said

  A powojować mają czym !!!
  Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wspólnie z policją zlikwidowali w wiosce koło Zaporoża wielki magazyn nielegalnej broni i amunicji – poinformowała wczoraj służba prasowa SBU.
  Podczas przeszukania magazynów jednej z zaporoskich firm znaleziono 124 ręczne granatniki RPG-26, 50 granatników przeciwpancernych RPG-7, 87 pocisków do granatników podlufowych, 80 granatów RGD-5, 21 pocisków kalibru 82mm, 30 zapalników MD5, 240 granatów dymowych RDG-2B, 6 bomb dymnych UDSZ oraz „wielką ilość” nabojów i materiałów wybuchowych.

  Polubienie

 2. miziaforum said

  WIADOMOŚCI – DZIENNIK.PL
  Zmarł David Rockefeller. Senior rodu miliarderów miał 101 lat

  Bankier, filantrop i kolekcjoner sztuki David Rockefeller zmarł w poniedziałek w wieku 101 lat w swojej posiadłości w Pocantico Hills w stanie Nowy Jork – poinformował rzecznik rodziny. Przyczyną śmierci miliardera była zastoinowa niewydolność serca.

  Polubienie

  • Żuraw. said

   Zapomniałeś dodać, że już siódmego serca 🙂

   Polubienie

   • miziaforum said

    to nie ja zapomniałem to oni 🙂

    Polubienie

   • Dag said

    No kurde,to trzeba oblać!Filantrop! Uchowaj Boże od takiej filantropii…..nie jesteśmy trunkowi,ale to trzeba odpowiednio uczcić….a na ewentualne uwagi ,że to brzydka cecha charakteru tak wyrażać się o cudzej śmierci ,odpowiem : to nie był czlowiek tylko szatan….

    Polubienie

    • krab said

     🙂 dlatego pewno w piekle balanga, żeby tylko jakiś wulkan z tej okazji nie wybuchł. Biedulek….. tyle się „nafilantropował” w oczekiwaniu na nieśmiertelność, ale dlaczego się nie poddał hibernacji jak wielu jemu podobnych ?

     Polubienie

    • KrisT said

     teraz czekac kiedy jego kumpel soros do niego dołączy…..
     dwie najwieksze kreatury na świecie… z tego co wiem to miał 6 serc, dwa razy nerki wymieniane i raz płuca…. soros nie lepszy.
     nawet największy bank danych o osobach z zgodnoscią tkanek im nie pomoże zyć wiecznie!

     Polubienie

 3. Fredro said

  http://www.youtube.com/watch?v=wkUVu7MRUM4

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: