Miziaforum's Blog

Iran koniec z płaceniem dolarami za transakcje handlowe , w tym za ropę

Posted by miziaforum w dniu Luty 11, 2017


Iran: Rezygnujemy z petrodolara

Prezes banku centralnego Iranu Veliollah Seif poinformował, że Iran zamierza zaprzestać używania dolara jako waluty rozliczeniowej. Decyzja ma wejść w życie 21 marca, zamiast dolara Iran ma przejść na euro w rozliczeniach za ropę.

Sytuacja jest o tyle poważna, że głównym towarem eksportowym Iranu jest ropa naftowa. Roczne zyski ze sprzedaży surowca wynoszą ok. 40 mld dolarów. Jednocześnie rozliczanie ropy w dolarach stanowi o sile amerykańskiej waluty. W ten sposób generowany jest popyt na dolara, co pozwala mu pełnić rolę waluty rezerwowej. Jest to tzw. system petrodolara, zaprojektowany na początku lat 70-tych przez Henry’ego Kissingera, obecnego doradcę Donalda Trumpa ds. polityki zagranicznej.

To nie pierwszy raz, kiedy muzułmański kraj zamierza zrezygnować z rozliczania ropy w dolarach. W 2000 roku Saddam Husajn ogłosił, że Irak będzie sprzedawał surowiec wyłącznie w euro. Zaledwie kilka miesięcy później w mediach zaczęły pojawiać się informacje o posiadaniu przez Irak broni masowego rażenia. Ostatecznie Stany Zjednoczone dokonały inwazji i siłą przywróciły rozliczanie ropy w dolarach.

Krok dalej od Husajna poszedł libijski przywódca Muammar Kaddafi, który opracował plan stworzenia złotego dinara. W tej walucie sprzedaż ropy miały rozliczać wszystkie afrykańskie państwa eksportujące surowiec. Rozwiązanie Kaddafiego stanowiło ogromne zagrożenia dla petrodolara. W efekcie doszło do wywołania libijskiej rewolucji. Rebelianci wspierani przez Zachód przejęli władzę w kraju, a pomysł wprowadzenia złotego dinara upadł.

Obecnie odejście od rozliczeń w dolarach zapowiada Iran, będący kluczowym sojusznikiem Chin oraz Rosji.

Za: Independenttrader.pl, PressTV

Komentarzy 28 to “Iran koniec z płaceniem dolarami za transakcje handlowe , w tym za ropę”

 1. miziaforum said

  Polubienie

 2. mirek said

  Euro czy dolar. Nie robi to wielkiej roznicy..wiec przejdzieto bez echa. Euro nalezy praktycznie do tej samej rodziny

  Polubienie

  • miziaforum said

   W USA ROBI RÓŻNICĘ I W ISRAELU TEŻ DUŻĄ RÓŻNICĘ PATRZ FILMY POD ARTEM

   Polubienie

  • Polak Słowianin said

   Dokładnie, wszystkie banki centralne są w łapskach rot-shit-lda (teraz to chyba się już tylko Kuba i może Syria ostała). Petrodolar, czy ojro są „drukowane” z powietrza. Iran przechodząc na ojro powoduje, że usrael szybciej zdechnie, a zdechnie napewno. Iran wybiera mniejsze zło, od systemu banksterskiego w dzisiejszych czasach tak z marszu nie uciekniesz (kraje BRICS zrobiły duży krok w tym kierunku, z Chinami i Rosją na czele). Co do źródła zła, to nie jest ono w usraelu czy israhellu, tylko w CITY OF LONDON (nawet słynne „pejsate” wall street to tylko „córka” COL).

   Polubienie

 3. krab said

  Czyli, że banksteria pod wodzą USraela znowu musi wprowadzać dymo-krację !! Podpalą kolejne państwo ! Powód się znajdzie np. wystrzelenie rakiety w kierunku hajfy.

  Polubienie

 4. nieustraszona said

  Krew diabła czyli ropa naftowa niegdyś odkryta przez Polaka Łukasiewicza niestety stała się przekleństwem dla całego kręgu ziemskiego niszczonego brutalnie czy to przez odwierty, spalanie gazów i oczywiście przez wojny drukarzy petrodolara.
  Dlatego też wszelkie wynalazki dotyczące wolnej, zystej energii zostały brutalnie zablokowane, gdzie wielu wynalazców zapłaciło za nie swym życiem z Teslą na czele.
  Jego auto oparte na siłach grawitacyjnych zostało po jego śmierci zniszczone, a o czym w szkółkach czy na uczelniach się nie wspomina, bo to temat tabu.

  Polubienie

  • miziaforum said

   i te dotyczące przesyłu prądu bez sieciowo w powietrzu 🙂 serio właśnie walczę z debilami na y.t .

   Polubienie

  • KrisT said

   auto tesli nie było napędzane siłami grawitacji tylko wolną energią eteru… czyli energią kosmiczną.
   Niestety do dziś nie wiadomo co takiego zrobił Tesla, i jak to działało. Wiadomo tylko iz z częsci elektrycznych (lampy, przewody, kondensatory itp) zbudował uklad, zabudował w skrzynce drewnianej z ktorej wystawały małe anteny i pręty które po wsunięciu uruchamiały całe urządzenie.
   Ford T z silnikiem elektrycznym zasilany FreeEnergy Tesli jeżdził tak coś ok tygodnia. (jak dobrze pamiętam) Tesla zniszczył urządzenie wkórwiony ciąglym posądzaniem o szarlatanerię i oszustwo.

   Polubienie

   • miziaforum said

    WIESZ JAKIE MAM JAZDY NA Y.T OCHOCHO 4000 KOMENTARZY MUSIAŁEM WYWALIĆ ATAKI ŻEM DYRNY ŻE SZARLATAN I WOGÓLE SYF

    Polubienie

    • KrisT said

     to co miał powiedzieć taki Tesla???? on to miał przeyebane! geniusz ktorego podziwiam i będę podziwiac do końca zycia!
     spoko mnie też nazwano wariatem swego czasu, i tu nie kryję mam swoje odchyły od normy lecz niestety nie mam daru Tesli…..

     Polubienie

     • miziaforum said

      dar przyjdzie z czasem jak sie nasilą odchyły 🙂 musisz czekać 🙂 !!

      Polubienie

      • KrisT said

       oj nie wiem czy warto Mizia! znam przypadek (od kumpla wujek) pracował nad konwersacją silnika standartowego benzynowego na zasilanie spręzonym powietrzem z butli wysokocisnieniowych. Byłoby to genialne rozwiązanie i bardzo ekonomiczne.
       projekt był tak zaawansowany i tak wydajny iż…. gościa odwiedzili smutni panowie.
       Firma mu podupadła, ciągłe kontrole ale nie poddał się! wtedy dostał propozycję nie do odrzucenia albo skonczy z projektem albo komuś stanie sie krzywda bo jak wiadomo wypadki chodzą po najbliższej rodzinie….
       dopowiem iz gosc do wieku ponad 30 lat był analfabetą, miał umysł czysto techniczny.
       więc takie „szaleństwo” to niestety czasem przekleństwo, dla mnie byłoby jeszcze gorsze bo chciałbym to dać za free ! aby rozp….. te lobby !

       Polubienie

  • KrisT said

   filmik który zapodałaś to nie auto na wode a dodatek wody (pary) w celu zmniejszenia spalania.
   Jest francuski econokit (i podobne urządzenia) jak i polski ecokit obydwa na bazie bąblowania/parowania wody, czy systemy wg p. Gułaga (jak dobrze pamietam nazwisko) ktorym wode kieruje sie na kolektor wydechowy gdzie ma zamienic się w parę przegrzaną…
   Sa jeszcze systemy podawania zimnej wytwarzanej ultradzwiękowo pary wodnej czy wyczynowe systemy podawania mgły wodnej do kolektora dolotowego.
   Co jest znane od czasów IIWS i wykorzystywane w samolotach niemieckich.
   temat rzeka

   Polubienie

 5. miziaforum said

  PATRZCIE TU !!!!!!!!1

  DEBKA złożyć Exclusive Raport lut 6, 2017, 22:43 (IDT)
  Premier Beniamin Netanjahu wydał „priorytet dyplomatyczny”, aby podkreślić niebezpieczeństwa, jakie stwarza irański sponsorowanych terroryzmu i jego broni balistycznej broni jądrowej zdolna, i umieszcza je na szczycie swoich rozmowach z premier Wielkiej Brytanii Theresa May w Londynie w poniedziałek, 6 lutego, oraz z prezydentem Donald Trump w Waszyngtonie 15 lutego, ale ponieważ jego retoryka nie jest wspierana przez działania militarne, Izrael ma nic do powiedzenia w co dzieje się dalej w Syrii, a mały siłę dla utrzymywania Iran i Hezbollah z Golan. więcej>

  Polubienie

  • falkonidas said

   Ciekawe czy żydy zdążą się ewakuować do judeopolin, przed rozdupczeniem tego pustynnego wrzoda parchatego którego ktoś dla niepoznaki nazwał państwem Izrael.

   Polubienie

   • miziaforum said

    to zobacz też dziwne nagle coś takiego

    „moja Polska” tytuł
    Poruszający list Szewacha Weissa dostępny w jęz…. – Do Rzeczy
    https://dorzeczy.pl/…/Poruszajacy-list-Szewacha-Weissa-dostepny-w-jez-francuskim-i-…
    9 godzin temu – Prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce / Źródło: … Olivier Bault opublikował na portalu Visegrád Post poruszający list prof.

    Polubienie

    • KrisT said

     Szewach Weiss zaznacza również, że polska młodzież „jest jego nadzieją”. „To pokolenie, które staje przed realizacją tych wielkich celów i wyzwań związanych z przesłaniem: „Nigdy więcej!”. Czuję, że ci młodzi ludzie darzą mój naród sympatią i mają mnóstwo współczucia do tej wielkiej niesprawiedliwości i okropnej zagłady, która spotkała Żydów na polskiej ziemi podczas niemieckiej okupacji” – podkreśla w publikacji.

     i tu miałbym kilka niewygodnych pytań odnośnie israela i tego co obecnie robią zydzi.. „nigdy więcej” tylko dlaczego są wobec palestynczykow ustosunkowani jak SSmani wobec nich w 39??
     I tu chciałbym powiedzieć iz w pierwszej kolejnosci w oswięcimiu mordowano POLSKĄ inteligencję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     Pierwszy etap IIWS polegał wlasnie na wykonczeniu najbardziej wartościowej grupy polskiego społeczeństwa!
     Okropna zagłada to spotkała nas Polaków!

     Polubienie

 6. marek said

  seria swietnych (otwieajacych oczy) wykladow dr-a J.Jaskowskiego

  Polubienie

 7. tom said

  Oj tam oj tam się zbombarduje demokrację przyniesie nowego boga wstawi chyba lichwe się nazywa albo jahwe,a nie czekaj to oni atomówkę mogą mieć no yyyyyyyyy to może jako inaczej do nich podejść. Dla nas to może oznaczać obniżkę cen ropy tylko ciekawe jak długo usmanom zwieracze wytrzymają z tym zaniżaniem już ruskich próbowali w ten sposób załatwić słabo im to wyszło

  Polubienie

 8. KrisT said

  USAmani dostają czkawki…. jesli reszta zrobi to samo…..to….
  dolarami będziemy się podcierać….

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: