Miziaforum's Blog

Bardaszane prawo Bardaszana sprawiedliwość , czyli PiS u władzy..

Posted by miziaforum w dniu Listopad 17, 2016


Arogancja. Czelność. Ohyda. Może niech ktoś odpowie, jak państwo pomaga innym rodzinom, których członkowie rodzin zmarli w wypadku katastrof kolejowych, autokarowych etc etc. Rodziny smoleńskie, dostały wszystko to, czego żaden inny Polak nie otrzyma. Nie trafiono na rodziny biedne, a jednak wyrywa się kasę. Dlaczego TE rodziny czekały na dojną zmianę, aby wystąpić o KOLEJNE odszkodowania? Doprawdy, bez wstydu, bez ambicji. Hospicja się zamyka, ludzie nie mają na leki, ale na kk, Toruń i odszkodowania kasa jest. Oczywiście, jak zwykle to bywa, tylko jedna strona chce znowu MIEĆ!!! Ta sama, co najgłośniej krzyczała : zamach! Jeśli tak, to niech Macierewicz znajdzie winnych zamachowców i niech oni płacą, nie MY!!!! To z naszych podatków!!!

Przejęcie władzy przez PiS otworzyło drogę do drugiej fali odszkodowań smoleńskich. Do Ministerstwa Obrony Narodowej masowo napływają wnioski od rodzin ofiar, które oczekują rekompensaty finansowej za utratę bliskich. W Smoleńsku zginęło 96 osób, zaś o odszkodowanie stara się ok. 150 ich krewnych. „Trwa weryfikacja roszczeń, każda sprawa poddawana jest indywidualnej analizie. Każde roszczenie zostanie rozpoznane, na obecnym etapie niemożliwe jest jednak określenie sposobu zakończenia wszystkich spraw” — przyznaje MON w korespondencji z Onetem.

Ćwierć miliona dla najbliższych

W 2011 r. państwo wypłaciło po 250 tys. zł małżonkom, rodzicom i dzieciom ofiar katastrofy. Do tego doszły inne świadczenia, m.in. 40 tys. zł jednorazowej wypłaty. Ponadto 73 sieroty dostały po 2 tys. renty miesięcznie, cztery wdowy, które mają więcej niż dwójkę dzieci, dostały po 4 tys. zł renty miesięcznie, zaś 11 niepracującym współmałżonkom ofiar przyznano po 2-3 tys. zł miesięcznie. Wówczas rekompensaty trafiały do najbliższych rodzin. Teraz bliscy ofiar zgłaszają się po dodatkowe pieniądze, w dodatku odzywa się także dalsza rodzina.

Rząd nie udziela informacji, kto stara się o odszkodowania i jakich kwot oczekuje. Resort obrony przyznaje jednak: „Rozpiętość dochodzonych roszczeń jest duża i waha się od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych”.

Chcą więcej pieniędzy

Najgłośniejsza sprawa dotyczy europosłanki Beaty Gosiewskiej, wdowy po Przemysławie Gosiewskim, bliskim współpracowniku Jarosława Kaczyńskiego. Zażądała ona ok. 5 mln zł plus dodatkowe, świadczenia na dzieci. Według portalu oko.press rekordowe odszkodowania chcą otrzymać także Magdalena Merta, wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie (2 mln zł), Anna, Paweł i Maciej Maciejczyk – rodzice i brat stewardesy Barbary Maciejczyk (2 mln zł), Zuzanna Kurtyka – wdowa po szefie IPN Januszu Kurtyce (1 mln zł, zaś jej synowie dodatkowo 800 tys. zł), Michał Kowalewski – wnuk Czesława Cywińskiego, prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK (1,25 mln zł), Tomasz Komornicki – syn gen. Stanisława Komornickiego, byłego żołnierza AK (1 mln zł), a także Joanna Racewicz, wdowa po oficerze BOR Pawle Janeczku, która złożyła pozew o odszkodowanie dla siebie i nieletniego syna – łącznie 900 tys. zł.

Komentarzy 25 to “Bardaszane prawo Bardaszana sprawiedliwość , czyli PiS u władzy..”

 1. szuwaxpl said

  Polskiej schizofrenii ciąg dalszy.
  Szkoda, że masońska zawsze się podłącza w takich chwilach.
  https://gloria.tv/video/eoHtFS1Dm2vk1AD91DCy8NuFK

  Polubienie

 2. szuwaxpl said

  Wczoraj ktoś żartował – ile jest cukru w cukrze? To mała próbka:
  http://www.polishclub.org/2016/11/16/syjonista-stawal-sie-polakiem/

  Polubienie

 3. marek said

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/15/dobra-zmiana-nie-dla-polski/

  Polubienie

 4. marek said

  http://niezlomni.com/szwecji-oskarzonym-udaje-sie-uniknac-kary-gwalt-sad-orzeka-ze-cierpia-seksomnie/

  Polubienie

  • Ona said

   Czyli j nie wpuszczać arabskich śpiących beduinów do naszego kraju, bo mogą się obudzić śpiący rycerze z Tatr a oni nie będa tacy pobłażliwi jak szwedzkie sądy.

   Polubienie

 5. mironik said

  Byłem sobie za robotą to widziałem spory stosik cv i to na staż za 850zł, a mówią że bezrobocie rekordowo małe, że trzeba ściągać ukrainców, chyba raczej wypłaty rekordowo małe, bo gdzie indziej znowuż robota na umowe zlecenia na 3 zmiany, rozmyśliłem sie po drodze to zapewne taka umowa typowo bezprawna.

  Polubienie

 6. krab said

  Mnie, jako jednego ze sponsorów tej hucpy zastanawia na podstawie jakiego aktu prawnego to się dzieje? przecież jakiś musi być ! Jako odpowiedź znalazłam to: „W niemal jednobrzmiących fragmentach pism Zuzanna Kurtyka (wdowa po zmarłym szefie IPN Januszu Kurtyce; domaga się od MON miliona zł), jej syn Krzysztof (ubiega się o 450 tys. zł) i Magdalena Merta (żona zmarłego wiceministra kultury Tomasza Merty; żąda 2 mln zł) piszą, że skoro min. Macierewicz powołał podkomisję, to musiały wyjść na jaw nowe „okoliczności sprawy”. A więc ich roszczenia są uzasadnione.”
  W ugodach zawieranych pięć lat temu z najbliższymi ofiar katastrofy smoleńskiej zapisano , że nie zamykają one możliwości dochodzenia dalszych roszczeń. Innymi słowy: państwo wypłaciło im pieniądze, godząc się na to, że w przyszłości będą się domagać kolejnych wypłat.
  – To była polityczna decyzja – jak najszybciej wesprzeć rodziny ofiar.
  Porozumienia podpisano wówczas tylko z najbliższymi osób, które zginęły pod Smoleńskiem. Zadośćuczynień nie dostali ubiegający się o nie bracia, siostry, wnuki i prawnuki ofiar. – Znów zakładano, że jeśli łączyły ich szczególnie bliskie więzi uczuciowe albo finansowe ze zmarłymi, mogą wystąpić do sądu. A ten oceni, czy roszczenie jest uzasadnione – tłumaczy uczestnik negocjacji z 2011 r.
  Zgodnie z procedurą stosowaną w takich sprawach pierwszym etapem postępowania było wezwanie resortu obrony do podpisania ugody. Jednak do zeszłego roku MON konsekwentnie odmawiał – zdawał się na decyzje sądów. Te zaś uznały roszczenia tylko w 13 sprawach – i to w ograniczonym zakresie.
  Podejście MON do roszczeń zmieniło się, gdy jego szefem został Macierewicz. Dziś resort prowadzi te sprawy tak, by sądy nie miały w nich nic do powiedzenia. Sam rozstrzyga, komu i ile pieniędzy wypłaci.
  Mam odczucie, że powołano w Polsce kolejne roszczeniowe „przedsiębiorstwo”, które nosi nazwę „roszczenia smoleńskie” !

  Polubienie

  • krab said

   W związku z tym co wyżej napisałam, mam propozycję dla pisu i pisich roszczeniowców….. partia dostała ok. 18 mln zł subwencji, niech rozda swoim „wdowom, sierotom i krewnym” smoleńskim , skoro tak chcą im po raz kolejny płacić. I tak wyłudzają te pieniądze od podatników, na zw. cele statutowe.

   Polubienie

   • szuwaxpl said

    To jest bardzo talmudyczne, bo dają oni, ci biorą po raz drugi i jak dadzą trzeci.
    Nakręcają spiralę nienawiści nieswoimi pieniędzmi.
    Gdyby każdemu np. ZUS chciał wypłacać po dwa, trzy razy zasiłek pogrzebowy, też byśmy brali.
    Zauważcie jak to się dzieje, że tak jest. (NIE POWINNO TAK BYĆ)
    Obrzydzają smoleńską zagrywkę tak, aby nikomu już nawet się nie śniło dochodzenie do prawdy, ale, aby nie mieć złudzeń, prawda jest w Warszawie a nie na Siewiernym.

    To jest ciąg dalszy schizofrenii polskojęzycznej części zarządzającej ‚Tym nieszczęśliwym krajem.’ (SM)

    Polubienie

   • miziaforum said

    witam widzę po komentach ze poza tobą nikogo specjalnie ta kradzież pieniedzy nie obeszła 🙂 NIE WIEM CO MYŚLEĆ O POLAKACH ….. 🙂

    Polubienie

    • krab said

     Pomyśl sobie, że są szczodrzy i hojni !!!!! I będą odstawiać sobie od gęby ostatnią kromkę chleba, żeby wspierać nowe, piękniejsze sarkofagi!, pomniki najzacniejszego z zacnych, no i wszelkiego rodzaju chciejstwo świecznikowych ! A co!
     A najbardziej wkurwia mnie fakt pozostawiania furtek roszczeniowych ! Zrobiono to z premedytacją! Niech goje płacą !

     Polubienie

    • kacperkias said

     OBCHODZI , to juz bylo i winno tez w roznych petycjach, na transparentach np.11.11 itd.byc.

     Polubienie

 7. krab said

  No takich jaj chyba jeszcze nie było !!!! 🙂 …. „Afropolak z Czerskiej napastowany na Marszu. Napastował się pastą na czarno”.
  Reporter „Gazety Wyborczej” pojawił się na Marszu Niepodległości w przebraniu. Jak pisze – chciał przeprowadzić społeczny eksperyment. Przebrał się za czarnoskórego i szedł w pochodzie. – Przede mną przeszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którym towarzyszyło zdziwienie: „Matko, czarnuch przyszedł”. Nawet jak tego nie wypowiadali, czułem to.

  ?ref_src=twsrc%5Etfw

  Polubienie

  • szuwaxpl said

   Tu mają nieoszukanego, który mówi jak jest i też Go nie słuchają.
   Powinien się bać o siebie, bo lewaccy przebierańcy w sutannach zrobią Mu krzywdę.
   Kard. Robert Sarah

   https://gloria.tv/article/Ln2pxPKsLGwV3E1KmeqvzgMe4

   Obawiam się, że Zachód umiera – wyznał kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego. W ostatnich dniach przebywał on we Francji. W jednym z udzielonych z tej okazji wywiadów przyznał się do swych obaw o losy cywilizacji zachodniej. Jego zdaniem wiele rzeczy wskazuje na jej obumieranie. „Nie rodzą się dzieci. A wy przeżywacie teraz inwazję innych kultur, innych ludów, które stopniowo was zdominują pod względem liczebnym i całkowicie zmienią waszą kulturę, wasze przekonania i wartości” – powiedział szef watykańskiej dykasterii.
   Jego zdaniem dla Europejczyków liczą się dziś tylko pieniądze i technika. „Najbardziej niepokoi mnie to, że Europa nie uświadamia już sobie skąd pochodzi. Straciła własne korzenie, a drzewo bez korzeni obumiera” – powiedział kard. Sarah. Przyznał też, że zależy mu na umocnieniu i konsolidacji wiary w ludziach. Bo dzięki wierze odnajduje się Boga, a wraz z Nim pewną orientację w życiu, pewne prawa i chrześcijańskie wartości.
   Zapewnił On, że Bóg bynajmniej nie milczy, lecz na swój sposób jest obecny w świecie. To my nie chcemy Go słuchać i dostrzec. Kard. Sarah ponownie wskazał na potrzebę odkrycia wartości ciszy, w której człowiek odkrywa samego siebie i Boga.

   Polubienie

 8. ixi said

  „Posłowie Kukiz‘15 chcą, żeby urzędy skarbowe oddały Polakom po 3 tys. złotych z powodu – ich zdaniem – nadpłaconego przez obywateli podatku. Według Kukiz‘15, te pieniądze zostały zabrane podatnikom, niezgodnie z orzeczeniem TK o kwocie wolnej od podatku … ”
  na stronie internetowej Kukiz‘15 został udostępniony wzór wniosku
  http://wpolityce.pl/polityka/315818-urzedy-skarbowe-powinny-oddac-polakom-pieniadze-kukiz15-pieniadze-zostaly-im-bezprawnie-niezgodnie-orzeczeniem-tk-zabrane-przez-ostatnie-piec-lat

  Polubienie

 9. marek said

  cos extra dla mizi…

  http://niezlomni.com/studiu-tvp-doszlo-awantury-tym-arystokraci-decyzja-sadu-moga-odzyskac-ogromny-majatek-300-ograbialiscie-nas-darmowej-niewolniczej-pracy-legalnie-gwalciliscie-babki/

  Polubienie

 10. KnUR1 said

  i co pajace coś nowego w Świecie ? 😀 Wojny, Ruskie, Żydy, Kataklizmy, Pedały … Durnie :5555 .. i tak kolejne latka przejebiecie ? … na kolejnych przemowach gojów jak Marian, Gadowki, Sumliński i reszta…. na chuj to ? … mało tego przerabiałeś ? ^^ chears

  Polubienie

 11. w said

  ludzie a tutaj wyplynela taka sprawa
  http://pikio.pl/poslanka-pis-chce-deportowac-ateistow/
  obiło sie moze komus o uszy gdzie bylaby ta deportacja. bo nie moge sie doszukac

  Polubienie

  • KnUR1 said

   Nawet nie czytam. I co z tego. Pikio też pierdole w dupe. Czas ich zbanować. Skończyło sie zarabianko na YT :DDDD …

   A ten płacz, że mnie zbanowali 😀 ..

   DO ROBOTY!!! …. czemu kurwa ja musze zapierdalać! ? ??????????? :DDD

   Polubienie

 12. mgrabas said

  Reblogged this on 7777777blog.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: