Miziaforum's Blog

Żydowska fundacja za 780 tys zł DOKONA AUDYTU W RATUSZU WARSZAWSKIM/ takie coś możliwe tylko w kinie i w Polsce

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 9, 2016


Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłosiła niedawno, że dokona niezależnego audytu warszawskiej reprywatyzacji. W tym celu ogłosiła przetarg. Najlepszą pod względem ceny ofertę złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego „Jekke”, która przez miesiąc ma ocenić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji doszło do nieprawidłowości. Ich cena to 780 tys. zł. Problem w tym, że prezesem Fundacji „Jekke” jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. – znany oszust, notoryczny fałszerz i hochsztapler (sic!).

„To się wymyka poczuciu rzeczywistości!” – czytamy na facebookowym profilu „Miasto jest Nasze”. Trudno nie zgodzić się z takim stwierdzeniem. Najlepszą ofertę pod względem ceny w ogłoszonym przez Hanne Gronkiewicz-Waltz przetargu na wykonanie niezależnego audytu reprywatyzacji warszawskich nieruchomości złożyła Fundacja Ochrony Żydowskiego Dziedzictwa Intelektualnego i Gospodarczego „Jekke”. Zgodnie ze złożoną ofertą – w ciągu jednego miesiąca ma ona określić czy w ciągu 26 lat reprywatyzacji w Warszawie doszło do nieprawidłowości. W zamian żąda 780 tys. zł. Druga ważna oferta, która wpłynęła do stołecznego ratusza (złożona przez Kancelarie prawną Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy) jest droższa od oferty Fundacji „Jekke”. Ich audyt ma kosztować podatników 861 tys. zł. 

Problem w tym, że prezesem Fundacji „Jekke” jest Noah Rosenkranz vel Mariusz K. – znany oszust, hochsztapler i notoryczny fałszerz dokumentów. 

K. to były sędzia dyscyplinarnie wydalony z zawodu za wyłudzanie delegacji i pieniędzy na lodówkę (sic!). Był także radcą prawnym wydalonym z zawodu po stwierdzeniu fałszerstwa które pozwoliło mu na wstąpienie w szeregi prawniczej korporacji. W końcu K. – już jako Noah Rosenkranz – został wykładowcą na kilku uczelniach. Zwolniono go z hukiem, gdy wyszło na jaw, że… sfałszowował niemiecki doktorat i nieistniejącą w izraelskim systemie szkolnictwa wyższego habilitację.

Fundacja założona i kierowana przez Noah Rosenkranza złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu zorganizowanym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. Czy 26 lat przekrętów na reprywatyzacji warszawskich nieruchomości będzie badał oszust, notoryczny fałszerz i hochsztapler?

ps. Polecam przeczytanie tego wpisu: „Dzieje się nigdzie, czyli w Polsce…” na oficjalnym blogu fundacji „Jekke”.

Źródło: Miasto jest Nasze (Facebook.com)
Źródło: Jak były sędzia został fałszywym wykładowcą w pięciu uczelniach? Historia oszusta jak z filmu „Konsul” (Wyborcza.pl)

Komentarzy 7 to “Żydowska fundacja za 780 tys zł DOKONA AUDYTU W RATUSZU WARSZAWSKIM/ takie coś możliwe tylko w kinie i w Polsce”

 1. miziaforum said

  Polubienie

 2. abecadło said

  no kuźwa co ty Mizia gadasz ???!!!

  Polubienie

 3. kukula said

  Nigeria: w dwóch zamachach bombowych zginęło ponad 50 ludzi ubogacanie islamem trwa islam to zlo zabijanie ludzi to zlo czy pis zdelegalizuje islam w polsce?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nigeria-w-dwoch-zamachach-bombowych-zginelo-ponad-50-ludzi/fde29rq

  Polubienie

 4. zagrypiona said

  Przecież żyda nie może sądzić i kontrolować nieżyd to wbrew talmudowi. Coście z choinki spadli? A że każdy żyd to oszust, to oszusta żyda broni inny oszust żyd. Typowe.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: