Miziaforum's Blog

Ukraina dostanie za darmo broń z Polski , furtka prawna już uchylona , podpisał A Duda prezydent…….

Posted by miziaforum w dniu Październik 25, 2016


 

Czy prezydent Andrzej Duda podpisując nowelizację ustawy o Agencji Mienia Wojskowego otworzył drogę nieodpłatnego przekazania uzbrojenia znajdującego się w gestii resortu obrony i MSWiA na Ukrainę?

W dniu wczorajszym prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Agencji Mienia Wojskowego (AMW), wprowadzającą zmiany dotyczące zasad powoływania osób kierujących jej pracami oraz zasad działania niektórych jej komórek. Nowelizacja rozszerza między innymi zakres możliwości sprzedaży za granicę uzbrojenia, sprzętu wojskowego i produktów podwójnego zastosowania, będących w dyspozycji resortu obrony czy MSWiA.

Ustawa ta rozszerza możliwość dokonywania przez AMW czynności związanych z przekazywaniem i zbywaniem sprzętu wojskowego lub produktów podwójnego zastosowania i  uzbrojenia, o którym mowa w ustawie z dnia 29 listopada 2000 r. „Oobrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”. Przyjęta ustawa przewiduje, iż AMW na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej albo ministra MSWiA będzie mogła nieodpłatnie przekazać lub zbyć powyższy sprzęt wojskowy i uzbrojenie, w tym również sprzęt wojskowy i uzbrojenie pozostające we władaniu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej albo ministrowi MSWiA lub przez osoby nadzorowanie, o ile nie są one wykorzystywane do realizacji zadań tych jednostek. Dotychczasowa regulacja przewidywała jedynie wąską możliwość nieodpłatnego przekazywania lub zbywania produktów podwójnego zastosowania i  uzbrojenia, o którym mowa w w/w ustawie z dnia 29 listopada 2000 r. w związku z realizacją umów międzynarodowych, na rzecz sił zbrojnych lub służb państw będących stronami tych umów.

Tak więc po znowelizowaniu ustawy o AMW możliwe staje się na podstawie decyzji podjętej tylko przez szefa MON lub MSWiA bezpłatne przekazywanie broni, sprzętu wojskowego i produktów podwójnego zastosowania, ale to nie wszystko, bo jednocześnie sankcjonuje ona zatrudnianie w AMW na kierowniczych stanowiskach bez żadnego konkursu, a tylko na podstawie decyzji szefa MON kolejnych „misiewiczów”.

Wynika to z tego, że nowelizacja ustawy o AMW po pierwsze umożliwia ministrowi odwoływanie i powoływanie prezesa agencji, po drugie znosi konkursy na stanowiska zastępców prezesa oraz dyrektorów oddziałów regionalnych i ich zastępców. Podobne zasady mają także obowiązywać w biurze prezesa. Zaś o jakie konkretnie stanowiska chodzi w tym wypadku, zdecyduje o tym jednoosobowo szef MON tworząc statut AMW, który określi wewnętrzną strukturę tej instytucji.
Zmiany dotkną również radę nadzorczą AMW, która uzyska kompetencję oceny działalności prezesa i udzielenia (lub nieudzielenia) mu absolutorium. W tym drugim przypadku minister będzie mógł odwołać prezesa.

Tak więc, powstaje w ten sposób nowa bardzo suta w wysokie stanowiska i majątek, enklawa która podlegać będzie wyłącznie szefowi MON- stającym się powoli dyktatorem w resorcie obrony.

Zaś sam MON powoli zaczyna zajmować w strukturach władzy w Polsce pozycję samodzielnego, i nie podlegającego żadnej kontroli- gracza.

Razem z Wojskami Obrony Terytorialnej- podległymi również szefowi MON, tworzy bardzo niebezpieczną mieszankę, która może wskazywać na uwzględnienie przez prezesa PiS i szefa MON sytuacji,  ewentualnego dokonania przy pomocy zaufanej części wojska zamachu konstytucyjnego w naszym kraju i wprowadzenie dyktatury.

Nie wiem, czy taki plan chodzi już niektórym po głowach, bo może też chodzić o to, aby wojsko stało się dla PiS mocną kartą przetargową w jego rękach i jednocześnie PGZ wraz z AMW źródłem ciepłych i bardzo dobrze płatnych stanowisk dla licznej rzeszy znajomych, rodzin i działaczy tej formacji politycznej.

Może też chodzić o jedno i drugie, gdy w momencie kiedy zostanie zagrożona władza PiS-u zastosuje on wariant siłowy. Oczywiście wszystko to dla „dobra” Polski, bo jakiż inny cel inaczej mogliby mieć koncesjonowani „patrioci”?

Komentarze 24 to “Ukraina dostanie za darmo broń z Polski , furtka prawna już uchylona , podpisał A Duda prezydent…….”

 1. greg said

  ja pierdole chca usmiercic ludzi i do tego sprzedawac ich organy depopulacja i geszeft w parze mam nadzieje ze polacy wiedza o co chodzi i nie pojda na rzez

  Polubienie

 2. miziaforum said

  Polska: Przekręty z Ukraińcami w tle

  Jak informuje dzisiejsze wydanie „Dziennika Polskiego”, przeprowadzone w Krakowie wyrywkowe kontrole działalności tzw. prywatnych szkół policealnych sugerują, że niektóre z tych placówek nie tylko wyłudzają milionowe kwoty z budżetu państwa, ale też umożliwiają pobyt na terenie Polski nielegalnych imigrantów z Ukrainy:

  W Krakowie działa 37 prywatnych szkół policealnych. Są one przeznaczone dla absolwentów szkół średnich, którzy chcą zdobyć określony zawód. Ich właściciele wydają gigantyczne sumy na promocje i dosłownie zarzucają miasto ulotkami zachęcającymi przechodniów do darmowej nauki „na atrakcyjnych kierunkach”. Wysiłek się opłaca, bo na każdego słuchacza szkoły otrzymują z budżetu państwa ponad 300 zł miesięcznie. Obecnie w Krakowie uczęszcza do nich blisko 7100 słuchaczy.

  Choć słowo „uczęszcza” nie zawsze jest tu odpowiednie. Wykazała to ostatnia kontrola krakowskiego Wydziału Edukacji przeprowadzona w jednej ze szkół prowadzonych przez Blue Education Sp. z o.o. – Nasze podejrzenia wzbudził fakt, że do tej szkoły w krótkich odstępach czasu zostało zapisanych ok. 40 słuchaczy z Ukrainy. Kiedy to sprawdziliśmy, okazało się, że w wielu przypadkach nie było odpowiedniej dokumentacji, jak chociażby świadectwa ukończenia szkoły średniej lub zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy w określonym zawodzie.

  Co więcej, wielu z tych słuchaczy nigdy nie pojawiło się na zajęciach, a do szkoły zostali zapisani przez zupełnie inną osobę, której dali swój paszport. W zamian otrzymywali zaświadczenie, że są uczniami, które było podstawą do wydania im wizy wjazdowej do Polski – tłumaczy Sylwia Lurka z Urzędu Miasta.

  (Na podst. Dziennik Polski)

  Polubienie

 3. Ktoś said

  No to już wiadomo komu mońska maciora kupuje ew expresowym tempie śmigłowce. I czemu muszą być koniecznie ideologicznie bezpieczne czyli nieeurpejskie.

  Polubienie

 4. julius said

  Rosja podciąga do Syrii znaczne siły. Amerykanie i Anglicy również nie próżnują i potajemnie szkolą tzw umiarkowaną opozycję do walki z Assadem. Wojna między Rosją i USA wisi w powietrzu. Jeśli wybuchnie konflikt w Syrii jestem przekonany, że Amerykanie uruchomią przeciwko Rosji drugi front w Donbasie. Tam wyręczą się Ukraińcami i najemnikami w tym z Polski. Akcja z góry skazana na porażkę ale czego to się nie zrobi dla swojego pana żeby tylko dogryźć Rosji i wciągnąć ja w konflikt również w Europie.

  Polubienie

  • Ktoś said

   2-im frontem będzie „przesmyk maciora”…….

   a w nim kwiat polinowskiej młodzieży przerabiany na nereczki, serduszka, płucka….. czy inny geszefcik….. I tak aż wybiją resztę jaka nie uciekła wcześniej na zmywak.

   Polubienie

  • KrisT said

   nie będzie wojny usa-rosja, i nie będzie drugiego frontu w donbasie, bowiem tam nie ma rosyjskiej armii. Sami Noworosjanie są wkurzeni bo poza pomoca humanitarną (za ktorą są bardzo wdzięczni) nie otrzymali wsparcia wojskowego FR. Przypominam iz OBWE znalazło 2 (dwóch) czynnych zołnierzy FR na terenie donbasu.
   Drugi front mógłby powstać jesliby ukraincy zaatakowali bezpośrednio FR (tereny Krymu) omijając donbas i ługansk! A do tego nie dojdzie, bo nie moga sobie poradzić na donbasie w operacji ATO (antyterrorystycznej de facto) z rezerwistami zamieszkującymi te tereny. Jakikolwiek atak konczy się dla nich tragicznie.
   Jak ostatnio gdzie ustrzelono polskich najemników.

   Polubienie

 5. krab said

  Przecież w trakcie szczytu NATO w Warszawie podpisał umowę z ukrami o dostarczaniu broni, a niedawno zawiózł im deklarację o współpracy w dziedzinie obronności !!! I wyśle młodzież na wojnę jak dostanie taki nakaz zza wielkiej wody !!

  Polubienie

  • belmont said

   bezczelni rosjanie– jak tak mozna

   Stoltenberg: Rosja nie powinna rozmieszczać wojsk przy granicy NATO

   Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył dzisiaj podczas konferencji prasowej w Brukseli, że rozmieszczenie rosyjskich systemów Iskander w Kaliningradzie stanowi kolejny przykład wzmacniania przez Moskwę sił w pobliżu granicy państw członkowskich NATO – podaje NRK.

   Polubienie

   • krab said

    No właśnie, jak oni mogli to swoje państwo usytuować w tak bliskim sąsiedztwie „pokojowych” baz NATO? 🙂
    Ale…. Według skandynawskich mediów, dwie rosyjskie korwety rakietowe z Floty Czarnomorskiej wyposażone w pociski manewrujące dalekiego zasięgu Kalibr-NK, które pierwotnie miały płynąć do Syrii, są w drodze na Bałtyk.Na początku października dwa małe okręty rakietowe rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, korwety rakietowo-artyleryjskie projektu 21631 (Bujan-M): Zielonyj Doł (602) i Sierpuchow (603), wyposażone w pociski manewrujące dalekiego zasięgu Kalibr-NK wpłynęły w środę na Morze Śródziemne. Sfotografowano je, gdy przepływały Cieśninę Bosfor. Kierowały się wówczas w stronę wybrzeża Syrii. Rzecznik prasowy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, kpt. Nikołaj Woskresienny mówił wówczas, że oba okręty mają wzmocnić siły morskie na Morzu Śródziemnym.
    Zamiast na wody we wschodniej części Morza Śródziemnego, oba okrętu udały się jednak na zachód. Pojawiły się niedaleko Malty, po czym minęły Gibraltar. Dwa dni temu rosyjskie korwety zostały sfotografowane na Morzu Północnym, a we wtorek wieczorem minęły Duży Bełt w Danii. Jak pisze szwedzka gazeta „Aftonbladet”, prawdopodobnym celem ich podróży są wody obwodu kaliningradzkiego.
    Portal gp.se, cytowany przez rmf24.pl zwraca uwagę, że pociski Kalibr znajdujące się na wyposażeniu okrętów mają większy zasięg niż rakiety typu Iskander, które niedawno rozmieszczono w obwodzie kaliningradzkim – wynosi on ponad 1,5 tys. km w przypadku głowic konwencjonalnych (w przypadku jądrowych, 2,6 tys. km). Zaznacza, że z Morza Bałtyckiego są w stanie dosięgnąć celów praktycznie w całej Europie, włącznie z Islandią
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/szwedzkie-media-rosyjskie-okrety-rakietowe-z-pociskami-kalibr-plyna-na-baltyk-.

    Polubienie

 6. marek said

  Polubienie

 7. Ktoś said

  „Zmiany dotkną również radę nadzorczą AMW, która uzyska kompetencję oceny działalności prezesa i udzielenia (lub nieudzielenia) mu absolutorium. W tym drugim przypadku minister będzie mógł odwołać prezesa.

  Tak więc, powstaje w ten sposób nowa bardzo suta w wysokie stanowiska i majątek, enklawa która podlegać będzie wyłącznie szefowi MON- stającym się powoli dyktatorem w resorcie obrony.

  Zaś sam MON powoli zaczyna zajmować w strukturach władzy w Polsce pozycję samodzielnego, i nie podlegającego żadnej kontroli- gracza.

  Razem z Wojskami Obrony Terytorialnej- podległymi również szefowi MON, tworzy bardzo niebezpieczną mieszankę, która może wskazywać na uwzględnienie przez prezesa PiS i szefa MON sytuacji, ewentualnego dokonania przy pomocy zaufanej części wojska zamachu konstytucyjnego w naszym kraju i wprowadzenie dyktatury.

  Nie wiem, czy taki plan chodzi już niektórym po głowach, bo może też chodzić o to, aby wojsko stało się dla PiS mocną kartą przetargową w jego rękach i jednocześnie PGZ wraz z AMW źródłem ciepłych i bardzo dobrze płatnych stanowisk dla licznej rzeszy znajomych, rodzin i działaczy tej formacji politycznej.”
  (z adnowum…)

  ale nie o to chodzi…

  popatrzcie na treść o tym jak maciora o jakim wiele osób pisze iż jest ciemiakiem z mossadu robi skok na wojsko robiąc w nim drugi, w pełni pejsaty, pion dowódczy….

  a teraz sobie to skonfrontujcie z dwoma znanymi ZAMACHAMI STANU w wykonaniu żydostwa
  – majordomus Franków jaki ich OBALIŁ
  i mojrzesz główny kapłan i główny wezyr egipskiej armii jaki też Faraona OBALIŁ….

  Tu w przypadku Polski obserwowany jest PODOBNY SKOK na struktury MON z obsadzaniem struktur agentami bliskowschodniego nazistowskiego reżimu włącznie….

  Podobnie było w okresie międzywojennym gdzie MON obsadzony przez nazistowską agenturę piłsudczyków (polscy syjoniści) robił wszystko by ROZBROIĆ Polskę tuż przed spodziewaną wojną….
  co się zresztą im udało….

  Polubienie

 8. marek said

  Szok: Syryjczyk z 4 żonami i 23 dziećmi wyciąga od państwa £320,000 rocznie?

  Ghazi A szczerze wyznał dziennikarzowi dziennika „Bild”, że trudno jest mu pracować, ponieważ trzymają go obowiązki rodzinne. – Moja religia nakazuje mi odwiedzać wszystkich członków mojej rodziny i spędzać z nimi czas – powiedział.

  http://www.polishexpress.co.uk/szok-syryjczyk-z-4-zonami-i-23-dziecmi-wyciaga-od-panstwa-ps320-000-rocznie

  Polubienie

 9. ZORRO said

  A JEDNAK BĘDZIE TO „ZOMO” LUB ODPOWIEDNIK KBW – KORPUSU BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO , WOJSK MSW ALE PODLEGŁYCH MON !!!

  Z czym ma walczyć „armia Macierewicza”?

  Według projektu nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony, który zakłada powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej, w 2018 r. nowa formacja ma liczyć ok. 35 tysięcy żołnierzy. Zgodnie z założeniami w przypadku konfliktu mają bronić swojej okolicy. MON chce jednak, żeby nowe wojska były przygotowane, by stawić czoła także zagrożeniom niemilitarnym. W uzasadnieniu do projektu ustawy twórcy piszą o zwalczaniu „lekceważonych” do tej pory zagrożeń takich jak: rozniecanie sporów narodowościowych i religijnych, ataków informacyjnych na społeczeństwo oraz prób destabilizowania sytuacji wewnętrznej w państwie. Uzasadnienie wzbudza obawy ekspertów. – Od czego jest policja? To policja jest od pilnowania porządku publicznego, a nie wojsko – podkreśla płk Stanisław Kulczyński. – Destabilizacja sytuacji? To jest taki worek, w którym nie wiadomo, co jest. Wszystko można wrzucić – dodaje. Także Krzysztof Przepiórka, były oficer GROM, zwraca uwagę, że wymienione w projekcie zadania przeznaczone są dla policji, a nie wojska.

  – Użycie wojska do tego typu rzeczy przypomina mi z historii rok 1956, 1970, 1981, czyli używanie wojska do tego, do czego nigdy nie powinno być używane – ocenia Waldemar Skrzypczak. – Jeżeli nie będzie jasno powiedziane, że chodzi o destabilizację, której źródła są na zewnątrz państwa, będą obawy co do tego, czy minister Macierewicz nie chce wykorzystywać Wojsk Obrony Terytorialnej na użytek wewnętrzny
  Na razie Wojska Obrony Terytorialnej mają podlegać bezpośrednio ministrowi obrony narodowej. To nowość, bo pozostałe rodzaje sił zbrojnych podlegają dowódcy generalnemu. Co to oznacza? – (Minister obrony narodowej – red.) może wydawać polecenia dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej bez pośrednictwa jakiegokolwiek innego organu wojskowego – twierdzi Bogdan Klich. – Może zatem wymagać od tych żołnierzy wypełniania takich zadań, które przyjdą mu do głowy akurat. A to niebezpieczne (http://www.tvn24.pl)

  Polubienie

  • miziaforum said

   „W uzasadnieniu do projektu ustawy twórcy piszą o zwalczaniu „lekceważonych” do tej pory zagrożeń takich jak: rozniecanie sporów narodowościowych i religijnych, ataków informacyjnych na społeczeństwo oraz prób destabilizowania sytuacji wewnętrznej w państwie.”

   DOKŁADNIE

   Polubienie

 10. krab said

  Nasi „drodzy bracia” i sąsiedzi dziękują macierewiczowi i Polakom za propozycję dozgonnej miłości !!!
  Neobanderowska „Swoboda” organizuje w Tarnopolu spotkanie m.in. z udziałem lokalnych ukraińskich historyków, by zająć się kwestią „nielegalnych” polskich pomników w obwodzie tarnopolskim. Tematem ma być także „antyukraińska histeria w Polsce” i film „Wołyń” w kontekście „obarczania Ukraińców winą za ludobójstwo”. W środę 26 października (czyli dzisiaj) br. w sali konferencyjnej hotelu Tarnopol odbędzie się „okrągły stół” pt. „Czy Tarnopolszczyzna to ‘polska Ojczyzna’?” w sprawie „bezprawnego postawienia w mieście Zborów mauzoleum polskich żołnierzy, którzy zginęli podczas I wojny światowej i wojny przeciw Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej”.
  W spotkaniu mają wziąć udział lokalni ukraińscy historycy i intelektualiści (głównie z muzeów w Tarnopolu), ważni działacze Swobody (w tym członkowie władz samorządowych). Zaproszono również przedstawicieli rejonowej administracji i Generalnego Konsulatu Polski.
  Według zapowiedzi podczas spotkania mają być omawiane takie kwestie, jak to, co robić z „bezprawnym budowaniem polskich wojskowych miejsc pamięci”. – Ile takich jest i jeszcze może być na Tarnopolszczyźnie? – czytamy w informacji. Dyskutanci mają też zająć się „oceną historyczną” napisu na kaplicy mauzoleum w Zborowie ‚Tu leży żołnierz polski poległy za Ojczyznę’. Kolejne tematy to: „przyczyny i następstwa antyukraińskiej histerii w Polsce (w tym „Jak Ukraińcy mają reagować na obarczanie [ich] winą za ludobójstwo Polaków i film ‚Wołyń’?”)”, „czy Polska stanie się drugą Rosją” oraz jak Polacy i Ukraińcy mogą dojść do porozumienia.
  Spotkanie opisuje nie tylko „Swoboda”, ale również lokalne ukraińskie media.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/tarnopol-neobanderowcy-ze-swobody-chca-zajac-sie-polskimi-pomnikami-

  Polubienie

  • krab said

   A my ramach wdzięczności podarujemy im zakupiony u usmanów gaz !!!
   Polska jest już gotowa, aby przyjąć gaz z USA jeżeli tylko amerykańscy dostawcy się na to zdecydują-stwierdził Tomasz Stępień, prezes Gaz Systemu, w rozmowie z Energetyka24.com. Ukraina jest zainteresowana poszukiwaniem nowych źródeł dostaw gazu i w tym sensie jest priorytetowa, ponieważ wyraża poważne zainteresowanie tym kierunkiem [chodzi o polski terminal LNG-przyp.red.]”-stwierdził.
   Aktualnie jest możliwe przesyłanie transportów błękitnego paliwa na Ukrainę w ramach połączeń rewersowych. W planach jest połączenie rurociągowe, interkonektor, który Polska zbuduje razem z Ukrtransgazem tj. ukraińskim partnerem-dodał prezes Gaz Systemu.
   http://www.energetyka24.com/475666,wsparcie-energetyczne-waszyngtonu-i-warszawy-decydujace-dla-wyniku-wojny-na-ukrainie

   Polubienie

 11. […] ZORRO o Ukraina dostanie za darmo broń… […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: