Miziaforum's Blog

Dziś we Wrocławiu protest przeciw zalewowi miasta przez Ukraińców

Posted by miziaforum w dniu Marzec 18, 2017


Demonstracja narodowców ma się rozpocząć o godz. 14.45 koło pręgierza. Kwadrans później tuż obok rozpocznie się kontrmanifestacja – ma to być milczący protest przeciw demonstracji narodowców. Oba zgromadzenia formalnie zgłosiły w ratuszu osoby prywatne.

– Nie zgadzam się na straszenie mieszkańców wyimaginowanym wrogiem, którego we Wrocławiu nie ma. Planowane na sobotę zgromadzenie ONR skierowane przeciwko mieszkańcom pochodzenia ukraińskiego jest czymś oburzającym – napisał na Facebooku prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

We Wrocławiu żyją dziesiątki tysięcy Ukraińców, którzy są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta. Tutaj pracują, uczą się, budują naszą wrocławską społeczność. Wierzę, że wrocławianie nie przyłączą się do ksenofobicznej inicjatywy ONR, opartej na nieuprawnionych lękach jej członków – dodał prezydent.

Z najnowszych danych wynika, że we Wrocławiu pracuje obecnie około 65 tysięcy Ukraińców.

Biuletyn statystyczny województwa dolnośląskiego IV kwartał 2016 r. … Wrocław. WROCŁAW, styczeń 2017 r. ludność (stan na 30 VI 2016 r.) – 637,1 tys

Co na to mieszkańcy Wrocławia …

wybrane komentarze z internetowych forów :

Polacy we Wrocławiu są masowo rugowani z pracy.

takaprawda (gość) 18.03.17, 13:58:53

We Wrocławiu oferty tylko dla pracowników z Ukrainy, bo Polaka pracodawcy muszą zarejestrować, a z Ukraińcem można się dogadać „na czarno” i na różne inne kombinacje. Dlatego Polacy są z wielu firm , szczególnie we Wrocławiu rugowani z pracy i nie ma się czemu dziwić, ze protestują! Kilkaset tysięcy Ukraińców po wypłacie idzie wymienić złotówki w kantorze na dolary i wysyła je na Ukrainę ! Czy to jest dla Polski dobry interes? Czy tak powinno być?

czy Dutkiewicz będzie dla nich budował mieszkania komunalne?

kzl (gość) 18.03.17, 13:11:46

I oczywiście da pierwszeństwo w kolejce, aby wykazać się jaki to on światowy? A wrocławianie znowu w tyle. Ceny najmu komercyjnego w górę, bo Ukraińcy tworzą wielki popyt.

 

DUDI

to zaproś ich do siebie (gość) 18.03.17, 12:29:02

to zobaczysz jak Ci wymieszają, żyjesz w innych realiach to nie masz pojęcia, ale popracuj z nimi to się dowiesz więcej szczegółów o tych banderowcach, to byli, są i będą banderowcy, oni cały czas popierają BANDERE i prawie każdy Ukrainiec ma przy sobie w Polsce nóż! TAK NÓŻ!!! wiesz tyle co w mediach usłyszysz albo od jakiegoś innego profesorka czy polityka ale prawda i realia są inne… Powiem krótko: Idź na budowę i popracuj wystarczy 2 dni, to zobaczysz o czym rozmawiają, co robią, co by zrobili i ich styl zycia, znajdzie się 1% ewentualnie 2% normalnych ale ponad 90% to katastrofa ludzka :((( Ci ludzie to jakby po wychodzili z jaskiń!!, Wiadomo każdemu trzeba dać szanse ale nie można w salonie ustawiać malucha nowego kolo lamborghini, bo albo trafiamy do biednego klienta albo do bogatego. Tak sam z ludzmi, oni powinni łapac oddech w swoim rejonie tam gdzie mają równość wobec wszystkich siebie…na jednej budowie pewien Ukrainiec podczas sniadania wyjął swoje genitalia i zaczął sikac na kolegow na dodatek się smiał a był trzeźwy… w tramwaju kiedyś widziałem jak jeden Ukrainiec zajadał się okruszkami z nosa, masakra jakaś…

 

17% ponoc ich we wro, w niemczech w zadnym miescie

zen (gość) 18.03.17, 11:37:25

nie ma takiego procentu polakow, jak chca uczyc swoje dzieci polskiego to prywatnie w soboty niedziele po godzinach. tymczasem sołtys z ramiszowa chce tworzyc klasy w 2 podstawowkach niby miedzynarodowe czytaj dla ukraincow. oni robia to tylko po to by zatrudniac ich w mpk mpo wpo na budowach itd za zaoszczedzone na ich plecach pieniadze ufunduja sobie premie. nie mam nic przeciw, ale ten odsetek jest za duży 2,3 % max

Komentarzy 10 to “Dziś we Wrocławiu protest przeciw zalewowi miasta przez Ukraińców”

 1. krab said

  Zgodnie z zaleceniem wodzów imperium dobra, my kochamy sąsiadów spod szyldu bandery. Dla nich potrafimy wysupłać 4 mld, dostarczać gaz, leczyć ich „wojów” , kształcić ich młodzież, a nawet podarowaliśmy im 2 zaprawionych na polskim gruncie szulerów. Jeden już skończył misję, drugiego chcą wypieprzyć.
  Z badania przeprowadzonego przez Narodowy Bank Polski „Obywatele Ukrainy pracujący w Polsce” wynika, że tylko w 2015 r. dla obywateli Ukrainy zarejestrowano w Polsce 763 tys. oświadczeń pracodawcy o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. Jeśli dodamy do tego Ukraińców pracujących w oparciu o zezwolenie i inne dokumenty, liczba ta przekracza milion. Autorzy raportu oszacowali, że Ukraińcy pracujący krótkookresowo w Polsce zarobili w 2015 r. w sumie 8 mld zł, a środki przetransferowane na Ukrainę wyniosły 5 mld zł.
  Obywatel Ukrainy może praktycznie bez większych formalnych przeszkód nabyć w Polsce mieszkanie. Jak wygląda uzyskanie kredytu na zakup mieszkania przez obywatela Ukrainy? Jak tłumaczy Tomasz Przyrowski, dyrektor Metrofinance, obywatel Ukrainy z kartą stałego pobytu otrzyma kredyt na takich samych warunkach, jak obywatel Polski. Ukraińcy zainteresowani są zazwyczaj domami na wsi oraz mieszkaniami o powierzchni 40-75 m kw. w cenie od 120 000 do 300 000 zł. Poszukują tańszych mieszkań, najczęściej do remontu. W Olsztynie zainteresowaniem wśród Ukraińców cieszą się również lokale użytkowe z przeznaczeniem na działalność gospodarczą oraz działki inwestycyjne. 20 proc. stanowią rodziny poszukujące mieszkań do zakupu dla całych rodzin.
  Tak jak każda wieś ma swojego … sołtysa, tak niedługo każda miejscowość w Polsce będzie miała swoją ukraińską enklawę.

  Polubienie

 2. marek said

  posluchajcie 33 odc. dr Jerzym Jaskowskim…obnizono u nas wiek emerytalny do 60 lat, bo na Ukrainie jest 60 lat a maja stamtad sciagnac ok 8 milionow ukrow a potem znow podniosa…

  Polubienie

 3. miziaforum said

  Polubienie

 4. miziaforum said

  Polubienie

 5. miziaforum said

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: