Miziaforum's Blog

Grypa w Polsce szaleje 100 OSÓB DZIENNIE WYMAGA HOSPITALIZACJI jeśli to nie epidemia to co ??

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 19, 2017


 

http://www.crazynauka.pl/nadchodzi-epidemia-grypy-jak-sie-chronic/

 

Jak podają media i instytucje rządowe

Tylko od 8 do 15 stycznia zarejestrowano ok. 160 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań. Z ich powodu do szpitali trafiło w tym czasie ponad 600 osób – podał Główny Inspektorat Sanitarny.

Pełna treść artykułu dostępna na stronie:
http://wp.naszdziennik.pl/2017-01-19/260639,grypa-atakuje.html

Jak prosto można policzyć z liczb podanych przez Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce

tylko w pierwszych 7 dniach nasilenia się zachorować związanych z grypą w Polsce wymagało leczenia szpitalnego ponad 600 osób co daje nam średniodobowo około 100 osób wymagających leczenia ambulatoryjnego.

Zatem porównując adekwatnie okres pierwszego tygodnia początku sezonu grypowego w tym roku 2017 z rokiem 2009 gdy rozpoczynała się ekspansja t/z świńskiej grypy rok 2009 i sezon grypowy a przede wszystkim jego pierwszy tydzień nie wymagał tak wielu interwęcji lekarskich związanych z udzielaniem pomocy w trybie szpitalnym.

Ponadto praktycznie wszyscy lekarze mówią w prost iż prawdziwa fala zachorowań jest jeszcze przed nami , to dopiero początek .

Co niepokoi w doniesieniach prasowych związanych z falą zachorowań , bardzo niepokojące informacje są przekazywane z Hiszpanii i Francji gdzie ilość miejsc w szpitalach po prostu sie wyczerpała , a żeby udzielać pomocy osobą pilnie jej potrzebującej , podjęto decyzje o wypisywaniu innych chorych przesuwaniu planowych zabiegów operacyjnych w celu pozyskania miejsc w szpitalach dla osób z ostrą niewydolnością oddechową związaną z zakażeniami i infekcjami grypowymi i ich powikłaniami skutkującymi ostrą niewydolnością oddechową .

Niepokojącym jest również fakt iż w tej chwili juz mamy wiele przypadków śmiertelnych zarówno w śród grupy wiekowej ludzi młodych jak i starszych .

Doniesienia medialne z ostatniej doby z agencji prasowych w Europie

i informacja z Francji z przed 8 godzin 

Tasiemcowe kolejki do  łóżek na szpitalnych korytarzach. Lekarze nie są w stanie oddzielić chorych na grypę od innych pacjentów, którzy są  przez to  zarażani wyjątkowo paskudnym wirusem.

Dwa lata temu spowodował on zgon ponad 18 tysięcy ludzi

Jeden z  lekarzy ze  szpitala w  Lille załamuje ręce. „Jak ja  mam pracować?!

Przecież ci chorzy na  grypę powinni być oddzieleni od  innych pacjentów. Ale nie ma  miejsc! I  oni wszyscy przynajmniej przez dobę muszą koczować na  korytarzach, no i  wtedy się zarażają”. We  Francji nie istnieje „pogotowie ratunkowe”.

Tutaj pacjentów przywozi się na  oddziały pogotowia, zorganizowane w  szpitalach. I teraz w wielu z nich nie można umieścić chorych przywiezionych przez karetki prywatnych czy państwowych firm albo przez strażaków.

W  SOS Medecins telefon dzwoni bez przerwy. Serge Snadja, sekretarz generalny Związku Lekarzy, informuje, że  codziennie ma  do  czynienia z  powikłaniami górnych dróg oddechowych, bo te w przypadku osób po 65. roku życia najbardziej atakuje zdradziecki wirus H3N2.

Szpital w  Argenteuil pod Paryżem. Co chwila karetki i samochody strażackie przywożą nowych chorych.

Pielęgniarki i lekarze nerwowo biegają po  korytarzach, a w poczekalniach trzeba czekać nawet kilka godzin na przyjęcie.

Na  oddziale intensywnej terapii nie ma  już wolnych miejsc. Tak samo jest w wielu szpitalach regionu stołecznego.

Nie ma ani jednej zielonej plamy na  mapie Francji dotkniętej grypą.

Kolor zielony oznacza mniej niż trzysta przypadków na  dziesięć tysięcy mieszkańców.

tu link do oryginału

http://rokor1.pl/index.php/mid-east/technology/item/9357-grypa-szaleje-we-francji

I WAŻNE TERAZ ŚMIERTELNIE WAŻNE .. WCZORAJ WAM TEGO NIE CHCIAŁEM PISAĆ ALE DZIŚ MUSZĘ BO 90% PRZEJAWIA TAK INFANTYLNY I NIE ODPOWIEDZIALNY STYL BYCIA IZ LEKKO OSIERA SIĘ TO O JAKIEŚ OGRANICZENIE POSTRZEGANIA TEGO CO SIĘ DZIEJE W KOŁO

UWAGA WYTŁUŚCIŁEM WAM W TREŚCI INFORMACJI NA CZERWONO SZCZEP KTÓRY ROZPOZNANO JAKO WINNY WE FRANCJI !!

H3 N2 !!

a tu macie to co wczoraj na ten temat wam zamieściłem chcąc właśnie nie wzbudzać paniki i dyskretnie to podać proszę link przeczytaj skąd się wziął w Europie i jakie niesie skutki

I DODAM ŻE WIRUS TEN KTÓRY ZOSTAŁ ROZPOZNANY JAKO WINNY TEJ FALI ZACHOROWAŃ OZNACZONO SYMBOLEM H3N2 …i tak się podaje w mediach , w zasadzie zawsze .. sami pamiętacie w zeszłych latach doniesienia o grypie i podany symbol…

DLA CZEGO ZATEM W TYM ROKU MEDIA W POLSCE PODAJĄ JAKO WINNEGO ZACHOROWAĆ WIRUSA GRYPY „TYPU A” TYLKO „A” ……… JAKIŚ WYJĄTKOWY ROK MAMY ??

JAKIEŚ NOWE PRZEPISY WPROWADZONO TU W POLSCE ŻEBY NIE PODAWAĆ WŁAŚCIWEGO OZNACZENIA ??

NO DLA CZEGO W EUROPIE PISZĄ  H3N2 …………. A W POLSCE  „TYP A”

 

I JA TU NIE ROBIĘ ŻADNEJ PANIKI , TYLKO WAM NAPISAŁEM JA RZADKO W OPARCIU O WASZE ULUBIONE LINKI TO CO ONI WAM PISZĄ ……. NIC WIĘCEJ TYLKO TO ..

TAK BARDZO LUBICIE LINKI ?????????? NO TO PROSZĘ WAS BARDZO DO OPRACOWANIA NAUKOWEGO

tu wstępniak z tego PDF

„Informacja nt. wirusa grypy A(H3N2)v Grypa świń jest ostrą, wirusową infekcją układu oddechowego, przebiegającą z objawami gorączki, utraty apetytu, duszności i kaszlu. Śmiertelność jest niska, ozdrowienie następuje zwykle w ciągu 7-10 dni. Grypa świń nie podlega obowiązkowi zgłaszania w Unii Europejskiej. W Europie krążą głównie podtypy A(H1N1), A(H3N2) i A(H1N2). ”

http://www.piwet.pulawy.pl/piwet7/ZagE/AH3N2v.pdf

 

JUZ WIECIE DLA CZEGO POLAKOM W POLSCE PISZĄ ŻE TO TAJEMNICZY „A”

BO TO MUTANT !!!! A H 3 N 2 !!! tak na serio i !! i zmutował i !!! stał się przyczyną EPIDEMII WE FRANCJI HISZPANII , NIEMCZECH , HOLANDII …… I POLSCE …….. TYLKO WAM K….. ZAPOMNIELI POWIEDZIEĆ ŻE PO LITERCE „A” COŚ POWINNO BYĆ

PRAWDA JEST TAKA TO ODZWIERZĘCY SZCZEP ŚWIŃSKI NIE PTASI I DO TEGO ZYSKAŁ MOC SZYBKIEJ TRANSMISJI DO ORGANIZMU LUDZKIEGO ……

 

A TERAZ ZAPRASZAM DO DYSKUSJI

 

Komentarzy 55 to “Grypa w Polsce szaleje 100 OSÓB DZIENNIE WYMAGA HOSPITALIZACJI jeśli to nie epidemia to co ??”

 1. miziaforum said

  P.S JEŚLI JAK W PDF CZYTACIE BYŁ ON PRAKTYCZNIE NIE ZARAŹLIWY DLA LUDZI BARIERA IMMUNOLOGICZNA A TERAZ JEST NAJCZĘSTSZĄ PRZYCZYNĄ ZACHOROWANIA WE FRANCJI

  TO ZNACZY ŻE TO NOWOŚĆ I MEDYCY NIE MAJĄ NA NIEGO ŻADNEGO BATA …….. BO SKUPIANO SIE NA ODMIANACH PTASICH A MAMY ŚWINIAKA NUMER 2

  JAK LECZYĆ ……… MOŻNA PRÓBOWAĆ ALE NAJLEPSZYM SPOSOBEM TO JEST NIE ZACHOROWAĆ CZYLI IZOLACJA A JEŚLI ZACHORUJESZ TO LICZ TYLKO NA WŁASNY SYSTEM ODPORNOŚCIOWY I MIEJ CICHĄ NADZIEJE ŻE KIEDYS KTÓRYŚ Z TWOICH PRZODKÓW MIAŁ Z TYM SZCZEPAEM KONTAKT.

  Polubienie

  • Dag. said

   to co mam,wyglada na krztusiec…..spałam tylko godzinę ,siedząc na kibelku,oparta o pralkę…. wszystkie kości mnie bolą….gdy próbowałam się położyc do łóżka wracał suchy kaszel,darło na wymioty i do tego biegunka….juz nie chce pogotowia rat…..albo wyjde z tego ,albo nie….trudno…..
   z netu:
   DRRk do ~nono: Z krztuśca można sobie żartować , ale to poważna choroba. Zlekceważony,nieleczony, nierozpoznany kończy się w połowie przypadków śmiercią. Znajomek dostał koklusz, a lekarz uznał że to zapalenie oskrzeli. Koleś o mało nie zmarł, odratowali go w szpitalu (cudem),chorował potem jeszcze 2 miesiące.
   dzisiaj 07:57 | ocena: 91% | odpowiedzi: 5

   Polubienie

   • miziaforum said

    EWCIA TO SAMO CO TY TYLKO LEZY PLACKIEM CÓRKA CHODZI BO MŁODA ZIĘĆ TEŻ ALE KASZLĄ ŻE ………. NA SUCHO A Z NOSÓW LECI WODA … JUŻ 7 DZIEŃ A CI DWAJ W SZPITALU …… POD TLENEM I ANTYBIOTYK O SZEROKIM SPEKTRUM …. CZYLI NIE WIEDZĄ W CO MAJĄ TRAFIĆ ALE STAWIAJĄ NA BAKTERIE .. ROBIA IM Z WYMAZÓW BADANIE NA SPRECYZOWANIE KONKRETNE

    Polubienie

    • Dag. said

     Kompletnie nic mi nie pomaga….teraz Navajo idzie do apteki po cynk ,bo nie miałam i jeszcze ascofer ,bo to tez ułatwia oddychanie…..nie mam siły ,ale musze poszukać ten rodzinny ,duzy inhalator ,z maseczka dla każdego ,wlewa się płyn rozszerzający oskrzela lub inny wynalazek,i do pradu.Delikatnie szumi i nawilża oskrzela…dawno kupilam ,nieużywany jeszcze…..jak zwykle musze polegać tylko na sobie….i musze być przytomna.Navajo jest uczynny,pójdzie do sklepu,zrobi herbate ,ale leczyć nie potrafi,ja mam wiekszą wiedzę od niego…..

     Polubienie

 2. Elba said

  Energia wiatrowa: Wielkie oszustwo we Francji… w Polsce również.

  Polubienie

  • szuwaxpl said

   Idąc dalej tym tokiem wkręcania ludzi w idiotyzmy, to może grypa jest związana ze smogiem? Od Smoka 😀
   Nie dotykać ptaków! oo i tu jest problem 😉
   Ludzie też by w ro uwierzyli, gdyby choć pięć razy usłyszeli w swoich tel-e-wizjach.

   Polubienie

   • miziaforum said

    NIE DZIWI CIĘ CISZA ? W MEDIACH PRZYPOMNIJ SOBIE WRZASK W CZASIE ŚWIŃSKIEJ ROKU 2009 NA CAŁY SWIAT DARLI RYJ ZE PANDEMIA …… TYLE ZE JA WTEDY ANI NIKT Z MOICH ZNAJOMYCH NIE ZACHOROWAŁ WIĘC BYŁA TO RZECZYWIŚCIE TELEWIZYJNA EPIDEMIA … NA DZIŚ Z 35 OSÓB KTÓRE CO DNIA CHODZIŁO NA ZAJĘCIA JĘZYKOWE 26 JEST NIEOBECNYCH Z POWODU CHOROBY 2 OSOBY SĄ W SZPITALU W NIEMCZECH …… DO LEKARZA SIĘ DOSTAĆ ZAPOMNIJ ….. W DOMU MI CHORUJĄ WŁAŚNIE SIĘ PATRZĘ …… I WSZYSCY W KAMIENICY MAJĄ KOGOŚ CHOREGO …….. JEST ZASADA JAK SIĘ MA COS POD KONTROLĄ I CHCE SPRZEDAĆ SZCZEPIONKI DARCIE RYJA MUSI BYC …… ALE JAK SIE NA SERIO COŚ DZIEJE I WADZA SIĘ ZESRA TO MILCZĄ KŁAMIĄ I MEDIA BLOKUJĄ …. 5 LAT PRACOWAŁEM W TAKIM PÓŁ WOJSKOWYM WYDZIALE PRZY GABINECIE WOJEWODY I MARSZAŁKA ……. WŁAŚNIE ODPOWIADAJĄC ZA DZIAŁKĘ INFORMOWANIA POWIADAMIANIE I ALARMOWANIA LUDNOŚCI …….. i kłamałem jak mało kto !

    MAM NADZIEJĘ ŻE CIE POKRĘCI TO TYLKO KWESTIA CZASU … NO NIE ŻEBYŚ OPUŚCIŁ PADOŁEK ALE TAK ŻEBYM MÓGŁ CI NAPISAĆ .. CO TY PIERDOLISZ ZADAJ CI SIĘ ŻE JESTEŚ CHORY ……. DO ROBOTY K…. NIE CHCE CI SIĘ CHODZIĆ I ŚCIEMNIASZ

    Polubienie

    • szuwaxpl said

     Czarodzieju – nie boisz się, że to wróci ze zdwojoną siłą do osoby wysyłającej?
     Nikomu nie życzę choroby, ponieważ już swoje odrobiłem (mam taką nadzieję)

     Lepiej skup się na działaniu co z tym zrobić, jak już kogoś dopadnie to cholerstwo,
     a tek podkręcasz atmosferę. Ile jest chorób z biedy, o tym jakoś nikt nie chce pisać, mówić.

     Polubienie

     • miziaforum said

      NO K….. CO TY MASZ OBSESJE OD WCZORAJ PISZESZ I WYSYŁASZ ILINKI ŻE COŚ TAKIEGO JAK GRYPA NIE ISTNIEJE ………A TERAZ SIE ODGRYZASZ ŻE ZACHORUJE …… 🙂 JAK TO NA CO SKORO GRYPA NIE ISTNIEJE A TO WSZYSTKO JEST PANIKA …… NO I WOGÓLE JEST CZERWIEC A NIE STYCZEBN TYLKO MI SIĘ WYDAJE JEDYNEMU 🙂

      NAWET JAK DOSTANĘ TO NIC MI NIE BEDZIE w swoim czasie dostałem w związku z pracą wykonywaną taką ilość szczepień !!! NIE NIE TYCH DLA LUDZI SZARYCH TYLKO TYCH CO DZIAŁAJĄ BO CEL BYŁ TAKI ŻE MIAŁEM BYC CHRONIONY ………… NO ! SĄ TAKIE SĄ ALE NIE DLA LUDU 🙂

      Polubienie

   • miziaforum said

    NIE CIĄGNIJ MNIE ZA JĘZYK I NIE PROWOKUJ BO ZACZYNAM BYĆ CYNIKIEM REALISTĄ I PISZĘ BEZ EMOCJI ……… A TO LUDZI WKURWIA TAKI TON METORSKI A JA COŚ WIEM A JA COŚ MAM WIĘCEJ …..

    Polubienie

 3. miziaforum said

  Rosyjskie służby spodziewają się fali zachorowań na grypę AH3N2 na początku stycznia 2017 roku. Ostrzegają, że ten rodzaj grypy jest niebezpieczny dla dzieci i osób starszych.Chodzi o mutację hongkońskiej grypy AH3N2. Pod koniec lat 60. ubiegłego wieku podczas epidemii tej grypy w Hong Kongu było wiele ofiar śmiertelnych. Wirus znany jako Hong Kong już zmutował się i zmutowany dotrze na teren Rosji.

  Na razie nie wiadomo, jak rozpowszechni się wirus i czy trafi do Europy.

  TO INFORMACJA Z WIOSNY ROKU 2016 żródło rmf i pap

  Polubienie

  • miziaforum said

   gdy po raz pierwszy wirus AH3N2 wywołal epidemie światową źródłem mutacji btły ptasie fermy , potem zaatakował ludzi na skalę globalną bodajrze 4 000 000 zgonów , potem sie chował w organizmach swiń , czyli ma zdolność infekowania PTACTWA , ZWIERZĄT I LUDZI

   A TERAZ MAMY KOLEJNĄ MUTACJE I EPIDEMIE WE FRANCJI I ZACHODNIEJ EUROPIE

   najprawdopodobniej posiada zdolność infekowania jakiego ś kolejnego wariantu dla tego ludzie chorują i być moze właśnie źródłem zakarzeń są właśnie ogniska ptasiej grypy od których roi sie w tej chwili w Europie i w Polsce

   Polubienie

   • szuwaxpl said

    http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

    Polubienie

    • miziaforum said

     OJ OJ OJ OJ OJOJOJOJ DAERCIE RYJA I ALARM TO SIE NIE ROBI NA STRONACH URZEDÓW TYLKO NA POMPONACH TV RADIO PRASA Z PORNOLAMI INTERIA ONET ………… A NA STRONACH RZĄDOWYCH URZEDOWYCH SIE PISZĘ ALE OSZCZĘDNIE W SŁOWACH ŻEBY …… NIE BYŁO ZARZUTU ŻE WADZA NIE MÓWIŁA ….. TO SIĘ NAZYWA TAKZWANY DUPOCHRON …… PANIAŁ METODU CZY NIET ?

     Polubienie

    • miziaforum said

     ZNOWU MUSZE TO NAPISAĆ ……. LUDZIE W WIĘKSZOŚCI SĄ IDIOTAMI I CHCĄ PRAGNĄ ŻEBY KTOŚ ZA NICH MYŚLAŁ DECYDOWAŁ ……….. KTO TAM Z NICH WCHODZI Z RANA NA STRONY MINISTERSTW INSTYTUTÓW

     LUDZIE WCHODZĄ Z RANA NA POMPONIKA TVN STYLE , ONECIK , INTERIA W.P ……….. A TAKZAWNA „YNTELYGENCJA ” NA STRONY PRASOWE RZEPA G. WYB, POLSKA TAK 🙂 A TAM NIC NIEMA ZNACZY SIĘ NIC SIE NIE DZIEJE PROSTE ………. NO … RZĄDZĄCY BARDZO NISKO CENIĄ LUD ……… ALE SŁUSZNIE SŁUSZNIE W TYM MAJĄ RACJE

     Polubienie

     • miziaforum said

      🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!! JAK N.P RUSKIE NAPADNĄ NA POLSKE I MEDIA WAM NIE POWIEDZĄ I NIE NAPISZĄ ………….. A NAPISZE DO WAS KUZYN ŻE SĄ U NIEGO RUSKIE POD OKNEM Z CZOŁGIEM TO WY MU NA TO DAJ LINKA DO JAKIEJŚ GAZETY ………… ON WAM ŻE NIEMA TO WY JEMU

      MAREK KURWA TWOJA MAC TV NIC NIE MÓWI ……… IDŹ WYTRZEŻWIEJ I SKOŃCZ CHLAĆ BO MAS DELIRIUM WIDZISZ RUSKICH ZA OKNAMI …….. INNI MYSZY A TY WIDOCZNIE RUSKICH

      NO TAK DZIAŁAJĄ POLACY A DO NICH INSTRUKCJA OBSŁUGI BANALNIE PROSTA …..

      GDYBYM BYŁ KURWA DRANIEM BEZ SUMIENIA DZIŚ BYM SOBIE DOIŁ WAS BEDĄC W JAKIMŚ PISIE P.O ALBO CO TAM NA TOPIE

      Polubienie

 4. mgrabas said

  http://7777777blog.wordpress.com/2016/06/03/witamina-c-kilka-slow-prawdy/

  Polubienie

 5. miziaforum said

  Pierwszy przypadek ptasiej grypy w Wielkopolsce :: Codzienny Poznań
  http://www.codziennypoznan.pl/…01…/pierwszy-przypadek-ptasiej-grypy-w-wielkopolsce
  19.01.2017 07:34.

  Polubienie

 6. szuwaxpl said

  Można prześledzić czas przeszły i teraźniejszy.
  http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

  Polubienie

 7. qqa said

  piszecie o grypie a moze by tak ktos laskawie napisal co jest skuteczne na ta grype co brac czym sie leczyc ?

  Polubienie

 8. miziaforum said

  Polubienie

 9. jony said

  Stara metoda rodzinna na grypę i przeziębienia to ząbki czosnku zgniecione i wymieszane z mlekiem lub ciepłą wodą zaparzyć z 10 minut potem przez sitko i pić. Można dodać trochę cukru lub ksylitolu dla smaku.

  Polubienie

  • jony said

   Po tym trzeba uzupełnić witaminki owocami szczególnie cytrusowymi oraz kiszonkami z ogórków i kapusty kultury bakterii. Bo czosnek działa jak antybiotyk i je zabija wszystkie.

   Polubienie

 10. miziaforum said

  Epidemia grypy we Francji. Dramatyczny apel minister zdrowia

  Brak miejsc w szpitalach i przekładane planowane zabiegi – to sytuacja we Francji. Kraj nawiedziła wielka epidemia grypy. – Pytamy wszystkie szpitale, te publiczne jak i prywatne, czy mogą odłożyć mniej pilne zabiegi w celu zwolnienia łóżek dla pacjentów chorych na grypę – mówi Marisol Touraine, minister zdrowia. Służby medyczne ostrzegają jednak, że wkrótce może być jeszcze gorzej. Według najnowszych informacji ministerstwa zdrowia, w ostatnich czterech tygodniach objawy grypopodobne zgłosiło u lekarzy prawie 974 tys. Francuzów. Materiał z programu „24 Godziny” w TVN24 BiS.

  Polubienie

 11. Żuraw. said

  Kiedyś Jackowski mówił, że ludzie będą bali się oddychać(w Europie?)

  Polubienie

 12. KrisT said

  Wy tu pitupitu a mnie dzis rozwaliło…..narazie 37.7 i osłabienie, bol oczu i uszu
  K……a dziadostwo mega zjadliwe, pomimo brania profilaktyczie roznych medykamentow zachorowałem…. Natomiast żona juz dzis na 3 ci dzien czuje sie dobrze….

  Polubienie

 13. Eryka said

  Dag,spróbuj Ziół Szwedzkich.Znajdz w necie rady Marii Treben.Tymi ziołami wspomagam sie.Robie sama nalewke.Polecam.

  Polubienie

 14. […] Grypa w Polsce szaleje 100 OSÓB DZIENNIE WYMAGA HOSPITALIZACJI jeśli to nie epidemia to co ?? […]

  Polubienie

 15. Thor said

  Miałem to, ból gardła, wszystko boli – wszystko tak że nie da się zasnąć, gorączka ok 38 (większa wieczorem), potem katar – to znaczy leje się przez cały czas, na końcu próbuje zająć oskrzela i płuca… Przeżyłem dzięki efedrynie (gripexmax, acatar)… Nie miałem możliwości sprawdzić jak wirus poczuje się w towarzystwie 2,5 promila 🙂 Wyjątkowe qrestwo w tym sezonie…

  Polubienie

 16. […] Grypa w Polsce szaleje 100 OSÓB DZIENNIE WYMAGA HOSPITALIZACJI jeśli to nie epidemia to co ?? […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: