Miziaforum's Blog

Ale jaja :-) Fundacja im. Stefana Batorego – FINANSOWANA PRZEZ SOROSA ! DONIOSŁA NA POLICJĘ NA Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. FINANSOWANY TEŻ PRZEZ SOROSA :-)

Posted by miziaforum w dniu Luty 7, 2017


nie dawno obiegła sieć i media informacja sensacyjna

🙂 A TERAZ SIĘ OKAZAŁO TO CO W TYTULE 🙂

Wiadomo już, kto zgłosił na policję oszustwa finansowe dokonywane przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, nie uczynili tego ani narodowcy, ani obecna władza, tylko… Fundacja im. Stefana Batorego!

Jej władzom nie spodobało się, w jaki sposób przekazanymi przez nich pieniędzmi obracało Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej Teatr Trzyrzecze. To właśnie ono wygrało w 2014 roku konkurs i dzięki zdobytej kwocie utworzyło Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Okazuje się jednak, że Stowarzyszenie „wydatkowało otrzymaną kwotę w sposób nieprawidłowy”. To wypłacało bowiem pieniądze dalej do spółki Graviti, opłacając w ten sposób usługi, które w rzeczywistości nigdy nie były świadczone. Stowarzyszenie płaciło też spółce za towary, które ta kupowała i potem odsprzedawała Stowarzyszeniu po zaniżonych cenach.

W związku z tym procederem Fundacja Batorego zwróciła się do sądu. Jednak wyrok z kwietnia 2015 roku, choć korzystny dla niej, nie zapewnił jej zwrotu pieniędzy. Sprawę przekazano do komornika, który także nie był wstanie wyegzekwować należnych Fundacji Batorego pieniędzy. W końcu sprawą zajęła się policja.

– Wyjaśnienie w sprawie dotacji dla Stowarzyszenia Teatralnego Dom na Młynowej Teatr Trzyrzecze W związku z informacją Prokuratury Krajowej o śledztwie toczącym się przeciwko prezesowi Stowarzyszenia m.in. w związku z działaniem na szkodę Fundacji im. Stefana Batorego, wyjaśniamy, że: Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej Teatr Trzyrzecze – w ramach konkursu dotacyjnego w programie Obywatele dla Demokracji, finansowanym z Funduszy EOG – otrzymało w 2014 roku dotację na projekt o nazwie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Dotacja ta została przez Stowarzyszenie wydatkowana w sposób nieprawidłowy. Środki z dotacji były wypłacane z konta Stowarzyszenia i przekazywane założonej przez Stowarzyszenie spółce Graviti sp. z o.o. jako płatności za usługi, które nie były wykonane, lub płatności za towary kupowane przez spółkę na rynku wtórnym i odsprzedawane Stowarzyszeniu po znacznie wyższych cenach. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie I Wydział Cywilny z dnia 30 kwietnia 2015 roku Stowarzyszenie zostało zobowiązane do zwrotu nieprawidłowo wydatkowanej kwoty w wysokości 87 800 zł oraz kwoty 3 617 zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Ponieważ kwoty te nie zostały zwrócone, Fundacja wszczęła postępowanie komornicze, które 19 kwietnia 2016 roku zostało umorzone wobec niemożności wyegzekwowania długu. Postępowanie komornicze może jednak zostać wznowione – czytamy w oświadczeniu Fundacji im. Stefana Batorego.

Czyli, jak mówi stare porzekadło, „Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi”. A nawiasem mówiąc – aż miło patrzeć, jak twory Sorosa zwalczają się wzajemnie.

 

Komentarzy 7 to “Ale jaja :-) Fundacja im. Stefana Batorego – FINANSOWANA PRZEZ SOROSA ! DONIOSŁA NA POLICJĘ NA Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. FINANSOWANY TEŻ PRZEZ SOROSA :-)”

 1. marek said

  http://pikio.pl/pis-nieumyslnie-przyznalo-podwyzke-lechowi-walesie-jak-to-mozliwe/

  Polubienie

 2. marek said

  http://pikio.pl/policjant-wsadzil-imigrantowi-palke-w-odbyt-i-zgwalcil-parskal-smiechem-byl-brutalny-2/

  Polubienie

 3. Trak said

  Wszystko jest przez artystów.
  Cholerni artyści psują świat i do reszty go zepsują.
  Zamiast zająć się swoim rzemiosłem robią wszystko, aby ze wszystkiego artyzm i kasa wychodziła zasrańcom. Zarazili konfabulacjami, jak grypą cale otoczenie. Otoczenie konfabuluje i robi się strasznie.
  Piekarz, co piekł chleb i bułeczki, teraz robi się artystą piekarnictwa i przeżywa męki twórcze. Kucharz staje się autorytetem wyrażającym się przez okrasę i zasmażkę, smaży kotlety artystyczne. Krawcowa nie wiadomo, gdzie teraz rękawy przyszyje. Posłowie i politycy stają się artystami konceptualizmu. Bankowcy wirtuozami przekrętów. Telewizyjna pogodynka to gwiazda jaśniejąca na tle zmachanych dziennikarzy i reporterów. Warta nagród i splendoru. Gdzie tyko spojrzę sami artyści. Nawet hydraulik na plakacie jest artystą, bo już umie po francusku.
  A zwyczaje u tych artystów są okropne, bo się wszyscy żrą ze sobą i donoszą.

  Sami artyści normalnego, cichego fachowca nie uświadczysz.

  Niedźwiedzie, trzymajcie mnie, bo dłużej tego nie wytrzymię.

  Polubienie

 4. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03582-Emerytalna-niesprawiedliwosc-na-przykladzie-sedziow.htm
  To zakrawa na kpine z narodu. W majestacie prawa i sprawiedliwości. Owszem funkcjonuje ale nie dla przeciętnego Polaka.

  Polubienie

 5. Elsa said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oszustwa-medyczne-cygarety-cz-2017-02

  Polubienie

 6. Fredro said

  Monitorowanie nie tylko towarów: każdy kierowca i każdy pasażer może znaleźć się w bazie GDDKiA
  Strona główna Aktualności08.02.2017 15:08INTERNET

  W Sejmie trwają prace nad przedstawionym przez rząd premier Szydło projektem ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Wydawało się, że to kwestia dla większości obywateli nieistotna, ot po prostu firmy przewozowe będą musiały dopełnić pewnych nowych formalności, celem zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Sęk w tym, że w ostatniej chwili do ustawy trafiła poprawka Ministerstwa Finansów, która znacząco zmienia zakres oddziaływania ustawy, zamieniając ją w prawne narzędzie inwigilacji milionów kierowców.

  Fundacja Panoptykon uzyskała dostęp do proponowanych zmian w brzmieniu ustawy. Nakładają one w praktyce na Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) obowiązek stworzenia bazy danych o podróżach każdego kierowcy. W bazie znalazłyby się zdjęcie każdego samochodu (z tablicami rejestracyjnymi), wizerunek kierowcy i jego ewentualnych pasażerów, oraz przebieg jego trasy po autostradach i drogach krajowych. Z zapisów poprawki wynika, że informacje te mogłyby być przechowywane w nieskończoność, jedynie co 12 miesięcy GDDKiA miałby usuwać informacje uznane za „zbędne”.

  Cały ten zbiór informacji ma być na żądanie udostępniany wszystkim organom odpowiedzialnym za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na żądanie, także drogą elektroniczną, bez pisemnego wniosku. Ministerstwo chce, by wystarczającym uzasadnieniem dla takiego elektronicznie przesłanego wniosku był rodzaj lub zakres wykonywanych zadań albo prowadzonej działalności.

  Dane gromadzone m.in. przez urządzenia systemu viaToll już dzisiaj budzą zainteresowanie służb. Fundacja Panoptykon informuje, że tylko w 2014 roku służby uzyskiwały do nich dostęp 1322 razy – przechodząc jednak dość skomplikowaną procedurę. Teraz gdy wystarczy wysłać e-maila z zapytaniem (albo wręcz po prostu zalogować się do interfejsu bazy informacji GDDKiA), takich zapytań na pewno zrobi się więcej.

  Więcej będzie też źródeł danych, bo przecież zmiana systemu poboru opłat ma się wiązać z rozbudową sieci kamer na drogach. Po przyjęciu nowej ustawy możliwe stanie się kontrolowanie trasy każdego pojazdu na drogach krajowych i autostradach, na właściwie każde żądanie każdej służby.

  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych pomysłem zachwycony nie jest. Stwierdził, że na pierwszy rzut oka propozycje kreują nieuzasadnione i nadmierne z punktu widzenia zasad ochrony danych osobowych kompetencje dla GDDKiA oraz organów, służb i instytucji państwowych (…) oraz że należy uznać za niecelowe wprowadzanie zmian wg propozycji GDDKiA do niemalże ukończonych rządowych prac legislacyjnych. Czy rządowe zespoły legislacyjne spojrzą na sprawę tak samo? Biorąc pod uwagę to, z jakim entuzjazmem przystąpiły do prac nad systemem usieciowiającym kasy fiskalne i tworzącym centralny rejestr wszystkich transakcji, to chyba nie ma co na to liczyć.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: