Miziaforum's Blog

Grypa 2017 r. 99% zakażeń powoduje AH3N2 PANDEMICZNY WIRUS „HONGKONG” RAPORT WORLD HEALTH ORGANIZATION.

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 21, 2017


WAŻNE !!! RAPORT NIE OBEJMUJE OKRESU OD 15 stycznia 2017 DO 21 stycznia 2017 !!

Tydzień 2/2017 (9 – 15 stycznia 2017)

 • Aktywność grypy pozostały rozpowszechnione w całym regionie o wysokiej lub bardzo wysokiej intensywności w 8 spośród 44 krajów zgłaszających lub regionów i średniej intensywności w 26 krajach.
 • Odsetek wykrytych wirusów grypy wśród okazów nadzoru wskaźnikowych wynosił 46%, niewielki spadek z 52% w poprzednim tygodniu.
 • Zdecydowana większość wykrytych wirusów grypy typu A było (97%), a wśród tych, subtyped, 99% stanowiły A (H3N2).
 • Większość hospitalizowanych przypadków potwierdzonych laboratoryjnie zgłoszonych wystąpiły u osób w wieku 65 lat lub więcej.
 • Nadmiar wszystkich przyczyn zgonów wśród osób starszych zaobserwowano w ciągu ostatnich 1 do 2 miesięcy w większości z 18 krajów, które biorą udział w EuroMOMO .

Przegląd sezonu

 • Aktywność grypy zaczął się wcześnie w tym sezonie w porównaniu do poprzednich sezonów.
 • Tydzień 46/2016 najwcześniej tydzień, że ogólny poziom dodatni grypy w próbkach wskaźnikowych osiągnęła 10% od pojawienia A (H1N1) wirusy pdm09 w sezonie 2009; w ciągu ostatnich 6 pór roku stało się to między 48 i 51 tygodni.
 • Od tygodnia 40/2016, wirusy grypy A mają przeważał, co stanowi 96% wszystkich wykrytych wskaźnikowych; zdecydowana większość (99%) subtyped wirusów grypy typu A z witryn wskaźnikowych jest A (H3N2).
 • W sezonie, w którym grypy A (H3N2) dominują wirusy, można oczekiwać, że będzie najbardziej dotkniętych populacji osób starszych. Rzeczywiście, potwierdzonych przypadków grypy odnotowano zakażenia ze szpitali nie były głównie u dorosłych w wieku powyżej 65 lat.
 • Dotychczas krążące A (H3N2) wirusy są antygenowo podobne do szczepu. Podczas około dwie trzecie z A (H3N2), wirusy charakteryzują należą do nowej subclade genetycznej (3C.2a1), te wirusy są antygenowo podobna do szczepu szczepionkowego (klad 3C.2a).
 • Wczesne monitorowanie skuteczności szczepionki w Finlandii i Szwecji sugeruje poziom skuteczności podobny do szacunków z badań obejmujących wiele krajów w okresach 2011-2012 do 2014-2015 o 26% (95% CI: 22% do 30%) i 24% (95% CI 11% do 34%) skuteczność szczepionki, odpowiednio, u osób w wieku 65 lat i starszych z potwierdzoną laboratoryjnie grypy A. ze względu na częściową skuteczność szczepionek przeciwko grypie, szybkiego stosowania inhibitorów neuraminidazy dla laboratoryjnie potwierdzone lub prawdopodobnych przypadków zakażenia wirusem grypy powinno uznać pacjentów szczepionych i nieszczepionych ryzyko powikłań rozwijających się.
 • Nie zmniejsza się podatność przeciwwirusowego została wśród badanych wirusów przestrzegane.
 • Ocena ryzyka na grypę sezonową w krajach UE / EOG został opublikowany przez ECDC w dniu 24 grudnia 2016. Podsumowując powyższe jest zgodne z wynikami oceny ryzyka.

 

Postać. Wykrycia wirusa w próbkach Sentinel-source według typu i podtypu, przez tydzień i narastająco

Intensywność grypa, rozprzestrzeniania się i dominuje typ wirusa / podtyp

Wybierz mapę

Mapa Mapa WHO UE

Zrzeczenie się
© Światowa Organizacja Zdrowia 2017
© Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób 2017
Powielanie materiałów jest dozwolone, pod warunkiem podania źródła

monitoring śmiertelności w Europie

Witamy na stronie internetowej EuroMOMO. Publikujemy cotygodniowych biuletynach poziomów śmiertelności całkowitej w górę do 19 krajów europejskich lub regionów państw. Tygodniowy biuletyn publikowany jest w każdy piątek około południa.

Europejski Biuletyn śmiertelności tydzień 2 2017

Link to printable version

Większość krajów uczestniczących zobaczył znaczący wzrost nadwyżki wszystkich przyczyn zgonów wśród osób starszych w ciągu ostatnich jednego do dwóch miesięcy. Najprawdopodobniej jest to głównie z powodu przepływu grypy typu A (H3N2).

Dane z 18 krajów lub regionów * wpłynęły w tym tygodniu, a zawarte w zbiorczych analiz.

* Belgia, Dania, Anglia, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szkocja, Szwecja, Szwajcaria i Walia.

Nadwyżka umieralności postrzegane tym sezonie wydaje się podążać za wzór widać na 2014/15. Ten sezon grypy było, jak w niniejszej sprawie, zdominowany przez obiegu A (H3N2 grypy), która zazwyczaj ma istotny wpływ na śmiertelność wśród osób starszych. Jednakże, należy zachować ostrożność jest nadal uzasadnione i jest zbyt wcześnie, aby dokonać prognozy całkowitego wpływu.

Niektóre kraje doświadczyły również bardzo zimno w ostatnich tygodniach, które mogły przyczynić się do nadmiernej śmiertelności w ciągu ostatnich kilku tygodni. Nadmiar śmiertelność w tych tygodniach należy interpretować z ostrożnością, ponieważ korekta o opóźnionym rejestracje mogą być precyzyjny.

Wyniki analiz zbiorczych mogą się różnić w zależności od krajów, które znalazły się w tygodniowych analiz. Wyciągnięte analizy są dostosowane do zmienności pomiędzy zawartymi krajach oraz różnic w miejscowym opóźnienie w raportowaniu.

ŹRÓDŁO

https://flunewseurope.org

Komentarzy 28 to “Grypa 2017 r. 99% zakażeń powoduje AH3N2 PANDEMICZNY WIRUS „HONGKONG” RAPORT WORLD HEALTH ORGANIZATION.”

 1. miziaforum said

  AH3N2 – AZJATYCKI ZNANY POD NAZWĄ PANDEMICZNĄ „HONGKONG”

  PANDEMIA HONGKONG INFORMACJE

  „pandemie – tzw. grypy azjatyckiej (A/H2N2) w 1957 i 1958 r. oraz tzw. grypy Hong Kong (A/H3N2) w 1968 i 1969 r. zostały wywołane przez wirusy zawierające mieszaninę materiału genetycznego wirusów grypy ludzi i ptaków”

  myślenie nie boli … ile aktualnie w tej chwili mamy ognisk „ptasiej grypy ” w Europie … a ile w Polsce ….. dane do wygoglania ……?

  POWIADAJĄ AH3N2 SZCZEP AZJATYCKI !!

  ILU PRZYBYSZÓW Z KRAJÓW AZJATYCKICH JEST W TEJ CHWILI W EUROPIE BEZ JAKIEGOKOLWIEK SPRAWDZENIA …. KWARANTANNY KTÓRA JEST WYMAGANA PRZY PRZEKRACZANIU GRANIC Z INNEGO KONTYNENTU !!

  PAKISTAN , AFGANISTAN …….. TO AZJA …. ILU PRZYSZŁO NA PIECHOTĘ Z TYCH KRAJÓW

  PO DRODZE WYMIESZAŁO SIĘ Z IMIGRANTAMI Z AFRYKI I BLISKIEGO WSCHODU ??

  I JESZCZE JEDNO PYTANIE JEŚLI SZCZEP AZJATYCKI AH3N2 NIE BYŁ W EUROPIE OBECNY OD PRAWIE 50 LAT TO CZY MUTOWAŁ W TYM CZASIE W PTACTWIE ?

  A TU WSZYSTKO CO TERAZ POWINNO WAS INTERESOWAĆ

  https://www.google.pl/search?client=opera&q=pandemia+hong+kong&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

  ========================================================
  juz chyba nie potrzeba nagrywać filmu …….. MACIE WSZYSTKO NA TEN TEMAT Z PIERWSZEJ RĘKI

  W RAPORCIE ……. CO MA WSPÓLNEGO AH3N2 Z EPIDEMIĄ PTASIEJ GRYPY W EUROPIE ZACHODNIEJ

  TAK TAK W ROSJI NIEMA ANI PTASIEJ ANI LUDZKIEJ JAK INFORMUJA MAPKI

  ALE TEŻ W ROSJI NIEMA UCHODŹCÓW ………

  Polubienie

  • miziaforum said

   TAK WYGLĄDA STRONA KTÓRA DO WCZORAJ INFORMOWAŁA O GRYPIE WE FRANCJI NA BIEŻĄCO

   WSZYSTKIE INFORMACJE USUNIĘTE NAWET TE Z PRZED ROKU

   http://www.dziennik.pl/tagi/wirus-grypy;francja

   BLOKADA INFORMACYJNA CZY ZBIEG OKOLICZNOŚCI , PRZYPADEK …..

   Polubienie

  • miziaforum said

   Niepokojące wieści docierają z Francji
   Brakuje miejsc dla chorych. Placówki służby zdrowia są oblężone. Epidemia opanowała cały kraj. Podobnie jest w Skandynawii. Finowie odnotowali już ponad dwadzieścia zgonów. O epidemii donoszą też media norweskie, a tamtejsi lekarze ostrzegają, że tegoroczny wirus atakuje przede wszystkim osoby po 35 roku życia, a najgroźniejszy jest dla najstarszych.
   Szczyt zachorowań z dużym prawdopodobieństwem wystąpi w połowie lutego -nie sprzyja nam zmieniająca się pogoda – mróz prawdopodobnie trzymał wirusa w ryzach. Zbliżająca się odwilż będzie mu sprzyjała.
   Służby weterynaryjne na bieżąco reagują w rejonach, gdzie pojawia się ptasia grypa. Prowadzą profilaktyczny ubój. Wszystko z obawy przed supermutacją wirusa grypy ptasiej, która mogłaby spustoszyć Europę.

   – mówi Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

   Polubienie

 2. SAManty said

  Pamdemia taka sama jak zima

  Polubienie

 3. miziaforum said

  26.11.2011

  Nowy szczep wirusa grypy pojawił się w stanie Iowa.

  Wirusem zaraziło się troje dzieci.

  Wirus przenosił się dotychczas między zwierzętami, ale prawdopodobnie mutował podobnie jak H1N1 i przenosi się teraz z człowieka na człowieka.

  Genetycy podejrzewają, że nowy gen wirus otrzymał, gdy świnie zaraziły się jednocześnie wirusem H1N1 i H3N2.

  Pierwszy przypadek rekombinowanego wirusa H3N2 pojawił się w lipcu tego roku w stanie Indiana.
  =============================
  W TYM ROKU IDZIE MU DUŻO LEPIEJ NIE 3 PRZYPADKI A SETKI TYSIECY NA DZIEŃ DZISIEJSZY

  Polubienie

 4. miziaforum said

  Nie jest to wirus francuski. To wirus o zasięgu międzynarodowym i oczywiście w dzisiejszych czasach, gdzie dużo się podróżuje, wirus może dotknąć każdego. H3N2 obecny teraz we Francji może się rozprzestrzenić, w pierwszej kolejności na Europę – dodaje.

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-francja-walczy-z-epidemia-grypy-to-wirus-dosc-zjadliwy-i-gro,nId,2340519#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubienie

 5. miziaforum said

  21.01.2017 ▶ Polska

  W przychodniach coraz dłuższe kolejki do lekarzy. Rośnie liczba osób chorych na grypę. W pierwszej połowie stycznia zarejestrowano prawie 400 tys. zachorowań. Tysiąc osób trafiło do szpitala.
  Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar

  =======================
  czyli w okresie od 15 do 21 stycznia w 6 dni przybyło chorych o 240 000 wiecej i umieszczonych w szpitalach 400 więcej

  Tylko od 8 do 15 stycznia zarejestrowano ok. 160 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań. Z ich powodu do szpitali trafiło w tym czasie ponad 600 osób – podał Główny Inspektorat Sanitarny.

  Pełna treść artykułu dostępna na stronie:
  http://wp.naszdziennik.pl/2017-01-19/260639,grypa-atakuje.html

  Polubienie

 6. tteis77 said

  rozejdzie się na cały świat, tym jest natura. Walczycie z chorobą, to i z naturą. za długo patrzyła z boku na ludzkość która ją niszczyła. „i to wciąż nie koniec”

  Polubienie

 7. miziaforum said

  A TU INSTRUKCJA OBRAZKOWA ALE DOBRA CZEGO NALEŻY UNIKAĆ I BEDZIE BEZ PROBLEMU

  KŁOPOTY SĄ PRZEWAŻNIE PRZEZ NIEWIEDZĘ I BAGATELIZOWANIE OCZYWISTYCH SPRAW …… NIE BIEGAĆ PO SKLEPACH ZATŁOCZONYCH W DOMCIU POSIEDZIEĆ NIKOMU NIE ZASZKODZIŁO !!!

  OBEJRZEĆ !!

  Polubienie

 8. […] miziaforum o Grypa 2017 r. 99% zakażeń powo… […]

  Polubienie

 9. baca said

  Ptasia grypa w Zachodniopomorskiem

  Niedaleko Szczecinka, nad jeziorem Trzeciecko w Zachodniopomorskiem znaleziono trzy martwe łabędzie. Wykryto u nich groźnego dla zwierząt wirusa H5N8.

  W Szczecinku zebrał się sztab kryzysowy. Jak podaje radiozet.pl do tej pory nie ma przypadku przeniesienia się wirusa na ludzi, ale lekarze przestrzegają przed kontaktem z zarażonymi ptakami.

  Teren na którym znaleziono martwe zwierzęta zostanie odgrodzony. Hodowcy drobiu w promieniu 10 km od tego miejsca mają zakaz wypuszczania zwierząt.

  http://niezalezna.pl/92700-ptasia-grypa-w-zachodniopomorskiem

  Polubienie

 10. Żuraw. said

  Coś Dag nie pisze :/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: