Miziaforum's Blog

DO PROKURATORÓW W POLSCE , I POLICJI ŻĄDAM ŚCIGANIA PRZESTĘPCÓW z art. 128 kk i 133 kk

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 6, 2016


Najpierw wstęp !!! BARDZO WAŻNY !!!

Każdy organ zajmujący się zwalczaniem przestępczości (tzn. Policja, prokurator i inne), kiedy dowie się, że przestępstwo zostało popełnione, ma obowiązek je ścigać. Nieważne, czy o przestępstwie został oficjalnie zawiadomiony, czy nie. Zdarza się, że organy ścigania o przestępstwie dowiadują się z prasy lub telewizji. Jednak najczęściej dzieje się to poprzez zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (por. art. 303 k.p.k.).

Co mi grozi, jeżeli wiem o popełnieniu przestępstwa, ale nie złożę zawiadomienia o jego popełnieniu?

Każdy, kto dowiedział się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma obowiązek zawiadomić o tym Policję lub prokuratora. Reguła ta dotyczy także Ciebie. Jest to jednak co do zasady obowiązek społeczny, tzn. za brak zawiadomienia nie grozi Ci żadna kara (por. art. 304 § 1 k.p.k.). Istnieje jednak pewna grupa przestępstw, o których popełnieniu, usiłowaniu popełnienia, przygotowaniu do nich musisz obowiązkowo poinformować. Jeżeli tego nie zrobisz, możesz pójść do więzienia nawet na 3 lata, gdyż niezawiadomienie o tym zdarzeniu jest traktowane jak przestępstwo (por. art. 240 k.k.). Do takich przestępstw, o których popełnieniu trzeba informować, należą:

▶ eksterminacja – zabicie określonej grupy narodowej, etnicznej, kulturowej lub politycznej;
zamach stanu i przygotowanie do takiego zamachu – działania zmierzające do pozbawienia Polski niepodległości, oderwania części jej terytorium;
▶ szpiegostwo – współpraca z wywiadem innego państwa;
▶ zamach terrorystyczny;
▶ zabójstwo;
▶ spowodowanie zdarzeń niebezpiecznych dla życia lub zdrowia wielu osób;
▶ piractwo – przejęcie kontroli nad statkiem albo samolotem poprzez podstęp lub użycie przemocy;
▶ pozbawienie wolności;
▶ wzięcie zakładnika.

DLA TEGO TEŻ SKŁADAM TAKIE ZAWIADOMIENIE W FORMIE PUBLIKACJI OGÓLNODOSTĘPNEJ !!

 

Witam dziś napiszę krótko ale treściwie , ten wpis powinien być w każdym szanującym się kraju cywilizowanym Europejskim !! potraktowany przez prokuratorów którzy to przeczytają , a udają że tego nie wiedzą choć są to sprawy głośnej i nagłaśniane w mediach , otóż zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce na dziś , gdy PROKURATOR PRZYJMIE DO WIADOMOŚCI , DOWIE SIĘ O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA OPISANEGO W AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCYM KODEKSIE KARNYM !! jest zobowiązany bez względnie do podjęcia czynności przeciwko sprawcy lub sprawcą .

Tyle w praktyce i tak powinno być , ale nie jest , po mimo to dla formalności zamieszczam opis 2 przestępstw ściganych z urzędu , których dopuściły się osoby znane powszechnie z imienia nazwiska adresu oraz ich czyn przestępczy jest również znany

ŻĄDAM OD JAKIEGOKOLWIEK PROKURATORA WSZCZĘCIA W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM POSTĘPOWANIA PROKURATORSKIEGO Z :

Art. 128. § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

link do materiałów dowodowych , oraz danych personalnych sprawców :

Komitet Obrony Demokracji opublikował w sobotę, 3 grudnia, apel lidera ruchu Mateusza Kijowskiego, a także polityków, związkowców i artystów, w którym wzywają oni Polaków do wyjścia na ulice oraz protestu obywatelskiego 13 grudnia. „Dziś nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy” – napisano w apelu zamieszczonym na profilach Komitetu Obrony Demokracji oraz jego lidera Mateusza Kijowskiego. Cała odezwa jest zatytułowana „Stop dewastacji Polski”.

całkowicie uzasadniające dowody na popełnienie w/w przestępstwa znajdują się na stronie internetowej KOD .

http://koduj24.pl/odezwa-do-wszystkich-polakow/

KOLEJNA SPRAWA POPEŁNIENIE PRZESTĘPSTWA 

 z :
Art. 133
Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
http://kodeks.ws/karny/art133.htm

Komentarzy 20 to “DO PROKURATORÓW W POLSCE , I POLICJI ŻĄDAM ŚCIGANIA PRZESTĘPCÓW z art. 128 kk i 133 kk”

 1. miziaforum said

  COŚ JESZCZE CO JEST PRAWDĄ I ………..

  BARDZO GORZKO POŻAŁUJECIE TEGO ZE W POLSCE PRAWO JEST JAK SZMATA ….

  DOWODEM NA TO ILU W POLSCE JEST LUDZI NORMALNYCH MAJĄCYCH POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

  JEST TEN LINK ZAWIERAJĄCY WYRAZY OBURZENIA I KOMENTARZE

  POCZYTAJCIE CHOĆ KOMENTARZE BO ODWAGI NA WPIS NAWET ANONIMOWY NIE MACIE

  POLAK Z POCZUCIEM WARTOŚCI I GODNOŚCI TO JUŻ RZADKOŚĆ WIEC NAWET JAKO CIEKAWOSTKĘ WARTO ZAJRZEĆ

  LINK
  http://www.petycjeonline.com/czysdziamarekgornyzapublicznwypowiedtradycyjnypolski

  Polubienie

  • miziaforum said

   COŚ CO W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI LUDZIOM POZA POLSKA CZYLI OBYWATELOM INNYCH KRAJÓW I POLAKOM JUŻ ZASIEDZIAŁYM W INNYCH KRAJACH

   TO FAKT ŻE

   JA SAM MUSZĘ ZBIERAĆ GŁOSY OFIAR PRZESTĘPSTWA W CELU MOŻLIWOŚCI EGZEKWOWANIA PRAWA W PRZEDMIOCIE POPEŁNIONEGO CZYNU KARALNEGO KTÓRY JEST !!! Z MOCY PRAWA ŚCIGANY W KRAJU !!!

   ROZMAWIAM NA FORACH Z RÓŻNYMI LUDŹMI Z CAŁEGO ŚWIATA !!

   I GDYBY NIE BYŁO LINKA DO TEJ PETYCJI NIKT MI NA SŁOWO NIE CHCIAŁ WIERZYĆ ŻE W EUROPIE !!!! JEST KRAJ GDZIE TRZEBA ZBIERAĆ TYSIĄCE PODPISÓW ZA !! UKARANIEM PRZESTĘPCY ABY SĄD ZAJĄŁ SIĘ SPRAWĄ !!

   N I E W I E RZ Y L I

   BO TO JEST NIE WIARYGODNE DLA LUDZI NORMALNYCH

   TĄ ZAWARTOŚĆ TŁUMACZONO NA , ANGIELSKI , HISZPAŃSKI, NIEMIECKI , FRANCUSKI , ROSYJSKI

   I ROZSYŁANO PO ŚWIECIE SPRAWA JEST MOCNO ZNANA I DYSKUTOWANA NA FORACH INNYCH

   CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE JEST MOCNO DOKUMENTOWANA NAGRANIEM AV !! INACZEJ NIKT BY NIE UWIERZYŁ

   Polubienie

   • miziaforum said

    DZISIAJ NAPISAŁEM TO WSZYSTKO TYLKO DLA TEGO ŻE SĄ TO 2 PRZYKŁADY W ODSTĘPACH KILKUDNIOWYCH W POLSCE O TAK DUŻYM WYDŹWIĘKU

    nie spodziewam się żadnej reakcji …….. czyli po Polakach nie spodziewam się nic ….. z prostego względu POLACY NIE POJMUJĄ W/W WYWODU LOGICZNEGO …….

    GORZKO BĘDZIECIE TEGO ŻAŁOWAĆ BARDZO GORZKO …………

    NO TO DZIŚ NA TYLE W TYM TEMACIE

    p.s chyba że stanie się cud i lista wpisów na petycji ruszy z tych 60 symbolicznych unikalnych już na wyginięciu Polaków

    to jest mozliwe bo liczbę normalnych w Polsce nie tylko ja oceniam na jakieś nawet 10 % z 38 000 000 a te 10 % to jednak dużo .. TAK DUŻO ZE GDYBY ZECHCIELI MOGLI BY W POLSCE ZMIENIĆ WSZYSTKO NIE OGLĄDAJĄC SIĘ NA TE 90 % TUMANÓW , KOŁTUNÓW I DEGENERATÓW KTÓRYM JEST WSZYSTKO JEDNO CZY BĘDĄ IM UBLIŻAĆ LŻYĆ PONIŻAĆ … BYLE MICHA BYŁA JAKO TAKO ZJADLIWA I TV GRAŁO

    Polubienie

   • miziaforum said

    A I JESZCZE JEDNO OBYDWA W/W PRZESTĘPSTWA SĄ ZAGROŻONE KARAMI POZBAWIENIA WOLNOŚCI W PIERWSZYM PRZYPADKU ART. 128 KK NAWET 10 LAT
    W DRUGIM PRZYPADKU ART. 133 KK NAWET DO 3 LAT

    ZATEM NIE SĄ TO SPRAWY BŁAHE Z PUNKTU WIDZENIA PRAWA …. DLATEGO MOI PARTNERZY W ROZMOWACH NA INNYCH FORACH SĄ ZASKOCZENI ………. STANEM BEZPRAWIA W POLSCE

    Polubienie

  • szuwaxpl said

   Wszedłem sobie do kawki a tu tyle prawdy o Polakach.
   Fakt — że te 10 % to już jest potęga, ale z nich znowu 90 % to ludzie bojący się, że ich namierzą po numerze IP, a potem stracą pracę.
   Pomyślcie przy okazji o jednym – zawsze ludzie mieli rodziny i mogli siedzieć jak mysz pod miotłą, czy były to zabory, czy okupacja!
   A jednak Te 10 % działało w konspiracji, jawnie, a co mamy dziś?
   Medialnie mówią o wolności – właśnie ile procent ludzi zdaje sobie z tego sprawę, że NIE jesteśmy wolni?
   Bo to właśnie tu moim zdaniem jest klucz.
   Większość haruje po naście godzin, weekendowe zakupy w odpowiednich miejscach, kredyty na różne rzeczy, bo co ludzie powiedzą, że tyram i mam stare auto? O wielkim płaskim ogłupiaczu nawet nie wspomnę, bo o czym by rozmawiali jak nie o serialach i jak to znają się na polityce, bo każdy co myśli inaczej to kretyn!

   Schizofrenia społeczeństw XXIw.
   Majstersztyk ludzie tyrają, od pensji zabierają im podatek, kupując każdą rzecz płacą podatek, od każdego banknotu płacą parę razy podatek i wiecie co — Oni Są Wolni.

   A było takie państwo, w którym wszyscy byli poddanymi ale to państwo się nimi opiekowało, ale to było bardzo dawno temu i zacofani byli jak mniemam, dziś kasta uprzywilejowanych jest tak rozrośnięta, że ludzie muszą być wolni”

   http://kochamyperu.pl/historia-dzis/inkowie-kuchni-2-prawo-administracja-tahuan-tin-suyu/

   Polubienie

   • abecadło said

    ludziom chemitralis mózgi zatruło i skutek tego taki, ze ludzie tępi si zrobili jakby mieli autyzm , przeciez to widac i słychac, po drugie szczepionki tez zrobiły swoje, związki rtęci w mózgach dają o sobie znać.
    powtarzam ostatnia deska ratunku jest wyp…ić telewizory na bruk i powoli odtruwa organizm, zeby jakies komórki szare jeszcze uratowac i pobudzic do zycia, aby to zrobic nie brac lekarstw, pić tylko zioła.

    Polubienie

   • szuwaxpl said


    http://doscniewoli.pl/

    Polubienie

  • Trak said

   Państwo jest, jak dotychczas największym pasożytem i złodziejem.
   Trudno uwierzyć,aby zaczęło ścigać siebie samo.
   Łatwiej być złodziejem w „imieniu prawa” niż w pojedynkę i na własny rachunek ponosić ryzyko. Jestem za głębokim resetem państwa a reformy postrzegam jedynie jako makijaż. Muszę na własne oczy zobaczyć rezultat tych pięknych zamierzeń by uwierzyć.

   Polubienie

 2. mgrabas said

  policja nie ma czasu na ściganie przestępców, ma czas na ciąganie po sądach blogera, który nie zarejestrował blogu jako czasopismo, nawet gdy sąd go zwolnił z „obowiązku” takiej rejestracji! http://7777777blog.wordpress.com/2016/12/06/policja-polska-nie-moze-pozwolic-na-funkcjonowanie-bloga-bez-rejestracji/

  Polubienie

 3. Elba said

  Ciężko jest ludziom żyć, a tym bardziej bez jakiegokolwiek zabezpieczenia wychylać się poza własną bezpieczną strefę, w kraju który niczego i nikogo nie chroni ani nie broni. O słabości państwa świadczy chociażby słabość polskich prokuratorów, którzy mając wiedzę o skali przestępstw gospodarczych, w obawie o swoje życie, jak kiedyś Piłat przyciśnięty do muru przez sanhedryn, umywali ręce w sprawie Amber Gold, reprywatyzacji i tysięcy innych oszustw i kradzieży. W razie czego politycy i bogacze spieprzą za granicę, ale reszta musi tu zostać i tu żyć uprawiając swój survival. Mając tak wredne i antynarodowe rządy ludziom nie pozostaje nic tylko zachować rozsądek i samemu zatroszczyć się o przetrwanie własne i najbliższych, a nie chojrakowanie… gdy zmiany na górze niczego dobrego nie dają tym na dole. Gdy góra traci posady i koryta, to jej kłopot…
  A biednemu to nie nowina… zawsze wiatr w oczy, chuj w dupę, nóż w serce i chleb upada masłem do ziemi.

  Polubienie

 4. krab said

  Może temu też się dokładniej przyjrzą ! Spółka Xplorer Fund, w której zarządzie zasiada były wiceszef MSZ Robert Grey, otrzymała niedawno bezzwrotną dotację od rządowego NCBiR w wysokości 24 mln złotych. Według dokumentów sądowych, siedziba spółki Xplorer Fund mieści się na parterze małego bloku na niewielkim osiedlu w Olsztynie.
  – W biurze dwie panie, które nikogo nie wpuszczają, dwa komputery, żadnej tabliczki informującej, że to siedziba firmy – pisze dziennik „Fakt”. Gazeta zaznacza, że rządowe Narodowe Centrum Badań i Rozwoju miesiąc temu zdecydowało się przekazać firmie bezzwrotną dotację z programu BRIdge Alfa w wysokości 24 mln zł.
  Sprawie tego, jak dzielone są pieniądze z tego programu przygląda się CBA w związku z ubiegłoroczną kontrolą NIK. Ministerstwo Nauki po własnej kontroli w NCBiR samo złożyło doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
  Ciekawe co na to Waszczykowski ???

  Polubienie

 5. abecadło said

  posłuchajcie ale na siedząco.

  Polubienie

  • Elba said

   Żyjemy w terrorze politycznej doraźności.
   W sferze polityki widać to najlepiej chyba, nie istnieją już przecież żadne idee (oprócz tych skompromitowanych). Polityka, która dzieje się nieustannie, właśnie ”na żywo”, nie jest wcale prawdziwą polityką, a jedynie wymyślnym rodzajem rozrywki – infotainment. To polityka doraźności, pozbawiona sensów i idei, wszelkich znaczeń i prawdziwych programów politycznych, to wyłącznie nieustanna wojna o palmę pierwszeństwa w doraźności.
   Wygrywa zatem doraźna polityka, post-polityka, pseudo-polityka, polityka jako rozrywka telewizyjna i polityka jako źródło radości, polityka jako kultura masowa. Politycy zaś, zyskawszy status celebrytów, gotowi są na wszelkie błazeństwa i głupoty byleby nie schodzić z ekranów telewizyjnych. Politycy dziś to przede wszystkim kuglarze i błazny z objazdowego cyrku, który to cyrk kursuje od stacji do stacji… telewizyjnej.

   Polubienie

 6. […] Trak o DO PROKURATORÓW W POLSCE , I P… […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: