Miziaforum's Blog

BERLIN , ŁUKASZ URBAN POLSKI KIEROWCA LKV BOHATEREM BERLIŃCZYKÓW , POGRZEB NA KOSZT SKARBU PAŃSTWA I RENTA SPECJALNA DLA SYNA I WDOWY ? tak uważa oficer Berlińskiej Policji ! co na to p.Szydło i p. Duda?

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 22, 2016


 

Źródło nie oficjalne . na razie

Wysoki rangą oficer Berlińskiej policji udzielił wywiadu jednej z gazet federalnych ( zasięg ogólnokrajowy) wywiad ma być wydrukowany w następnym tygodniu , zatem dam tylko ogólny zarys o czym bedzie .. prawa autorskie niestety.

Otóż policjant ten w wywiadzie zaznaczył i podkreślił , że przed bardzo wielką tragedią związaną z zamachem w poniedziałek uchroniła ludzi tam przebywających tylko i wyłącznie bohaterska postawa p. Łukasza Urbana, który zginął z rąk zamachowcy

gdy walczył o powstrzymanie i kontynuowanie taranowania ludzi , dodał ze gdyby nie to że udał mu się zatrzymać pojazd , analizy policyjnych ekspertów wykazały że zatłoczenie tego miejsca było tak duże iż każdy kolejny metr pokonany przez LKV – TIR

równy był by co najmniej kolejnej ofierze śmiertelnej , gdyby udało się mordercy pokonać dystans porównywalny z tym który zamachowiec pokonał w Nicei to ilość ofiar MOGŁA BY PRZEKROCZYĆ NAWET 200 OSÓB.

Ponad oficer oświadczył że czyn p.Łukasza jest największym czynem bohaterskim od ponad 40 lat w RFN KTÓREGO DOKONAŁA OSOBA CYWILNA !!

I polski rząd powinien tak jak rząd Niemiecki przyznać pośmiertnie Łukaszowi Urbanowi zarówno odznaczenie jak i rentę  dla wdowy i syna .

p.s co zresztą nie oficjalnie już wiadomo iż ma to zrobi rząd Niemiecki !

NO TAK JAK W/W JESZCZE NIE WIEDZIAŁ BO INFO W POLSKICH MEDIACH UKAZAŁO SIĘ DOPIERO DZIŚ

http://natemat.pl/197459,niemcy-chca-uhonorowac-polaka-jest-petycja-o-przyznanie-mu-najwyzszego-odznaczeniahttp://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamach-w-berlinie/aktualnosci/news-polak-zginal-w-zamachu-w-berlinie-pogrzeb-sfinansuje-skarb-p,nId,2326736

A TĄ INFORMACJE PODAŁEM JA WCZORAJ :

POLSKI RZĄD ZOBOWIĄZAŁ SIE POKRYĆ KOSZTA POGRZEBU , PRZYZNAĆ WYSOKIE ODZNACZENIE POŚMIERTNE

A JA UWAŻAM ŻE POWINIEN PREMIER PRZYZNAĆ TEŻ W POLSCE RENTĘ DLA RODZINY BO ŚMIAŁO MOŻNA UZNAĆ NA PODSTAWIE OCENY POLICJANTÓW NIEMIECKICH ŻE P. ŁUKASZ OCALIŁ ŻYCIE CO NAJMNIEJ 200 OSOBĄ !!

ZATEM TEŻ JEST BOHATEREM NA MIARĘ POWINNOŚCI TRAKTOWANIA I SPECJALNEGO UZNANIA W KAŻDYM WYMIARZE ZARÓWNO SYMBOLICZNYM JAK I FINANSOWYM

no zobaczymy czy Polski Prezydent i Premier da się ubiec w należnym złożeniu wyrazów uznania p.ŁUKASZOWI URBANOWI I JEGO RODZINIE

15590116_1659170361042355_8570120832760701262_n

dodał bym tak SKORO BYŁY ŚRODKI NA RENTY SPECJALNE DLA RODZIN SMOLEŃSKICH TO WSTYDEM BY BYŁO GDYBY W POLSCE OD POLSKIEGO RZĄDU RODZINA NIE DOSTAŁA A OD RZĄDU NIEMIECKIEGO DOSTAŁA ………..

PRAWDA ? 

Postawa kierowcy „znakiem przyjaźni”. Niemcy odznaczą Polaka zabitego przez terrorystę?

kf, bz publikacja: 22.12.2016 aktualizacja: 18:38wyślijdrukuj

fot

Inicjatorką napisania petycji jest Constanze Stelzenmueller (fot. Twitter/ConStelz)

Niemcy podpisują się w internecie pod petycją do prezydenta Joachima Gaucka o odznaczenie polskiego kierowcy zamordowanego przez sprawcę poniedziałkowego zamachu terrorystycznego w Berlinie. Z ustaleń mediów wynika, że Polak walczył w szoferce ze sprawcą zamachu. Ten ciężko go ranił, a w końcu zastrzelił.

Niewykluczone, że dzięki oporowi Łukasza Urbana, pojazd stosunkowo szybko, po pokonaniu 50-80 metrów, zjechał z powrotem z kiermaszowego deptaka na jezdnię. Gdyby tak się nie stało, liczba ofiar mogła być znacznie większa. Prawdopodobnie jednak również dlatego Polak stracił życie. Terrorysta zadał mu ciężkie obrażenia nożem, a w końcu zastrzelił.

W zamachu zginęło 12 osób, a 49 zostało rannych. Petycję do prezydenta Niemiec Joachima Gaucka ws. przyznania Orderu Zasługi (Bundesverdienstkreuz) polskiemu kierowcy zamieścił portal change.org.

Inicjatorką napisania petycji jest Constanze Stelzenmueller

Komentarzy 65 to “BERLIN , ŁUKASZ URBAN POLSKI KIEROWCA LKV BOHATEREM BERLIŃCZYKÓW , POGRZEB NA KOSZT SKARBU PAŃSTWA I RENTA SPECJALNA DLA SYNA I WDOWY ? tak uważa oficer Berlińskiej Policji ! co na to p.Szydło i p. Duda?”

 1. miziaforum said

  i premier i prezydent jesli zechcą to załatwią tą rente w kilka godzin jeszcze przed świetami

  Polubienie

 2. szuwaxpl said

  To jedna strona medalu – druga jest bardziej prozaiczna!

  Polski rząd dał dupy, mimo wszystko, brak reakcji w odpowiednim czasie i skutki są jakie widać:
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamach-w-berlinie-kierowcy-ciezarowki-niemcy,225,0,2223329.html

  Polubienie

  • woi said

   Sytuacja znana od lat. Znów trzeba sprzątać po jebanej platformie, która nic nie robila przez tyle lat! Cały czas nas przekonywali, że co jak co ale stosunki z niemcami układają się bardzo dobrze, był to dla nich priorytet. A co mieliśmy?
   -polacy poniżani
   -polskiej mniejszości nikt tam nie uznaje nawet nie mają takiego statusu(chodzi tu o rodowitych mieszkańców a nie o napływowych

   Powiem tak, pis zrobi z tym coś albo nie ale jest jedyną nadzieją że coś się zmieni w tej sprawie. Przez osiem lat nikt platfusów za to nie krytykował(może mizia ale nie czytałem)

   Polubienie

 3. miziaforum said

  P.S ZNAJĄC MENTALNOŚC POLSKIEGO BURACTWA UBRANEGO W CIUCHY HUGO BOSS – WSZELKIEJ MAŚCI CHAMÓW NOBILITOWANYCH DO RANGI POSŁÓW SENATORÓW URZĘDNIKÓW

  URUCHAMIAM ZA 50 EURO OPŁATY SPECJALNE NARZEDZIE PROMUJACE TEN WPIS KONKRETNY W CELU JEGO ROZPROPAGOWANIA NA CAŁYM SWIECIE

  W D…… MAM CO PISZE ONET INTERIA .. GRUNT ZE LUDZIE SIĘ DOWIEDZĄ JAK POLSKI RZAD ZAREAGOWAŁ NA TO WSZYSTKO

  P.S MAM NIKŁĄ NADZIEJE ŻE WSTYD W/W H……. SPOWODUJE ZE ZACHOWAJĄ SIĘ PRZYZWOICIE

  TEN PODGLAD UMOZLIWIA W REALNYM CZASIE WIDZIEĆ KTO I W JAKICH KRAJACH CZYTA TEN WPIS W WERSJI JĘZYKOWEJ ZROZUMIAŁEJ DLA NIEGO

  CZAS POZYCJONOWANIA PRZYWILEJOWANEGO OKOŁO 24 H

  LINK

  https://www.revolvermaps.com/?target=enlarge&i=0ffftggap70

  wersja niemiecka arta rozesłana w ponad 200 kopiach na fora niemieckie , austryjackie i szwajcarskie

  Polubienie

 4. miziaforum said

  do wszystkich co wy tu pier….. dziś czyta was masa ludzi masa !! wiec ograniczcie się do komentowania arta bo wyjdziecie na czóbów …. zawsze gdy opłacam extra pozycjonowanie arta czyta około 200 -400 000 ludzi na dobę

  więc trzymajcie poziom 🙂

  Polubienie

 5. KrisT said

  Mizia a czy wiadomo coś nt. zamachowca/terrorysty ??
  szukają wg zdjęcia z monitoringu czy tego znalezionego lewego dowodu pod siedzeniem? Zrobili porównanie czy to ten sam?
  Bo jakos nie nie wierzę aby terrorystą przypadkowo zgubił swój dowód tozsamości, co jak co ale tego na zaplanowaną akcję sie nie bierze. Ponadto musial miec zaplanowaną drogę ucieczki i to taką aby najdalej za 2gim rogiem „uciec” kamerom miejskiego monitoringu.
  To było zaplanowane!
  I mam jeszcze jedno pytanie kto zastrzelił Polaka? ten terrorysta czy policja niemiecka ze tak teraz chcą go odznaczyć i rętę przyznać!
  Ciekawe czy podają info z badań balistycznych?! I porównają z policyjną bronią jesli takowa została uzyta.

  Jesli to terrorysta miał broń i strzelał to gośc nie planował samobójczego ataku bo po wybiegnięciu z auta zacząłby strzelać do ludzi z okrzykiem „allach akbar” co przyniosłoby mu chwałę wsród islamistów i zagwarantowało miejsce w niebie i harem dziewic.
  Może a raczej bardzo prawdopodobne iz wogole nie miał broni a Polskiego kierowcy zastraszył tylko nożem, co sugerują liczne rany kłute i brak strzalów w czasie jego ucieczki.

  wnioski nasuwają się same.

  Polubienie

  • Jacek UK said

   Media w UK pisza ze zamachowca Niemcy nie mogly wydalic bo NIE MIAL DOKUMENTOW i ze dopiero doszly dwa dni temu z Tunezji. A kilka linijek dalej ze znalezli jego dokumenty w ciezarowce (nie wiem – moze jakies inne). Ale mi sie przypomina sytuacja z 9/11 w USA gdzie z plonacych wiezowcow jedyne co sie uratowalo to dokument tozsamosci terrorystow – ktore wypadly jakoby z samolotu i sie uratowaly z pozarow. Jak bylo naprawde to teraz wiemy a te dokumenty w ciezarowce to mi smierdza, bo jest malo prawdopodobne aby zamachowiec szedl na akcje z dokumentami.
   Kolejne sprawa to zdjecie natychmiast zamieszczone przez Niemcow w internecie polskiego kierowcy na kilka sekund przed zamachem (prawdopodobnie z monitoringu) – jednoczesnie nie pokazuja identycznyego zdjecia zamachowcy ktory siedzial obok tylko jego zdjecie z kartoteki policyjnej (blednie przetrzymywali jakiegos pakistanczyka bo nie mieli podobno zdjecia zamachowca). Pytanie – KTO tak naprawde siedzial za kierownica?
   Pozdrawiam myslacych logicznie i przepraszam za brak polskich czciionek.

   Polubienie

 6. KrisT said

  A ja wnioskuję aby tę ulicę gdzie miesci się jarmark świąteczny nazwać imieniem naszego bohatera!

  Polubienie

 7. Elsa said

  http://pikio.pl/zamachowiec-z-berlina-byl-w-przeszlosci-aresztowany-kilka-razy-za-przygotowywanie-zamachow/
  nie wierzę, że nie potrafią go namierzyć…..grubymi nićmi to szyte….

  Polubienie

 8. KrisT said

  Niemiecka policja zwróciła się z prośbą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu obywatela Tunezji Anisa Amri podejrzewanego o udział w zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie – poinformował rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamach-w-berlinie/aktualnosci/news-kgp-niemiecka-policja-poprosila-nas-o-pomoc,nId,2327030#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  podsumowując terrorysta wzrost 178cm/75 kg dał radę polakowi o wzroscie coś ponad 180 i 120kg masy własnej! (tak opisywano naszego)???
  75 vs 120 w ciasnej szoferce? i ja mam w to uwierzyć?

  ponadto terroryscie wypadł tak czysto przypadkowo dowod osobisty ktory wpadł pod siedzenie kierowcy…. tia….

  Polubienie

 9. miziaforum said

  Polubienie

 10. Anna said

  Wiecie co, dziś nie spotkałam ani jednego innoskórego na ulicy (wawa), pochowali się jak szczury. Boją się, to dobrze. Ani jednego nie widziałam.

  Polubienie

 11. Żuraw. said

  Polubienie

 12. Anna said

  Czy to polski ewenement światowy, że Polacy bronią życia innych za cenę własnego?

  Polubienie

 13. szuwaxpl said

  Gdyby te tłumy odwiedzające dziś strony zacnego forum miały ochotę poczytać coś ciekawego, to zapraszam – inni także powinni z tej możliwości skorzystać! (trochę dużo, zawsze można zapisać link i zostawić na święta)

  https://www.polishclub.org/2016/12/21/dr-ewa-kurek-gazeta-wyborcza-tropie-ekshumacji-jedwabnem/

  Polubienie

 14. miziaforum said

  ============================================

  Berlin Polak miał być wrobiony w sprawstwo zamachu WYKAZAŁA SEKCJA ZWŁOK

  Posted by miziaforum w dniu Grudzień 21, 2016

  Polubienie

 15. miziaforum said

  Polubienie

 16. szuwaxpl said

  Wiadro zimnej wody dla myślących, że Donald Trump jest za obywatelami kraju/ów i będzie odmiana polityki światowej.

  Donald Trump chce zwiększenia zdolności nuklearnej USA
  https://twitter.com/realDonaldTrump

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/02/Syjonistyczny-plan-W%C5%82adzy-%C5%9Awiatowej2.pdf

  Polubienie

 17. zagrypiona said

  Tak nagle niemcy chca go odznaczyc honorować. Jak zaczęło smierdziec wokól tematu ze mogl byc wrabiany. Bajki, cuda wianki, dowód osobisty czy inny dokument terrorysty na miejscu teraz niby. Chcieli go wrobić? To teraz uciszają sprawę i chca go odznaczać. Byle tylko nikt nie szperal kto mial go wrabiac. Przeciez nie kozojebcy z azjatyckiej prerii ktorzy ani me ani be. 😉

  Polubienie

 18. KrisT said

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamach-w-berlinie/aktualnosci/news-sluzby-nieoficjalnie-sprawca-zamachu-w-berlinie-zastrzelony-,nId,2327801
  zastrzelony w mediolanie…..

  Polubienie

  • Żuraw. said

   Daleko się udał, jeszcze spacerował sobie spokojnie po mieście. Dziwne.

   Polubienie

  • szuwaxpl said

   Dokładnie – posprzątali chłopaki raczej niewinnego młodzieńca.!!!?
   Zamachowiec z Berlina, 24-letni Anis Amri, został zastrzelony w Mediolanie, na północy Włoch. Jako pierwsza poinformowała o tym agencja Reutera, powołując się na służby specjalne. Doniesienia potwierdził następnie na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Włoch Marco Minniti. „To bez wątpienia Anis Amri WP

   Polubienie

   • szuwaxpl said

    Muszę coś dopisać, bo jeśli ktoś to przeczyta a wierzy mediom, to uzna mnie jak mój brat za oszołoma 😉

    Zastrzelił go niby policjant, w tych zagmatwanych sprawach przoduje zawsze ag. Reuters, która powołuje się na służby specjalne w tym wypadku a nie włoską Policję?
    Niewinny w sprawie Berlina ma się rozumieć, to powinno wystarczyć jako errata dla moich skrótów myślowych.
    Już jest dla nich czysto – teraz trzeba pozamiatać tę sprawę porwaniem samolotu i uwaga jest przekierowana na inny cel
    a na pewno będą inne, oni znają się na opinii publicznej!

    Polubienie

 19. szuwaxpl said

  Pozwoliłem sobie na spisanie części artykułów różnej proweniencji (trochę tego będzie, ale myślę, że warto)
  Jedna ag. Reuters wiedzie prym w światowych doniesieniach i praktycznie wszyscy powielają, nie ważne czy tak jest, czy nie,
  ale agencja zdobyła serca i umysły prawie wszystkich kopiujących i czytających te doniesienia.!!!

  Eastnews
  Amri został zastrzelony przez patrol policji, gdy zranił z broni palnej jednego z dwóch funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go do rutynowej kontroli. Ich podejrzenia wzbudziło nietypowe zachowanie mężczyzny. WP

  Tunezyjczyk został poproszony o wylegitymowanie się podczas rutynowej kontroli, do której doszło w pobliżu dworca kolejowego w miejscowości Sesto San Giovanni. Zamiast tego Anis Amri wyciągnął z plecaka pistolet i postrzelił jednego z policjantów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem i zastrzelili napastnika. Onet/TheGuardian to samo
  + d.telegraf

  Jego odciski palców zostały dopasowane do tych znalezionych w kabinie ciężarówki, pokazując mu niezbicie, że był człowiek za ataku terrorystycznego na rynku.

  Postępowania prowadzone przez policję zwalczania terroru w Mediolanie pokazał pistolet kalibru .22 stosowany Amri strzelać funkcjonariuszy była ta sama broń, która zabiła kierowcę samochodu ciężarowego, który zaorane na rynek niemiecki Bożego Narodzenia. Independent

  Źródło policji powiedział wcześniej podejrzany został zidentyfikowany przez jego odciski palców. Mirror

  Amri krzyknął „policjantów bastard”, zanim został zabity, zgodnie z Mediolanu szef policji Antonio De ISU/ CNN

  Podejrzany został zabity w strzelaninie w Sesto San Giovanni – miasteczku niedaleko Mediolanu – tuż po 3 nad ranem czasu lokalnego, powiedzmy włoska policja w swoim Twitterze.

  Kiedy mężczyzna został poproszony o jego dokumenty, wyciągnął pistolet kalibru .22 z jego plecaka i strzelił, kontynuowała tweet/ KTLA 5

  A teraz ostatnia miotła, na przyciśnięcie tego dywanu:
  https://twitter.com/Rita_Katz są różne części, jedna jest, jak się

  Rita Katz
  Official Twitter Account of Rita Katz, Director of SITE Intelligence Group

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://twitter.com/rita_katz&prev=search

  Kim jest Rita?

  terroryzm analityk
  lata aktywności 1997-obecnie
  Pracodawca SITE Institute

  Tytuł Dyrektor wykonawczy
  Religia żydowski
  Dzieci Cztery
  Stronie internetowej siteintelgroup.com
  Rita Katz (ur 1963) jest analitykiem terroryzm i współ-założyciel Szukaj międzynarodowe Podmioty terrorystyczne (SITE) Grupy Wywiadowczej , a prywatnej firmy wywiadowczej z siedzibą w Waszyngtonie .

  Rodzina osiedliła się w nadmorskiej miejscowości Bat Yam . [4] Podczas gdy w Izraelu, Katz służył w Izraelskich Sił Obronnych i studiował polityce, historii i Bliskiego Wschodu studia w Uniwersytecie w Tel Awiwie . [4] Jako zaangażowana syjonistyczny, Katz był niechętny, aby kiedykolwiek opuścić Izrael, mówiąc: „Wierzyłem, że Żydzi należą do Izraela”. [6] Niemniej jednak, w 1997 roku mąż Katz ‚zaproponowano stypendium badawcze w zakresie endokrynologii w National Institutes of Health i przenieśli się do Waszyngtonu z trójką dzieci. [7] Katz uznał, że w tym czasie pracowała z naruszeniem przepisów jej wizy. Zostało to ujawnione podczas gdy ona działała jako świadka przeciwko pozwanemu oskarżony między innymi oszustwa wizy.

  Ciężki ten język Kali mówić, ale Kali rozumieć o co kaman czasami GOO jest dobry, resztę możecie sami posprawdzać z idelną polszczyzną 😉

  Jedna uwaga – każdego mogą wrobić, teraz już wiecie po co telefony, karty etc. etc. przypomina mnie się film o skradzionej tożsamości — nie ma cię i nigdy ciebie nie było jedno kliknięcie …

  Polubienie

 20. […] BERLIN , ŁUKASZ URBAN POLSKI KIEROWCA LKV BOHATEREM BERLIŃCZYKÓW , POGRZEB NA KOSZT SKARBU PAŃS… […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: