Miziaforum's Blog

Prezydent USA o Ukrainie , UKRAINA, A GDZIE TO JEST ??

Posted by miziaforum w dniu Luty 7, 2017


Trump o walkach na wschodniej Ukrainie: Nie wiemy dokładnie, co to jest

Trump o walkach na wschodniej Ukrainie: Nie wiemy dokładnie, co to jest

W głośnej rozmowie Donalda Trumpa z Billem O’Reillym – w której prezydent USA stwierdził, że „Ameryka też nie jest niewinne” – padło też interesujące w kontekście relacji USA z Rosją stwierdzenie dotyczące Ukrainy. Prezydent zapytany o wybuch walk na wschodniej Ukrainie tuż po jego rozmowie z Putinem stwierdził, że nietraktuje tego jako obrazę bo „nie wiemy dokładnie, co tam się dzieje. Nie wiemy, czy [tych sił] nikt nie kontroluje. Co jeśli tak jest? To się zdarza. Dowiemy się”.

Niektórzy dziennikarze w USA odczytują ten fragment jako chęć ocieplenia relacji z Rosją, która sprawia że Trump ma inną percepcję konfliktu na Ukrainie niż poprzednia administracja.

Uwagi obserwatorów nie uszedł też komunikat, jaki Biały Dom wydał po rozmowie Trumpa z prezydentem Poroszenką. Czytamy w nim m.in o „długim konflikcie Ukrainy z Rosją” i „przywróceniu pokoju na granicy”. To również zostało odebrane jako wyraźna zmiana kursu, chociaż prezydent USA w rozmowie z Billem O’Reillym zapewniał jednocześnie, że chociaż szanuje Putina, to jeszcze nie oznacza, że będzie się z nim dogadywać.

http://300polityka.pl/usa2016/2017/02/07/trump-o-walkach-na-wschodniej-ukrainie-nie-wiemy-dokladnie-co-to-jest/

Ukraina: Banderowiec Oleh Laszko pozbawiony wizy USA

Lider neobanderowskiej Partii Radykalnej Ołeh Laszko poinformował, że władze USA anulowały mu 10-letnią wizę amerykańską, którą otrzymał w grudniu.

Wiążę tę bezprecedensową decyzję z naszym żądaniem pod adresem USA, żeby wypełniły swoje zobowiązania wobec Ukrainy z tytułu memorandum budapesztańskiego. Inaczej Ukraina będzie zmuszona odbudować swój arsenał jądrowy, żeby się bronić. Podejrzewam, że wpłynął na to także mój kategoryczny sprzeciw wobec nowego memorandum MFW, które konserwuje status Ukrainy jako kolonii surowcowej – skomentował to wydarzenie polityk znany m.in. z plakatów wyborczych, na których pozuje z widłami.

(Na podst. Nowa Ukraina)

Komentarz Redakcji: Wszystko wskazuje coraz bardziej na to, że nowa administracja Wuja Sama ma w głębokim poważaniu upaińskie marionetki zainstalowane przez poprzednią ekipę. Pogrobowcom band UPA z Kijowa pozostanie kurczące się terytorium… I mokre sny o atomowej potędze.

Komentarzy 8 to “Prezydent USA o Ukrainie , UKRAINA, A GDZIE TO JEST ??”

 1. marek said

  czyli dobrze sie dzieje…

  Polubienie

  • miziaforum said

   zajebiście szef ipn ukrów dostał szału

   Włodymyr Wiatrowycz stojący na czele ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, utworzonego w okresie rządów obozu „pomarańczowej rewolucji” w celu stworzenia państwowego kultu UPA, zachwycił się niedawnymi wypowiedziami Jerzego Targalskiego, który należy – obok Kazimierza Wóycickiego, Pawła Kowala czy Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego – do najbardziej banderofilskich publicystów w Polsce. W wywiadzie udzielonym portalowi niezalezna.pl (czyli właściwie samemu sobie) Targalski przyznał, nie kryjąc złości, że większość polskiego społeczeństwa okazała się całkowicie odporna na banderofilską propagandę wciskaną mu natrętnie od 2013 r. Według wieloletniego publicysty „Gazety Polskiej” niemała jest w tym rola polskich środowisk patriotycznych (choć wini oczywiście wszechobecną „rosyjską propagandę”).

   – Operacja Putina i agentury Putina w Polsce, której celem było skierowanie Polski przeciwko Ukrainie odniesie sukces, ponieważ propaganda antyukraińska skierowana do środowisk narodowych i kresowych oraz moczarowskich spotkała się z tak szerokim odzewem u większości społeczeństwa, że walka z tzw. banderyzmem, potępianie Ukraińców i eskalowanie żądań stało się przedmiotem licytacji w walce o poparcie wyborców. A ta licytacja przekreśla współpracę. (…). Jeśli żądamy potępienia UPA od Ukraińców, to oznacza, że domagamy się nie tylko osądzenia za ludobójstwo, ale również za walkę z Sowietami. Jest to nie do przyjęcia. Ukraińcy tak samo nie chcą, byśmy wybierali im bohaterów jak my nie chcemy, by nam wybierali ich Niemcy czy Rosjanie. (…). Większość Polaków będzie grała w rosyjskim teatrze marionetek zadowolona, że może potępiać Ukraińców. A to jest cel strategiczny Rosji, by wszystkie narody regionu walczyły między sobą. (…). Ciekawe, że jakoś Polacy nie są tacy odważni wobec Rosji, która wymordowała 10 razy więcej naszych rodaków niż UPA, jak wobec Ukrainy. W obliczu Rosji odwaga ulatnia się i pojawiają się brednie o niedrażnieniu, balansowaniu itp. Widocznie ofiary rosyjskie nie mają tych praw co ukraińskie dla hurapatriotów. – pomstował Targalski na własnych rodaków.

   Źródło: kresy.pl

   Polubienie

   • Pelagia said

    nie znam się na polityce, ale wiem, że nie tylko banderowcy, ale tez przeciętni ukraińcy nienawidzą Polaków, kochają Niemców. każdy niemiec chciał wojny z Polską i tego strasznego okrucieństwa. A Rosjanie ?? róznie, jedni nienawidzą Polakow, inni lubią, był film, że w czasie wojny zmuszano zwykłych Rosjan do udziału w wojnie – za oddziałem jechało NKWD i jak cos nie tak, to strzelali z tyłu do Rosjan za nieposłuszeństwo. Przez lata za ZSRR ktoś wmawiał Rosjanom, że ich największym wrogiem są Polacy, u nas to samo wobec Rosjan. Do dziś menty skłócają nas Rosjanami. Czy Rosjanie tak pastwiliby się nad małymi dziećmi, jak to robili ukraincy ?? Był świetny serial „Dom” – siostry bliźniaczki – jedna w czasie wojny zaginęła na wschodzie. Po latach się odnajduje. Co z nia zrobili Rosjanie ?? No co?? Wykształcili, miała świetny status społeczny, wśród Ukraińców gryzłaby ziemię

    Polubienie

    • zagrypiona said

     No więc tak, nie menty tylko żydy. Oni słyną z jątrzenia i okrucieństwa. A na ukrainie panoszy sie ich pomiot. Ni to Rusini ni to Polacy. Zjeby genetyczne chowu wsobnego. Nikt ich nigdzie nie chce. To krzyczą.

     Rosjanie cierpieli od żydokomuchów tak samo jak Polacy. Albo nawet i bardziej. Bo im cara zabili itd. Nikt sie nie pierdzielił tylko by posiąść władzę mordowali.

     Polubienie

 2. marek said

  http://reporters.pl/5320/imigrant-ustanowil-rekord-wyludzania-swiadczen-zgadnijcie-ile-mial-tozsamosci/

  Polubienie

 3. marek said

  mizia wez to skasuj, pomylka

  Polubienie

 4. Fredro said

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: