Miziaforum's Blog

GRYPA 2017 W EUROPIE CZY TO JUŻ EPIDEMIA ?

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 18, 2017


Początek okresu zachorowań jest bardziej dynamiczny niż początek „pandemii” roku 2009 „świńska grypa”

Groźna epidemia grypy we Francji i Hiszpanii. Są ofiary śmiertelne

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1714707,Grozna-epidemia-grypy-we-Francji-i-Hiszpanii-Sa-ofiary-smiertelne

Od początku stycznia wirus grypy przyczynił się do śmierci 19 osób, a ponad 200 jest w poważnym stanie – wynika z raportu madryckiego szpitala Carlosa III, który zajmuje się obserwacją grypy w całej Hiszpanii.

Aby hiszpańskie regiony mogły ogłosić epidemię, liczba chorych musi przekroczyć tam 90 osób na 100 tysięcy mieszkańców. W Asturii, na północy kraju, choruje 635 osób na 100 tysięcy mieszkańców, w Kastylii – 332 osoby, a w Kraju Basków- 250 osób na 100 tysięcy mieszkańców. Mimo, że w szpitalach dla chorych na grypę otwarto dodatkowe sale, nie wszyscy mogą zostać na oddziale.

By udzielić pomocy wszystkim chorym na grypę, w Katalonii i Kraju Basków zrezygnowano z mniej ważnych operacji, a na Balearach i w Asturii na czas epidemii przyjęto dodatkowy personel medyczny.

Lekarze udzielają też porad przez telefon.

W dużych miastach, w kolejkach w przychodni trzeba spędzić średnio pięć godzin.

Grypa szaleje też m.in. we Francji

We Francji epidemia grypy nabrała takich rozmiarów, że w Pałacu Elizejskim zebrał się w tej sprawie sztab kryzysowy z francuską minister zdrowia Marisol Touraine.

To reakcja na liczne słowa krytyki pod adresem władz.

Szefowa resortu zdrowia jest zdania, że osoby z grup podwyższonego ryzyka, to znaczy te, które ukończyły 65 lat oraz personel szpitali, kliniki i domów spokojnej starości w niewystarczający sposób zabezpieczył się przed grypą. Większość z tych osób się przed nią nie zaszczepiła.

Marisol Touraine uspakajała, że służba zdrowia sprosta wyzwaniu, jakim jest grypa. Jej zdaniem we Francji mamy szczyt epidemii, która potrwa jeszcze kilka tygodni. Francuska minister stwierdziła, że szpitale stoją dzisiaj rzeczywiście w obliczu wyjątkowego napływu pacjentów, ale zaznaczyła, że nie można mówić o tym, że nie są w stanie przyjmować nowych chorych.

Zapewniła, że resort zdrowia podjął odpowiednie kroki i sytuacja jest pod kontrolą.

IAR/agkm

Już 22 ogniska grypy ptaków stwierdzono w naszym kraju. Największe straty z tego tytułu odnotowuje się w województwie lubuskim, gdzie znajdują się duże fermy drobiu. 

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-01-02/coraz-wiecej-ognisk-ptasiej-grypy-w-polsce/

Komentarze 62 to “GRYPA 2017 W EUROPIE CZY TO JUŻ EPIDEMIA ?”

 1. Dag. said

  http://www.wykop.pl/link/3559287/szczecin-szpital-zawiesil-przyjecia-z-powodu-grypy-z-wyjatkiem-zaszczepionych/

  Polubienie

  • miziaforum said

   nie tylko szczecin w całej polsce jest full , i w europie ciekawe czemu teraz nie panikója choć jest wiecej chorych niż w czasie świńskiej w tym samym okresie czasowym ????

   Polubienie

   • krab said

    Mnie też dzisiaj dopadło. Zadzwoniłam do przychodni, zaproponowano mi wizytę ….. na 30 stycznia! Jutro od rana pół nfz postawię na nogi !! Już raz szukali mi lekarza po okolicznych przychodniach !

    Polubienie

    • miziaforum said

     ZA 2 .. 3 GODZINKI WAM POWIEDZĄ MAX JUTRO RANO ……….. POWIEM TAK JEST CHUJOWO

     Polubienie

    • Dag. said

     Nie,zrób inaczej….zadzwoń na 999…..powiedz,że masz bóle zamostkowe,reka Ci drętwieje,kreci sie w głowie,jest Ci slabo….przyjada z oddziału ratunkowego,nic nie mów o przeziebieniu dopóki karetka nie przyjedzie.W domu zbadają Cie pod kątem serca,zrobią ekg,i cała reszta procedury domowej…przy okazji zobacza ,ze masz przeziebienie ,jak sie zapytaja ,czy chcesz do szpitala ,powiedz ,ze tak,podratuja ,zrobia badania,dadza recepty…jeśli bedzie trzeba zostawia w szpitalu,jeśli nie wrócisz do domu z kompletem wszystkiego,co zajęło by Ci tydzien czasu ,gdybys miała na to siłę…..Pozdrawiam i dobrze Ci życze….

     Polubienie

     • krab said

      Dzięki za radę, jak trzeba będzie będę dzwonić w nocy. A do szpitala nie pójdę, bo o miejscowym szpitalu mam bardzo złe zdanie. Jeżeli po 3 dniach przychodzi na obchód ordynator i nie umie przeczytać co masz napisane w historii choroby, tylko pieprzy głośno, że mogą być duszności bo guz się rozrasta i uciska obszary płuc…. a przecież jak wól miał napisane że była lobektomia i póki co nie ma nawet atypowych komórek w badaniach. Poprosiłam o wypis i okazało się, że mam rozległe zapalenie płuc, wirusowe więc go nie wysłuchali. ! 10 dni leżałam na pulmonologii w innym mieście 🙂 Ot konowały prima sort !

      Polubienie

      • Dag. said

       To nie chodzi o to żebyś lezała w szpitalu,tylko każdy oddzial ratunkowy ma ileś tam łóżek ,na miejscu robia cały serwis badań i autentycznie ratuja…i takim ludziom ufam…miałam już kilka razy z nimi do czynienia ,to wiem….nie wiem jak u Was z tym ratowaniem jest,ale przeważnie takie oddziały sa w dobrych szpitalach….dzwoń dzisiaj i nie opierniczaj sie,to Twoje życie i trzeba czsem pokręcic ,żeby żyć.Ja bym na to nigdy nie wpadła,ale Navajo kiedyś był sanitariuszem w takim oddziale i wiedział,co trzeba zrobic i to dziala…

       Polubienie

  • Trak said

   Sprawa jest poważna.
   Powinno się od razu badać ptaki. Każdy świadomy zagrożenia powinien pójść z ptakiem do zbadania. Jeśli ma ptaka zdrowego to w porządku i można go sczepić z innym ptakiem a jeśli nie – to do do rosołu z makaronem dla biednych. Niech będzie pożytek z tego chorego ptaka.

   Na szczęście nie jest to świńska grypa i świnie mogą sobie gwizdać na ryju – na gwiździe.

   Polubienie

  • Dag. said

   Przyjmują tylko zaszczepionych,o czym to cholera świadczy?A o tym ,że coś w tych szczepionkach było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zwykła grypa jest problemem do przeżycia,ale taka po szczepieniu ,to inna sprawa.Mnie sie kilka razy pytano ,czy miałam czarny stolec….czyżby zatrucie metalami ciężkimi z chemitralsów???

   Polubienie

 2. miziaforum said

  za chwilkę podam wam cos z europy ……… chyba wykrakałem

  Polubienie

 3. miziaforum said

  z Francji. Kraj nawiedziła wielka epidemia grypy. – Pytamy wszystkie szpitale, te publiczne jak i prywatne, czy mogą odłożyć mniej pilne zabiegi w celu zwolnienia łóżek dla pacjentów chorych na grypę – mówi Marisol Touraine, minister zdrowia. Służby medyczne ostrzegają jednak, że wkrótce może być jeszcze gorzej. Według najnowszych informacji ministerstwa zdrowia, w ostatnich czterech tygodniach objawy grypopodobne zgłosiło u lekarzy prawie 974 tys. Francuzów.

  Polubienie

 4. miziaforum said

  w Polsce liczba zachorowań na grypę drastycznie wzrosła. W ciągu ostatniego tygodnia zarejestrowano ponad 130 tys. przypadków grypowych. Lekarze podkreślają, że to nie koniec.

  W okresie od 1 do 7 stycznia odnotowano w Polsce 132 030 podejrzeń grypy. Dla porównania w zeszłym roku było ich o połowę mniej. Państwowy Zakład Higieny informuje, że najsilniejszy wzrost liczby zachorowań odnotowano w województwie świętokrzyskim, podlaskim, pomorskim, śląskim, wielkopolskim i podkarpackim.

  W związku z powikłaniami pogrypowymi hospitalizowano 461 osób; najwięcej w województwie wielkopolskim – 89 oraz pomorskim – 84.

  Polubienie

 5. miziaforum said

  10.01.2017

  W bułgarskiej wiosce Konstantinowo Agencja Bezpieczeństwa Żywności (BFSA) wykryła w końcu stycznia br. ognisko wirusa H7N9, czyli grypy ptasiej, i to szczepu, który jest podejrzewany o możliwość infekowania ludzi – potencjalnie zdolnego do transmisji ze zwierząt. Jak powiedział bułgarskiemu radiu Focus kierujący BFSA dr Georgi Mitev, w Konstantinowie wybito 21221 ptaków ze 105 gospodarstw.

  Polubienie

  • miziaforum said

   Wszystkie działania adekwatne do sytuacji zostały podjęte. Niestety, oznaczało to wybicie wszystkich ptaków w całej wsi – powiedział Mitev. Jak dodał, pozyskane szczepy wirusa H7N9 są obecnie badane, zaś inspektorzy Agencji sprawdzają, czy w okolicy nie ma następnych ognisk ptasiej grypy. Jeśli wirus zacznie ekspansję, wówczas dotrze szybko z jednej strony na Bałkany, z drugiej – do Europy Środkowej. W wyniszczonej, trawionej wojną Ukrainie, epidemia H7N9 mogłaby oznaczać wręcz klęskę.

   Polubienie

  • miziaforum said

   H3N8.

   Wirus ten po raz pierwszy spowodował epidemię u fok z Nowej Anglii, zabijając 160 zwierząt w 2011 roku. Wtedy też u pojedynczych rybaków odkryto przeciwciała na ten szczep, co stanowiło sygnał alarmowy. Jednak dopiero w zeszłym roku wyszło na jaw, iż H3N8 wykazuje taką samą mutację kluczowego białka, która została ujawniona u wysoce patogennego szczepu grypy ptasiej H5N1.

   Zmiany dotyczą dwóch mutacji białka hemaglutynina (HA) oraz genu PB2. Białko HA jest przenoszone na powierzchni wirusa i umożliwia przyłączenie się do atakowanej komórki. Mutacja w PB2 oznacza zwiększoną zjadliwość objawiającą się cięższymi objawami choroby. Jednoczesne mutacje w białku HA i genie PB2 zostały wykryte w 2012 roku w szczepie H5N1 i to one przyczyniły sie do tego, że nabrał on zdolności transmisji kropelkowej

   H3N8 może więc zarażać droga powietrzną. Badania in vitro udowodniły, że tak jest w istocie – nowo odkryty szczep rozwija się w komórkach płuc. Sprawdzenie na fretkach ujawniło, że szczep ten transmituje się równie łatwo jak wirusy grypy sezonowej. Co gorsza, poza pojedynczymi wypadkami nie odkryto u ludzi odporności na ten szczep grypy. Sprawdzono to na 102 osobach, szczepionych w latach 2009-2011.

   Jak stwierdziła w Nature kierująca badaniami dr Stacey Schultz-Cherry, oznacza to, że istnieją nowe wysoce infekcyjne szczepy wirusa ptasiej grypy, inne niż znane już H5N1 i H7N9. Warto zauważyć, że w przypadkach epidemii spowodowanych przez te dwa szczepy śmiertelność sięgała 60 proc. Być może H3N8 nie jest jednak aż tak nowym szczepem – twierdzą specjaliści z CDC, podejrzewając, że to właśnie ten wirus droga transmisji poprzez konie i psy spowodował wielką pandemię grypy w latach 1880, powodującą śmierć dziesiątek tysięcy Amerykanów i Europejczyków. Według naukowców z Institute Pasteur jest kwestia tygodni, najdalej miesięcy, kiedy H3N8 pojawi się w Europie.

   Polubienie

 6. zagrypiona said

  Znowu stara szczepionka sie nie sprzedała….

  Polubienie

  • miziaforum said

   i nie sprzeda przed chwilka dowiedziałem sie że mój znajomy wczoraj jeszcze zdrowy dziś leży plackiem w szpitalu pod respiratorem o mało sie nie udusił a miał to samo co ja cieknący nos jak z kranu dziś wszyscy imigranci juz nieobecni na lekcjach chorzy !!

   Polubienie

 7. miziaforum said

  http://www.crazynauka.pl/nadchodzi-epidemia-grypy-jak-sie-chronic/

  Polubienie

 8. miziaforum said

  no nie wiem rozejrzyjcie się w koo siebie czy dużo choruje znajomych bo u mnie to juz lepiej niz epidemia

  Polubienie

 9. miziaforum said

  straszył nie będę ale Hiszpanka była też wywołana wielką wedrówką ludów bo to był praktycznie koniec wojny i wszyscy do domów ……. COŚ W TYCH WĘDRÓWKA CH JEST ……. TERAZ TEŻ CHYBA TAKA NIE SPOTYKANA OD PRAWIE 80 LAT W EUROPIE

  Polubienie

 10. szuwaxpl said

  Może komuś się to przyda – chyba, że wolicie się wzajemnie straszyć?

  http://kuprawdzie.pl/hiszpanska-grypa-mit/

  Polubienie

  • miziaforum said

   KIEDY RACJA TO RACJA SZUWAX ALE …….. JAK CIĘ POKRĘCI TO BEDZIESZ INACZEJ ŚPIEWAŁ

   ZA DUŻO W KOŁO CHORYCH ……. I NIE WAŻNE CO TO JEST GRUNT ZE JEST

   Polubienie

   • szuwaxpl said

    Wiem, że jest coś w koło nas, córka też jest chora, dużo, bardzo dużo wit.C i ten preparacik węglowy z octem jabłkowym,
    no i niestety trzeba poleżeć w łóżku.
    Gorzej mają Ci, którzy muszą po zwolnienie udać się do ‚lekarza’

    Ale za to jest trochę pozytywów – można dużo poczytać, pooglądać ciekawe filmy i zero tv!!! 🙂

    Polubienie

    • Dag. said

     Wiesz ,będę ordynarna „‚sranie w banie”…..jak tu poleżeć,jak na leżąco sie dusisz…siedzisz,głowa jest wyżej ,jest łatwiej….ale ile dni mozna tak siedziec bez snu?

     Polubienie

 11. miziaforum said

  Zakaz odwiedzin w szpitalu przy ul. Kamieńskiego. Z powodu grypy. A najgorsze dopiero przed nami
  Gazeta Wrocławska · 2 minuty temu

  http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/zakaz-odwiedzin-w-szpitalu-przy-ul-kamienskiego-z-powodu-grypy-a-najgorsze-dopiero-przed-nami,11704039/

  W Ostrzeszowie powołano zespół kryzysowy ds. ptasiej grypy
  polsatnews.pl · 2 godziny temu

  31 ognisk ptasiej grypy

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-01-18/w-ostrzeszowie-powolano-zespol-kryzysowy-ds-ptasiej-grypy/

  KRAKÓW 5 MINUT TEMU

  Wirus H5N8, czyli tzw. ptasiej grypy, stwierdzono w stadzie kur w Krakowie przy ul. Warchałowskiego. Ognisko wirusa zostało zlikwidowane przez służby weterynaryjne. Zgodnie z procedurami, w ramach działań prewencyjnych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa, rozporządzeniem wojewody wyznaczono na terenie Krakowa dwie strefy – zagrożenia i zapowietrzenia. –

  http://krakow.pl/aktualnosci/206849,29,komunikat,ptasia_grypa_-_zagrozenia_nie_ma__ale_obowiazuje_profil

  Polubienie

 12. iva said

  Nalewka czosnkowa jest dobra na wszelkie przeziębienia + witamina C w dawkach uderzeniowych. Sposób dr. Jaśkowskiego na grypę dużo węgla do 5 tabletek na raz, po 2 godzinach następna porcja, potem 3x dziennie i pić kwaśne mleko.

  Polubienie

 13. mironik said

  http://www.cda.pl/video/1071618f2
  Film opowiada historię życia Mahatmy Gandhiego, początki jego kariery jako prawnika, duchowego przywódcy narodu i jego walkę o niepodległość Indii.
  ——— tak apropo nagonki na polaków, te angole to zawsze byli faszyści (przed faszystami niemieckimi)

  Polubienie

 14. KrisT said

  nie na temat grypy, ale też ważne!
  http://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/imigranci-zapraszamy-szykuje-sie-wielka-zmiana-w-polskiej,2459631,2156
  Jak dowiedział się „DGP”, prace nad nowymi rozwiązaniami rozpoczął już rządowy zespół. Składa się on z przedstawicieli resortów: rozwoju, rodziny oraz spraw wewnętrznych.

  – Interesuje nas wpisanie polityki migracyjnej w strategię rozwoju gospodarczego w celu uzupełniania niedoborów na rynku pracy, a nie kwestia uchodźców czy azylantów – mówi Jerzy Kwieciński, wiceszef resortu rozwoju.

  Nowa polityka migracyjna nastawiona głównie na Ukraińców ma być skuteczną receptą na demograficzne kłopoty Polski. Będzie składać się z kilku elementów.

  i co Wy na to?

  Polubienie

 15. […] KrisT o GRYPA 2017 W EUROPIE CZY TO JU… […]

  Polubienie

 16. Elba said

  W Europie ptaszki królują wszędzie…
  http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php?area=eu

  Polubienie

 17. […] GRYPA 2017 W EUROPIE CZY TO JUŻ EPIDEMIA ? […]

  Polubienie

 18. […] GRYPA 2017 W EUROPIE CZY TO JUŻ EPIDEMIA ? […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: