Miziaforum's Blog

USA Bunt Elektorów ! D. Trump moze zostać nie wybrany informuje „New York Times”. WOJNA DOMOWA ???!!

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 8, 2016


Mimo, iż Donald Trump wygrał wybory prezydenckie, wcale nie jest pewne w 100 procentach, że oficjalnie zostanie prezydentem. Musi zostać wybrany przez Kolegium Elektorów, a ci są naciskani, by zablokować jego wybór. Pierwszy republikański elektor już ogłosił, że na niego nie zagłosuje. Nie jest to jednak łatwe zadanie, aczkolwiek grupa Demokratów aktywnie działa i próbuje różnymi sposobami przekonać elektorów. Wyborcy Trumpa boją się, że część elektorów może zostać przekupiona, a nie przekonana argumentami. 

Christopher Suprun z Teksasu ogłosił, że nie odda swojego głosu elektorskiego na Donalda Trumpa. Jego oświadczenie zostało opublikowane w dzienniku „New York Times”. Powołuje się na intencje ojców założycieli USA, którzy wymagali by elektorzy dbali o „wykwalifikowanie, niezaangażowanie w demagogię i wolność od wpływów zagranicznych rządów” poszczególnych kandydatów. Suprun przekonuje, że Trump nie spełnia tych kryteriów.

Środowisko Demokratów próbowało zablokować wybór Trumpa za pomocą organizacji powtórnego liczenia głosów w poszczególnych stanach. Plany jednak się nie powiodły, bo zabrakło środków finansowych, a poza tym wszystko wskazywało na to, że powtórne liczenie i tak wykaże, że Trump wygrał uczciwie. Demokraci apelują więc do elektorów o zablokowanie wyboru Trumpa.

Najbardziej aktywnie działa grupa „Hamilton electors”. Jednakże, sami zdają sobie sprawę, że zadanie jest dla nich niesamowicie trudne. Trump teoretycznie zdobył w wyborach 306 głosów, więc potrzeba aż 37 elektorów by zablokować jego prezydenturę. Hillary Clinton i tak nie zostanie jednak prezydentem, bo w Kongresie rządzą Republikanie, a to właśnie Izba Reprezentantów w takim przypadku wyłoni prezydenta.

Źródło:
http://fakty.interia.pl/raporty/rapor…
http://pikio.pl/elektorzy-zablokuja-w…
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc…
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swi…

 

 

A JA WAM PRZYPOMNĘ TO :

Komentarzy 9 to “USA Bunt Elektorów ! D. Trump moze zostać nie wybrany informuje „New York Times”. WOJNA DOMOWA ???!!”

 1. szuwaxpl said

  Polubienie

 2. Anna said

  Niech żrą się między sobą. Podobna sytuacja jest u nas, też się demokracja przegranym nie podoba. Niech ludzie nie mieszają się do tego i nie wychodzą na ulice. Do rewolucji nie można zmusić.

  Polubienie

 3. mentronik said

  Polubienie

 4. Elsa said

  https://marucha.wordpress.com/2016/12/08/repolonizacja-bankow-polacy-trzymac-sie-za-portfele-2/#more-61783
  Polacy, czyli za repolonizacją stoicie Wy, ponieważ sfinansujecie zachcianki lobbystów bankierów lichwiarskich. Dzisiaj, gdy Pis na pełną kontrolę nad NBP, mają swoje służby specjalne, KNF, swojego prezydenta, no i swój Rząd, pomimo tego realizują politykę gigantów lichwiarskich, realizują pośpiesznie zadłużania u lichwiarzy Polaków, w sprawach strategii państwa polskiego realizują wspólnie z Sorosem, Balcerowiczem, politykę nowego porządku światowego, czyli likwidacji Państw Narodowych
  W pisowskich mediach lansuje się V-ce szef sejmowej komisji finansów publicznych Jan Szewczak, chwali się, ze wydał książkę przeciw lichwiarzom, ale w sejmie i komisji finansów głosuje w imię interesów banksterów światowych, płynie z nurtem rzeki jak zdechła ryba. Gdzie odwaga, gdzie patriotyzm??? Ten Rząd, bije rekord wszystkich rządów, bowiem dług wzrasta lawinowo, a wiec obsługa długu też, lichwiarze zacierają ręce na wieść o takich posłach jak Szewczak…….

  Polubienie

 5. Elsa said

  https://marucha.wordpress.com/2016/12/08/cenzura-wrocila-dobra-zmiana-zdejmuje-piosenke-witka-muzyka-ulicy-z-listy-przebojow-trojki-za-tekst-tej-piosenki/#more-61773

  Polubienie

 6. Elsa said

  dobra zmiana działa, tylko na czyją korzyść, bo przecież nie dla Polaków
  http://prawy.pl/42293-zamach-na-polski-wegiel-nasze-zloza-przejda-w-rece-zagranicznych-podmiotow/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: