Miziaforum's Blog

Minister Macierewicz OŚWIADCZENIE DLA PRASY „prace komisji przesądzają w sposób niezbity o odpowiedzialności rosyjskiej za katastrofę smoleńską „

Posted by miziaforum w dniu Marzec 6, 2017


„Dopytywany dodał: „Opinia publiczna otrzyma wkrótce dokładne i całościowe wyjaśnienie mechanizmów, które doprowadziły do katastrofy. Będzie to wyjaśnienie przyczyn technicznych tragedii oraz wskazanie odpowiedzialności”

 

CAŁOŚĆ TU

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szef-MON-rosyjska-odpowiedzialnosc-za-katastrofe-smolenska-przesadzona,wid,18719249,wiadomosc.html?ticaid=118bdd

p.s M/F

TO COŚ NOWEGO , JUZ ANTEK NIE UTRZYMUJE WERSJI Z WYBUCHEM NA POKŁADZIE TUPOLEWA …. TERAZ RUSCY SĄ ODPOWIEDZIALNI BEZSPORNIE WEDLE NIEGO ZA PRZYCZYNY TECHNICZNE KTÓRE DOPROWADZIŁY DO ZAMACHU ???? TAK BO CHYBA NADAL UTRZYMUJE ZE BYŁ TO ZAMACH TERAZ JUŻ NIE BOMBA ALE ……….. ALE KONKRETNIE CO ?

WAŻNE Z TEGO ŻE JESZCZE NIEWIE CO ? ALE WIE ŻE RUSKIE SĄ WINNE

CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE WIĘKSZOŚĆ LUDZI WIE ŻE JEST TO FACET OBŁĄKANY I TYCH OSKARŻEŃ KTÓRE WYGŁASZA OFICJALNIE JAKO MINISTER NIE BIERZE NA SERIO

BO OSKARŻAĆ KOGOŚ O ZABÓJSTWO Z PREMEDYTACJĄ PONAD 100 OSÓB TO POWAŻNY ZARZUT KARNY ZA KTÓRYM JEŚLI NIE STOJĄ DOWODY TO ODPOWIADA SIĘ KARNIE … DODATKOWO DOCHODZI TU ZARZUT OSKARŻANIA INNEGO PAŃSTWA O TERRORYZM MIĘDZYNARODOWY

OCZYWIŚCIE WSZYSCY TO OLEJĄ ALE OPINIE POLSCE I POLAKOM TEN PALANT ROBI ODPOWIEDNIĄ

Komentarze 4 to “Minister Macierewicz OŚWIADCZENIE DLA PRASY „prace komisji przesądzają w sposób niezbity o odpowiedzialności rosyjskiej za katastrofę smoleńską „”

 1. Elba said

  Grupa trzymająca Smoleńsk.
  – Czym dalej od 10 kwietnia 2010 r. tym bardziej widać, że była to dziwna katastrofa. W normalnej sytuacji po takiej tragedii Rosja powinna oddać nam śledztwo, by odsunąć od siebie wszelkie podejrzenia, bo stało się to na jej terytorium, włączyłoby się NATO, pomogły by Stany Zjednoczone. Tymczasem minęło już 6 lat i nic…
  Ilość zaniechań ze strony władz Polski, Rosji, USA, NATO, ale również, co jest najbardziej zdumiewające, ze strony PiS, jest zadziwiająca. Panuje milczenie na temat amerykańskich zdjęć satelitarnych z 10 kwietnia 2010 r. Wszyscy od początku umywają ręce, ukrywają dowody, zarazem wszyscy deklarują, że chcą wyjaśnienia prawdy. Po katastrofie samolotu malezyjskiego nad Ukrainą w lipcu 2014 r. prezydent Obama publicznie zaoferował pomoc USA w wyjaśnieniu przyczyn. Po katastrofie smoleńskiej nie złożył takiej deklaracji i o takiej pomocy sojusznika z NATO wciąż nic nie słychać, a przecież zginął sztab wojskowy, generalicja państwa-członka NATO i prezydent.

  Na pogrzeb prezydenta nie przyjechało wielu szefów najważniejszych państw. Antoni Macierewicz w raporcie zespołu parlamentarnego „28 miesięcy po Smoleńsku” pisał, że „rząd premiera Tuska odrzucił pomoc ekspertów z NATO, UE” oraz „również Stany Zjednoczone zaproponowały Polsce wszelką dostępną pomoc”. Mamy rok władzy PiS i gdzie ta pomoc? To wszystko sprawia wrażenie nie przypadkowości, ale swoistego syndykatu, a już na pewno trudno tu dostrzec dobrą wolę. Polskie władze w czasach rządów PO odrzuciły pomoc najwybitniejszych polskich medyków sądowych, mających doświadczenie m.in. w identyfikacji na podstawie badań genetycznych ofiar wojny w Bośni i Hercegowinie, którzy zaraz po katastrofie czekali na walizkach gotowi do wyjazdu do Smoleńska. Mamy brak monitoringu na terminalu wojskowym w czasie odlotu 10 kwietnia 2010 r., podczas, gdy taki jest na każdym większym skrzyżowaniu ulic. Nie ma nagrań odprawy i odlotu, dotyczy to wszystkich bez wyjątku stacji telewizyjnych, także brak takich nagrań – tak się dziwnie zbiegło – z przylotu na Siewiernyj. Wyłączenie radiostacji awaryjno-ratunkowych, brak wiedzy o ACARS, o monitoringu SKW.

  I wiele innych bardzo dziwnych zdarzeń. W mojej książce „Prawicowe dzieci czyli blef IV RP” napisałem, że fakt, że Rosja nie oddała nam czarnych skrzynek i wraku, że fałszowano w Rosji nagrania czarnej skrzynki, wskazuje na winę Rosji, ale może też świadczyć, że Rosja trzyma w ręku dowody wskazujące na współodpowiedzialnych za tą tragedię. Na rozgrywanie polityczne katastrofy przez Rosję wskazywać może wywołanie „afery” trotylowej, co szczegółowo wyjaśniłem w swojej książce.

  – Czy szybkie rozformowanie 36 specpułku w 2011 r., po 66 latach działania, nie mogło być próbą zacierania zaniedbań, jakie były w tej jednostce, a może nawet ważnych dowodów?

  – Istnieje takie prawdopodobieństwo. Pułk był odpowiedzialny za loty krajowe i zagraniczne najważniejszych osób w państwie, koordynatorzy lotów ze Specpułku mieli szeroką wiedzę, niedostępną dla cywilów, to oni odbierali depesze ACARS. Ciekawe, czy prokuratura przejęła całą dokumentację Pułku, m.in. dotyczącą obowiązkowych lotów komisyjnych maszyn przed wykonaniem lotu VIP-owskiego oraz wylotów wojskowych samolotów: Tu-154 M, Jak-40, CASA, 10 kwietnia 2010 r., pism z rozkazami o wymontowaniu boi ratunkowych z Tu-154 M 101 czy innych urządzeń etc.

  Ciekawe, czy czegoś nie brakowało i jakie wnioski wyciągnęli z tej wiedzy prokuratorzy. Nic o tym nie wiemy, bo prokuratura milczy. Za rządów PO co jakiś czas organizowano konferencje prokuratury w sprawie Smoleńska, za rządów PiS mamy całkowitą ciszę prokuratorów. Po katastrofie okazało się też, że w Internetcie nie ma nagrań tzw. spotterów z 10 kwietnia 2010. Spotterzy to pasjonaci, którzy obserwują loty samolotów i nasłuchują ACARS, zamieszczają na swoich forach dyskusyjnych relacje i refleksje na temat własnych obserwacji i nagrań. Po 10 kwietnia 2010 nie można było trafić na ich działalność w tym dniu. Po takim wydarzeniu jak katastrofa samolotu z prezydentem powinno od nich się roić. W Polsce jest kilkudziesięciu spotterów.

  Warto też przypomnieć, że Tu-154 M 101 miał na pokładzie zainstalowany system satelitarny GNSS (był włączony i sprawny, jak stwierdził po katastrofie A. Morozow z MAK), umożliwiający – w oparciu o urządzenia nawigacyjne USA, a także Rosji – nawigację satelitarną w bardzo trudnych warunkach, nawet we mgle o ile na danym lotnisku znajduje się odpowiednia infrastruktura czyli anteny GNSS. A nawet, jeśli jej nie ma, taką instalację antenową rozkłada się w około dwie godziny. Poza tym nie podnosi się, że w Smoleńsku są dwa lotniska, na tym drugim, Smoleńsk-Jużnyj, w czasie, gdy wydarzyła się katastrofa, panowała piękna słoneczna pogoda, tak wynika z komunikatów pogodowych, dostępnych w Internecie. Jest tam nowoczesna, nie siermiężna jak na Siewiernym, wieża kontroli lotów. Jużnyj ma krótszy pas niż Siewiernyj, ale Tupolew bez problemu by na nim wylądował, jak twierdzą specjaliści.

  – Dlaczego tam nie skierowano polskiego samolotu? Była sytuacja awaryjna, nad Siewiernym zalegała gęsta mgła. Karetki pogotowia, straż i BOR dojechałyby tam szybko.

  – Mam nadzieję, że na te i inne wątpliwości i pytania, jakie tu postawiliśmy odpowie rząd PiS. To prawda, że była to bardzo dziwna katastrofa. Jeszcze bardziej dziwne, że Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński mają cały aparat państwa do jej wyjaśnienia – prokuraturę, własną komisję, służby specjalne, wojsko, policję, MSZ, który może pomóc w uzyskaniu wiedzy od innych państw, nawet sprzyjające im media, ale nasza wiedza o 10 kwietnia 2010 r. zamiast poszerzać się jest nawet okrajana.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19092&Itemid=100

  Polubienie

 2. miziaforum said

  NO PASTOR SIE ROZBUCHAŁ KILKA DNI TEMU JACEK MIEDLAR SZMATA NAZWANY ZOSTAŁ
  DZIŚ STANISŁAW MICHALKIEWICZ OGŁUPIACZEM POLAKÓW I W DOMYŚLE AGENTEM CHIŃSKIM ..
  A GRZEGORZ BRAUN DZIADEM I MENDOM …

  Polubienie

 3. Eryka said

  Kilka miesięcy przed katastrofą Tutka przeszła remont w Samarze.Być może ze tam coś ‚doremontowali’.Ja wiem w co wierze,musiała
  być ingerencja osób trzecich.Samolot,spada z wysokości sześciu pięter na grząski teren i rozpada sie ma tysiące części.W normalnych
  okolicznościach powinien się rozpołowić,ewentualnie na trzy części rozpaść.Innej opcji nie ma.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: