Miziaforum's Blog

Rok 2016 lawina chińskich inwestycji w Polsce.

Posted by miziaforum w dniu Marzec 7, 2017


Ciekawostka 🙂 PiS oficjalnie jest przeciw Chińskim inwestycjom w Polsce …. zatem kto Chińczykom na to pozwala 🙂 Macierewicz blokuje sprawę centrum logistycznego w Łodzi

a ja pytam dla PICU ? CZY NA SERIO ……….. CZY MOŻE MÓWI JEDNO POD PUBLICZKĘ TYPU KOWALSKI CHOJECKI ŻEBY TRZYMAĆ TYCH KLAKIERÓW PRZY SOBIE ….. A ROBI CO INNEGO 🙂 !!!!!!!!

POŻYTECZNY IDIOTA ZAWSZE POTRZEBNY ………. BO NIC NIE KOSZTUJE ……

🙂 …….. A MOŻE PIS POWIE ZE NIC O TYM NIE WIE ZE TO BEZ ICH WIEDZY 🙂 

 

Chińskie przedsiębiorstwa pobiły w zeszłym roku swój dotychczasowy rekord pod względem liczby inwestycji na terenie Polski. Ogółem zainwestowali oni więcej pieniędzy niż w sumie przez ostatnich szesnaście lat, stąd wartość napływu chińskich inicjatyw do naszego kraju wyniosła blisko 563 miliony dolarów.

Raport na temat chińskich inwestycji w Polsce przygotowała kancelaria Baker McKenzie, która posiłkowała się danymi opracowanymi przez Rhodium Group. Z wyliczeń wynika, że w ubiegłym roku do Polski napłynęły z Chin blisko 563 miliony dolarów, podczas gdy rok wcześniej było to zaledwie 10 milionów dolarów. Tym samym w 2016 roku Chińczycy wydali w Polsce więcej pieniędzy niż przez wcześniejsze piętnaście lat.

Eksperci podkreślają, że Chińczycy inwestują coraz więcej pieniędzy poza granicami swojego kraju, a dodatkowo trend ten jest widoczny coraz bardziej w przypadku prywatnych przedsiębiorstw. Jednocześnie w Polsce chodzi przede wszystkim o inwestycje w sektor energetyczny, bo ze wspomnianej kwoty blisko 400 milionów dolarów zostało przeznaczonych właśnie na ten cel. W polskim przypadku Chińczycy decydują się zarówno na przejęcia istniejących firm, jak i na tworzeniu ich od podstaw.

Chińczycy decydują się na zagraniczne inwestycje głównie z powodu poszukiwania nowych rynków zbytu, przejmowania znanych światowych marek, dynamicznie rosnących kosztów pracy czy też obawy o kondycję gospodarczą kraju. Z powodu utrudnionej możliwości inwestowania w samych Chinach, część rządów innych państw otwarcie manifestuje swoje niezadowolenie. W Stanach Zjednoczonych z tego powodu blokowana jest część chińskich inwestycji.

Na podstawie: bankier.pl.

Komentarzy 5 to “Rok 2016 lawina chińskich inwestycji w Polsce.”

  1. miziaforum said

    KUR……. ŁYSY I SYWY Z LUBLINA …….. KOGO TERAZ ZAMIAST PIS BEDĄ PROMOWAĆ I POPIERAĆ PIS DAŁ ZIELONE SWIATŁO DLA CHIN W POLSCE …….. NO SAMI SIE NIE WPUŚCILI Z TAKIM WZROSTEM INWESTYCJI ….. ALE JAJA

    Polubienie

  2. marek said

    http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wlochy-przyjmuja-rekordowe-ilosci-uchodzcow

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: