Miziaforum's Blog

Oddajmy Polakom Lwów i zachodnią Ukrainę ZANIM POLSKA WYSTĄPI Z ROSZCZENIAMI RESTYTUCJI MIENIA , proponuje Ukraiński polityk Igor Berkut,

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 10, 2016


Jak twierdzi lider ukraińskiej, antysystemowej partii Wielka Ukraina Igor Berkut, należy jeszcze raz poważnie zastanowić się nad zwróceniem Polsce zachodnich ziem Ukrainy. Berkut jest weteranem wojny w Afganistanie i jednym z najczęściej cytowanych  ukraińskich polityków. 

„Nie jest tajemnicą, że dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin mają dokumenty świadczące o prawie do własności, którą odebrała im władza sowiecka, Armia Czerwona i tyran Stalin” – powiedział Berkut.

„Jeśli odrzucamy stalinizm, jeśli odrzucamy sowiecką władzę, odrzucamy komunizm […] to powinniśmy zwrócić część zachodniej Ukrainy, do której weszły wojska sowieckie w 1939 na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow” – dodał.

Jak podkreśla Berkut zwrot ukraińskich ziem spotkałby się z pozytywną reakcją całej Europy. Z punktu widzenia prawa międzynarodowego, według Berkuta, byłaby to restytucja, czyli zwrócenie nielegalnie zajętej ziemi.

źródło: kresy.pl

i w sumie chłop ma racje bo jeśli jakimś cudem Ukraina zostanie choćby stowarzyszona z Unią Europejską to nawet ja !! będę dochodził zwrotu mienia lub rekompensaty finansowej , a są nas setki tysięcy tych którzy mają i posiadają akty własności ziemi , budynków , lasów i innych nieruchomości , nie wspomnę tu o kościele katolickim …..

Samych potomków Wołyniaków ofiar rzezi Wołyńskiej jest dziś w Polsce ponad 6 000 000

I KAŻDY Z NICH MA PRAWO DO TEGO CO ZOSTAŁO NA UKRAINIE NIE TYLKO ZNISZCZONE ALE ZAGRABIONE

DO TEGO DOCHODZĄ DZIESIĄTKI TYSIĘCY POTOMKÓW ŻYDÓW KTÓRZY TEŻ TAM MIESZKALI PRZED WOJNĄ

DLA TEGO NIE ŻARTUJE ŻE TEN FACET ma dobry pomysł, CHCĄC ZAMKNĄĆ JUŻ DZIŚ LAWINĘ ROSZCZEŃ PROPONUJE ODDANIE DOBROWOLNIE WŁAŚNIE WSCHODNIEJ UKRAINY , ZAPEWNE W ZAMIAN ZA ZRZECZENIE SIĘ JAKICHKOLWIEK ROSZCZEŃ W PRZYSZŁOŚCI

CO BY SIĘ NIEUCHRONNIE STAŁO GDYBY UKRAINA STOWARZYSZYŁA SIĘ Z UNIĄ

NIE ZWIĄZAŁA TYLKO STOWARZYSZYŁA

 

JAK WSZYSCY WIEMY W POLSCE TRWA AKCJA WYWŁASZCZANIA POLAKOW Z NIERUCHOMOSCI I WYPŁATY ODSZKODOWAŃ ZA UTRACONE MIENIE PRZEDWOJENNE 

PRYM W TEJ DZIEDZINIE WIODĄ OBYWATELE IZRAELA ORAZ NIEMIEC  , MOZLIWE STAŁO SIĘ TO WŁAŚNIE PODPIERAJAC SIĘ PRAWEM UNIJNYM 

I TERAZ MOJE OBAWY A NAWET PEWNOŚĆ CO CZEKA UKRAINĘ NA ZAJUTRZ PO WEJŚCIU DO UNII 

POLSKA PRZED WOJNĄ ISTNIAŁA JAKO POLSKA , NATOMIAST UKRAINA  STANOWIŁA CZĘŚĆ RZECZPOSPOLITEJ ZATEM była polską

CAŁE MIENIE PRZEDWOJENNE , KAMIENICE , FABRYKI, LASY, KOŚCIOŁY DOSŁOWNIE WSZYSTKO WRAZ Z ZIEMIĄ 

STANOWIŁO WŁASNOŚĆ OBYWATELI POLSKICH – POLAKÓW , OBYWATELI POLSKICH INNYCH NARODOWOŚCI

TAKIE DOKUMENTY WŁASNOŚCI SĄ W RĘKACH SPADKOBIERCÓW 

RODÓW SZLACHECKICH I INNYCH Z KTÓRYCH WYNIKA ŻE MAJĄ PRAWO ŻĄDAĆ ZWROTÓW W NIE KTÓRYCH PRZYPADKACH NAWET CAŁYCH MIAST , WSI !!!

SŁOWEM MOŻNA DOSŁOWNIE W RAMACH ZWROTÓW UTRACONYCH DÓBR ZAŻĄDAĆ  WIEM TO ZABAWNE ALE ZGODNE Z PRAWEM 

CAŁEJ UKRAINY KTÓRA PRZYNALEŻAŁA DO II R.P PRZED ROKIEM 1939 

I CO MYŚLICIE ŻE SIĘ NIE ZNAJDĄ CHĘTNI Z PRAWNYM NAKAZEM WYDAWANIA ICH DÓBR Z PRZED WOJNY 

ŻE NIE POWSTANĄ SZAJKI KTÓRE W POLSCE BEZ PROBLEMU NA LIPNE TESTAMENTY OTRZYMAŁY ZWROTY KAMIENIC W POLSKICH MIASTACH ??

-PRZYPOMINAM W POLSCE DOTYCZY TO OKOŁO 10 % POLSKIEJ WŁASNOŚCI

NA UKRAINIE A SĄ NA TO DOKUMENTY 90 % WŁASNOŚCI TO WŁASNOŚĆ POLSKA BO FAKTYCZNIE PRZED WOJNĄ BYŁA TAM POLSKA  POZOSTAŁE 10 % TO WŁASNOŚĆ DZISIEJSZEGO NARODU UKRAINY KTÓRY TAM PRZED ROKIEM 1939 BYŁ WARSTWĄ CHŁOPÓW MAŁOROLNYCH LUB BEZROLNEGO PROLETARIATU TERENÓW WIEJSKICH BO AGLOMERACJE MIEJSKIE TO PRAWIE W 100 % POLSKA LUDNOŚĆ I PROMILOWE ILOŚCI ŻYDÓW .

JESTEM PEWIEN ŻE Z ROSZCZENIAMI ZWROTU MIENIA – LATYFUNDIÓW

POJAWIĄ SIĘ POLSCY OBYWATELE MACHAJĄCY ŚWIEŻO WYDANYMI PASZPORTAMI POLSKIMI

„SPADKOBIERCY NP. TAKICH RODÓW JAK WIŚNIOWIECCY , POTOCCY A NAWET KOMOROWSCY !! 🙂

HR. POTOCKI ? KS. WIŚNIOWIECKI ??

??? paszporty chyba nie mogą kłamać…

🙂

=============

I KOŚCIÓŁ RZYMSKO KATOLICKI !!!

REAKTYWOWANA KOMISJA MAJĄTKOWA ALBO BIS KOMISJA ???

TAKIEJ FORTUNY JAKA TAM JEST DO WZIĘCIA NIE ODPUŚCI NIKT KTO MA NA TO DOKUMENTY !!

Komentarzy 8 to “Oddajmy Polakom Lwów i zachodnią Ukrainę ZANIM POLSKA WYSTĄPI Z ROSZCZENIAMI RESTYTUCJI MIENIA , proponuje Ukraiński polityk Igor Berkut,”

 1. miziaforum said

  WSCHODNIA UKRAINA POMIMO OKUPACJI ZSRR I 25 LAT ISTNIENIA BANDEROWSKIEGO ANTYPOLSKIEGO REŻYMU NADAL NA KAŻDYM KROKU UWIDACZNIA W ARCHITEKTURZE POLSKĄ SYMBOLIKĘ

  CO JEST BESSPORNYM DOWODEM NA TO CO CZYJE KIEDY BYŁO !! 🙂 NAWET HYDRANTY P/POŻ MAJĄ SYGNATURY POLSKIE

  Polubienie

 2. miziaforum said

  Polubienie

 3. abecadło said

  zydzi nie oddadza nic Polsce ani polakom, to tak pazerny naród, ponieważ oni sa pozbawieni uczuć wyższych !!!
  to ludzie bez okruszyny miłosierdzia w duszy.

  Polubienie

 4. krab said

  Do tej „beczki miodu” kropla dziegciu :
  Podczas zajęć z historii ukraiński wykładowca słucha wypowiedzi jednego ze studentów dotyczących powstania państwa ukraińskiego po I wojnie światowej. Omawiał również obronę Lwowa przed oddziałami ukraińskimi w od listopada 1918 do maja 1919 roku, mówiąc o tym, że mieszkańcy miasta stanęli do walki z Ukraińcami.
  Wykładowca zaczął dociekać, jakiej narodowości byli ci „prości mieszkańcy”. „Nie prości, to byli Polacy. I to trzeba podkreślić – Lwowa bronili Polacy” – zaznaczył. Student dopowiedział, że polska młodzież „mężnie walczyła przeciw najeźdźcom”, otrzymując polskie posiłki wojskowe.
  „Skąd przyszło regularne wojsko polskie? (…) Nie z Polski, a z Przemyśla” – stwierdził wykładowca. „Mam takie wrażenie, że Pan trochę sympatyzuje z Polakami” – powiedział odnosząc się do wypowiedzi o tym, że Polacy mężnie bronili Lwowa przed Ukraińcami. Student przyznał mówiąc: „Polacy bronili swojego miasta, a Ukraińcy ich atakowali”.
  „Co to znaczy ‘swoje miasto’? Pan zna historię Lwowa? Kto założył Lwów” – oburzył się historyk. „Daniel Halicki” – padła odpowiedź. „Danyło! Ukraiński król! A Pan mówi, że to polskie miasto. Pan wykrzywia prawdę historyczną!” – powiedział wykładowca. „To odwieczne ukraińskie miasto. Polacy tu [byli] kolonizatorami” – podkreślał i zwrócił studentowi uwagę, że jest „nie ukraińskiego pochodzenia”.
  Lwów był, jest i wiecznie będzie ukraińskim miastem i żadni Polacy tu swojego miasta nie bronili” – stwierdził wykładowca dodając, że student „stoi na pozycji polskich nacjonalistów i polskiej władzy”, którzy chcieli upamiętnić poległych Polaków.
  Oburzał się również na napis na pomniku na Cmentarzu Orląt Lwowskich, że Polacy bronili swojej ojczyzny. „Jaka tu dla Polaków ojczyzna? W Galicji, na etnicznej ukraińskiej ziemi, gdzie nigdy Polaków nie było. (…) Są kolonizatorami i okupantami, rozumie Pan?”.
  Ostatecznie wykładowca obniżył mu ocenę za „wykrzywianie prawdy historycznej” .
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-wykladowca-lwow-to-odwieczne-ukrainskie-miasto-polacy-tu-kolonizatorami-i-okupantami-video

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: