Miziaforum's Blog

BLISKI WSPÓŁPRACOWNIK MATEUSZA KIJOWSKIEGO NAGRANIA OBCIĄŻAJĄCE GO W POWAŻNEJ SPRAWIE KORUPCYJNEJ , UJAWNIŁY MEDIA !!

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 12, 2017


przypomnijmy czym w ostatnim czasie zajmuje się bardzo intensywnie pan Pinior !!

sprawa już przycichła jakoś nie widać nacisków KOD aby wyjaśniać ten napad jakby nie było bandycki , nawet gazeta wyborcza która opisała to zajście jako napad 10 !! kiboli ze wskazaniem sugerującym iż są to narodowcy

NIE CIĄGNIE I NIE DRĄŻY TEMATU .. KIM BYLI CI NAPASTNICY …… A NAWET POLICJA OLEWA TEN TEMAT ….. CIEKAWE PRAWDA …

No dobra ale do meritum bo nie o Kijowskim tu będzie a o jego bardzo bliskim współpracowniku i współorganizatorze spotkań KODU z ludem w Polsce ….

tu na fotografii wychodzący z sadu który pomimo dowodów wypuszcza go na wolność

? w celu przygotowania alibi , ? ustalenia tak zwanej „jego wersji” ????

gazetawroclawska.pl/x-news Jak podaje TVP Info dziennikarze „Magazynu śledczego Anity Gargas” poinformowali, iż udało im się dostać do stenogramów podsłuchanych w 2015 r. przez CBA rozmów Piniora z jego asystentem, a także biznesmenem Tomaszem G. Mogą one świadczyć, iż Pinior oraz Wardęga oczekiwali łapówek, zaś w rozmowach z biznesmenami powoływali się na wpływy w instytucjach rządowych, m.in. w resorcie infrastruktury oraz rozwoju, a także Państwowej Straży Pożarnej. JÓZEF PINIOR SKŁADA ZAŻALENIE NA SWOJE ZATRZYMANIE PRZEZ CBA Z nagrań można wnioskować, iż w zamian za otrzymane pieniądze asystent Piniora organizować spotkanie z wiceministrem infrastruktury, na skutek czego zainteresowany biznesmen otrzymywał zgodę na rozbudowę centrum handlowego w Jeleniej Górze. Piniora a także dziesięć innych osób CBA zatrzymało 29 listopada 2016 r. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Pinior jest podejrzany o przyjęcie 45 tys. zł, a także płatną rekomendację. Prokuratura chciała aresztować jego oraz asystenty Jarosława Wardęgi, a także jeszcze jednej osoby. Pierwszego grudnia poznański sad rejonowy nie uwzględnił tych wniosków, uznając, iż nie było przesłanek do stosowania tego najsurowszego ze środków zapobiegawczych. SĄD: PINIOR ZOSTAJE NA WOLNOŚCI. ALE DOWODY SĄ MOCNE Piniora i 10 innych osób CBA zatrzymało 29 listopada 2016 r. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Pinior jest podejrzany o przyjęcie 46 tys. zł łapówki i płatną protekcję. Prokuratura chciała jego aresztowania oraz aresztu dla asystenta – Jarosława Wardęgi – i jeszcze jednej osoby. 1 grudnia poznański sąd rejonowy nie uwzględnił tych wniosków, uznając, że brak było przesłanek do stosowania tego najsurowszego ze środków zapobiegawczych. Postanowienia zaskarżyła prokuratura. Według śledczych sąd bezpodstawnie przyjął, iż Pinior mógł nie być świadomy udziału w korupcyjnym procederze. Zdaniem prokuratury sąd nie uzasadnił, na jakiej podstawie wykluczył możliwość matactwa ze strony podejrzanych. Z kolei 20 grudnia 2016 r. sąd okręgowy oddalił zażalenia prowadzących śledztwo, utrzymując w mocy postanowienia o odmowie zastosowania aresztu.

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/tasmy-piniora-tvp-info-dotarlo-do-rozmowy-bylego-senatora-z-biznesmenem-tomaszem-g,11683306/

Komentarzy 10 to “BLISKI WSPÓŁPRACOWNIK MATEUSZA KIJOWSKIEGO NAGRANIA OBCIĄŻAJĄCE GO W POWAŻNEJ SPRAWIE KORUPCYJNEJ , UJAWNIŁY MEDIA !!”

 1. miziaforum said

  jak widać powinien siedzieć a jeżdzi z Kijowskim po Polsce prowincjonalnej …….. wciskać kit

  oj Tylko w Polsce takie wolności i swobody mają ….. tylko w Polsce

  Polubienie

 2. miziaforum said

  W rozmowie z czerwca 2015 r. Pinior ma pytać asystenta: „No jak sytuacja, Jarku?”.
  Asystent odpowiada: „No właśnie dlatego do Ciebie dzwoniłem. Załatwiłem piątkę (…) Masz to już na 100 proc. (..) To podzieliłbyś się ze mną, bo mam problem jak cholera”.
  „Ile, ile Jarek będziesz potrzebował?” – pyta Pinior. „A tamten tysiąc ci został?” – odpowiada Wardęga pytaniem. Pinior potwierdza i dodaje: „Bo wiesz, o co chodzi Jarek, tutaj to jest tak poważna sprawa, to jest tak poważny aktyw, że my musimy wymusić na tym bezwładzie w ministerstwie, żeby oni się tym zajęli”. „No dokładnie” – mówi Wardęga.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-tvp-ujawnila-materialy-z-podsluchu-rozmow-piniora,nId,2336131#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubienie

 3. miziaforum said

  „To ile mu powiedzieć? Pięć”
  Na temat spotkania z wicekomendantem straży pożarnej rozmówcy wskazują, że kwestia zgody na rozbudowę centrum handlowego od strony bezpieczeństwa „to jest, tak jak on wtedy mówił, decyzja tego komendanta”. „No to jest tak poważny aktyw Jarek, że warto żebyśmy się zmobilizowali” – mówi Pinior. „Wiem, Józku” – zapewnia Wardęga. „I żeby oni widzieli, że my działamy na pełną, wiesz, na pełny gwizdek. I mogą jechać w każdej chwili wszędzie tak samo w środę, czwartek, gdyby tu ten, było spotkanie potrzebne, czy w Ministerstwie ponowne, czy u komendanta” – dodaje ówczesny senator.

  W rozmowie z 23 czerwca 2015 r. Wardęga miał powiedzieć Tomaszowi G.: „Mam zaszczyt uroczyście w imieniu senatora RP poinformować cię, że pismo zostało przez pana ministra Orłowskiego (wiceministra infrastruktury) podpisane. Jeszcze dzisiaj będzie wysłane do prezydenta (Jeleniej Góry)”. G. odpowiada: „Może byśmy w czwartek się spotkali króciutko to byśmy sobie powiedzieli co dalej dobra?”. „Ależ oczywiście jesteśmy silni, zwarci i gotowi (…) w każdym ministerstwie” – miał powiedzieć Wardęga.

  W nagranej 7 sierpnia 2015 r. rozmowie Piniora i Wardęgi miały paść wypowiedzi: „No on wysłał tysiąc złotych Jarek, tylko wiesz mi nic to nie załatwia. No pisałem ci, że…” – miał powiedzieć Pinior. „To ile mu powiedzieć? On pewnie jest jedyny który reaguje, wiesz…” – odpowiada Wardęga. „Tak, ja wiem” – mówi Pinior. „Powiedzieć mu pięć?” – proponuje Wardęga. „No tak” – zgadza się senator.

  Jak podała TVP, 9 września 2015 r. Wardęga informował biznesmena Tomasza G., że właśnie skończył rozmowę z „generałem” – jednym z komendantów PSP. „Generał jest dzisiaj do 12 i mówi: niech się pan nie martwi do 12 podpisze to przy mnie. Po 12 zadzwonię. A o której możesz się ze mną i z senatorem spotkać?” – pyta go. „Możemy w tym Best Westernie?” – proponuje G. „To ja Piniora zaprowadzę do Best Westerna i powiem żeby dziś nie płakał że dostanie, że tak powiem nagrodę i ja dostanę nagrodę” – mówi Wardęga. „Jeśli ha ha ha będzie papier, Jarek” – odpowiada mu biznesmen.

  Pinior: Wyjaśnienia w sądzie

  W wyemitowanej w środę w TVP wypowiedzi Pinior powtórzył, że na temat całej sprawy będzie składał wyjaśnienia w sądzie.

  W ocenie sądu, który decydował ws. niearesztowania Piniora, otrzymywane przez niego pieniądze, o których mowa w stawianych mu zarzutach, „nie stanowiły pożyczek”. „Józef Pinior nie podjął wyjaśnienia, z jakiego tytułu wskazane kwoty wpływały na jego rachunek, czym mógł rozwiać wątpliwości co do charakteru tych pieniędzy” – powiedział sędzia.

  Jak dodał, z treści zarejestrowanych rozmów wynika, że Pinior miał „pełną świadomość co do działań Jarosława Wardęgi, a niejednokrotnie inspirował te działania, wymuszał ich kierunek, a czasami wymuszał zachowanie Jarosława Wardęgi w odniesieniu do +finansowego wsparcia+”.

  Po grudniowych posiedzeniach sądu Pinior zapewniał, że w trakcie procesu udowodni swą niewinność. Proszony o komentarz do stwierdzenia sądu o dużym prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa podkreślił, że „to nie przesądza o jego winie”. „Zrobię wszystko, żeby wyjaśnić wszystkie okoliczności tej sprawy” – dodał. „Zarzuty podniesione przez prokuraturę ja uznaję za manipulacyjne, za nie w pełni rzetelnie udokumentowane” – mówił.

  PAP

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-tvp-ujawnila-materialy-z-podsluchu-rozmow-piniora,nId,2336131#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Polubienie

 4. miziaforum said

  ad nagrywania na y.t moich wypowiedzi NIE BEDZIE JUŻ ŻADNYCH nagrałem sobie dziś tak juz na poważnie materiał na temat blokowania sejmu i na temat w/w czyli art powyższy i NIESTETY ŻEBY BYŁO NATURALNIE I TAK JAK POWINNO BEZ SZTUCZNEGO WYMUSZANIA MOICH ZACHOWAŃ I SŁÓW …

  NIE PRZEJDZIE TO NA Y.T …….. A SZKODA MI KONTA NA PUBLIKOWANIE INNYCH RZECZY ….. NIESTETY ALE NIC Z TEGO

  Polubienie

 5. szuwaxpl said

  Co tam szmundaki i szmalcownicy – patrzcie o co kaman!
  Wszystko tak samo jak w uni, tylko zarobki umbarumba i o to tu chodzi – ciemny lud wszystko kupi 😦

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: