Miziaforum's Blog

Uwaga ! Armia Rosyjska ROZPOCZYNA na DUŻĄ SKALĘ OPERACJE LĄDOWĄ W SYRII info agencyjne

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 13, 2017


Сирийский десант

«Новая газета» нашла документальные свидетельства, подтверждающие подготовку российских военнослужащих для участия в сухопутной операции в Сирии

https://www.novayagazeta.ru/articles/2017/01/12/71115-siriyskiy-desant

tłumaczenie tekstu z rosyjskiego z powyższego linku źródłowego nie całościowe 

fotokopie dodane z źródła oryginalnego w w/w linku

– podała niezależna „Nowaja Gazieta”

Według gazety broszury rozpowszechniane są wśród żołnierzy 46. brygady Rosgwardii, a konkretnie wśród tych, którzy służyli w dawnym batalionie Siewier (Północ), włączonym w skład tej brygady. Pierwsza broszura nosi tytuł „Wizualny tłumacz (Syryjska Republika Arabska)”, druga – „Rekomendacje dla żołnierzy podczas wykonywania zadań w Syryjskiej Republice Arabskiej”.

Pierwsza broszura to kolorowy folder opatrzony symbolem gwiazdy w rosyjskich barwach narodowych, czyli – jak zauważa „Nowaja Gazieta” – logo sił zbrojnych Ministerstwa Obrony. Folder rozkłada się jak mapa; na jednej stronie znajduje się rodzaj rozmówek – zdania i zwroty po arabsku z rosyjską transkrypcją, a na drugiej – plansze tematyczne, np. „opis wyglądu”, „sprzęt wojskowy”, „uzbrojenie”, „pogoda i czas”. „Nowaja Gazieta” ocenia, że zdania po arabsku to zwroty niezbędne do komunikowania się z miejscową ludnością i otrzymania od niej informacji o przeciwniku – jego dyslokacji, uzbrojeniu i działaniach. Z kolei obrazki na planszach pokazują konkretne typy broni, sprzętu, środków transportu, a także przykłady wyglądu człowieka – jego wzrostu, wieku, ubrania.

Wśród słów i zwrotów po arabsku są: „Ranny”, „Zabity”, „Ewakuacja”, rozkazy: „Stój!”, „Będę strzelać!”, „Broń na ziemię!”, pytania: „Jaka miejscowość?”, „Odległość?”.

Druga broszura to niemal wyłącznie tekst – najważniejsze informacje o Syrii, porady, jak wymieniać pieniądze, robić zakupy (w tym alkohol i papierosy), zasady zachowania wobec miejscowej ludności. „Nowaja Gazieta” zwraca uwagę na fragment, który opisuje różnicę między szpiegiem i zwiadowcą. „Zgodnie z normami międzynarodowego prawa humanitarnego każda osoba z personelu sił zbrojnych strony będącej w konflikcie, jaka dostaje się pod władzę strony przeciwnej podczas zajmowania się szpiegostwem, nie ma prawa do statusu jeńca wojennego” – głosi tekst. Z kolei zwiadowca sił zbrojnych „nie jest uważany za osobę zajmującą się szpiegostwem, jeśli działając w ten sposób, nosi ubiór swoich sił zbrojnych; tak więc w razie dostania się do niewoli zwiadowca ma prawo do statusu jeńca wojennego” – wyjaśnia broszura.

Zdaniem „Nowej Gaziety” zawartość tej broszury budzi pytanie: „jakie zadania w istocie stawiane są naszym żołnierzom w Syrii, jeśli muszą oni umieć określić, kto jest kombatantem, kto najemnikiem, kto szpiegiem, a kto zwiadowcą?”. Gazeta zauważa też, że w broszurze „nie ma ani słowa na temat terroryzmu”, choć jako główny cel obecności wojskowej Rosji w Syrii deklarowano walkę z międzynarodowym terroryzmem.

„Nowaja Gazieta” przyznaje, że o tym, kto jest zleceniodawcą pierwszej broszury, można sądzić tylko pośrednio, opierając się na emblemacie Ministerstwa Obrony. Jednak jej zdaniem druga broszura wskazuje wyraźnie na afiliacje. Napis na okładce głosi: „Federalna Służba Wojsk Gwardii Narodowej Federacji Rosyjskiej”, poniżej są dwa logo: samej gwardii oraz 46. brygady specjalnego przeznaczenia wojsk Gwardii Narodowej. Na stronie 9. tekst kończy się podpisem: „wydział RLS 64 OBRON”. „Nowaja Gazieta” rozszyfrowuje ten skrót jako „Wydział ds. Pracy z Personelem 64. Samodzielnej Brygady Specjalnego Przeznaczenia”. Wskazuje, że brygady o tym numerze nie ma wśród wojsk Rosgwardii. Wyraża przypuszczenie, że popełniono literówkę lub celowy błąd: „jeśli broszura stanie się znana publicznie, błąd pozawala, by resorty się od niej odżegnały i nazwały ją fałszywką”, jako że taka brygada nie istnieje.

Broszury „Nowaja Gazieta” otrzymała od swego źródła w dawnym batalionie Siewier. Gazeta zapewnia, że również żołnierze 46. brygady potwierdzili fakt, że materiały te są rozpowszechniane wśród jej personelu. Potwierdzili też oni „fakt aktywnego przygotowywania właśnie czeczeńskich żołnierzy 46. OBRON Gwardii Narodowej na delegację do Syrii”. Jak wyjaśnia gazeta, w skład tej brygady wchodzą żołnierze różnych narodowości, przeważnie – słowiańskich.

Batalion Siewier powstał najpierw jako formacja podlegająca przywódcy Czeczenii Ramzanowi Kadyrowowi. Formalnie był częścią struktur Wojsk Wewnętrznych MSW Rosji. Na bazie tych właśnie wojsk utworzona została w 2016 roku Rosgwardia. Jest ona odrębną służbą, podlegającą prezydentowi Rosji.

Фото брошюры
Оборотная сторона — с подробными подсказками, помогающими описать любое событие

 

Обложка брошюры

 

Эмблема на обложке — характерная звезда — скорее всего, свидетельствует о том, что данная брошюра подготовлена соответствующим подразделением Министерства обороны.

«Мины!», «Хлор!» — вокабуляр брошюры
От «Мне нужно…» до «Помогите!» — вокабуляр брошюры
Ради безопасности бойцам запрещено пользоваться соцсетями «Вконтакте» и «Одноклассники» (рис. 2), брать еду у местного населения (рис. 4) и ходить босиком (рис. 8). Отдельно — реклмендации по питьевому режиму.

Komentarze 22 to “Uwaga ! Armia Rosyjska ROZPOCZYNA na DUŻĄ SKALĘ OPERACJE LĄDOWĄ W SYRII info agencyjne”

 1. miziaforum said

  Co innego jest wtedy gdy wojnę prowadzi się w sposób asekurancki czyli BOMBARDOWANIA Z DUŻYCH WYSOKOŚCI I OSTRZAŁ RAKIETOWY LUB DALEKOSIĘŻNEJ ARTYLERII

  WTEDY STRATY SĄ MINIMALNE ALE I ZYSKI ŻADNA POZA NISZCZENIEM SIŁY ŻYWEJ I INFRASTRUKTURY WROGA

  W TEJ CHWILI GDY FIZYCZNIE ARMIA ROSYJSKA WKRACZA ZNACZY TO DOKŁADNIE TO ŻE BĘDZIE ZAJMOWAŁA TERENY ZDOBYTE I OCZYSZCZONE Z CHWASTÓW ISLAMSKICH ISIS

  A JEŚLI FIZYCZNIE ZAJMOWANA TO JAK ZNAM RUSKICH 🙂 PRZYNAJMNIEJ NA LAT 50 !!!! 🙂

  CO JA NA TO ??? I BARDZO KURWA GO MAĆ DOBRZE BRAWO WŁADIMIR !!!!!!

  NO I KURWA WOJNA SIĘ ZAKOŃCZY RAZ DWA 🙂

  JUŻ WIDZĘ TE CIOTY Z ISIS KTÓRE CHWYTANO PO WYZWOLENIU ALEPPO W KIECKACH DAMSKICH JAK SIĘ ŚCIERAJĄ OKO W OKO Z ROSYJSKIM SPECNAZEM GRU 🙂

  KTÓRY DO OCZYSZCZANIA TERENÓW ZDOBYTYCH BEDZIE NIECHYBNIE WYKORZYSTANY … W KOŃCU PO TO GO WŁAŚNIE ROSJA MA … 🙂 BRAVO

  Polubienie

 2. miziaforum said

  O A TU Z INNEJ BECZKI ALE RÓWNIE SZOKUJĄCE

  NA MOIM KANALE Y.T ZAMIEŚCIŁEM 2 FILMIKI O GREJFRUCIE I DZIAŁANIU PRZECIWBÓLOWYM TYTONIU
  WCHODZĄĘ TERAZ NA KONTO A TAM INFORMACJA NA RAZIE PROŚBA O USUNIECIE TYCH FILMÓW PONIEWAŻ ICH REKLAMODAWCY O TO PROSZĄ NIE USUNIECIE TYCH FILMÓW W CIĄGU 72 GODZIN SPOWODUJE ŻE SERWIS Y.T ODŁĄCZY MOJE KONTO OD SYSTEMU WSPIERANIA = PROMOCJI I ZE W ZWIĄZKU Z TYM OGLĄDALNOŚĆ I WIDOCZNOŚĆ MOICH FILMIKÓW SPADNIE O OKOŁO 300 %

  NO I MIAŁEM RACJE ŻE NIE ZACZOŁEM NAGRYWAĆ KOMENTARZY POLITYCZNYCH

  SKORO NAGRANIE FILMIKU NA TEMAT DZIAŁANIA ROŚLINNYCH SPECYFIKÓW TAK KOGOŚ ZDENERWOWAŁY … A CO BY TO BYŁO GDYBYM POWIEDZIAŁ NA TEMATY NA TOPIE PRAWDĘ !!

  OTO ONE TE FILMIKI NIE MAJĄ ŻADNYCH UKRYTYCH REKLAM NIE MAJĄ ŻADNYCH ŚCIERZEK DŻWIĘKOWYCH NIE SĄ WULGARNE OBRAŹLIWE OBSCENICZNE RASISTOWSKIE DRASTYCZNE I TP

  SĄ NEUTREALNE ALE SĄ NIEWYGODNE DLA CZEGO TAK ?? NIE NIE USUNĄ NIECH ZAMKNĄ MI KONTO ..

  KOMUNIKAT BRZMI DOSŁOWNIE „NIE ODPOWIEDNI DLA REKLAMODAWCÓW , PROŚBA O USUNIECIE FILMU „

  Polubienie

 3. Ktoś said

  No to ruskie idą pod Megiddo…. oczywiście TCHÓRZLIWIE nie sami a czeczeńskimi rękami.

  Znaczy syryjska USTAWKA wchodzi w nowy OSTATECZNY WYMIAR…..

  Znaczy też iż w iSSraelu i w innych nazi-enklawach wszelacy rabi aż szczają ze szczęścia na wieść o tym newsie…. bo ich maschiach… ich kozie coś….. się…. im…..

  Polubienie

 4. kukula said

  ja mam do was tylko jedno pytanie ale zasadnicze jak zachowaja sie w stosunku do tego wszystkiego chiny?dziekuje za odpowiedz

  Polubienie

 5. krab said

  Chyba nie bardzo mają na kogo zgonić…. a przecież wojna musi trwać!!!!!
  Lotnisko wojskowe w pobliżu stolicy Syrii, Damaszku, zostało w nocy z czwartku na piątek ostrzelane pociskami rakietowymi. Syryjska armia oskarżyła Izrael o dokonanie tego ataku i zagroziła odwetem. Na lotnisko, które położone jest 7 km na zachód od Damaszku i na terenie którego znajduje się także siedziba potężnego wywiadu syryjskich sił powietrznych, spadło co najmniej osiem rakiet.
  Eksplozje spowodowały duży pożar. Na razie nie ma informacji o zabitych. Syryjskie źródła bezpieczeństwa poinformowały o co najmniej czterech rannych.
  Media związane z rządem w Damaszku podały, że rakiety zostały wystrzelone z obszaru w pobliżu Jeziora Tyberiadzkiego, położonego w północnym Izraelu.
  Władze Izraela nie odniosły się na razie do oskarżeń ze strony Syrii.
  kresy.pl/pap

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: