Miziaforum's Blog

TiSA kolejna umowa po CETA którą Polska podpisze do końca roku 2016 ,negocjacje prowadzi Komisja Europejska szczegóły nie są publiczne dostępne.

Posted by miziaforum w dniu Październik 31, 2016


TiSA czyli Trade in Services Agreement, to proponowane porozumienie międzynarodowe pomiędzy 24 stronami, wliczając Unię Europejską oraz Stany Zjednoczone. Celem układu jest otwarcie rynków i usprawnienie przepisów w takich dziedzinach jak wydawanie licencji, usługi finansowe i bankowe, telekomunikacja, handel elektroniczny, transport morski czy prawa pracowników tymczasowo wyjeżdżających za granicę w celu świadczenia usług.

Niestety, rozmowy i negocjacje w/s TiSA (które w imieniu wszystkich państw wchodzących w skład Unii Europejskiej prowadzi Komisja Europejska) nie są publiczne dostępne. Dostęp do tajnych dokumentów mają tylko i wyłącznie ich uczestnicy.

W 2014 roku doszło do wycieku części tajnych dokumentów dotyczących TiSA. Organizacja „Public Services International” (PSI) tymi słowy odniosła się wówczas do negocjowanej umowy: „TiSA umożliwiłaby dostęp do rynków krajowych na „nie mniej korzystnych” warunkach od dostawców krajowych wszystkich zagranicznych dostawców i ograniczyłaby zdolność rządów do regulowania, zakupu i świadczenia usług.To zasadniczo zmieniłoby regulację wielu publicznych oraz sprywatyzowanych lub komercyjnych usług z działania w interesie publicznym, na służenie interesom zysku prywatnych, zagranicznych korporacji„.

Powstaje pytanie – dlaczego obecne elity polityczne tak bardzo chcą wzmocnić i dbać o interesy wielkich korporacji kosztem interesów państw narodowych?

Źródło: Porozumienie w sprawie handlu usługami (ec.europa.eu)

Źródło: Meet TISA: Another Major Treaty Negotiated In Secret Alongside TPP And TTIP Techdirt (techdirt.com)

Komentarzy 27 to “TiSA kolejna umowa po CETA którą Polska podpisze do końca roku 2016 ,negocjacje prowadzi Komisja Europejska szczegóły nie są publiczne dostępne.”

 1. miziaforum said

  ŚMIAŁO MOŻNA POWIEDZIEĆ BEZ PRZESADY ŻE RZĄD PIS W CIĄGU 1 ROKU SPRAWOWANIA WŁADZY WMANEWRUJE POLAKÓW W TAK WIELKIE I DOLEGLIWE KŁOPOTY , JAKICH NIE DOKONAŁY RZĄDY W 45 LAT ISTNIENIA PRL + P.O – PSL RAZEM WZIĘTE ……..

  KTO WIE COŚ NA TEMAT NOWEJ UMOWY ??? TiSA …….. NIKT BO WARUNKI I TREŚCI SĄ TAJNE !!

  CZYLI OBYWATELE NIC WIEDZIEĆ NIE BĘDĄ …….. JAK W SPRAWIE CETA PROTESTY BYŁY MARGINALNE , BIORĄC POD UWAGĘ SKALĘ ZAGROŻENIA

  TAK W SPRAWIE TiSA nie będzie żadnych ………

  TO JEST BARDZO PRZYKRE ALE TE MNIEJ NIŻ 10 % POLAKÓW KTÓRZY INTERESUJĄ SIĘ CO ICH OTACZA , CO IM ZAGRAŻA BĘDZIE STERRORYZOWANA DYKTATEM CHAMÓW IDIOTÓW SUKINSYNÓW
  I DEBILI .

  CHMM MOŻE ZAGŁADA NUKLEARNA JEST JAKIMŚ ROZWIĄZANIEM TEJ SYTUACJI ?……

  Polubienie

  • miziaforum said

   CO TO MA ZNACZYĆ ……. PODPISUJE KTOŚ W MOIM IMIENIU UMOWĘ O TAJNEJ TREŚCI ???

   I JA MAM SIĘ NIE INTERESOWAĆ CO ONA ZAWIERA …………

   ZAISTE RZĄDZĄCY MAJĄ OBYWATELI ZA WIELKICH DEBILI I PRZYGŁUPÓW !!

   I ………. I MAJĄ RACJE !!!!!!!!!

   JA PIERDOLĘ ALE NASTAŁY CZASY ……. TAKIE COŚ JAK WYŻEJ A PRZEDTEM ACTA CETA

   BYŁO BY 10 LAT TEMU NIE DO POMYŚLENIA !!! A DZIŚ NORMALKA ……….. TO CI CO SIE BUNTUJĄ ALBO CHCĄ TYLKO ZNAĆ TREŚCI UMÓW

   SĄ OGŁASZANI SZUMOWINAMI DURNIAMI I NIEUKAMI !!!!!!!!!!!!!!

   WIDZICIE TO ?????????? NO TO PO CHUJ NAM KONIEC ŚWIATA ?? ZA KOLEJNE LAT 10

   STANIE SIĘ NORMĄ I NORMALKĄ NAPRZYKŁAD ŁAPANIE LUDZI SPACERUJĄCYCH MIĘDZY 18 … A 22,00 W CELU POBIERANIA NEREK PŁUC ITP RZECZY

   A CI KTÓRYM SIĘ TO NIE BĘDZIE PODOBAŁO BEDĄ OKRZYKNIECI W RADIU PRASIE TV INTERNECIE CIEMNYMI KOŁTUNAMI , DEBILAMI ……… A MOZE NAWET TERRORYSTAMI !!

   CO ? MOZE NIE JEST TAK 10 LAT WYSTARCZYŁO ŻEBY 90 % OBYWATELI UZNAŁO ŻE RZĄDY MOGĄ W IMIENIU ICH W TAJEMNICY PRZED NIMI PODPISYWAĆ UMOWY DOTYCZĄCE ICH !!!!

   JA TO WIDZĘ …………. I STWIERDZAM 90 % POLAKÓW POWINNO UMRZEĆ …………. BO NIE SĄ JUZ LUDŹMI SĄ TĘPYMI ZWIERZĘTAMI ……….

   P.S NIE TYLKO POLAKÓW CHOĆ W POLSCE TO SKRETYNIENIE JEST NAJWIĘKSZE W SKALI PROCENTU DO ILOŚCI ŻYJĄCYCH ………..

   Polubienie

   • Ktoś said

    „STANIE SIĘ NORMĄ I NORMALKĄ NAPRZYKŁAD ŁAPANIE LUDZI SPACERUJĄCYCH MIĘDZY 18 … A 22,00 W CELU POBIERANIA NEREK PŁUC ITP RZECZY ”

    — od lat 70 na zachodzie jest wydawana seria komiksów (okno oertona)

    w jakich kobiety pomiędzy 15 a 35 rokiem życia są WŁASNOŚCIĄ PUBLICZNĄ tzn NICZYJĄ…… są wyjęte SPOD JAKIEGOKOLWIEK PRAWA czyli zdehumanizowane (sprowadzone do pozycji zwierzęcia), mogą być łapane, mordowane, gwałcone, niewolone etc…. a jak się znudzą swoim właścicielom oddawane na fermy świń jako pokarm dla nich…..

    to plus obecnie wdrażana masowa pedofilia plus zapowiedzi masonów iż dzieci będą się na arenach zabijać dla ich rozrywki (jak w Igrzyskach Śmierci) daje naprawdę „chrześcijańską” przyszłość.

    Polubienie

   • krab said

    Powiem tak jak były, krzaczastobrewy premier… jest źle, a będzie jeszcze gorzej, tym bardziej, że nie my robimy nic żeby to zmienić, a ci którzy założyli degenerację naszego społeczeństwa działają w najlepsze !! Przecież to POLIN… ziemia obiecana – przynajmniej oni tak mówią !!!

    Polubienie

   • miziaforum said

    TISA szczególnie niebezpieczne jest to, że o porozumieniu niewiele się mówi. Przeciwnicy tego porozumienia są rozproszeni i najwyraźniej nie są zorganizowani. Politycy będą unikać tego tematu tak długo, jak długo o sprawie nie będzie głośno. Co więcej, TISA naprawdę zaczyna się gubić wśród tych wszystkich kontrowersyjnych umów, jak TPP, TTIP czy CETA.

    Polubienie

  • greg said

   ja nie wiem jak w ogole mozna cos podpisywac nie wiedzac dokladnie co ?

   Polubienie

 2. mgrabas said

  Reblogged this on 7777777blog.

  Polubienie

 3. KrisT said

  ameryka jest w cholernej zapaści, tylko przemysł zbrojeniowy i nowe rynki zbytu/pracy mogą uratować ich dolara którego się drukuje na potęgę.
  tylko dlaczego my nie możemy dodrukowac papierków i spłacic np nimi dług albo kupić caracale????? amerykanie tak robią

  Polubienie

  • zagrypiona said

   Nic nie uratuje dolara. Nawet globalna wojna. To łajno musi upaść, im predzej tym lepiej dla nas wszystkich. Ratowanie stanów to jak trzymanie martwej osoby pod aparatura. Nawet jak sie obudzi to juz nie będzie to samo. Jeszcze zeby to było cos dobrego, ale stany to wrzód na dupie swiata. Gospodarka oparta na wojnie. Świat tego nie potrzebuje, także niech zdychają grubasy pączkożerne.

   Polubienie

   • krab said

    Nie upadnie, bo to państwo jest niczym innym jak zbrojnym ramieniem korporacji i „wierzycieli” światowych. To tam jest usadowiona większość „panów” wyznania prawniczo-handlowego. Oni zniszczą każdego kto pokusi się choćby o najdrobniejsze zmiany w ograniczeniu ich kontroli i profitów. Saddam czy Muammar chcieli wyeliminować pertodolara i jak skończyli.

    Polubienie

 4. sieciarz said

  Nie ma czym sie przejmować, panie Mizia. Sam pan pisałeś że za parę dni wybuchnie wojna. Jakie znaczenie ma więc ceta, beta, tisa czy cos innego?

  Polubienie

 5. aaaa said

  a ja wam cos powiem wojna nie wybuchanie ale bedzie zamordyzm tak bylo napisane w apokalipsie i to sie wypelnia teraz jest czas nawrocenia nic wam nie da buntowanie sie anie tupanie nogami jedynie tylko wiara moze was uwolnic!!!!

  Polubienie

 6. Lubelak said

  Kowalski schwytany na gorącym uczynku !

  Przedstawione mu zarzuty zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności i 15 tys.zł grzywny. Sąd czeka na opinie biegły

  W dniu wczorajszym Biuro Ścigania Przestępstw Seksualnych Policji zatrzymało na gorącym uczynku ekshibicjonistę.

  Mężczyzna obnażał się przed spacerowiczami w pobliżu Centrum w godzinach popołudniowych. Jego ulubionym miejscem działania był obszar między Rynkiem ……..

  http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5218250

  Polubienie

 7. marek said

  http://reporters.pl/3171/dziesiatki-milionow-dolarow-luksusowe-wille-i-auta-ukraincy-w-szoku-po-ujawnieniu-bogactwa-politykow/

  Polubienie

 8. marek said

  http://reporters.pl/3165/przerazajace-traby-apokalipsy-na-calym-swiecie-wideoaudio/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: