Miziaforum's Blog

Polacy od 20 lat karmieni przez zachodnie hipermarkety ODPADAMI których w U.E by nikt nie kupił !! Badania przeprowadził Czeski instytut

Posted by miziaforum w dniu Listopad 4, 2016


To już pewne – w ramach jednej Unii Europejskiej panują podwójne standardy w zakresie jakości sprzedawanej żywności. Udowodnili to naukowcy z Uniwersytetu w Pradze, którzy przebadali skład chemiczny żywności produkowanej przez tego samego producenta i sprzedawanej w „starych” i „nowych” państwach UE. Okazało się, że artykuły przeznaczone na rynek państw „nowej” Unii mają gorszy skład od produktów sprzedawanych na Zachodzie Europy. Jakby tego było mało – produkty II-kategorii są nam sprzedawane w tej samej (lub wyższej) cenie!

W 2015 roku wydział chemii Uniwersytetu w Pradze przeprowadził badania składu produktów spożywczych znanych zachodnich marek, które były sprzedawane równolegle w Czechach i w Niemczech. Okazało się, że np. napój „Sprite” sprzedawany na terytorium Czech w 1-litrowej butelce był słodzony sztucznymi środkami (aspartam i acesulfam), natomiast taki sam napój sprzedawany w Niemczech był słodzony wyłącznie cukrem. Jakby tego było mało „Sprite” w Czechach był droższy od tego dostępnego w Niemczech. Czescy naukowcy stwierdzili, iż problem ten dotyczy wielu innych produktów spożywczych, których skład za każdym razem był gorszy od składów analogicznych produktów sprzedawanych na Zachodzie Europy. Mimo to cena danego produktu najczęściej była taka sama jak w państwach „starej” Unii (lub nawet wyższa, jak w przypadku wspomnianego powyżej napoju „Sprite”).

Temat ten poruszyli słowaccy politycy, którzy obecnie przewodniczą Radzie Unii Europejskiej. Bratysława chce podjąć walkę z podwójnymi standardami panującymi w zakresie produkcji żywności na terenie UE. Celem jest stworzenie regulacji na poziomie europejskim, która nakazywałaby producentom żywności stosowanie dokładnie takich samych składników – niezależnie od tego, czy produkt ten jest kierowany na rynek francuski, niemiecki, polski czy słowacki.

Niestety, wiele wskazuje na to, że ta słuszna inicjatywa Słowaków przeciwko „spożywczemu rasizmowi” nie zdobędzie poparcia na forum całej UE. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przeciwko zniesieniu podwójnych standardów mają być – a jakby inaczej – największe gospodarki „starej” Unii. Dla nich bowiem przełamanie dwustopniowego systemu jakości i zmuszenie do sprzedawania identycznych jakościowo produktów markowych na terytorium całej UE, najzwyczajniej w świecie się nie kalkuluje. Skoro dziś mogą zarabiać więcej na sprzedaży gorszych produktów w takich krajach jak Polska, to dlaczego mieliby zarabiać mniej…?

Źródło: Central Europe resents double EU food standard (Politico.eu)

nominowany do Oscara dokument „Korporacyjna żywność”.

 

 

JAK WYŻEJ W ARTYKULE Z LINKIEM DO ŹRÓDŁA MATERIAŁU PRZECZYTALIŚCIE PRODUKTY DOSTĘPNE W POLSCE WSZYSTKIE NAWET TE Z „WYSOKIEJ PÓŁKI”

NIE SPEŁNIAJĄ JAKOŚCIOWO WYMOGÓW DOZWOLONYCH W SIECIACH HIPERMARKETÓW 

NA ZACHODZIE …….. SPRZEDAJĄ JE WAM !!!

nie chce mi sie komentować nic więcej , jakieś 3 lata temu ja napisałem na blogu że prywatnie zbadaliśmy 2 czekolady ………. kupione jedna w sklepie L……….. W NIEMCZECH 2 W SKLEPIE L………. W POLSCE …….. WTEDY BYŁO CZYTELNIKOM ZABAWNIE I PISANO ZE JESTEM CHORY UMYSŁOWO ………. BADANIE ZROBILIŚMY W POLSKIM SANEPIDZIE 

JAK ZNAJDĘ TO WKLEJĘ TU LINK ………

Komentarze 33 to “Polacy od 20 lat karmieni przez zachodnie hipermarkety ODPADAMI których w U.E by nikt nie kupił !! Badania przeprowadził Czeski instytut”

 1. miziaforum said

  CZYŻBY TAJEMNICA SKRETYNIENIA POLAKÓW ZOSTAŁA ODKRYTA ??? JESTEŚ TYM CO JESZ !!!

  Polubienie

 2. marek said

  http://reporters.pl/3246/rzad-pis-zdradzil-polakow-na-litwie-oddal-legendarna-polska-szkole-w-wilnie/

  Polubienie

 3. krab said

  O to żebyśmy „dobrze” jedli starają się i obcy i rodzimi producenci! Czy koś poniósł jakąkolwiek odpowiedzialność za stosowanie soli drogowej (wypadowej) w przemyśle spożywczym? nikt, nawet wyciszano sprawę, choć było udowodnione, że „biznesmeni” polscy handlowali nią od 2003 do 2013 roku !! Kto poniósł odpowiedzialność za „zakup” od Szwedów , w 2009 roku, mięsa wyprodukowanego w 1983 roku? nikt! sprawę wyciszano !! choć wiadomo było, że to mięcho trafiło w przeważającej większości do placówek zbiorowego żywienia, nawet do przedszkoli i szkół ! O nagminnym stosowaniu oprysków na truskawki, ogórki itp. bez okresu karencji nie wspomnę ! Nie wspomnę również o tym, że polskie mięso jest eksportowane, a polscy przetwórcy sprowadzają do przerobu tusze skąd się da , wątpliwej jakości, byleby taniej kupił !! Nie ma kontroli, nie ma jakości , wszędzie króluje wypełniacz chemiczny i wszelkiego rodzaju E! A skoro państwo polskie się na to godzi, to czemu mu nie wpychać barachła?

  Polubienie

 4. szuwaxpl said

  Mam taką fajną ciekawostkę – dwa zdjęcia, sprzed 70 lat

  I prawie nowe Felixa – nie twierdzę, że Ziemia jest płaska, ale na pewno jest inaczej niż nam wciskają!

  Polubienie

  • miziaforum said

   LECIAŁES KIEDYS SAMOLOTEM ????

   Polubienie

  • KnUR1 said

   Obejrzyj sobie w wolnej chwili ten filmik poniżej. Na pewno nie zaszkodzi a nawet poprawi :5555

   Polubienie

  • KnUR1 said

   Ty Szuwax, a myślisz, że słońce jest okrągłe, czy płaskie jak patelnia ? A może w kształcie trójkąta Iluminati? … hi hi hi … kabaret

   Polubienie

   • szuwaxpl said

    Kabaret to Ty tu robisz – nigdzie nie powiedziałem, że Ziemia jest płaska, tylko coś jest nie tak.
    Większość ludzi jednak słyszą, czytają, że mówię o płaskości — wtedy myślę, że to z Wami jest coś nie tak!
    Przyzwyczaiłem się do takiej ignorancji i robienia sobie beki, wtedy dodaję słowa Łysiaka – muchy nie mogą się mylić…

    Polubienie

    • KnUR1 said

     Sam kiedyś wkleiłem kiedyś filmik na temat braku dowodów, że Ziemia wcale nie jest okrągła. Zresztą masz tego pełno na necie i nie raz dyskutowalem ze znajomymi na tem temat. I w gruncie rzeczy głupkowatymi argumentami idzie wstawić nawet wykształconych w zakłopotanie. Ale to takie gadki imprezowe.

     Ale przecież gołym okiem widać kształt Księżyca czy Słońca przy zachodzie.

     Także wcale się z Ciebie nie nabijam tylko ciągne temat, żeby moze sie czegoś dowiedzieć więcej.

     PS. Ja np. jestem na etapie, ze najblizsze prawdy mi jest, ze zyjemy w zwyklej symulacji. Taka gierka komputerowa gdzie tylko nam się wydaje, że jakis czas upływa. Jakoś mi chodzi po głowie, żeby zaczac wyobrazac sobie jak i czy mozliwe jest istnienie bez czasu. Tylko tak sie podswiadomie zbieram, zeby sprobowac sobie to wyobrazic. Moze jutro na kiblu na lekkim kacu.

     Podobno są ludzie którzy potrafią interpretować uniwersum bez czasu.

     Polubienie

     • Anna said

      Okrągła jest ale nie znaczy, że kulista zwłaszcza, że jest spłaszczona na biegunach. Kit nam wciskają słownie bo powinni pokazać model Ziemi i jak działa, że wisi. Może jednak nie wisi ale spada 😉 Lecimy…

      Polubienie

     • miziaforum said

      DOBRA JA WAM DAM LEPSZĄ ZAGADKĘ

      CZARNY KOLOR JEST PRZECIWIEŃSTWEM BIAŁEGO
      BIAŁY , CZARNEGO

      TO DOPISZCIE JAKIEGO KOLORU PRZECIWIEŃSTWEM JEST

      CZERWONY
      ZIELONY
      NIEBIESKI
      I ŻÓŁTY

      A JEŚLI NIE POTRAFICIE TO UZASADNIJCIE DLA CZEGO CZARNY KOLOR MA SWOJE PRZECIWIEŃSTWO BIAŁY TEŻ A INNE NIE ……

      Polubienie

      • KnUR1 said

       Biały jest nasyceniem wszystkich kolorów, czarny odwrotnością – i na odwrót oba kolory chociaż „przeciwstawne” – widać – nie widać – nie niosą ze sobą żadnej wartość poza skrajnościami na tyle granicznym, że wręcz takimi samymi, tak jak w zasadzie przeciwstawnych biegunów, które przecież niczym się nie różnią 😀 PLUS i MINUS – to jedyne co widzę, a między nimi całe życie. Kobieta i mężczyzna; PLUS i MINUS, Zero i Jeden, Biały i Czarny, Prawda i Fałsz, Dobro i Zło – także TAK – życie nie jest biało – czarne – to na pewno!

       PS. Poza tym na biegunach nikt nie żyje. Nikt z nas nie jest ani biały, ani czarny.

       CZERWONY – LAGUNA (bliski niebieskiemu)
       ZIELONY – FIOLETOWY
       ŻÓŁTY – NIEBIESKI

       (tak w skrócie moim , dobra zagadka)

       PS2. Multikulti ? ;DDD …. Ja nie ja jestem bardziej biegunowy.

       Polubienie

       • miziaforum said

        a tak teraz sobie właczyłem archiwum żeby zobaczyć o czym to pisałem dokładnie 5 lat temu .. co było na topie w mediach i głowach 🙂

        TO SAMO CO DZIŚ !!! PRZEPOWIEDNIE WOJENNE I KONIEC ŚWIATA !!

        I 2 ŻE JUZ JUŻ WIKI ODSŁONI PRAWDĘ O SMOLEŃSKU

        DZIŚ NA TOP JEST WOJNA W SYRII I EWĘTUALNY KONIEC BALU ……..

        I EKSCHUMACJE KTÓRE DOWIODĄ PRAWDY O SMOLEŃSKU
        K………. 5 LAT TEMU TO SAMO CO DZIŚ …………. kręcimy sie zatem nako naród i jako ludzie ziemianie w okół jak g………. w przeręblu

        Polubienie

       • szuwaxpl said

        Kolory:

        Ale można i tak
        .https://youtu.be/kb26U1bqlbw

        Polubienie

       • abecadło said

        Odgrzewane kotlety zawsze były w polityce,obiecanki jak dla dzieci i straszenie wojną aby niepokornych trzymać jak konia za uzdę.Więc politycy syci, kościół upasiony a lud trzęsie porami.
        Zyjemy dalej jak 25 lat temu , jak 5 lat temu i tak samo dzisiaj , a ze za długo zyjemy to kolejne wchodzą obowiązkowe szczepionki i kolejne trutki sa nam aplikowane, ale co tam jeszcze chwila i prezydent z kardynałem beda nam zyczyc wesołych świąt i szczesliwego nowego roku !

        Polubienie

      • Pelagia said

       czerwony-zielony; niebieski-pomarańczowy; żółty-fiolet. To nie jest trudna zagadka, jeśli ktoś choć trochę lubi malarstwo

       Polubienie

      • Anna said

       Czarny nie jest kolorem, to brak koloru. W białym są wszystkie kolory tęczy, tęcza jest symbolem widzialności światła. Czarny nie odbija światła lecz je pochłania.

       Polubienie

     • szuwaxpl said

      Całość filmu nawet odrzucając płaskość jest warta przemyśleń, .https://youtu.be/wil2AXLI51c

      Ale konieczność nakazuje przemyśleć słowa w czasie 1:26:00

      Polubienie

 5. KnUR1 said

  Ja OFF

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: