Miziaforum's Blog

I za to PiS owi należy się pochwała

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 15, 2016


Z raportu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu wynika, że rządowy program 500+ wyciąga najmłodszych Polaków ze skrajnego ubóstwa, natomiast nagłaśniane przez media masowe odejścia kobiet z pracy nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Raport zatytułowany „Przewidywane skutki społeczne 500+: ubóstwo i rynek pracy” wskazuje, iż ze świadczenia korzysta blisko 3,78 mln dzieci, a jeśli funkcjonowałoby one już dwa lata temu, to liczba najmłodszych Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie zmniejszyłaby się z 718 do 188 tys. Rządowy program jest również korzystny dla osób dorosłych, ponieważ dzięki niemu skrajne ubóstwo zostałoby ogółem zmniejszone o blisko 48 proc. Oznacza to więc, że poniżej minimum egzystencji żyć będzie tylko jeden na 25 Polaków.

Jednocześnie Europejska Sieć Przeciwdziałania Ubóstwu zadaje kłam twierdzeniom neoliberalnych mediów (przede wszystkim „Dziennika Gazety Prawnej”), jakoby z powodu programu 500+ z pracy odeszło blisko 150 tys. kobiet. Mierzona metodą BAEL stopa bezrobocia wśród kobiet zmniejszyła się tymczasem z 7,5 do 6,2 proc.

Na podstawie: money.pl.

Komentarze 33 to “I za to PiS owi należy się pochwała”

 1. szuwaxpl said

  Słowianie – zawsze byliśmy, jesteśmy i będziemy przez nich kochani.
  Wytrzymajcie choć kwadrans, a każdy wyniesie sporo wiedzy, bo uczą nas nie tego co trzeba!

  Ze strony Roberta Brzozy.

  Polubienie

 2. mirek said

  Jednoczenie ci co pracuja, to musza zapierdzielac jeszcze wiecej. A ci ktozy siedzieli, siedza jeszcze wiecej. Jak jest tak dobrze to dawac tysiac zł..a nie lepiej zwiekszyc kwote wolna od podatku. Spoleczenstwo wyszłoby na tym lepiej

  Polubienie

  • Trak said

   Ważne, aby siedzieli po turecku jak się siedzi u Erdogana.

   Polubienie

  • zagrypiona said

   Ja tam nie wiem gdzie Ty pracujesz, ale ja więcej nie muszę, wręcz przeciwnie dorobiłam się wolnych weekendów, świąt, praca w ludzkich godzinach. (panie, luksus!) A finansowo też jakoś tak jakby kapkę lepiej.

   A co do kwoty to racja. No ale to inny problem.Osobny. Przecież może byc i te 500+ i kwota, tylko Polak Polakami musi rządzić, a nie ……. który wszystko wyprzedaje za grosze w związku z czym kraj nie zarabia w żaden inny sposób jak tylko podatkami.

   Polubienie

  • krab said

   Wiele osób podnosi lament o 500+ jakby to stało się przyczyną wszystkich plag jakie dotykają ten kraj ! A może zamiast tego warto się rozejrzeć po innych płaszczyznach, oszustwach, wyłudzeniach, przekrętach itp. Nie każda rodzina , która dostaje 500+ jest patologiczna !, owszem są takie, ale w tym względzie powinny poradzić sobie lokalne MOPS-y i odpowiednio zadziałać, ale trzeba byłoby ruszyć dupę zza biurka i trochę wykazać się w terenie. To, że część matek zrezygnowała z pracy, świadczy tylko o wysokości ich zarobków, skoro im taki dil wyszedł jako bardziej opłacalny.
   Wszyscy chcielibyśmy aby było nam lepiej i łatwiej się żyło, ale nie atakujmy najsłabszych tylko dlatego , że sami na tym nie skorzystaliśmy ! I żeby wszystko było jasne… w mojej rodzinie nikt z 500+ nie korzysta.

   Polubienie

 3. Zbyszek said

  SOCJAL – 500+ Z KREDYTU 20 MILIARDÓW ZŁ…dziura budżetowa-89 miliardów, zadłużenie 6 bilionów zł….ma to sens?? Pochwalać branie kredytów na socjale ???….paranoja. Socjal wtedy się rozdaje jak ma się z czego…jak Niemcy, z nadwyżki budżetowej. – 500+ było tylko po to by kupić od ciemnego luda głosy wyborcze. Taka jest prawda.

  Polubienie

  • KrisT said

   a dlaczego nie biadolisz jak brali kredyt (rząd tuska) aby nasze F-16 poleciały do israela na cwiczenia gdzie dodatkowo za grubą kase musieliśmy zakupić rakiety?
   albo gdzie byłeś jak macierewicz zapowiedział za kilka mld zakup armatohaubic?? po co? ze względu na wyimaginowane zagrozenie z wschodu ze strony FR???
   dlaczego nikt nie wyje iz wyyebali kilka mln na WOT! po co ? skoro te „wojska” beda sie nadawać do łopaty snieznej a nie do walki z specnazem ruskim/ukrainskim (do wyboru…)
   dlaczego nikt nie ryczy iz MY płacimy dodatek do emerytury israelczykom?!!!!!!!!!!!!!!!
   wszystkie rządy tyle kasy przepierdzielily a WY płaczecie iz panstwo daje zapomogę dla rodzin wielodzietnych! no k…..a tosz to przykładowa polska zawiść!!!!!!!!!!
   BY WAS PIES OLAĆ NIE CHCIAŁ! i pochylic nad waszym truchłem!

   dla wszystkich krytykujacych te zapomogę- zróbcie sobie 2 dzieci to tez dostaniecie 500zł….
   co, tak trudno zmajstrować dziecko?
   a ile w angli dają takiej zapomogi? jakie jest becikowe w FR?… grosze ludziom dali a skowyt jakby milionami rozdzielali!

   Polubienie

   • szuwaxpl said

    Dałem połowę gwiazdek.

    Dlaczego: nie mam nic przeciw, ale z zysków wypracowanych w dobrze działającym państwie, kredyt absolutnie nie jest żadnym wyjściem!
    500+ to ‚najtańsza’ kiełbasa wyborcza, nie mam ochoty się kłócić, ani pisać elaboratów, ponieważ wiem, że nie jestem w stanie przekonać kogoś do innych racji.
    Jestem tatą trzech córek, nie miałem żadnej pomocy od państwa i szczerze Tobie powiem w tamtych latach gdybym dostał co miesiąc
    100 góra 200 zł byłbym bardzo szczęśliwy wraz z żoną, zakup butów, kurtek zimowych nie byłby problemem!!!
    I nawet wtedy ta otrzymana kwota nie przyprawiałaby o zawrót głowy PRACOWAĆ NIE PRACOWAĆ?

    Mam kontakt z ludźmi ze wsi i powiem tylko tyle – kobiety nie chcą pracować, które dostają PLUSY.
    A to już jest deprawacja — bo za kredyt trudno się żyje (łatwo krótko, na dłuższą metę jest coraz gorzej – mam nadzieję, że rozumiecie)

    Co do reszty wpisu — widzę wszystko i to też nic nie tłumaczy, ponieważ ani Zbyszek ani ja nie podejmujemy decyzji na szczeblu państwa, a POPISać sobie każdy może…

    Polubienie

    • miziaforum said

     ŻADNE PAŃSTWO KTÓREMU POLSKA NIE ZAZDROŚCI GOSPODARKI POZIOMU ŻYCIA EDYKACJI OPIEKI MEDYCZNEJ NIE JEST PAŃSTWEM KTÓRE NIKOMU NIC NIE DAJE

     POZA MOŻE BANDYCKIM USA

     RESZTA EUROPEJSKICH WZORÓW NIEDOŚCIGŁYCH TO KRAJE SOCJALEM STOJĄCE A RACZEJ KRAJE W KTÓRYCH OBYWATEL MA UDZIAŁ W ZYSKACH PAŃSTWA Z POWODU TEGO ZE JEST TEGO PAŃSTWA OBTWATELEM I ZYSKI ZE SPRZEDARZY TAK ZWANYCH DUBR NARODOWYCH SĄ WŁAŚNIE ROZDAWANE POD MYLNYM NAZEWNICTWEM SOCJAL ………. TO JEST DYWIDENDA OBYWATELSKA …

     PROSTE ?

     CZYLI UDZIAŁ W ZYSKACH ZE SPRZEDARZY N.P WĘGLA , SOLI , RÓD METALI I TP ……… A W POLSCE WSZYSTKIE CZÓBY WOLĄ ŻEBY JAKIEŚ PIERDOLONE ZŁODZIEJE SOBIE KOPALI WĘGIEL , SIARKĘ MIEDŹ I DZIELILI SIE N.P W 10 OSÓB

     TO JA SIE PYTAM DLA CZEGO TE 10 OSÓB SOBIE ZABIERA WSZYSTKIE ZYSKI Z WSPÓLNYCH POLAKOM ZASOBÓW … PANIALI ???? NIE ? TO TRUDNO

     Polubienie

    • szuwaxpl said

     Mam nadzieję, że się podpiszesz minimalnie oceniająca osobo?

     Polubienie

     • szuwaxpl said

      Obecnym optymistom i tchórzliwym nieobecnym

      Starszym od wojny poprzedniegu wieku nie mówili niczego innego, ale optymiści dają światło czasami pozytywne.

      Polubienie

     • szuwaxpl said

      Czasami jestem upierdliwy!
      Mieszają naszym Narodem różne nacje, w tv, prasie drukowanej ani słowa – stąd też nie mam tv, nie kupuję niemieckiej prasy i ile tylko mogę podrzucam Polakom http://werwolfcompl.blogspot.com/p/iii-definicje.html

      Co do angielsko-amerykańskich sługusów mam nadzieję, że wiedzą o co kaman?
      Rosjanie nie będący Słowianami też nam są nieprzychylni, więc co nam pozostaje?
      W ostatecznej rozgrywce — słowa Kazika:

      Polubienie

    • KrisT said

     a ja jestem ojcem 3 synow i tez nic nie dostałem! a pomoglo by mi to! i powiem jedno nie mam nic przeciwko 500+, ! popieram to i nie jestem zawistny z tego powodu iz sąsiad dostaje 500 co miesiąc!
     nie było kiedyś bo panstwo i rzad Tuska miał to w dupie! jakbym dostawał 500-1000 czy moja zona nie musiałaby pracować? Musiałaby bo to tylko zapomoga, sam policz wypłaty 1500-1700 a zapomogi 500-1000! rzucając pracę byłaby o 500-1700 zł w plecy miesięcznie!
     Tak może tak być jak piszesz ale tylko takie matki ktore dostawały no 700zł na rekę na 1/4 etatu ptzy kasie w np tesco! w takim przypaku lepiej niech wychowują dzici i zajmuja się domem!!!!!

     Duda dobrze powiedzial to płaccie ludziom wiecej!

     Polubienie

     • szuwaxpl said

      „Duda dobrze powiedzial to płaccie ludziom więcej!” KrisT

      Tak się tylko zapytam – nie wiem co jest Twoją profesją, ale rozumiem, że jesteś w stanie sprostać konkurencji marketów?
      Nie wiem, czy produkujesz, sprzedajesz a może jesteś pracownikiem?

      Bo tu naprawdę powinniśmy uściślić kryteria!

      Polubienie

      • szuwaxpl said

       KrisieT – tak jak piszę, czasami nie odpuszczam, ponieważ nie na wszystkim się znam, a ta kwestia jest bliska memu sercu i stąd właśnie jestem upierdliwy!
       A że uwielbiam słowa Jezusa — „po ich owocach Ich poznacie” stąd właśnie nalegam na Twoje prawdziwe słowo!
       (jako odpowiedź, trochę mnie dziwi czas, ale każdy z nas ma jakąś powinność)

       Polubienie

   • Zbyszek said

    Nikt nie jest na tyle głupi by pierwsze dziecko zmajstrować sobie w Polsce….przecież na pierwsze jest „0” zero ! …a to pierwsze przecież najważniejsze….jada rodzic za granicę…nawet do Czech.

    Polubienie

   • Zbyszek said

    KrisT…nic nie rozumiesz…SOCJALU 500+ NIE MOŻNA DAWAĆ Z KREDYTU !!!….bo te dzieci będą to spłacać i płakać. Ponadto sprawiedliwie i bezkosztowo wystarczyło tylko PODNIEŚĆ RODZINNE!…wtedy dostali by ci co naprawdę potrzebują, a nie wszyscy…a także na każde dziecko!! Myśleć rozumem z nie emocjami mi tu wyjeżdżać.

    Polubienie

    • szuwaxpl said

     Polubienie

    • abecadło said

     nie pier…cie głupot ,że nie ma kasy w rządzie, bo jestescie bardzo naiwni. Kasy naprawdę fizycznie nie ma ale jest kreowanie wirtualna złotówka, zreszta z kazda waluta tak jest.kasa , była , jest i bedzie, to sa pewne mechanizmy finansowe, bankowe, ale tak do konca tego ucza sie , wdrażaja, kreuja wirtuozi ekonomiczni-to tak w skrócie.
     ale ciemny lud kupi wszystko co im władza rzuci….
     tak ,tak nie ma kasy, ale jest forsa na gigantyczne wynagrodzenia dla prezesów spółek, banków itd…szkoda moich słów.

     Polubienie

 4. Zbyszek said

  A teraz z aktualne tym górnictwem… to jest grubsza sprawa. Tu jest wojna przejęcie największych pokładów najlepszego węgla na świecie…o to idzie gra, więc trzeba najpierw zniszczyć polskie kopalnie, zlikwidować, by tam już nie grzebały. Jeśli Niemcy otrzymali od tych łajdaków rządowych koncesje na poszukiwanie złóż i już budują swoje kopalnie to o czym to świadczy?
  Tego węgla już nie ma na świecie…trochę jeszcze ma Ukraina, Rosja…i koniec. Niemcom się też już węgiel kończy i zamykają swoje kopalnie…ale oni myślą przyszłościowo, co najmniej 100 lat do przodu.

  Polubienie

  • KrisT said

   kopalnie zostały sprzedane z chwilą wejscia do UE! temat zamknięty, polska ma wydobywac tylko tyle aby zasilic własne elektrownie, natomiast na nadwyżce bedą zarabiać inni….

   Polubienie

 5. Zbyszek said

  Jeszcze temat ogólny…tzw przemian ustrojowych w Polsce. To był iście szatański plan…Zniszczyć czyjąś gospodarkę, cały przemysł i handel ich własnymi rękami, przy pomocy „Solidarności”…bez wojny, wszystko pokojowo pod szczytnymi hasłami iluzorycznej „wolności”. Koszt operacji: tylko kilka milionów dolarów.

  Polubienie

 6. Zbyszek said

  Miziak podsumuj za całokształt ten zachwalany PIS…przecież PIS TO PARTIA ZDRADY NARODOWEJ – ZA ZDRADĘ POLSKI NA WAWEL – PIS WPISUJE SIĘ W TRADYCJĘ ROZBIOROWĄ
  “Polski patriota”, “prawicowiec” (czytaj: zdrajca Polski), Prezydent RP Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński definitywnie pozbawiający Polskę suwerenności.
  Od tej chwili Rzeczypospolita Polska traci suwerenność nad ziemiami polskimi. Od tej chwili suwerenem Polski nie jest już Rzeczypospolita Polska, ale Bruksela i Sejm na Wiejskiej staje się sejmikiem lokalnym.
  Kilkanaście minut po godz. 12 prezydent Lech Kaczyński podpisał akt ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. – To istotny krok we właściwym kierunku – mówił.
  – M.in. z tego powodu powinien zostać potraktowany jak niektórzy sowieccy dygnitarze, czyli należałoby usunąć jego grób na Wawelu.
  – Rokowania nad traktatem toczyły się przede wszystkim w pierwszej połowie 2007 roku. Toczyły się szybko, skutecznie, ale w atmosferze pewnego napięcia, sporów i dyskusji – mówił prezydent Lech Kaczyński przed złożeniem podpisu.
  W obecności m.in. szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, premiera przewodniczącej w tym półroczu UE Szwecji Frederika Reinfeldta, premiera Donalda Tuska, marszałka Senatu Bogdana Borusewicza prezydent złożył podpis, który zamknął proces ratyfikacji dokumentu w Polsce.
  Trzeba też dodać, że jak 22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 tak Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin
  PiS to stronnictwo amerykańsko-izraelskie i tylko jego interesy reprezentuje. Oraz swoje – dorwanie się do koryta i życie na koszt podatnika.
  A kto nas tam do tej syjonistycznej, masońskiej, niemieckiej Unii zawlekł i sprzedał ???

  Ano ten siewca nienawiści co teraz zarządza tą masą upadłościową po Polsce.
  Zdumiewa mnie, iż Polaków “ta sprawa najwyraźniej mało interesuje”. Moim zdaniem, świadczy to o tym, że państwo polskie nie funkcjonuje już od dawna. POLSKI JAKO PAŃSTWA JUŻ NIE MA !! TO ATRAPA.

  Polubienie

 7. Zbyszek said

  CZY PIS OSZALAŁ ? KACZA POLITYKA DOPROWADZI POLSKĘ DO ZUPEŁNEGO UPADKU A LUDZI DO KOMPLETNEJ RUINY FINANSOWEJ
  PiS poszedł na łatwiznę i zaczyna potwornie zadłużać państwo. W ciągu dwóch miesięcy sprzedał obligacje za blisko 30 mld złotych. Jeżeli w takim tempie będzie nas zadłużał, to do końca roku powiększymy dług o 140-150 mld złotych, a w całym roku o 170-180 mld złotych, czyli o ponad 40 mld dolarów!
  Plusów NIE MA ! …owszem, same kredyty na te pisowe plusy. Od początku 2016 r. zadłużenie krajowe Skrabu Państwa wzrosło o 48 mld zł. W tym samym okresie zadłużenie nominowane w walutach obcych zwiększyło się o ponad 11,1 mld zł….teraz wynosi 89 miliardów… 🙂
  I co na to powiedzą pisiory ? jakie kłamstwo tym razem nam zaserwują ??? bo, że to wina PO już się nie da – liczby są okrutne i mówią o zadłużaniu Państwa za ich rządów ! Guzik ich obchodzi Państwo, Obywatele, budżet – mają to gdzieś ! najważniejsze to mieć wysokie notowania u frustrata z Żoliborza, toczyć wojnę z jednym Człowiekiem – Prezesem TK- bo przeszkadza frustratowi w dyktaturze, stawianie pomników i apele smoleńskie !
  Rządy jednej wielkiej sekty nieudaczników i psujów Polski, którzy doprowadzą nas do bankructwa ! A jak przegrają wybory, to przejdą do opozycji i zacznie się kolejna wojna ! byli w opozycji – wojna, są przy władzy -wojna…ta sekta nie zna innej retoryki niż wojenna ! walczą ze wszystkimi – z TK, Opozycją, KE, KW, SN – tylko o co ??? O swoje zadki i zadki swoich pociotków ! Za co się nie wezmą to totalna klapa i kompromitacja – nawet konie padły ich ofiarami…niech sobie dalej tak robią – polecą na twarz jak oglądalność tvpis, ale jest jeden szkopuł – to My zapłacimy za te wszystkie długi, rozdawnictwo i cały ten bałagan, w który brną bez umiaru !
  Same porażki : finansowe, wizerunkowe, w polityce zagranicznej itd…tylko czemu My mamy iść z nimi na dno ??? Przeżyłem tzw. „komunę” i z tej perspektywy nie będzie jeden szeregowy, chory z zemsty i nienawiści posełek, który nie ma konta, samochodu, rodziny, nie zna się na gospodarce, na finansach i na wielu innych rzeczach, rządził 30-to milionowym Krajem !!! …podżegał do przestępstw i do wojny z Rosją !! Tą hucpę trzeba przerwać !!! Inaczej wszyscy poginiemy.

  Polubienie

 8. krab said

  No teraz to Kaczyński będzie miał „totalną opozycję” również w swoich szeregach. Przecież takie plany mieli wszyscy w tym względzie !
  Prezes Prawa i Sprawiedliwości jednoznacznie i bardzo zdecydowanie zareagował na informację o premiach dla marszałków Senatu. Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, Jarosław Kaczyński nie tylko zażądał rezygnacji z premii przez władze parlamentu, ale zablokował jakiekolwiek podwyżki i premie dla parlamentarzystów do końca kadencji.
  http://wpolityce.pl/polityka/319625-nasz-news-prezes-pis-zablokowal-premie-kaczynski-do-konca-kadencji-zadnych-premii-i-zadnych-podwyzek-dla-parlamentarzystow

  Polubienie

 9. PiS-owi I jego prokuratorowi naczelnemu, p. mec. Zbigniewowi Ziobro oraz wszystkim innym ktorzy zdecydowali wznowic dochodzenie oraz transmitowac przesluchiwanie ludzi zwiazanymi z afera AMBER GOLD naleza sie wielkie brawa. To jest obecnie najlepszy program polskiej TV oraz Internetu.

  Polubienie

  • krab said

   🙂 i niektórzy muszą zajrzeć do historii ….

   Polubienie

  • krab said

   I znowu KOD wyjdzie na ulice !! i będą „bronić demokracji” , bo to przecież „atak” na niezawisłe sądy !
   Minister sprawiedliwości zarządził natychmiastowe odsunięcie prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie od czynności służbowych i chce od KRS zgody na jego odwołanie.W grę wchodzi wyłudzenie przeszło 10 mln zł. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy wskazuje, że w latach 2013 – 2016 Sąd Apelacyjny zamawiał bezwartościowe analizy i opracowania u zewnętrznych firm, płacąc za nie po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Te zaś zlecały przygotowanie tych materiałów pracownikom sądu, płacąc im nie więcej niż parę tysięcy złotych. Nie ma przy tym dowodów, że te analizy i opracowania w ogóle powstały.

   Polubienie

 10. abecadło said

  tym razem skoki na plecy …kobiet w Holandii, niezłą zabawe maja islamisci

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: