Miziaforum's Blog

Pilne ! Rada Europy nakazuje prasie MILCZENIE GDY TERRORYSTAMI SĄ MUZUŁMANIE !!

Posted by miziaforum w dniu Grudzień 3, 2016


Według Europejskiej Komisji Przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI) – stanowiącej jedną z agend Rady Europy – prasa brytyjska jest winna wzrastającej mowie nienawiści i przemocy rasistowskiej. 4 października 2016 r. ECRI ogłosiła raport poświęcony Wielkiej Brytanii. W raporcie czytamy m. in.:

pewne tradycyjne media, szczególnie tabloidy… są odpowiedzialne za najbardziej obraźliwą, dyskryminującą i prowokacyjną terminologię. Na przykład „Sun” opublikowała w kwietniu 2015 r. artykuł zatytułowany Łodzie ratunkowe? Użyłbym kanonierek, żeby zatrzymać migrantów, w którym autor porównał migrantów do „karaluchów”…

Gazeta „Sun” publikuje także podżegające, antymuzułmańskie nagłówki, takie jak na pierwszej stronie z 23 listopada 2015 r., który brzmi 1 na 5 muzułmanów brytyjskich żywi sympatię dla dżihadystów wraz ze zdjęciem zamaskowanego terrorysty z nożem…

Raport ECRI twierdzi, że istnieje bezpośredni związek przyczynowy między jakimiś krzykliwymi nagłówkami w brytyjskich tabloidach a bezpieczeństwem muzułmanów w Wielkiej Brytanii. Innymi słowy, prasa brytyjska podżega rzekomo czytelników do popełniania czynów „islamofobicznych” przeciwko muzułmanom.

ECRI uważa, że wobec faktu, iż muzułmanie są coraz bardziej w świetle reflektorów mediów w wyniku niedawnych, związanych z ISIS aktów terroru na całym świecie, podsycanie uprzedzeń wobec muzułmanów pokazuje lekkomyślny brak poszanowania nie tylko dla godności olbrzymiej większości muzułmanów w Zjednoczonym Królestwie, ale także dla ich bezpieczeństwa.

ECRI opiera ten raport na niedawnym badaniu Matthew Feldmana, profesora z Teesside University. W badaniu zestawiono antymuzułmańskie incydenty przed i po atakach terrorystycznych.

W ciągu siedmiu dni przed masakrą w „Charlie Hebdo”, gdzie zginęło 12 ludzi, informowano o 12 [antymuzułmańskich] incydentach, ale w ciągu siedmiu dni po zamachu było ich 45. Ten wzór powtórzył się w związku z zamachami terrorystycznymi w Sydney w grudniu i w Kopenhadze w lutym.

A więc, według ECRI i badaczy z Teesside University, kiedy muzułmańscy dżihadyści mordują ludzi i prasa informuje, że mordercami są muzułmanie, to media, nie zaś islamiści, podsycają „islamofobiczne incydenty” w Wielkiej Brytanii. Według przewodniczącego ECRI, Christiana Ahlunda: „Nie jest przypadkiem, że w Zjednoczonym Królestwie wzrasta rasistowska przemoc w tym samym czasie, kiedy widzimy niepokojące przykłady nietolerancji i mowy nienawiści w gazetach, w Internecie, a nawet w wypowiedziach polityków”.

Dla ECRI największym problemem jest to, że:

„… tam gdzie media podkreślają muzułmańskie pochodzenie sprawców ataków terrorystycznych i poświęcają temu wiele relacji, agresywność reakcji wobec muzułmanów jest prawdopodobnie większa niż w przypadkach, w których motywacja sprawcy zostaje zbagatelizowana lub odrzucona na rzecz alternatywnych wyjaśnień”.

Raport nie wyjaśnia, jakie mogą być te „alternatywne wyjaśnienia”. Możemy jednak znaleźć przykłady w prasie francuskiej: kiedy muzułmanin atakuje żołnierza i próbuje zabrać mu broń, zazwyczaj nie jest on prezentowany jako islamski terrorysta, ale jako „szaleniec„.

Prasa francuska manipuluje informacjami o atakach przez pomijanie nazwisk muzułmańskich sprawców: obciążające „Mohamed” mogłoby, zdaniem francuskich dziennikarzy, podżegać do odwetu na muzułmanach. Inny przykład: w żaden sposób gangi muzułmańskie nie mogą być wiązane z przemocą, stają się więc „młodzieżą”. We Francji terroryści muzułmańscy nigdy nie są terrorystami muzułmańskimi, ale „szaleńcami”, „maniakami” i „młodzieżą”.

Ale to jest Francja. W Wielkiej Brytanii tabloidy nie są tak uprzejme i rozumieją doskonaleintencje raportu ECRI: zakazanie słowa „muzułmanin”, kiedy jest kojarzone z „przemocą lub terroryzmem”.

Raport ECRI oznacza zwrot o 180 stopni w sprawie wolności słowa

To jest moment, w którym prawa o mowie nienawiści stają się większym zagrożeniem demokracji i wolności słowa niż sama mowa nienawiści. Zabranianie dziennikarzom nazywania „islamskiego terroryzmu” i zachęcanie ich, by ukrywali związek muzułmanów z terroryzmem, jest próbą wypaczenia prawdy w taki sam sposób, w jaki były Związek Radziecki cenzurował prawdę. Wykorzystywanie jakichś rzeczywiście rasistowskich artykułów w tabloidach – niewielu, bo raport niewiele cytuje – do ataku na wolność prasy i wolność słowa nie jest walką z mową nienawiści; to jest kapitulacja przed terrorem.

Dowody tej kapitulacji znajdujemy w zaleceniach ECRI dla rządu brytyjskiego:

 • „ustanowienie niezależnego ciała nadzorującego prasę”;
 • „rygorystyczne szkolenie dziennikarzy, by zapewnić lepsze stosowanie się do standardów etycznych”;
 • „przegląd postanowień o podżeganiu do nienawiści w celu uczynienia ich bardziej skutecznymi i użytecznymi”;
 • „ustanowienie rzeczywistego dialogu z muzułmanami w celu walki z islamofobią. Powinni być konsultowani w sprawie wszystkich działań, które mogą wpłynąć na muzułmanów”;
 • „poprawienie Kodeksu Postępowania Redaktora, by zapewnić, że członkowie grup mogą składać zażalenia jako ofiary przeciwko stronniczym lub uprzedzonym informowaniu o ich społeczności”.

Spełniając te zalecenia rząd brytyjski umieściłby organizacje muzułmańskie na pozycji swego rodzaju monopolu: byliby jedynym źródłem informacji o sobie. Gdyby otwarto w prawie taką lukę, niewątpliwie wszyscy inni rzuciliby się, żądając tych samych przywilejów: partie polityczne, protestanci, katolicy, Żydzi, korporacje międzynarodowe, wszyscy.

Rząd brytyjski nie wpadł w tę pułapkę i stanowczo odrzucił żądania ECRI, stwierdzając:

„Rząd [brytyjski] wspiera wolność i niezależność prasy i nie ingeruje w to, co prasa publikuje lub czego nie publikuje, jak długo prasa przestrzega prawa”.

Prawa przeciwko nienawiści już istnieją w Wielkiej Brytanii i wszystkich krajach Unii Europejskiej. Stworzone są po to, by strzec przed tego rodzaju ksenofobiczną i antysemicką propagandą, która doprowadziła do Holocaustu, narodowe prawa o mowie nienawiści są coraz częściej przywoływane, by zdelegalizować mowę, która uważana jest za obraźliwą dla rasy, pochodzenia etnicznego, religii lub narodowości.

Na te prawa często powołują się także islamiści, by zaskarżać mowę anty-islamistyczną (karykatury Mahometa, bluźnierstwo przeciwko islamowi itp.) jako przejawy „rasizmu” – na szczęście, z niewielkim powodzeniem. Większość spraw sądowych, jakie zainicjowali islamiści, nie dała spodziewanego przez nich rezultatu, ponieważ islam nie jest rasą.

Agnes Callamard, specjalizująca się w sprawach praw człowieka, pisze w związku z Kartą Narodów Zjednoczonych:

„ARTYKUŁ 19 uznaje, że rozsądne ograniczenie wolności słowa może być konieczne lub uprawnione, by zapobiec propagowaniu nienawiści w oparciu o narodowość, rasę, religię, która stanowi podżeganie do dyskryminacji, wrogości lub przemocy. Organizacja nie rozciąga takich uprawnionych ograniczeń na wypowiedzi obraźliwe lub bluźniercze”.

Niepokoi zastanawianie się, jak długo UE będzie angażować swoich ekspertów i swoje wpływy, by przezwyciężyć istniejące przeszkody prawne w swoim dążeniu do zdelegalizowania wszelkiej krytyki islamu i podporządkowania się wartościom dżihadu.

Yves Mamou: Francuski dziennikarz przez ponad 20 lat związany z redakcją „Le Monde”.

Komentarze 54 to “Pilne ! Rada Europy nakazuje prasie MILCZENIE GDY TERRORYSTAMI SĄ MUZUŁMANIE !!”

 1. miziaforum said

  ZACZYNA SIĘ NA OSTRO !!!

  Polubienie

 2. miziaforum said

  Polubienie

 3. abecadło said

  Ludzie mieszkający na wyspach boja sie mówic głosno co tam sie dzieje,nawet przez telefon nie informuja polskie rodziny,do jakich ataków dochodzi na tle narodowościowym,mam znajomą,której córka z rodzina wyjechała pare lat temu, matka jezdzi do córki co 3 miesiace, mówi, ze tam jest juz horror !!!!!!!!

  Polubienie

 4. szuwaxpl said

  Miziak – przeglądam listę osób aktualnie na blogu i jestem w szoku!
  Wiem, że czasami wpadną tu ludzie przypadkowo, ale bardzo często pojawiają się te same flagi państw z podanym miastem, świadczące o tym,
  jak bardzo Naród polski porozjeżdżał się po świecie.
  Szkoda wielka, że nie mają zamiaru niczego napisać od siebie, a jakże cenny byłby Ich, głos przeważnie zza wielkiej wody, będący mniej zindoktrynowanym polskim status quo.
  W każdym razie pozdrawiam Was drodzy rodacy od miłej memu sercu peruwiańskiej Limy po najdalszy zakątek ziemskiego globu!!!
  Wybrałem te obrazy dla Was, bo jakoś najładniejsze z tych co dziś widziałem.
  Jawnie – tylko jeden pluje na swą Ojczyznę (prawie Azjata) ale tęskni tu mimo wszystko 😉 (prawda Knurku?)

  Polubienie

  • szuwaxpl said

   Dla ‚gwiazdkujących’ mam dwie aranżacje – żeńską i męską wspaniałej piosenki Bułata O.
   .https://youtu.be/TJ7pHDJZZdM Ż.
   .https://youtu.be/gVP_xubMYLQ M.

   idę spać, późno zbyt… a u niektórych świt 😀

   Polubienie

  • Żuraw. said

   Polubienie

  • KnUR1 said

   Ja jestem zwyczajnie zmeczony i sfrustrowany tymi zakłamanymi prostackimi mordami pod krawatem – tyle lat to trwa – te same pyski. Czy tęsknie, chyba nie specjalnie, musiałbym dłużej zastanowić. Raz na kwartał śni mi się, że wracam do Polski i kończy się to koszmarem, że znów dałem się nabrać – po czym budzę się z ulgą. Poza tym za bardzo się tutaj u „siebie” zakorzeniłem i rodzinnie i zawodowo. Azjatą nigdy nie będę, chociaż ludzie czasami śmieją się ze mnie, że jestem bardziej tajski niż Tajowie. Chociaz tak naprawde jest zwyczajnie sobą. Chyba nie dałbym rady mieszkać w Polsce już. Mam za dużo kontrastów, które widzę na każdym kroku. To są setki szczegółów nie wspominając już o konkretach. Ja jak wchodzę do sklepu (powiedzmy coś jak nasza żabka) i kupuje jedno piwo to pani się mnie pyta czy otworzyć. Ja na to, że tak i siadam sobie w centrum miasta przed sklepem na murku i pije i nikt nie sapnie. Nie ma praktycznie fotoradarów, nie ma prewencyjnych kontroli i dmuchania – to nie istnieje. Tutaj chyba nie istnieje coś takiego jak alkomat. Takze jak sobie chlapne pare piwek i motorem spokojnie wracam to nie ma problemu. Jak jest czerwone światło na skrzyżowaniu i zero ruchu to sobie jade dalej, a za mną robi to sam policjant na motorze. Jak wchodze do sklepu z synkiem to zaraz panie porywaja mi dziecko i moge w spokoju kupić po co przyszedłem. Wymiać by bez końca. No i ta pogoda cały rok. Spodenki, koszulka, klapki i wychodze z domu. Nad głową basen, ogród, gym – da się żyć – to zwykły standart tutaj. No i udało się coś napisać na trzeźwo 😛 To teraz czas polatać trochę https://goo.gl/photos/AqW2uvZSae7SK8Z6A

   Polubienie

   • Żuraw. said

    „Siedzą w gównie dwa robaczki, tatuś i synek.
    Synek pyta:
    – Tato, tyle lat mieszkamy już tutaj, w tym gównie…
    a powiedz tato, moglibyśmy mieszkać w jabłuszku?
    – Tak synku, moglibyśmy.
    – A moglibyśmy mieszkać w gruszeczce?
    – Tak synku, w gruszeczce też.
    – A w brzoskwince?
    – W brzoskwince też.
    – A na przykład… w winogronku?
    – W winogronku tez byśmy mogli.
    – To czemu ciągle mieszkamy w tym gównie?
    – Bo to synu, jest OJCZYZNA…

    Polubienie

   • KnUR1 said

    Albo wyobraź sobie, że zdanie egzaminu na prawo jazdy nawet przez obcokrajowca, który nie zna tajskiego słowa jest proste. W Polsce to jest trauma nawet dla polskiego obywatela. Dobra kończe bo zaraz mnie chuj strzeli.

    Polubienie

   • Anna said

    Oj, Knur a mowa ojczysta?… z kim tam pogadasz, żeby zrozumiał co masz na myśli? Tam masz dom, rodzinę ale wiedz, że kiedyś się to urwie. Wszystko ma swój koniec a ojczyzna, rodacy powinni być dla nas wieczni.

    Polubienie

    • Dag said

     Nie mogłabym żyć poza Polską…..a kiedyś miałam takkie możliwości,ale odmówiłam….i mimo wszystko nie żałuję….

     Polubienie

     • abecadło said

      ja tez sie nie nadaje aby zyc gdzies tam poza granicami kraju, tutaj moze i mamy wrogów ale wróg swój na własnej krwi wychodowany-pamietacie film o kargulu i pawlaku ?

      Polubienie

     • Anna said

      Ciężko, źle nam tu żyć ale jakbyśmy wszyscy wyjechali stąd to przyjdą obcy a te ziemie w trudzie i znoju karczowali nasi przodkowie bo kiedyś była tu puszcza i bagna.

      Polubienie

     • KnUR1 said

      Ty masz już dorosłą córke zdaje się. A jaki ja miałem wybór 10 lat temu. Ja już uciekałem z tego kraju zanim EU była ;D Moja pierwsza wypłata jako informatyka na Poczcie Polskiej 20 lat temu była niecałe 800 PLN. Hahhahaa. I pojechałem w pizdu. Miałem swoje biznesy nawet nie najgorsze, ale zostały korporacyjnie zjedzone; No a 7 lat temu to w Bydgoszczy jakieś 2 tyś PLN płacili informatyką 😀 To kurwa jak za to życ i utrzymać rodzinę ??? Moje wycieczki nie mają nic z chęcia podróży tylko egzystencji. Terez mam wybory owszem, ale to inna bajka.

      Polubienie

      • Dag said

       Moja córka ma aktualnie 40 lat,ale wtedy ,gdy mąż chciał nas ściągnąć do Kanady,gdzie miał już nagrane kupno domu,miała 13 lat…..nie zarabiałam dużo,dość powiedzieć ,że mój miesięczny zarobek,w przeliczeniu na zielone,to była 1 dniówka męża w usa…..córka się zaparła i powiedziała ,że zostanie w kraju z babcią……ja tez byłam „letnia” do wyjazdu….chcąc,nie chcąc mąż wrócił po 4 latach z usa,ale do końca życia miał żal do nas obu…..

       Polubienie

    • KnUR1 said

     Aniu, żebyś Ty wiedziała ile tutaj Polaków :))) A tak między nami, to ja patrze w oczy żony i wszystko widze – nie potrzebuje gadać

     Polubienie

    • KnUR1 said

     I jeszcze coś apropo mojej rodziny, raz na 4 lata poprósiłem ich, żeby mi pewna baze nikotrynową wyslali, bo tak sie składa, że kolega z żoną w czwartek wpada na wakacje do Tajlandi; zero odzewu i jakieś chęci; więc wiesz gdzie ja mam moją rodzinę – w CHUJU 🙂 wpadne się odlać jak ich przeżyje na wakacje, jak bede miał czas i ochote – koniec pierdolenia i płaszczenia się przed starymi, trafili na internet i też krytyke :DDD … boli ale musze się trzymać swojego nie ważne czy boli to mame, tate, czy ciebie.

     Polubienie

   • szuwaxpl said

    Rozmarzyłem się klapeczkami cały rok i jakoś normalnie, po ludzku, choć i tam wiele jest wynaturzeń, ale fajnie to napisałeś!

    Polubienie

    • miziaforum said

     🙂 TU JEDZIE SIE NA POLSKIM DOWODZIE ……. 690 USA DOLCÓW 17 DNI

     TAM NA EMERYTURKĘ……

     Polubienie

    • KnUR1 said

     Tutaj pedały, lesby, transy są traktowane normalnie. Z tym że nikt nie ataktuje i manifestuje. A jak koło mnie przejdzie 10 transów to ciężko oczy oderwać. I tak to wygląda. Biznesik. BKK zdaje sie jest numer jeden w tej medycynie.A to, że jest tutaj kumulacja to z tego powodu sie ludzie przerwiaja; ale to jakiś margines; ale fakt, jak w metro czy gdziekolwiek zobaczysz transa to nikt nie reaguje; ja w moim biurze na około 30 osób, mam jednego transa i 2 pedałów; i mi nie przeszkadza; natura tak to wykombinowala, że już się nie rozmnożą :DDDDDD

     Polubienie

 5. mynameishate said

  Na dobra sprawe co nas obchodza Anglicy, Francuzi, Niemcy itp. Niech arabi ich zaleja i niech zgina jako narody. Nalezy im sie. My Polacy zajmijmy sie lepiej oczyszczaniem wlanego podworka.

  Polubienie

 6. Trak said

  Mamy do czynienia z bandytami w szerokim pojęciu i nie może być usprawiedliwienia dla tego rodzaju postępowania.

  Polubienie

 7. abecadło said

  Mizia wstaw jak możesz na wpis główny co pisiory kręcą w sprawie GMO, zdrada, zdrada, oni ida i nas ciągną w takie gówno !!!

  Jadwiga Łopata szczegółowo wyjaśnia jak pisiory kręca lody z GMO,hańba, zdrada stanu !!!

  Polubienie

  • Anna said

   COŚ musieli im obiecać za tak jawną zdradę. Ciekawe CO? Forsę mają, mogą kupić sobie nawet wyspę. Za jakie profity dopuszczają się hańby zdrady?

   Polubienie

   • abecadło said

    ci co podpisali to pejsaci, to nie sa Polacy !!! proste, żaden Polak by tego nie podpisał, a tak to ekterminacja narodu polskiego trwa dalej, o zgrozo i sie rozkreca !!!!!!!!!!!!!!

    Polubienie

  • szuwaxpl said

   To wszystko jest w temacie korporacji, kto tym zarządza wiadomo.
   Pamiętacie sprawę wody w Boliwii, to takie podobieństwo do polskiej wody, tylko inaczej rozegrane, ONI też się uczą.
   Cały film warto zobaczyć, ale wiem, że większość nie ma czasu.
   Więc wyrywkowo czas 2:16:54 – tam pada piękne zdanie, a wczoraj byłem na przyjęciu rodzinnym i powiem tak,
   w Polsce długo nie będzie zjednoczenia Polaków.
   Naród zjednoczony nie zostanie pokonany dlatego dzielą nas tak, aby mogli rządzić!

   Polubienie

   • Anna said

    „Naród zjednoczony nie zostanie pokonany” – tak samo można powiedzieć o gałęzi ludów jak Słowianie. Wieki temu ktoś stwierdził, że gdyby Słowianie zjednoczyli się byliby najpotężniejsi na świecie.

    Polubienie

 8. abecadło said

  Unia zakazuje a Polska się zgodziła. Tych przysmaków już nie zjesz?…koniec wędzenia, Polscy idioci podpisali i przyjeli to co Unia narzuciła !!!!
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/unia-europejska-zakaze-wedzenia-wedlin-w-polsce/xxsm5h4

  Polubienie

  • Anna said

   Unia stale coś zakazuje – produkcji mleka, połowu ryb, zbierania ziół, teraz zakaz wędzenia. Oni mają polskofobię, Polacy mówią wprost – żyć nam nie dają (k…y j…e)!

   Polubienie

  • Anna said

   To trzeba pojąć w większym znaczeniu… Niszczą Polaków, niszczą Rosjan – niszczą Słowian!!! Pamiętajcie, że do hitlerowskich obozów koncentracyjnych wywożono i eksterminowano Słowian, z Polski, Rumunii, potem wzięli się za Rosję. To odwieczna walka, ta walka trwa nadal!
   Oni się nas boją bo gdy Słowianie się zjednoczą będą niepokonani w walce.
   Cesarstwo rzymskie vs Słowianie? Może to prawda, że kiedyś istniało Imperium Słowiańskie?

   Polubienie

   • abecadło said

    oczywiście !!!!, sa dowody , wykopalista, ale geba na kłódkę.

    Polubienie

   • KrisT said

    to imperium słowianskie nazywało sie Wielka Lechia….
    upadajace cesarstwo rzymskie dobili wandalowie…. kim byli? tak naprawdę nie byli pochodzeni germanskiego….. byli słowianami bowiem słowianie zamieszkuje swoje tereny od co najmniej 10500 lat!

    czystej krwi lechici to polacy!

    Polubienie

    • Anna said

     Polska dawniej nazywała się Lechistan, od Lecha, kobiety to laszki. Jednak, niestety jesteśmy wymieszani genetycznie z innymi i nie każdy mieszkający w Polsce jest Słowianinem.

     Polubienie

     • KrisT said

      Lechistan a wielka lechia to to samo, może nie od lecha a lacha, tego juz sie chyba nie dowiemy. Ukraincy do dzis mówią na polakow lachy…
      gen slowianski R1a1 , poczytaj o tym!
      http://dariuszygmunt.salon24.pl/608971,kto-nam-bratem-w-europie-czyli-szlakiem-r1a1
      to MY zasiedlaliśmy europę! jedno z najwiekszego skoncentrowania tego genu jest w polsce! jest cała masa art na ten temat polecam poczytać!
      oczywiście domieszki inne są, wynikiem pojmowania niewolnikow, osiedlania się przybyszy itd….

      Polubienie

      • Anna said

       „R1a1 powstała w ewolucji ludzi tylko jeden raz u tylko jednego człowieka.
       Wszyscy posiadacze R1a1 to jego potomkowie w linii ojcowskiej.” – ciekawe. Jednak nie mam wrażenia, że Ukraińcy którzy zrobili rzeź na Wołyniu a dzisiejsi gloryfikujący ich są moimi braćmi – Słowianami. Naukowcy mówią tak a serce mówi inaczej.

       Polubienie

  • Żuraw. said

   Polubienie

 9. KnUR1 said

  DObra znów popiłem, jutro mam wolne (święto) – to jak to jest jak wszyscy trafimy do Nieba czy tam Piekła, to jak tam wygląda, że to taki tygiel narodowościowy ? w kótrym się smażą czarni z białymi u Diabła … i podobnie w nieba. Czy może dusza nie ma narodowości ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: