Miziaforum's Blog

2 Islamskie zbrodnie Raport 08.2016 – Świat,Muzułmańskie ataki na kościoły chrześcijańskie

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 27, 2016


źródła informacji , kliknij w podświetlony wyraz w arcie to bramka przejściowa do źródła oryginału .

Indonezja: Nastoletni muzułmanin, ukryty wśród chrześcijan podczas mszy w niedzielę w kościele katolickim, niespodziewanie zaatakował 60-letniego księdza siekierą i próbował zdetonować materiały wybuchowe, które mogły zabić setki wiernych w zatłoczonym kościele. Bomba nie wypaliła i 18-letniego terrorystę islamskiego zatrzymano.

Stany Zjednoczone: W Riverside w Kalifornii muzułmanin terroryzował wiernych kościóła St. Andrew podczas mszy, nadając z samochodu przez megafon wrzaski „Allahu akbar!” Świadkowie zgłosili również na policję fakt robienia zdjęć kościoła przez trzech mężczyzn w zielonej hondzie civic.

Francja: Podczas mszy za duszę ojca Jacques Hamela — 80-letniego księdza zabitego kilka dni wcześniej — w kościele St. George Vivonne (Vienne), małym mieści liczącym 4 tysiące mieszkańców, ksiądz poinformował zebranych, że kościół został zdewastowany: „lampka przed tabernakulum Rzeczywistej Obecności Chrystusa zniknęła a na ołtarzu było zdjęcie terrorysty z Nicei, islamisty Mohameda Lahouaiej Bouhlela”.

Iran: Władze aresztowały 11 chrześcijan podczas nalotu na dom-kościół w mieście Isfahan. Skonfiskowano książki do nabożeństwa i inną literaturę chrześcijańską. Według tego doniesienia brak dalszych informacji o losie zatrzymanych.

Turcja: Po poprzednim udzieleniu zezwolenia, władze zakazały prawosławnej liturgii chrześcijańskiej w historycznym klasztorze. Według doniesienia:

Drzwi Klasztoru Sumela otworzono ponownie w czerwcu 2010 r. po 88 latach. Rząd turecki dał pozwolenie Patriarsze Ekumenicznemu na liturgię patriarchalną podczas święta Wniebowstąpienia każdego roku. To pozwolenie zostało nagle anulowane, być może na stałe”.

Sudan: Lokalne władze muzułmańskie wydały nakaz zburzenia kolejnego kościoła, twierdząc, że został zbudowany nielegalnie. Parafianie dostali tydzień na opuszczenie budynku, bo w innym wypadku rozpoczną się procedury prawne włącznie ze zmuszeniem kościoła do zapłacenia kosztów zburzenia. Kościół zbudowano w 1976 r., na długo zanim Narodowy Front Islamski przejął władzę w Sudanie po wojskowym zamachu stanu w 1989 r. – jak więc może być nielegalny, argumentowała strona kościelna. Bardzo wiele kościołów, które stały w Sudanie przez dziesięciolecia spotkał w ostatnich czasach ten sam los.

Pakistan: Chrześcijanie oskarżyli rząd Gudźarat o umyślne zalanie ściekami kościoła liczącego 130 lat. Według doniesienia:

„Miejscowym chrześcijanom udało się odciąć dopływ ścieków po godzinach ciężkich wysiłków…. Wzburzeni chrześcijanie twierdzili, że dopływ ścieków został skierowany ku kościołowi, by nie dopuścić do zalania sąsiedniego ośrodka sportowego. Ścieki zalały podłogi i dywany w kościele.

Ataki muzułmańskie na chrześcijańskich apostatów, bluźnierców i duchownych

Algieria: Nawrócony na chrześcijaństwo muzułmanin został skazany na pięć lat więzienia za powiedzenie na mediach społecznościowych, że światło Jezusa przyćmi islam i jego proroka Mahometa, co sąd uznał za „bluźniercze”. Według jego syna, który towarzyszył apostacie podczas procesu:

„Sąd skazał mojego ojca na maksymalną karę więzienia! …. Mój ojciec wyrażał swoje myśli i swoje poglądy polityczne na platformach społecznościowych, jak to zawsze robił w innych miejscach. To jest atak na wolność słowa, bo moim zdaniem, wszystko można poddawać krytyce, także religie”.

Nigeria: Podczas słownej sprzeczki między dwoma studentami, student muzułmański oskarżył studenta chrześcijańskiego o obrażenie muzułmańskiego proroka Mahometa. Wkrótce zgromadził się tłum muzułmanów i oznajmili, że chrześcijanin musi umrzeć; barbarzyńsko go pobili i niemal zabili. Przeżył tylko dlatego, że „kolega chrześcijanin interweniował, żeby zabrać go do szpitala z pomocą pełnego współczucia muzułmanina, który wziął ofiarę do swojego samochodu”. Następnego dnia tłum muzułmanów szalał i wandalizował chrześcijańskie kampusy i kościoły. Według jednego z miejscowych mieszkańców:

„Poszli do kościoła ECWA, kościoła Odnowicielstwa i kościoła anglikańskiego. Zdewastowali plebanię kościoła anglikańskiego, zniszczyli elektronikę i inną własność. Słyszałem, że spalili także dom muzułmanina (który zabrał zaatakowanego studenta chrześcijańskiego do szpitala), więżąc w środku i zabijając ośmioro ludzi, którzy także byli muzułmanami”.

Pakistan: Chrześcijańskiej dziewczynie o imieniu Asma grozi śmierć, jeśli nie wróci do swojego muzułmańskiego porywacza. Ten człowiek, możny sąsiad muzułmański, porwał dziewczynę, zgwałcił ją, zmusił do przejścia na islam, a potem pod przymusem zawarł z nią małżeństwo i zmienił jej imię na „Aisza” od imienia młodziutkiej żony islamskiego proroka. Kilka miesięcy później Asma uciekła i wróciła do swojej rodziny, która jest zagrożona, jeśli odmówi zwrócenia córki jej porywaczowi. Miejscowy duchowny muzułmański twierdzi, że Asma przeszła ponownie na chrześcijaństwo, a więc jest teraz apostatką i powinna zostać zabita, jeśli nie wróci do męża i islamu.

Uganda: Ośmioro dzieci w wieku od 9 do 16 lat z czterech rodzin islamskich i pogańskich znalazło schronienie u chrześcijan po tym, jak ich rodzice i inni członkowie społeczności pobili je i wyrzekli się ich za porzucenie islamu i animizmu dla chrześcijaństwa. Także kościół, w którym znalazły schronienie, został zagrożony zniszczeniem i przemocą ze strony miejscowej populacji muzułmańskiej. Jeden z muzułmanów poinformował pastora: „Działalność waszego kościoła nie będzie tolerowana w tym okręgu. Jeśli nie opuścicie naszej wsi, wkrótce przyjdziemy po wasze życie”.

W innym zdarzeniu chrześcijański uczeń liceum został poważnie zraniony w głowę przez ojca dziewczynki, którą uczeń podobno ewangelizował.

Komentarze 4 to “2 Islamskie zbrodnie Raport 08.2016 – Świat,Muzułmańskie ataki na kościoły chrześcijańskie”

  1. malik said

    wszyscy umrzecie

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: