Miziaforum's Blog

List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego od Mateusza Piskorskiego tylko na M/F

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 16, 2017


 

Przetrzymywany od maja 2016 roku w areszcie śledczym lider partii ZMIANA Mateusz Piskorski, wystosował list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego. Były poseł pisze nie tylko po to, by „uzmysłowić osobistą tragedię”, ale także by zwrócić uwagę na „zalążki niebezpiecznych patologii”, które dostrzega w Polsce.

Piskorski odpiera również zarzut szpiegostwa, opisując swoje działania na rzecz obrony polskiej suwerenności. Lider ZMIANY kończy swój list zaskakującą oceną ludzi otaczających Kaczyńskiego: „nierzadko miernych intelektualnie i zepsutych moralnie”.

Piskorski postanowił zwrócić się w swojej własnej sprawie od prezesa PiS, dlatego w liście nie brak osobistych odniesień. Przedstawiając się, aresztowany polityk pisze nie tylko o swojej „osobistej tragedii”, ale i przypomina, że w latach 2005-2007 był posłem Samoobrony, z którą to partią PiS podpisał umowę koalicyjną. „Osobiście byłem tej koalicji zdecydowanym przeciwnikiem” – dodaje Piskorski, podkreślając głębokie różnice ideologiczne, jakie są między nim, a Prawem i Sprawiedliwością.

Różnice podkreślane są wielokrotnie, lecz mają one na celu poparcie tezy, że w razie dojścia do władzy Zmiana chciałaby prowadzić dialog z innymi ugrupowaniami, wykorzystywać ich wiedzę i stosunki z zagranicznymi politykami. Coś, do czego zdaniem Piskorskiego nie dopuszcza PiS, „kryminalizując relacje towarzyskie, społeczne, naukowe, gospodarcze i kulturalne z największym spośród naszych wschodnich sąsiadów”, co „stanowi także poważne naruszenie polskiej racji stanu”. Relacje z zagranicznymi politykami mogły być zresztą jednym z powodów zatrzymania Piskorskiego pod zarzutem szpiegostwa. Tego typu oskarżenia, lider ZMIANY uważa za niedorzeczne.

„Wystosowano wobec mnie zarzuty nie mające nic wspólnego z określonym w art. 130 kk przestępstwem szpiegostwa. Szpiegostwo bowiem w sposób jednoznaczny, zarówno w doktrynie prawnej, jak i w odbiorze opinii publicznej, wiąże się z przekazywaniem informacji niejawnych obcemu wywiadowi, na szkodę państwa własnego. Tymczasem prokuratorskie zarzuty wobec mnie dotyczą rzekomego prowadzenia przeze mnie “wojny informacyjnej”, podejmowania prób “kształtowania opinii publicznej”. Utajnienie toczącego się przeciwko mnie postępowania uniemożliwia mi skuteczną obronę dobrego imienia” – stwierdza Piskorski.

„Pisząc ten list, zdaję sobie sprawę, że otoczony jest Pan ludźmi nierzadko miernymi intelektualnie i zepsutymi moralnie. Taki jest niestety los dużych partii typu catch-all, w szczególności zaś tych rządzących. Uznałem wszakże, że warto zwrócić pańską uwagę na fakt istnienia w Polsce niezrozumiałych represji politycznych oraz stanowiących ich tło patologicznych procesów życia publicznego” – kończy swój list Piskorski.

Komentarze 3 to “List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego od Mateusza Piskorskiego tylko na M/F”

 1. Elba said

  POLACY – ZOSTALIŚMY ZDRADZENI! WARCHOŁ RP, W POROZUMIENIU Z RZĄDEM, ZA PLECAMI WYBORCÓW, WBIŁ NÓŻ W PLECY NASZEJ OJCZYŹNIE. ” SPRAWIEDLIWI”, KTÓRZY Z BOGIEM NA USTACH, ŚWIADOMIE SPRZEDALI POLSKĘ to PIS+PO = JEDNO ZŁO! PO URUCHOMIŁO PROCES, A PIS ZAKOŃCZYŁO! CO NAS CZEKA? STRACH POMYŚLEĆ… PRZYKŁADEM JEST UKRAINA…

  Polubienie

 2. szuwaxpl said

  Małe, nie – ogromne przebudzenie!
  „20.03.2015 – 27 letnia Ludmiła z Warszawy jest przewodniczącą Komunistycznej Młodzieży Polski (Komsomol) i skarbniczką nowo powstałej partii „Zmiana” …

  https://www.vice.com/pl/article/ludmia-powie-ci-jak-walczyc-z-burzujami

  http://komsomol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2147:partia-qzmianaq-wobec-wyborow-prezydenckich&catid=72:nasze-akcje&Itemid=63

  Już od dawna wiadomym jest, co w tej partii jest grane!

  Dobry temat, Piskorskiego, aby ludzie myśleli o wszystkim, tylko nie o najważniejszym…

  Polubienie

  • miziaforum said

   ZAMKNIECIE POD POZOREM SZPIEGOSTWA TEGO PISKORSKIEGO SZEFA NISZOWEJ PARTYJKI KANAPOWEJ JEST ZWYKŁYM OBCIACHEM DLA PAŃSTWA POLSKIEGO TYLKO UDOWADNIA TEZĘ ŻE POLSKIE PAŃSTWO STAĆ NA POKAZÓWKĘ W STOSUNKU DO OSÓB KTÓRE ZUPEŁNIE NIC NIE ZNACZĘ I NIE MAJĄ PLECÓW DLA CZEGO NIKT NIE ŚCIGA TUSKA ALBO JEGO SYNA ZA PRZEWAŁ AMBERGOLD ??? NO BO CAŁA TA POTĘGA PAŃSTWA POLSKIEGO NUMER 3 JEST WYSTARCZAJĄCA NA WŁAŚNIE JAKICHŚ NIC NIEZNACZĄCYCH LUDZI … A POKAZ SIŁY PAŃSTWA W STOSUNKU DO TEGO PISKORSKIEGO WYGLĄDA JAK SPUSZCZENIE WPIERDOLU KANARKOWI PRZEZ N.P CIEBIE …… ŚMIESZNE KURWA I JESZCZE ŚMIESZNIEJSZE JEST OCZEKIWANIE PAŃSTWA NA CMOKANIE Z ZACHWYTU NAD SKUTECZNOŚCIĄ ……… ŻAŁOSNE KUTASY POZORANCI SYFFFFF!!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: