Miziaforum's Blog

III R.P Dla czego nie stać nas na 500 tys. armie W.P , a stać na 500 000 ARMIE URZĘDNIKÓW , CO 5 godzin od 27 lat !! wchodzi w Polsce w życie NOWY AKT PRAWNY !!

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 26, 2017


To jest kolejny rekord świata DLA POLSKI !!

 

Od 1 stycznia 1990 roku do końca 2016 roku w Dzienniku Ustaw, w którym publikowane są przyjmowane przez Sejm ustawy i nowelizacje ustaw, rozporządzenia ministrów i inne akty prawne, pojawiło się 41 997 pozycji. Najwięcej, bo aż 2 889 nowych aktów prawnych powstało w 2004 roku za rządów SLD. Niemniej średnia dla III RP wynosi aż 1 615 aktów prawnych na rok.

Jeszcze gorzej jest jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnią dekadę. W latach 2007-2016 weszły w życie 18 909 nowych aktów prawnych, co daje średnią 1 810 na rok, 5 na dobę i 1 na 5 godzin.

Pod tym względem porównanie z PRL-em wypada tragicznie. W ostatniej dekadzie PRL-u weszło w życie zaledwie 2 932 akty prawny (średnio 293 rocznie), czyli mniej więcej tyle samo ile tylko 2004 roku.

Masowa produkcja aktów prawnych ma swoje konsekwencje. Nowe przepisy muszą egzekwować coraz większa liczba urzędników, których liczba sięga już około 500 tysięcy. Co więcej brak stabilności prawa generuje w przedsiębiorstwach niepotrzebne koszty, a jego niejasność i nieprecyzyjność daje biurokratom pole do nadużyć.

ŹRÓDŁO …. POLICZCIE SOBIE SAMI TAK JAK JA ……

p.s i dla tego już wiemy dla czego Minister Macierewicz musiał wprowadzić O.T.K w takiej formie szkolenia niedzielnego 🙂 ……

 

pp.s 500 000 urzedników o których mowa wyżej to urzędnicy administracji rządowej !

jest jeszcze grupa ponad 300 000 urzędników Samorządowych !!!

RAZEM 800 000 !! DARMOZJADÓW !!

Komentarzy 27 to “III R.P Dla czego nie stać nas na 500 tys. armie W.P , a stać na 500 000 ARMIE URZĘDNIKÓW , CO 5 godzin od 27 lat !! wchodzi w Polsce w życie NOWY AKT PRAWNY !!”

 1. miziaforum said

  Raport OECD potwierdza jedną rzecz – istnieje ścisły związek między kosztami utrzymania danego systemu podatkowego (a w konsekwencji – obsługującej go administracji) a stopniem jego skomplikowania. W Polsce mamy do czynienia z najeżonym różnego rodzaju ulgami, zwolnieniami, progami i wyjątkami podatkiem dochodowym PIT. Kilkadziesiąt tysięcy urzędników w naszym kraju jest oddelegowanych do obsługi tej fiskalnej daniny (niektóre szacunki mówią, że poborem, kontrolą i obsługą podatku dochodowego od osób fizycznych zajmuje się blisko 80 proc. całego aparatu skarbowego). Co roku dla 25 milionów podatników muszą oni sprawdzać deklaracje podatkowe, weryfikować ulgi, obsługiwać korespondencję itp. Pensje i wynagrodzenia dla tych urzędników kosztują grube miliardy złotych, które powodują, że nasz kraj na utrzymanie administracji podatkowej proporcjonalnie musi wydać najwięcej wśród wszystkich państw należących do Unii Europejskiej.

  Mało zaszczytne 3. miejsce naszego kraju w rankingu OECD nt. najdroższych w utrzymaniu administracji podatkowych świata powinno być solą w oku dla naszych rządzących. Czy jednak tak właśnie jest? Śmiem wątpić…

  Źródło: Tax Administration 2015 (OECD.org)

  Polubienie

  • abecadło said

   Celowo to zrobili aby nas trzymac za mordę i pod butem, a jak firma za dobrze prosperuje, to kontrolami zgnoją ją , zniszczą a właściciela jeszcze wsadzą do pierdla, pamiętacie własciciela Optimusa pana Romana Kluskę ?
   a tak dla przypomnienia, poczytajcie sobie na zwykłej Wikipedii, co to stało się ze znanym biznesmenem , jego majątkiem i ile otrzymał zadośćuczynienia , kpina 5 tyś. zł !.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Kluska

   Polubienie

 2. miziaforum said

  Ciężarówka amerykańskich żołnierzy utknęła pod wiaduktem w Żaganiu

  Ciężarówka amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Żaganiu utknęła pod miejskim wiaduktem kolejowym przy ul. Żelaznej. Samochód prawdopodobnie ciągnął za sobą cysternę. Żołnierzom nic się nie stało – podaje portal RMF24.pl. To już drugi w tym tygodniu wypadek z udziałem amerykańskiej armii. Dwa dni temu pod Żaganiem ich pojazd zderzył się z busem. W sumie odnotowano już cztery

  Polubienie

 3. mironik said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/6236-rzad-szykuje-zmiany-chce-zachecac-ukraincow-do-osiedlania-sie-w-polsce#comments
  Rząd szykuje poważne zmiany w polityce migracyjnej, skierowane głównie do Ukraińców. Chodzi m.in. o ułatwienia w znalezieniu pracy, zachęcanie do uzyskiwania kart stałego pobytu oraz obywatelstwa, a także szerszy dostęp do edukacji dla ich dzieci i objęcie programem 500+.
  —-
  chyba im PISiorom sie kraje popierdolyły czy co

  Polubienie

  • Pelagia said

   to niech płacą na Ukraińców ze swojej prywatnej kieszeni, a nie Polakom dają głodowe pensje i emerytury. trwa szczucie na KRUS, górników, pielęgniarki, i innych, że to niby oni rozłożyli Polske na łopatki. a tu proszę, kasiorka na ukrainców jest

   Polubienie

 4. mironik said

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-dla-poslow-ryczalt,102,0,2243686.html
  Marszałek Kuchciński jest nadzwyczaj hojny dla parlamentarzystów. Styczniowa podwyżka jest już bowiem drugą w tej kadencji Sejmu. Posłowie zaczynali w listopadzie 2015 roku z ryczałtem na poziomie 12 150 zł. Dziś jest to już o 2050 zł więcej.

  Polubienie

 5. Fredro said

  Skandaliczna publikacja na stronie KOD-u! “Polacy są durnowatym, umysłowo ułomnym narodem”
  sty 26, 2017😈
  http://newsweb.pl/2017/01/26/skandaliczna-publikacja-na-stronie-kod-u-polacy-sa-durnowatym-umyslowo-ulomnym-narodem/

  Polubienie

 6. kukula said

  RAZEM 800 000 !! DARMOZJADÓW !!
  to jest nasz pasozyt
  likwidacja senatu 100 darmozjadow
  to priorytet istnienia panstwa polskiego nas po prostu na to nie stac niech pis zrobi referendum o likwidacje i to migiem

  piosenka dla kumatych 🙂

  Polubienie

 7. kukula said

  Żydowski tygodnik twierdzi, że Polacy to spadkobiercy niemieckich nazistów, a obozy śmierci były niemiecko-polskie

  http://prawy.pl/43766-zydowski-tygodnik-sugeruje-ze-polacy-to-spadkobiercy-niemieckich-nazistow-a-obozy-smierci-byly-niemiecko-polskie/

  Polubienie

 8. mironik said

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mon-kupilo-30-limuzyn-za-prawie-35-milionow-zlotych-dwie-z-nich-rozbily-sie-pod/bhbp4x0#.WIuU_uwbsvN.twitter

  Jak to możliwe, że MON bez przetargu kupił aż trzydzieści luksusowych aut, w dodatku takich, które nie służą wojsku tylko urzędnikom? Zabieg był prosty. Wykorzystano tzw. specustawę przygotowaną przed szczytem NATO, który odbył się w lipcu ubiegłego roku w Warszawie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: