Miziaforum's Blog

Jak skonstruować bombę domowym sposobem , oraz jak i gdzie jej użyć UCZĄ WŁADZE KRAJÓW NADBAŁTYCKICH SWOICH CYWILI …

Posted by miziaforum w dniu Listopad 3, 2016


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kraje-baltyckie-przygotowuja-swoich-obywateli-na-rosyjska-okupacje,wid,18570008,wiadomosc.html

Kraje bałtyckie przygotowują swoich obywateli na rosyjską okupację
• Kraje bałtyckie nie tylko wzmacniają siły zbrojne, ale przygotowują też swoje społeczeństwa na wrogą okupację
• Estonia szkoli członków obrony terytorialnej do wojny partyzanckiej
• Edukuje też obywateli m.in. z identyfikacji rosyjskich pojazdów opancerzonych
• Litwa z kolei wydała już trzy broszury z instrukcjami, jak zachować się w obliczu rosyjskiej agresji
• Podobną drogą podążyła Łotwa
Jak zbudować bombę

Być może dlatego państwa bałtyckie, oprócz zwiększania nakładów na obronność i modernizacji sił zbrojnych, przygotowują się na wrogą okupację. Jak zauważa „New York Times”, od wybuchu konfliktu na Ukrainie estoński Związek Obrony (Kaitseliit), ochotnicza formacja obrony terytorialnej, szkoli swoich członków do wojny partyzanckiej. Podczas weekendowych ćwiczeń żołnierze uczą się umiejętności przydatnych do walki z siłami okupacyjnymi, włącznie z wiedzą dotyczącą budowania improwizowanych ładunków wybuchowych (tzw. IED).

Kaitseliit wraz z organizacjami afiliowanymi liczy łącznie ponad 25 tys. ochotników, więc jak na kraj liczący 1,3 mln mieszkańców jest to formacja bardzo pokaźna. Ponadto estoński rząd zachęca obywateli do trzymania broni w swoich domach i gromadzenia zapasów, które mogą przydać się podczas wojny (np. ciepłe ubrania czy żywność puszkowana). – Najlepszym środkiem odstraszającym są nie tylko uzbrojeni żołnierze, ale również uzbrojeni obywatele – mówi cytowany przez „NYT” gen Meelis Kiili, dowódca Kaitseliit.

Przygotowania do okupacji nie ograniczają się jedynie do członków obrony terytorialnej. Na przykład w szkołach organizowane są konkursy promujące pożądaną wiedzę – chociażby z identyfikowania pojazdów rosyjskiej armii czy rozpoznawania rosnących dziko roślin jadalnych i leczniczych.

Jak przetrwać w dziczy

Również Litwa przygotowuje swoich obywateli na najgorsze. Władze wydrukowały dziesiątki tysięcy kopii 75-stronicowej broszury dla obrony cywilnej, w której instruują społeczeństwo, jak zachować się w obliczy rosyjskiej inwazji. Od wybuchu wojny w Donbasie to już trzecia taka broszura, jednak jak wskazuje BBC News, ta ostatnia utrzymana jest w najpoważniejszym tonie.

Dokument wprost ostrzega przed widmem napaści ze strony potężnego sąsiada, uczy technik przetrwania w dziczy oraz zawiera informacje, jak odróżnić poszczególne rodzaje broni używanej przez rosyjskie siły zbrojne, co może okazać się pomocne dla skutecznej obrony. „Najważniejszą rzeczą jest, by cywile byli świadomi i mieli wolę oporu – kiedy te elementy są silne, agresor ma trudności w stworzeniu środowiska sprzyjającego inwazji militarnej” – głosi broszura.

Co więcej, litewskie władze uruchomiły specjalną linię telefoniczną, na którą zadzwonić może każdy zaniepokojony obywatel, by zgłosić osoby potencjalnie zamieszane w szpiegostwo na rzecz wrogiego państwa. Wilno boi się u siebie powtórzenia scenariusza „zielonych ludzików”, stąd takie środki zaradcze. Jednak ma to również swoją negatywną stronę, bo niesie ze sobą ryzyko rozpętania polowania na czarownice.

We wcześniejszych broszurach litewskie władze sugerowały też obywatelom urządzania demonstracji i strajków w przypadku agresji oraz używania mediów społecznościowych do samoorganizowania się.

Podobną drogą co Litwa poszła Łotwa. Już rok temu kolportowała wśród swoich obywateli instrukcję z poradami, jak reagować w obliczu wojny – poruszano m.in. kwestię znalezienia schronienia czy zachowania się w strefie walk oraz co ze sobą zabrać podczas ewakuacji. Wezwano również do zgłaszania policji i służbom osób zachowujących się podejrzanie, np. słabo orientujących się w terenie, czyli potencjalnej forpoczty „zielonych ludzików”.

Komentarzy 7 to “Jak skonstruować bombę domowym sposobem , oraz jak i gdzie jej użyć UCZĄ WŁADZE KRAJÓW NADBAŁTYCKICH SWOICH CYWILI …”

 1. miziaforum said

  CZYLI JAK WIDZICIE WIEDZĄ BAŁTOWIE CO ICH CZEKA ……. OKUPACJA I KLĘSKA .. A JEDNAK NADAL PROWOKUJĄ ………

  Polubienie

 2. marek said

  Polubienie

 3. szuwaxpl said

  Kameleona widzieliście? (trzymający makrofon)

  Polubienie

  • KnUR1 said

   Jeszcze brakuje Pawła Heinricha kolejnego pajaca. Ogólnie mogliby się wszyscy razem spotkać i założyć TV DEBILE MY RAZEM. A Miziak też chyba opteny bo wkleja nawet filmiki z głosem tłumacza Podleckiego. I wypierdalą Google Was wszystkich z YT dla spokoju :5555

   Polubienie

   • miziaforum said

    JA TYLKO OBSERWUJĘ I EWĘTUALNIE SERWUJE CO CIEKAWSZE LUB KURIOZALNE ……… mam starą zasadę dopierdole księdzu pedofilowi a i popowi i rabinowi 🙂 jak rycerz krzyżowy przeciwko kurwom tego świata

    P.S PAN PODLECKI ……. T.W JANUSZ …. WKLIKAJ W IPN KARTOTEKI !!!!!

    Polubienie

    • szuwaxpl said

     Kiedyś dawno temu gdy Mizia wyciągnął te materiały na Podleckiego, myślałem po ludzku — był młody, coś przeskrobał
     i donosił nawet na kolegów, po czasie nazywał przyjacielem Janusza Kurtykę o ironio.

     Nie wiem , czy ‚wyjazd’ Podleckiego za granicę był podobny do wielu konfidentów — bano się, że gdy rządy przejmie prawdziwa Solidarność, to powywieszają szpicli na ulicznych lampach, ale wyszło zupełnie inaczej, po kilku latach tzw. ’emigracji’ powrócili jako bohaterowie i w sporej mierze udzielają się publicznie do dziś.

     Dużo mógłbym pisać o tym, co działo się na Monitorze, ale też większość z Was wie coś nt.
     Jeśli on bierze udział w jakiejś akcji – trzeba minimum dwa razy pomyśleć o co kaman?
     .https://youtu.be/ZKi1yoQBqow

     List do Tow. Generała Czesława Kiszczaka, Ministra Spraw Wewnętrznych

     Proponuję utworzenie w MSW oddzielnego pionu (służby) propagandowej, działającej także w obrębie MO. Znaczna część politycznie ważnych w skali kraju przedsięwzięć polityczno-propagandowych ma związek z domeną działalności MSW. Dopóki w kraju toczyć się będzie walka polityczna, MSW będzie planować i realizować przedsięwzięcia o największym znaczeniu z punktu widzenia jej przebiegu. Niezbędny jest, więc poważny, instytucjonalny instrument umożliwiający lepsze wykorzystanie propagandowe tych operacji, bezpośrednie oddziaływanie na społeczeństwo w pożądanym kierunku. (…)

     Najlepiej sytuację oddają słowa Orwella Raz się skurwisz – kurwą zostaniesz

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: