Miziaforum's Blog

Ukraina POMNIK POLSKICH OFIAR UPA I SS WYSADZONY POWIETRZE ..

Posted by miziaforum w dniu Styczeń 10, 2017


Ukraina: Wysadzono pomnik ofiar UPA w Hucie Pieniackiej

8 stycznia w Hucie Pieniackiej (obwód lwowski) na Ukrainie wysadzono pomnik poświęcony polskim mieszkańcom wsi, których wymordowały w 1944 roku bandy UPA i SS Galizien. Wysadzony został krzyż stanowiący centralną część pomnika, a tablice z nazwiskami ofiar zbrodni pomalowano w barwy Ukrainy i UPA.

W czasie aktu ludobójstwa w 1944 roku zamordowano w straszliwy sposób, paląc żywcem stodołach, prawie 1000 bezbronnych mieszkańców. Tylko dlatego, że byli Polakami. W tym samym dniu, w innej części województwa tarnopolskiego, sotnia Ukraińskiej Powstańczej Armii, wspierana przez „siekierników” (chłopów ukraińskich uzbrojonych w siekiery i widły, dowodzonych przez księdza greckokatolickiego), wymordowała mieszkańców Korościatyna k. Monasterzysk.

Na miejscu zburzonego przez napastników kościoła w Hucie Pieniackiej w 2008 r. Rada Pamięci Walk i Męczeństwa, pomimo wieloletnich sprzeciwów ze strony ukraińskiej, ustawiła z polskich funduszy kamienny pomnik w kształcie krzyża, po którego obu stronach umieszczone zostały tablice z nazwiskami zamordowanych.

(Na podst. https://regnum.ru/news/polit/2225090.html, RMF24.pl)

Komentarzy 15 to “Ukraina POMNIK POLSKICH OFIAR UPA I SS WYSADZONY POWIETRZE ..”

 1. kukula said

  to tak jak z tupolewem wiadomo ze go cos rozsadzilo tylko nie wiadomo kto to podlozyl haha

  Polubienie

  • szuwaxpl said

   O niebywałej proukraińskości Kuchcińskiego: „Jeden z najbliższych doradców Jarosława Kaczyńskiego, poseł z Przemyśla Marek Kuchciński, od lat wspiera ukraińskich nacjonalistów, którzy czczą zbrodniarza Stepana Banderę, i to m.in. on odpowiada za dzisiejszy przyjazny stosunek PiS do antypolskiej partii Swoboda.

   Zdaniem profesora Jerzego Roberta Nowaka „koronnym dowodem na upowsko-banderowskie sympatie Kuchcińskiego jest jednak co innego. W 2010 roku poseł PiS otrzymał order za „osobisty wkład na rzecz rozwoju stosunków polsko-ukraińskich” od prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, który nadał tytuł bohatera tego kraju Stepanowi Banderze. Wtedy nie było już mowy o cichych spekulacjach – Stowarzyszenie Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich głośno zaapelowało do Kuchcińskiego, by oddał odznaczenie, bo nie godzi się przyjmować nagród od tych, którzy gloryfikują mordercę Polaków.
   To nie był tylko Kuchciński, ale też np. Paweł Kowal i Adam Lipiński.
   (…)

   http://wolnosc24.pl/2017/01/12/profesor-jerzy-robert-nowak-ostrzega-przed-zwiazkami-kuchcinskiego-z-ukraincami/

   Polubienie

 2. szuwaxpl said

  Polubienie

  • szuwaxpl said


   Рагуль Львовский (Lwowski Raguli)
   правая рука Коломойского w: Пархатый сектор
   Mieszka w: Схрон бандеровский-обыкновенный

   Raguli, Rogulev (liczba mnoga Raguli, Rogula rogulё, żony raguliha, roguliha …) – slangu ukraińskie słowo [ aktualizacja ], w ogólnym leksykonu [ wyjaśnienie ] [ gdzie? ] – Pogardliwe przezwisko co oznacza „człowiek prymitywny, uncultured chłopów”. W ukraińskiej slang karnego stosuje się w odniesieniu do każdego wieśniaka. [1]

   Od słowa „Rogulev” stworzył slang słownie: rogulizm, rogulstvo – głupota, prymitywizm, coś absurdalnego.

   Polubienie

 3. szuwaxpl said

  Patrzę na strony ukraińskie i coś Wam powiem, tam też ludzie dużo widzą, tylko co z tego?
  To tak jak u nas — wiemy, widzimy i co możemy z tym wszystkim co się dzieje w polityce zrobić?
  Możemy sobie popisać, powklejać filmiki, obrazki, jakiś wpływ to ma, ale cały czas jest bardzo znikomy.

  Polubienie

 4. szuwaxpl said

  NATO jedzie na front wschodni

  Polubienie

 5. szuwaxpl said

  Patrząc na dzisiejszych młodych, zagubionych Ukraińców widzę KOD w Polsce.
  Pod hasłami Wolność, Demokracja odpowiednie służby przyciągają zawiedzionych ludzi, którzy widzą, że nie jest tak jak być powinno. Wielu – wie, że tu KOD, tam kult Bandery przyciągnie zwiedzionych populizmem ludzi.

  .https://youtu.be/FXhoWIHFXoA
  filmik dla znających choć trochę j. rosyjski, jak to ładnie wszystko się układa J. Kerry, w Warszawie, remont Wyższej Rady Ukrainy za 30.000.000 hr, podwyżki dla kraju za prawie wszystko. Wojska USraela w Polsce
  podgrzewanie Ukraińców no właśnie do czego? Rosja vs Polska?

  A tu o politycznej konotacji banderowskiej
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://www.zerkalov.org.ua/node/4375&prev=search

  Polubienie

  • szuwaxpl said

   Ten drugi link – to kopalnia wiedzy!!!
   Po lewej stronie na samym dole jest hasło żydzi/syjoniści WOW — musiałem uruchomić kompa ponownie, bo strona nie chciała się odpalić, to mówi samo za siebie co tam jest!

   Zniesławienie – to domena jak się okazuje każdego kraju. który przejęli lub przejmują ONI.

   Mała próbka z książki, która o dziwo translejt z automatu otworzył.

   Od ponad wieku we wszystkich językach świata nieustannie prowadzili propagandę twierdząc, że Żydzi w Rosji są prześladowani i uciskani, a co oni cierpią w wyniku „antysemityzm”, a rząd i ludzi, w każdym czasie iw każdych warunkach.

   W wyniku tej propagandy cały lud rosyjski, w tym Ukraińców, był w stanie napięcia w oczach światowej opinii publicznej, które w przeważającej mierze były wcześniej, a teraz pod wpływem oszczerczej propagandy i uważa, że ​​Żydzi, którzy mieszkają w granicach państwa rosyjskiego (przemianowany teraz ZSRR) nie jest „cierpienie i uciskanych.”

   A głównym „prześladowcą” to lud rosyjski, którzy stworzyli państwo rosyjskie. Że lud rosyjski, którego kard Spelman, na Kongresie Eucharystycznym w Barcelonie, w 1951 roku, zwane „naród – killer” …

   Świat drukuje również wiele dziesięcioleci nie przestaje pisać, że „Rosja – A” więzienie narodów „, który dotknął wszystkie narody, a zwłaszcza Żydzi … W rzeczywistości, w rzeczywistości Żydzi w Rosji, zwłaszcza w ostatnim pół wieku, zajmują stanowiska i wykonawcze kierownicze i ich nie cierpią, a Rosjanie na których ziemi osiedlili, nieproszone i niechciane, około dwa wieki temu, a po rewolucji 1917 roku, przedstawiciel plemienia żydowskiego zajmowały wysokie stanowiska i stała się klasą rządzącą.

   Ładną mają broń na wszystkie narody, a my takie głupie g.
   https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://www.zerkalov.org.ua/node/4375&prev=search

   Polubienie

 6. szuwaxpl said

  Metody wszędzie te same, które ogłupiają społeczeństwa i u nas i u nich nakręcają przeciwko sobie.
  Dobrzy Ukraińcy wiedzą co jest grane, dobrzy Polacy też wiedzą co jest grane a żydowskie DIABELNE łapy i popchną nas
  na przeciwko sobie, dziś tak widzę niedługą przyszłość.

  Polubienie

 7. szuwaxpl said

  http://www.pch24.pl/2017–rok-wojny–sodomizacji-i-politycznej-poprawnosci-,48613,i.html
  (…) GB
  Trump jest prezydentem lobby wojskowego, co wyraźnie się odsłoniło już w pierwszych tygodniach po elekcji. Armia jest w trakcie przejmowania władzy w Stanach Zjednoczonych.

  Wojskowi mają najwyraźniej dość promowania zideologizowanej demoralizacji, która skutkuje dezorganizacją państwa i jego sił zbrojnych. Z drugiej zaś strony – mają dość inicjowania wojen, których nie pozwala im się po prostu wygrać.
  Tę postawę artykułuje otwarcie np. gen. Michael Flynn, kiedy stwierdza, że wojny nie są po to, żeby je prowadzić, ale po to, żeby je wygrywać. Wynosząc Donalda Trumpa do władzy, właśnie tego rodzaju zniecierpliwione trepy sięgają po koło sterowe imperialnej nawy państwowej.

  Jednak pamiętajmy, że polityczne mafie, tajne służby i loże monitorują nastroje społeczne, tak aby zawczasu stanąć w awangardzie ewentualnego buntu społecznego. Służby starają się skanalizować wszelkie odruchy buntu, kreując kolejne kryzysy kontrolowane.

  Polubienie

 8. KrisT said

  rano jak czytałem to skó……. z MSW ukrainy i reszta naszych polsko jezycznych portali podawalo iz to Rosyjska prowokacja majaca na celu skłócic polaków z ukraincami…

  zapomnieli dopisać iz taką samą prowokacją było witanie przez ukrainców wojsk niemieckich, prowokacją rosyjska było tez ukrainskie SS Galizien, i prowokacją było mordowanie polaków przez UPA, OUN…
  prowokacją rosyjską jest tez odrodzenia kultu bandery na ukrainie i neonazimu…
  Wszystko to rosyjska prowokacja!
  Polska powinna zaprzestac dotowac ukrainę, wydalic ich studentów, zakrecic kurki z rewersowym gazem i oswiadczyć nastepnie iz to rosyjska propaganda na celu skłócenia dwóch bratnich narodów!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: