Miziaforum's Blog

Polski poseł odmówił rabinowi złamania 1 przykazania ,Polski prezydent chrześcijanin- katolik ZŁAMAŁ JE !!tłumacząc że nie on pierwszy to robi ………

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 11, 2016


W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wraz z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce zapalił świeczki z okazji judaistycznego święta Chanuki. Na uroczystość zaproszony został także poseł Robert Winnicki. Lider Ruchu Narodowego odmówił jednak udziału w ceremonii. Powód: wierność Bożym przykazaniom.

„Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie przesłane na moją skrzynkę poselską, ale nie zamierzam zapalać świec chanukowych. Powód? Ten sam, dla którego nie obchodzę ramadanu czy hinduskiego święta holi – I przykazanie” – napisał na Facebooku honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

 

W komentarzach do postu Winnicki wyjaśniał swoje stanowisko udostępniając artykuły i nagrania z YouTube, w tym wykład ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, który mówi o trudnościach w dialogu katolicko-żydowskim. Zdaniem duchownego współpraca jest niemożliwa, gdyż judaizm wymaga uległości ze strony chrześcijan i nie chce prowadzić rozmowy jak równy z równym.

W Pałacu Prezydenckim w środę, 9 grudnia, prezydent Andrzej Duda przyjął przedstawicieli wyznania mojżeszowego. Z okazji judaistycznej uroczystości chanuki głowa naszego państwa zapaliła, zgodnie z żydowską tradycją, świece.

„Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że tradycję zapalania światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński. Dziękując za obecność wszystkim zgormadzonym, w szczególności podziękował ambasadorowi Szewachowi Weissowi, który – jak podkreślił – jest symbolem Rzeczpospolitej przyjaciół” – czytamy na stronie prezydent.pl.

 

Źródło: Facebook / prezydent.pl

MWł

Komentarzy 28 to “Polski poseł odmówił rabinowi złamania 1 przykazania ,Polski prezydent chrześcijanin- katolik ZŁAMAŁ JE !!tłumacząc że nie on pierwszy to robi ………”

 1. sfaxum said

  Pan Winnicki chyba nie wie,że pierwsze przykazanie ,na które się powołał to przede wszystkim podstawowa część judaizmu a dopiero potem chrześcijaństwa.Jak mówi Stary Testament – Ks.Wyjścia,Rozdz.20. 1 „Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Jahwe, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
  3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań”.
  Chodzi tu o czczenie Jahwe, Boga Jedynego (Jednosobowego) a nie Jezusa,którego czci pan Winnicki .Więc to raczej rabin,który powinien zgodnie z nakazem Jahwe czcić tylko Jego złamał pierwsze przykazanie wykonując czynności religijne wspólnie z wyznawcami Jezusa.

  Polubienie

  • Anna said

   My mamy jakieś inne 😉

   Dziesięć przykazań Bożych:
   Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

   1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
   2. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
   3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
   4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
   5. Nie zabijaj.
   6. Nie cudzołóż.
   7. Nie kradnij.
   8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
   9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
   10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

   Polubienie

   • krab said

    2 wyrzucono, 10 podzielono. Dominikanin przeor Jacek Krzysztofowicz tak to wyjaśnia „Tak! Kościół zmienił dekalog. Dlaczego to zrobił? Ze względu na fakt wcielenia Syna Bożego, w którym ujrzeliśmy chwałę niewidzialnego Boga. Od przyjścia Chrystusa drugie przykazanie straciło swoją aktualność gdyż sam Bóg przebywał pośród nas i zobaczyliśmy go”
    Nawet jeśli Kościół Katolicki sądzi, że drugie przykazanie dekalogu straciło swoją aktualność, to wciąż jego nieodpartym obowiązkiem jest wiernie nauczać Słowa Bożego i podawać wiernym przykazania dekalogu w formie w jakiej dał je nam Bóg. Jeśli zgodzimy się na to, że Kościół wedle swego uznania ma prawo zmieniać to, co przykazał Stwórca, dochodzimy do niebezpiecznego poglądu, że Kościół stoi PONAD Słowem Bożym.

    Polubienie

  • KrisT said

   Winnicki nie czyta Biblii i nie wie ze modli sie do zydowskiego Boga Jahwe???ale mniejsza z tym, nie powinno sie zapalac swiec w Palacu Prezydenckim!!!!!
   nic nam do tego swieta! to wogole nie nasze swieto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to oznaka iz tym krajem zadza zydzi…
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Chanuka

   Polubienie

   • abecadło said

    tak prezydent Duda tylko pokazał publicznie, że wypełnia rozkazy swoich przełożonych i nic wiecej ! jesli juz to powinien uszanowac ich swieto i u nich skorzystac z zaproszenia, ale nie siac takiego zgorszenia aby w Pałacu Prezydenckim palic swiece ???!!!
    sami widzicie co wiecej dokłądac ?

    Polubienie

   • KrisT said

    ale trzeba przyznać iz winnicki pokazał niezależnośc, trzeba miec jaja aby tak publicznie odmówić rabinowi. Tłumaczenie trochę nie na miejscu. bo wykręt o pierwszym przykazaniu jest daleko naciagany skoro zydzi i chrzescijanie mają tego samego Boga….
    suma sumarum tylko czekac az Winnickiego nazwą publicznie antysemitą, gosc z pewnością tego pożałuje bo był to policzek od goja a tego zydzi nie moga przeboleć….
    Panie Winnicki masz pan przesrane i to w dosłownym znaczeniu tego słowa.

    Polubienie

   • krab said

    Ten Pałac był świadkiem różnych nietypowych wydarzeń i chyba w tej kategorii należy traktować pomysł ze świecami –
    „…..agentce Armii Krajowej udało się dostać do samego pałacu. Teodora Żukowska, pseudonim Milena, delegowana przez polskie podziemie do sekretariatu gubernatora Dystryktu Warszawskiego Ludwiga Fischera, uczestniczyła w makabrycznym wydarzeniu – tzw. ślubie junkierskim, który odbył się w pałacu. Ceremoniał polegał na zaślubinach martwego Franza Kutschery z norweską narzeczoną, która była w zaawansowanej już ciąży.Sala Kolumnowa wypełniła się setkami osób w niemieckich mundurach. Trumnę generała Franza Kutschery otoczono rzędem drzew laurowych, by choćby w ten sposób złagodzić charakter uroczystości. Zresztą, bez większego skutku, bo jak relacjonowała „Milena”, wrażenie całości nadal oczywiście było upiorne.”

    Polubienie

 2. mgrabas said

  polski prezydent? raczej tutejszy kolejny ich rezydent – tych których stawia ponad nami
  polscy prezydenci już nie istnieją, tak samo jak polski przemysł i polska suwerenność

  Polubienie

 3. szuwaxpl said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gilat-atzmon-odloz-posluchaj-tego-rabina-2016-12
  (…)
  I bardzo chciałem wiedzieć co on naprawdę powiedział. Więc Uniwersytet Hebrajski wydał jego książkę przełożoną na hebrajski. Dlatego powiem wam co tam pisze: „Nie lubię Żydów religijnych, nie lubię ich! Ale co mnie to obchodzi? Żydów którzy odeszli od Tory i Mitzvoh, i wyglądają jak Goje – nienawidzę. Bo oni mieszają się w nasze społeczeństwo i niszczą naszą kulturę i poezję i państwo niemieckie. Tych którzy przeszli na chrześcijaństwo postrzegam jako V kolumnę (zdrajców). Zdrajców którzy zamierzają zniszczyć naród niemiecki. Jeśli nie zaczniemy teraz się bronić przed nimi, oni nas wykończą, bo oni przebierają się za Niemców a nie są Niemcami, są Żydami

  Polubienie

  • abecadło said

   jakie słowo nienawidzę, juz widac , że słuzy szatanowi !

   Polubienie

   • abecadło said

    zobaczcie jak zydzi sa fałszywi, zapraszaja prezydenta na świeto, zapalaja swiecę, fałszywie sie usmiechaja a za moment wykonuja zamach w smolensku i poswiecaja ich zycie, aby tylko zaspokoic swoją żądzę włądzy!, pieniędzy ! śmierci !
    zycie zyda nic dla nich tez nie znaczy.

    Polubienie

 4. Anna said

  To wielki błąd panie prezydencie i nie należy tego papugować.

  Polubienie

 5. kalina said

  Jestem zalamana jak patrze na to cale przedstwienie Istraelskie w Polsce . W Melbourne takich gonilam z kijem z mojego parkingu . Wogole nie znosze zadnej religi i wtrazalania sie religi w panstwa polityke )Dlatego , ze ja jestem Polka bez pieprzonej wladzy i nigdy nie bylam chrzczona i nie wierze w niewidzialne stwory ale wiem , ze homocapensis sa I byli W Peru Paracas I mialy dlugie czachy i nie maja ludzkiego DNA . To one wam wprowadziali religie rabinowska i tak samo chrzescijanska . Dziekuje za te cyrki i czekam az to wszystko wyleci w powietrze Bo tak dluzej nie moze byc zeby ciemnota zalewal serca ludzi a natura zostawila okaleczona chemtrials z nieba przez NATOwskie samoloty i GMO i innymi pierdolonymi pesycydami i konserwantami I ludzie zniszczeni do pozycj raka

  Polubienie

 6. marek said

  najsmieszniejsze w tym wzystkim jest, ze ani jeden ani drugi prawdziwym Stworca nie jest…
  natomiast wszyscy religianci karmia swoja energia kosmiczne byty…

  1347 _PL_ Óscar, Cykl reinkarnacji kontrolowany przez arturian Hipnoza Regresyjna Calogero Grifasi
  .https://www.youtube.com/watch?v=rQPfuwra8-M&index=22&list=PLVa6C3f8uuzQPzuzTRMiVSs_sewA2ddBn

  Polubienie

 7. abecadło said

  ,smiertelne szczepionki pod silnym naciskiem władz państwowych, a w razie odmowy sankce karne !!!

  ogromne skutki poszczepienne i nieodwracalne !!!

  Polubienie

 8. kalina said

  Jestem zalamana jak patrze na to cale przedstwienie Istraelskie w Polsce . W Melbourne takich gonilam z kijem z mojego parkingu . Wogole nie znosze zadnej religi i wtranzalania sie religi w panstwa i polityke )Dlatego , ze ja jestem Polka bez pieprzonej wladzy spirytualnej i nigdy nie bylam chrzczona i nie wierze w niewidzialne stwory ale wiem , ze homocapensis sa I byli W Peru Paracas I mialy dlugie czachy i nie maja ludzkiego DNA . To one wam wprowadziali religie rabinowska i tak samo chrzescijanska . Dziekuje za te cyrki i czekam az to wszystko wyleci w powietrze Bo tak dluzej nie moze byc zeby ciemnota zalewala serca ludzi a natura zostawala okaleczona chemtrials z nieba przez NATO -wskie samoloty i GMO i innymi pierdolonymi pesycydami i konserwantami I ludzie zniszczeni do pozycj raka jako epidemologicznej choroby .
  Poprzedni wpis nie wiem dlaczego ale zypelnie dziwacznie zostala znieksztalcony .
  Nie mam polskiego moderatora i to jest chyba problem . Prosze poscic ten a nie tamten / Dziekuje

  Polubienie

 9. Pelagia said

  to teraz poproszę PAD, aby zaprosil rodzimowierców do pałacu prezydenckiego. Powinien też pojechać na Ślężę i tam uczestniczyć w starosłowiańskich obrzędach. Jak szanować wszystkich, to wszystkich, Słowian też

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: