Miziaforum's Blog

Polska za 3 dni Polacy na smycz i kaganiec , pierwszy krok do „WIELKIEGO UCISKU”

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 29, 2017


Witam w ramach przypomnienia ponownie zamieszczam art. który wyjaśnia wszystko

Koniec anonimowych kart SIM w Polsce

ZOSTAŁO DOKŁADNIE 3 DNI ŚRODA 1 LUTEGO 2017 ROKU NASTĄPI DEFINITYWNE WYŁĄCZENIE TELEFONÓW , A WŁAŚCIWIE KART SIM DO KTÓRYCH SĄ PRZYPISANE N.R TELEFONÓW …

KAŻDY KTO ZDECYDUJE SIĘ NA TĄ PROCEDURĘ ABY ZACHOWAĆ N.R TELEFONU WYKONA PIERWSZY Z 3 KROKÓW KTÓRE ZAPROWADZĄ WAS DO NIEWOLI CHIP RFID

Rok 2017 w Polsce rokiem BESTII 666

Posted by miziaforum w dniu Październik 2, 2016

konio-zaba

CZY WSZYSTKO JEST TAKIE JAKIE CHCĄ ABYŚ JE TAK WIDZIAŁ ?
TEN OBRAZEK JEST DOBRYM PRZYKŁADEM NA TO ZE NIE WSZYSTKO CO WIDZIMY JEST TYM CO WIDZIMY …. TYLKO TYM CO ONI CHCĄ ABYŚ WIDZIAŁ

CO WIDZISZ PATRZĄC NA WPROST … ŻABĘ

PRZEKRZYW GŁOWĘ W PRAWO PRAWIE NA RAMIE I CO WIDZISZ NA OBRAZKU ŻABĘ?

Z CAŁĄ RZECZYWISTOŚCIĄ JAKA POSTRZEGACIE JEST PODOBNIE………

ZA CHWILĘ ZEBRANE FAKTY Z WIELU MIEJSC KTÓRE RAZEM ….. SĄ PRZERAŻAJĄCA A OSOBNO NAWET NIE INTERESUJĄCE

================================

najpierw przeczytajcie dokładnie to :

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/e-paragon-cyfryzacja-tadeusz-koscinski,55,0,2126903.html

Koniec papierowych paragonów. Zamiast nich e-dowód zakupu

ROK 2017

Obecnie dochodzi do paradoksów, że w sklepie mogę zapłacić aplikacją w telefonie, a w zamian dostaję anachroniczny wydruk, na którym po kilku tygodniach nic już nie widać. Trzeba wyjść z tej papierowej ery – deklaruje w rozmowie z money.pl wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Rząd uważa, że z e-paragonów wszyscy będą mieli korzyści. Polacy nie będą musieli zbierać stert dokumentów, pilnować by nie wyblakły czy martwić się ich zgubieniem. Reklamacja będzie więc dużo prostsza.

– Informacje o swoich zakupach klient dostanie w dowolnej formie, na przykład na skrzynkę e-mail, do dedykowanej aplikacji na smartfonie czy smsem. Słowem tak jak sobie życzy i podobnie jak jest w e-commerce – mówi Kościński. Wiceminister dementuje też publikacje prasowe, które sugerowały, że zbieranie paragonów będzie jedynie domeną banków.

Każdy kto będzie chciał, będzie mógł stworzyć program czy aplikację, która zarchiwizuje dowody zakupu oraz je przeanalizuje. Dzięki temu aplikacja sprawdzi ile kalorii mają kupowane przez nas produkty spożywcze. E-paragon może więc pomóc w odchudzaniu.

Zainteresowane nim będą też firmy lojalnościowe czy telekomy. A także fintechowe startupy, które będą mogły go wykorzystywać do przedstawiania analiz naszego domowego budżetu. E-paragon pokaże małżeństwu, ile mąż wydaje na utrzymania samochodu, a żona na ubrania.

Zagregowane i anonimowe dane mają posłużyć też biznesowi. Producent dowie się, ile batoników sprzedał w jakim sklepie, w jakiej liczbie, a nawet o której godzinie.

– To wykreuje zupełnie nowe możliwości do analiz biznesowych, a także do tworzenia usług szytych na miarę potrzeb klientów. Producent będzie mógł sprawdzić, dlaczego w dwóch sklepach przy tej samej ulicy sprzedaż jego batoników znacząco się różni. I co zrobić, żeby zwiększyćefektywność swojego biznesu – tłumaczy Kosiński.

Minister zapewnia, że państwo nie będzie wiedziało co kupuje Kowalski. Dostanie tylko dane o statystycznym Polaku. – To już nie będzie statystyka, to będą fakty. Będzie widać wszystko: ceny, czas, różnice geograficzne – tłumaczy korzyści dla Głównego Urzędu Statystycznego.

Z informacji skorzystać ma także Ministerstwo Finansów. Kosiński nie ukrywa, że e-paragon ma mieć na celu eliminację szarej strefy. Odbyć ma się to jednak bez zaglądania do portfela Polaków. Fiskus także – według zapewnień wiceministra – ma dostawać jedynie anonimowe informacje.

Jak dane będzie można wykorzystać? Załóżmy, że na jednej stronie ulicy jest fryzjer i po drugiej także. Urząd skarbowy w systemie komputerowym będzie widział, że ten pierwszy dziennie wystawia 30 paragonów, a drugi tylko 5. Fiskus będzie musiał tylko odpowiedzieć na pytanie: czy ktoś źle prowadzi biznes, czy może nie płaci podatków?

– Czas skończyć z myśleniem, że kontrola u nieuczciwego przedsiębiorcy to coś złego. Przecież to dla rzetelnej firmy jest psucie rynku. To ten uczciwy jest dla nas benchmarkiem, punktem odniesienia. Pamiętajmy, że gdyby wszyscy płacili podatki, to moglibyśmy pozwolić sobie na ich obniżenie – tłumaczy.

Razem z e-paragonami MF wprowadza też centralną bazę faktur. Oba systemy będą połączone. Jeśli sklep będzie kupował dużo więcej niż sprzedawał, też będzie mogło się to skończyć kontrolą fiskusa.

Aby tak się stało sklepy muszą wymienić swoje kasy fiskalne. Lada dzień wycofana zostanie homologacja dla tzw. kas dwurolkowych, które nie tylko drukują paragon dla klienta, ale także jako dowód sprzedaży dla samego sklepu i ewentualnej kontroli skarbowej. Wycofanie homologacji sprawi, że nie będzie można ich już kupować.

W dalszej kolejności zakazane będzie kupowanie kas, które nie mogą pracować w trybie on-line. Od przyszłego roku kasy z kopią papierową i wszystkie kasy niepodłączone do sieci będą musiały zacząć znikać ze sklepów.

– Zapewnimy odpowiednio długi okres przejściowy. To będzie minimum pół roku, może nawet rok. Rozumiemy, że dla sprzedawców, szczególnie tych małych, zakup nowej kasy może być dużym kosztem. Dlatego staramy się wypracować rozwiązanie, które pomoże obniżyć te wydatki – mówi wiceminister.

Jak tłumaczy, toczą się już w tej sprawie rozmowy i z producentami kas, i resortem finansów. Szacuje się, że wymiana kas starego typu to nawet 700 mln zł. Jak przekazał nam wiceminister, jego resort chce też zmienić przepisy, tak by urządzenie można było dzierżawić lub wynająć. To ma zmniejszyć koszty i rozłożyć je w czasie. Obecnie podatnik musi być właścicielem kasy,

W planach jest też umożliwienie korzystania z wirtualnych kas fiskalnych. Nie trzeba będzie dzięki temu mieć osobnego urządzenia. Zastąpi je telefon czy komputer, bo przecież e-paragonów nie trzeba będzie drukować.

DOTYCZYĆ MA KAŻDEJ FORMY SPRZEDAŻY NAWET W PRZYSŁOWIOWYM WARZYWNIAKU

TRANSAKCJA MA WYGLĄDAĆ TAK PROSISZ O 3 KG ZIEMNIAKÓW .. SPRZEDAWCA NABIJA NA KASĘ KWOTĘ POTEM PROSI O NUMER TELEFONU I KASA WYSYŁA W FORMIE SMS -a

PARAGON , TO NIE WSZYSTKO WASZ TELEFON WYSYŁA ZWROTNEGO SMS =a JAKO POTWIERDZENIE DOSTARCZENIA PARAGONU POCZEM KASA ODBLOKOWUJE SZUFLADKĘ Z PIENIĘDZMI I JUŻ

NIEZBĘDNA RZECZ PRZY ZAKUPIE !!! TELEFON ZAREJESTROWANY NA WASZE PRAWDZIWE DANE OSOBOWE  …

ROK 2017

Koniec anonimowych kart SIM w Polsce

Do tej pory można było kupić kartę SIM w każdym kiosku tak jak paczkę gum do żucia. Niedługo będzie to znacznie bardziej utrudnione, a kupując nową kartę trzeba będzie podać imię, nazwisko, numer PESEL i złożyć swój podpis. Sprzedawca ma dane przekazać do operatora, a ten musi informacje składować.

Obowiązek rejestracji kart prepaid dotyczy także obecnych już na rynku kart. Wszystkie osoby, które korzystają z anonimowego prepaida, będą musiały go zarejestrować na swoje nazwisko – bezpośrednio u operatora lub np. w banku, jeśli informacje przekazane przez portal bankier.pl się potwierdzą.

ROK 2017

Elektroniczny dowód osobisty pojawi się już w 2017 r. – i będzie aplikacją na smartfony

http://www.dobreprogramy.pl/Elektroniczny-dowod-osobisty-pojawi-sie-juz-w-2017-r.-i-bedzie-aplikacja-na-smartfony,News,74097.html

TO JUŻ JEST MOŻLIWE

Aby zacząć płacić zbliżeniowo telefonem, wystarczy posiadać:

 • aktywną najnowszą wersję aplikacji IKO
 • telefon z systemem Android w wersji min. 4.4 z NFC
 • kartę debetową lub kartę kredytową w PKO Banku Polskim (dotyczy również kart Inteligo) wydaną przez Visa

http://iko.pkobp.pl/funkcje/platnosci-zblizeniowe/

 

MYŚLĘ ŻE DO KOŃCA ROKU 2017 BĘDZIE JUŻ BYĆ MOŻE WYMAGANE POSIADANIE TELEFONU

ZAREJESTROWANEGO NA SIEBIE IMIENNIE !! KTÓRY SPEŁNI FUNKCJĘ DOWODU OSOBISTEGO ORAZ KARTY PŁATNICZEJ !!

A OD TEGO JUŻ TYLKO KROK MYŚLĘ ŻE MAKSYMALNIE ROK 2020 GDY JUŻ BĘDZIE WPROWADZONY SPOSÓB PŁATNOŚCI ZA COKOLWIEK I KOMUKOLWIEK TYLKO PRZELEWEM

JAK WIDAĆ ROK 2017 JEST RZECZYWIŚCIE ROKIEM ZAINICJOWANIA JUŻ NA POWAŻNIE ZAMORDYZMU Z POD ZNAKU BIBLIJNEGO 666……….

I PYTANIE CO Z LUDŹMI KTÓRZY NIE MAJĄ ADRESU ZAMIESZKANIA … A ŻEBY UZYSKAĆ REJESTRACJE TELEFONU POTRZEBUJESZ ADRESU ZAMELDOWANIA

A BEZ TELEFONU NIE KUPISZ BO KASA NIE ZREALIZUJE TRANSAKCJI I PO OCZEKIWANIU NA ZWROTNY SMS POTWIERDZAJĄCY DOSTARCZENIE PARAGONU .. NIE DOCZEKAWSZY SIĘ NIE ZREALIZUJE TRANSAKCJI ……….  NIE SPRZEDA CHLEBA !!

POWIECIE TO TAKI KTOŚ POPROSI KOGOŚ ABY MU KUPIŁ NA SWOJE KONTO ….

WĄTPIĘ JAK W ARCIE NAPISANO FISKUS ZLICZY WYDATKI KAŻDEGO DELIKWENTA … I MOŻE DOJŚĆ DO WNIOSKU ZE TY KUPUJESZ JAKIEMUŚ KTÓRY UKRYWA SIĘ PRZED FISKUSEM …………

Urządzenia, które pozwalają nas dość dokładnie śledzić, kupujemy sobie sami i nosimy je przez cały czas przy sobie – to telefony komórkowe, a zwłaszcza smartfony wyposażone w moduł GPS

Każdy telefon komórkowy zgłasza swoje położenie operatorowi bez żadnych dodatkowych aplikacji – stacje bazowe, które odbierają sygnał radiowy telefonu, rejestrują moc nadawania, a na tej podstawie można obliczyć położenie telefonu. Informacje te udostępniane są policji i służbom bezpieczeństwa oraz wykorzystywane przy lokalizowaniu dzwoniących na alarmowy numer 112.

Smartfony samodzielnie rejestrują swoją lokalizację i udostępniają ją uruchamianym aplikacjom oraz wysyłają do producenta w celu aktualizacji danych. Kiedy pierwszy raz włączasz GPS w telefonie z Androidem, oprogramowanie pyta, czy wyrażasz zgodę na anonimowe gromadzenie danych o położeniu telefonu i parametrach odbieranych sieci bezprzewodowych i wysyłanie ich do Google. Podobna zgoda dla telefonów z systemem iOS ukryta jest w długiej licencji, na którą użytkownicy zgadzają się przy rejestracji telefonu w iTunes Store. Dane z telefonów pozwalają określić, gdzie przebywa użytkownik, a w przypadku usługi Google Współrzędne (Google Latitude) – udostępniać na bieżąco położenie telefonu wybranym osobom.

Telefon zawiera też prywatne informacje – zdjęcia, wiadomości przesyłane do innych osób, czasem informacje finanosowe – dlatego władze coraz częściej stosują przeszukiwanie telefonów zatrzymanych osób czy zapisywanie kopii zawartości telefonów podróżnych przekraczających granice. Coraz częściej telefony komórkowe wykorzystywane są do rejestracji przepływów mas ludzkich – wykrywania korków drogowych czy określania, co przyciąga najwięcej kupujących w centrum handlowym.

Zagrożeniem prywatności są też płatnicze karty zbliżeniowe i dokumenty (paszporty) z zaszytym identyfikatorem radiowym (RFID). Dane karty i zaszyfrowane informacje z paszportu można odczytać odpowiednio dużą anteną nawet z większej odległości. Informacje udostępniane przez paszport są wprawdzie zaszyfrowane, ale można śledzić pojedynczy paszport nawet bez odszyfrowania tego, co nadaje jego układ RFID. Amerykańskie paszporty biometryczne z chipem RFID mają ekranujące okładki, które nie pozwalają skomunikować się z chipem, kiedy paszport jest zamknięty.

Polskie paszporty są tego zabezpieczenia pozbawione. Analitycy bezpieczeństwa technologicznego sugerowali możliwość skonstruowania bomby wyzwalanej bliskością konkretnego dokumentu ze znacznikiem RFID – w ten sposób można stworzyć bombę wycelowaną w konkretną osobę. Zdalnie można połączyć się także z kartą płatniczą w systemie PayPass i śledzić jej posiadacza (oraz obciążać zdalnie jego konta bankowe). Przy tej okazji warto tez przypomnieć, że warszawski system karty miejskiej (powiązanej z tożsamością użytkownika w bazie danych Zakładu Transportu Miejskiego) zapisuje użycie karty w bramkach metra, co pozwala częściowo odtworzyć podróże jej użytkownika.

Kartoteka każdego Polaka – PESEL

Granica nie jest jednak jedynym miejscem, w którym państwo zbiera informacje o człowieku. W Polsce, informacje na temat obywateli i mieszkających na terenie kraju obcokrajowców gromadzone są w systemie PESEL, czyli Powszechnym Elektronicznym Systemie Ewidencji Ludności. Ta baza danych powstała jeszcze w czasach poprzedniego ustroju – pierwotnie partyjne władze chciały kontrolować najlepiej wykształconych, a więc najgroźniejszych, obywateli. Pierwsza komputerowa baza danych zawierająca dane polskich obywateli prowadzona była przez Służbę Bezpieczeństwa pod nazwą Magister i opisywała absolwentów szkół wyższych. Dopiero w latach 80. XX w. wprowadzono do niej wszystkich obywateli.

W PESEL-u znajdują się podstawowe informacje, jakie mają o nas urzędy: imiona i nazwisko, dane rodziców i małżonka, data i miejsce urodzenia, miejsce zameldowania na pobyt stały i informacje odnoszące się do służby wojskowej. Uzupełnieniem rejestru PESEL jest CEPiK – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, oraz OEWiUDO – Ogólnopolska Ewidencja Wydanych i Utraconych Dowodów Osobistych.

Komentarze 52 to “Polska za 3 dni Polacy na smycz i kaganiec , pierwszy krok do „WIELKIEGO UCISKU””

 1. miziaforum said

  uchu tak to wszystko iine co sie teraz dzieje od miesiaca intensywnie … rózne rzeczy rózne smieszne załosne szokujace ma za zadanie uspić czujnosć w wyzej opisanym preludium do zamordyzmu … jeśli to wszystko po kolei wdrożą a linki dałem wprost do źródeł decyzyjnych wprowadzających te zmiany .. banki ministerstwa i operatorzy sieci …. TO SIE DZIEJE NA SERIO JUZ ZA 3 DNI 1 KROK DO PIEKŁA

  Polubienie

  • abecadło said

   a w Niemczech nie ma rejestracji numerów telefonu ?

   Polubienie

   • abecadło said

    jest jeszcze inne wyjscie, zarejestrować wszystkie numery na 80 letnią babcię, założyć poczte z wymyslonymi danymi fikcyjnymi i samemu opłacać za ten telefon…wylko jedno ryzyko co bedzie jak umrze babcia ? wczesniej notarialnie przepisac te numery na wypadek jej smierci.

    Polubienie

    • miziaforum said

     USTAWA I O TYM POMYSLAŁA 🙂 MO.ZNA CHYBA TYLKO 3 NUMERY NA 1 OSOBĘ ZAREJESTROWAĆ W POLSCE … PROBLEM SIE ZACZNIE Z ŚRODY NA CZWARTEK GDY WYŁACZĄ PREPAIDY KTÓRE SĄ STOSOAWNE DO SYSTEMÓW ALARMOWYCH ANTYWŁAMANIOWYCH W SAMOCHODACH DOMKACH LETNISKOWYCH DO NICH WKŁADAŁO SIE KARTĘ A W RAZIE WŁAMU ALARM WYSYŁAŁ ESEMSA DO WŁĄŚCICIELA , I N.P POLICJI 4 WYBRANE NUMERY …… WIĘKSZOŚĆ ZAPEWNE ZAPOMNIAŁA ŻE MA TAKA KARTĘ W ALARMIE …… TO BYŁ A PLEY BO PO ZAKUPIE ZA 5 ZŁ MIAŁA W ZESTAWIE CHYBA 50 SMS I 12 MIESIĘCY BEZ POTRZEBY DOŁADOWYWANIA ZŁOTÓWKAMI …….. 🙂 ZŁODZIEJE TO WIEDZĄ TAK ŻE SPODZIEWAM SIE TEJ NOCY ŻE WYPARUJE DUŻO AUT .:-)

     Polubienie

     • zagrypiona said

      Można wiele na jedną osobę, nie ma ograniczeń. Miziak proszę Cię…. Może to wprowadzą, ale póki co nie ma jeszcze limitu, dlatego kwitnie na alegro handel zarejestrowanymi kartami.

      Podkreslam – na tę chwile nie ma limitu. Ale może być kiedyś tam władza narzuci limit. Tylko czyms będą musieli zatkać mordy operatorom, którzy są zainteresowani jak największą ilością kart u siebie zarejestrowanych.

      Polubienie

   • miziaforum said

    🙂 NIBY JEST ALE SOBIE PISZESZ CO CHCESZ JA N.P MAM ZAREJESTROWANY PRZEZ ZNAJOMEGO BO ON MI TO ZAŁATWIAŁ WTEDY NA FRANCISZEK PIERDULEWSKI ZAMIESZKAŁY I TU ADRES JAKIEGOŚ HIPERMARKETU . NO SERIO ŻADNYCH DOWODÓW DO WGLĄDU … TYLKO W POLSCE JAKO JEDYNY KRAJ U.E !!!

    Polubienie

    • abecadło said

     a to Judasze , tylko faktycznie dla Polaków chca załozyc kagańce na morde !

     Polubienie

     • miziaforum said

      NO .. ALE NIKT Z POLAKÓW NIE PYTA DLA CZEGO TYLKO W POLSCE TAKA USTAWA O SIM LOKACH ??? PO CO KOGO TO OBCHODZI … OBEJDZIE OBEJDZIE JUZ NIEDŁUGO JAK WPROWADZĄ FAKTURĘ I PARAGON ELEKTRONICZNY WIELU SIE ZDZIWI INFO O TYM W ARCIE Z LINKIEM

      Polubienie

      • abecadło said

       a ja nie podam numeru telefonu ani mejla i co wtedy, ? a jeszcze zrobie inny numer, wezme do sklepu staruszkę-ciotke i ona tym bardziej nie ma ani telefonu ani maila., nikt mnie nie zmusi do podawania moich prywatnych danych w sklepie typu numer tel czy meil !!!!!

       Polubienie

       • miziaforum said

        POSIEDZISZ TROCHĘ O SUCHYM PYSKU I GŁODNY TO BEDZIESZ SPIEWAŁ TAK JAK RESZTA …… PODASZ PODASZ

        DOŚĆ DAWNO ALE NIE DAWNO TO SAMO MÓWILI W POLSCE POLACY JAK WPROWADZANO OBOWIĄZKOWE POSIADANIE DOWODÓW OSOBISTYCH …….. NIE CAŁY ROK MINĄŁ I BUNTOWNICY SPOTULNIELI JAK SIE OKAZAŁO ZE BEZ DOWODU NIE MOZE TEGO TAMTEGO TO BYŁO W POLSCE

        Polubienie

       • miziaforum said

        Cytaty z projektu ustawy o działaniach antyterrorystycznych:

        (…) przewiduje się m.in.: przyznanie ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych kompetencji do wydania decyzji o czasowym zamknięciu określonych przejść granicznych, deanonimizację osób korzystających z tzw. przedpłaconych kart telefonicznych i zobowiązanie ich do podania swych danych operatorowi

        Polubienie

 2. miziaforum said

  TO DOBRE MARIAN ZNÓW MÓWI Z SENSEM ….. CHOLERKA JAK NIEMA PATRONÓW W POBLIZU I SAM TO MÓWI DOBRZE SZKODZĄ MU KOLEDZY ?:-)

  Polubienie

 3. tteis77 said

  „dramat Aleppo”. „uchodźcy, imigranci których jest kilkanaście milionów, oni wszyscy pochodzą z tego Aleppo”?

  Polubienie

 4. miziaforum said

  Na koniec I kwartału w bazach polskich operatorów było aktywnych prawie 56 mln kart SIM, o trochę ponad pół miliona więcej niż na koniec 2015 roku – wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

  źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/pelny-obraz-polskiego-rynku-kart-sim-w-1q2016,2,3,36331.html

  Polubienie

  • Satryrek said

   czy mozesz mi powiedzec czy jak ktos zarejestruje karte na siebie i da mi ja ? jest za to jakas kara ? bo dotychczasz mialem abonament na nazwisko i imie kolezanki ^^ ale za 2 miesiace rozwiazuje umowe wiec numer mi przepadnie…a na pewno nie bede rejestrowac na siebie

   Polubienie

   • miziaforum said

    NIEMA KARY ALE TO CO KTO NAROBI POD TYM N.R PÓJDZIE NA KONTO OSOBY KTÓRA ZAREJESTROWAŁA .. N.P MASZ KARTĘ NA SZWAGRA SŁ. UZNAJĄ CIĘ ZA GODNEGO PODSŁUCHIWANIA BEDĄ PODSŁUCHIWAĆ CIEBIE .. A JAK PRZYJDZIE CZAS NA ZATRZYMANIE ZAMKNĄ SZWAGRA ……

    Polubienie

    • Satryrek said

     oka gitara czyli na slupa dostane karte 😉 thx

     Polubienie

     • miziaforum said

      SPOKO NAJLEPIEJ POD MONOPOLOWY TAM GDZIE SMAKOSZE KOCZUJĄ STAWIASZ 5 PIWEK I ZABIERASZ GOSCIA DO SALONU 5 MINUT I MASZ KARTĘ NA PANA RYSIA

      Polubienie

      • Satryrek said

       haha ^^ wiem jak to dziala

       Polubienie

      • abecadło said

       można ?, można a kto bogatemu Polakowi zabroni ?

       Polubienie

       • miziaforum said

        i to ze można na pijaka wariata kupić kartę i zarejestrować ją pod jego danymi JEST DOWODEM NA TO ŻE !!! W TEJ USTAWIE NIE CHODZI O JAKIEŚ BEZPIECZEŃSTWO ZWIĄZANE Z WIEDZĄ CZYJ NUMER JEST CZYJ … BO JAKBY O TO CHODZIŁO TO BYŁ BY DOPIS DO TEJ USTAWY ŻE OSOBA POSŁUGUJĄCA SIE KARTĄ ZAREJESTROWANA NA INNĄ OSOBĘ PODLEGA KARZE !!! A TAK NIE JEST ZATEM MAJA W DUPIE TO CO NIBY IM PRZYSWIECA CZYLI UJAWNIENIA URZYTKOWNIKÓW … IM CHODZI O TO ŻEBY WIĘKSZOŚĆ POPROSTU ZNIEWOLIĆ I SKATALOGOWAĆ CZYLI ZAŁOŻYĆ WSZYSTKIM KARTOTEKI .. W JAKIM CELU ? W CELU OPISANYM W ARCIE POWYŻEJ ………. BO BADŹMY REALISTAMI MAŁO KTO KUPI KARTĘ NA SŁUPA A WIĘKSZOŚĆ PÓJDZIE I ZAREJESTRUJE NA SIEBIE … CZYM STWORZY KARTOTEKĘ NA SIEBIE .. PROSTE ?

        Polubienie

       • abecadło said

        tak to prawda, żydowskie , parchate nasienie pcha sie do Polski a nas róznymi sposobami chca stąd wypierdzielić, ale! młodych juz pogonili na zachód, a starych chca dobić i nic im nie stanie na przeszkodzie aby te reszte wpierdzielic choćby do obozu pracy .
        to żydostwo nam to zafundowało, bo w rzadzie jest jakikolwiek Polak ?, chyba , że szatniarz
        tam zyd siedzi na zydzie , jeden lepszy oszust od drugiego i tylko wrzeszczą na cały Sejm
        chociaz tak się zastanawiam czy Kukiz nie jest polakiem ?

        Polubienie

 5. kukula said

  kuxwa mozecie podac linki do dark netu chce kupic giwere czuje sie nie pewnie

  Polubienie

 6. Anna said

  To jakaś bujda. Co z tego, że zarejestruję telefon na swoje dane i będą mnie podsłuchiwać? Niech se słuchają i tak nic nie wysłuchają. To wymyślił jakiś paranoik z manią prześladowczą.

  Polubienie

 7. Abeta said

  To nie jest możliwe. Jest mnóstwo osób starszych, które nie potrafią obsługiwać nawet telefonu dla staruszków, a co dopiero smartfona i jego aplikacji. Oj Mizia, cały ty – jak zwykle straszysz i siejesz panikę i tak od lat :).

  Polubienie

  • miziaforum said

   uu znowu kłopoty z czytaniem prostych tekstów ze zrozumieniem i brak umiejętności otworzenia linka odstłającego do xródła wypowiedzi ministra

   NO DOBRZE WSKARZĘ TO CO WIDAĆ W TEKŚCIE ….

   to nie ja tak twierdzę ale on ..”Trzeba wyjść z tej papierowej ery – deklaruje w rozmowie z money.pl wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.”

   wytłuścic w tekście na czerwono ten fragment ? i link powiększyć do n.r czcionki 24 ? …….. no tam tam jest , napisz mogę to zrobić … albo do lekarza .. moze tylko okulista wystarczy jak nie no to wiadomo gdzie się udać prawda

   Polubienie

   • abecadło said

    Mizia , no własnie co z pokoleniem 50 lub 60 plus a nie żadko 40 latkowie maja problem z komputerem, z mailem, a nawet z telefonem, a z tego co mi wiadomo, to tylko smartfony z odpowiednia aplikacja beda mogły taka fakture przetrawic, ale nie zwykła Nokia

    Polubienie

    • miziaforum said

     a przypomnij sobie decyzje ZUS o tym że nie bedą juz dostarczali gotówką emerytur za posrednictwem listonosza tylko wszyscy na konta !!
     I TU BYŁ DUŻY PROBLEM BO ZAŁOZENIE KONT NIE PROBLEM NAUKA POSŁUGIWANIA SIE KARTĄ STANOWIŁA PROBLEM WIELKI I WIELKĄ PRZESZKODĄ BYŁO NA SERIO BRAK W MAŁYCH WIOSKACH PLACÓWKI BANKU , POCZTY LUB BANKOMATU …….. I CO PRZEJELI SIĘ NIE WPROWADZILI I JUZ

     Polubienie

     • abecadło said

      Nie wprowadzili, bo mam wujostwo na wsi i im emerytury przywozi listonosz …z miasta, bo tam nie ma ani poczty , ani banku, mało tego , podpytałem sasiadów na emeryturach , oni równiez nie maja konta i wszystko jest na przelew, w takim stanie sa starsze osoby, ze one nie potrafia obsługiwac telefonu komórkowego, a nie mówic o komputerze, bo to wytwór jak z planety Mars !

      Polubienie

      • Dag. said

       Masz rację Abecadło…..my też nie daliśmy się z Navajo wrobić w bezpłatne konto
       na nasze emerytury,chociaż bank mamy pod blokiem.Tylko przejśc przez ulice na druga stronę…bank widzimy przez okno.Niech sie wypchają ze swoim kontem,wolimy listonosza i brak kontroli konta.Co do komórek dla staruszków,to jest to wpuszczanie ludzi w maliny.Długi czas się bronilam przed komórka,mam stacjonarny…ale córka żeby mnie zmusić do komórki,podarowała mi na jakąś okazje komórkę dla staruszków.Kompletne dno…tylko cyferki większe,a obsługa pozostawia wiele do życzenia.Komórka beznadziejna…2 lata temu kupiliśmy sobie z Navajo jednakowe nowe komórki ,dla zwykłych ludzi na kartę i takie mamy do dzisiaj i nie mamy z nimi żadnych problemów….nie uda im się zmusić ludzi do obsługi konta przez smartfony,nie tylko wiek bedzie przeszkodą,a przyzwyczajenie…..

       Polubienie

       • Dag. said

        Poza tym ,jak oni chcą zmusić ludzi do takich operacji….znam sporo osób ,które nie maja komputerów i nie zamierzają ich mieć….w mojej klatce schodowej ,na 33 mieszkania , po średnio 3 osoby zamieszkujące mieszkanie ,jest około 10 komputerów i to tylko tam ,gdzie jest młodzież……większość to emeryci,oni wolą posiedzieć na ławce na skwerku,a nie kisić się w internecie…..im wiedza o polityce nie jest do niczego potrzebna…..

        Polubienie

       • abecadło said

        Dag masz zupełna rację, ja tez odradzam wujostwu łazenie po bankach, to juz nie jest dla nich rozwiązanie, faktycznie nie wiele osób potrafi obsługiwac komp o mailu nie wspomne, kosmos !
        Sytuacja patowa, może za jakies 20 lat, to tak , bo wymrze starsze pokolenie, a w tej chwili 40 latkowie beda póxniej obyci z komputerem ale to tez nie wszyscy, znam srodowisko robotników, rolników, oni nie znaja co to internet,komputer, mail, a trzeba zauwazyc, że ludzie w wieku 30 paru lat , takze nie mieli jeszcze obsługi komputerów w szkole,, więc to nie takie proste.
        zobaczysz , że ten ich pomysł nie wypali , nie jestesmy społeczeństwem skomputeryzowanym, nie pisze z mysla o duzych miastach, ale o miasteczkach , o wsiach, o biednych dzielnicach, ja czasami mam wrazenie, ze ustawy pisza owszem ale pod polityków i urzedników, a reszta dziady i sie w ogóle nie licza.

        Polubienie

      • abecadło said

       prostuje, bo strzeliłem gafe, nie na przelew, bo nie maja konta, wiec listonosz przywozi oczywiscie gotówe

       Polubienie

       • Dag. said

        Co nie zmienia faktu,że listonosze dalej roznoszą emerytury po domach….i długo sie to nie zmieni…..

        Polubienie

       • abecadło said

        uciekł moj wpis, może Mizia go znajdzie jak tu wpadnie.

        Polubienie

       • Dag. said

        Gdy potrzebuje cos kupić ,czy na allegro ,czy w innym sklepie internetowym , normalnie przelew robi mi córka ze swojego konta,czy konta zięcia …..wszystkie comiesięczne opłaty robi mi ze swojego konta,ja potem zwracam w żywej gotówce….a ma to jeszcze dodatkowy plus,że dość często ,moje dziecko nie chce ode mnie żadnego zwrotu kasy,i dochodzi niemal do rękoczynów , aby to uregulować…..ale ,co się wychowało,to się ma…..

        Polubienie

 8. Trak said

  To jeszcze nie jest uwertura do opery „Katastrofa finansów” ale pierwszy dzwonek, że artyści już są rozgrzani a widzowie niech miejsca zajmują.
  Podobno sukces kasowy tej opery jest murowany, bo w szatni zostaną płaszcze, klucze i chyba portfele, których widzowie nie zabiorą i da się to wszystko opchnąć. Oj, będzie się działo w smartfonach, tabletach i na bruku.

  Polubienie

 9. Elsa said

  Ukradła ze sklepu 2 cukierki – sąd skazał ją na miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin robót. Aferzyści kradnący miliony chodzą bezkarni, bo „niska szkodliwość”…
  No i co PiS na to? Ano nic. Tak wygląda prawo i sprawiedliwość…..Q.wa A zapomniałam o linku
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03560-Jak-krasc-to-miliony-a-nie-cukierki.htm

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: