Miziaforum's Blog

EGIPT SPRZEDAŁ 2 NOWE OKRĘTY „Francuskie Mistrale” ZA 1 DOLARA USA !!te same które miała kupić Rosja od Francuzów!! podała TV Egipska

Posted by miziaforum w dniu Październik 17, 2016


Francuskie Mistrale docelowo były przeznaczone dla Rosji, jednak w wyniku embarga nałożonego na Kreml w 2014 roku spowodowanego aneksją Krymu i zaangażowaniem się w konflikt na wschodniej Ukrainie Francuzi byli zmuszeni zerwać kontrakt i szukać nowego nabywcy, którym został Egipt. Okazuje się jednak, że Mistrale trafią w końcu do Rosji. Odsprzeda je właśnie Kair. Za dolara (tak, 1 USD!).

Paryż kierując się wprowadzeniem na Zachodzie antyrosyjskich sankcji, odmówił początkowo Moskwie dostawy okrętów. Statki zostały kupione we wrześniu ub.r. przez Egipt. Przekazanie pierwszego z okrętów stronie egipskiej nastąpiło na początku czerwca. Wartość kontraktu szacuje się na około 950 mln euro.

Drugi z okrętów został przekazany Egiptowi we wrześniu br. Jest to już kolejny kontrakt na sprzęt wojskowy pomiędzy Kairem a Paryżem. Egipt już jakiś czas temu zakupił fregatę rakietową typu FREMM, cztery fregaty typu Gowind oraz 24 samoloty wielozadaniowe Dassault Rafale.

Władze Egiptu odkupiły od Francji okręty, gdy okazało się, że nie one zostaną sprzedane Rosji. Jednak – jak twierdzi kilka rosyjskich portali, powołując się na egipską telewizję SIS TV – zbudowane we Francji okręty nazwane „Władiwostok” i „Sewastopol” koniec końców trafią do pierwszego klienta – Rosji.

Egipski miliarder Nassef Onsi Sawiris, który dał środki na zakup przez jego kraj francuskich Mistrali i faktycznie będący teraz ich właścicielem, podjął decyzję, by przekazać je Rosji za symboliczną cenę 1 dolara USA. Sprawa sprzedaży dwóch okrętów Moskwie została uzgodniona z prezydentem Egiptu Abd’em al-Fattah’em as-Sisi’m

– cytują egipską telewizję Rosjanie.

Mistrale były przygotowywane na stoczniach francuskiego koncernu DCNS. Umowa na ich dostawę została podpisana między Paryżem a Moskwa w czerwcu 2011 r. Ogółem strona rosyjska miała zapłacić Francuzom 1,2 mld euro. Był to największy kontrakt Moskwy na zakup sprzętu wojskowego podpisany z jednym z krajów członkowskich NATO.

CZYTAJ WIĘCEJ: Egipt zainteresowany rosyjskimi śmigłowcami

Pierwszy z dwóch okrętów o nazwie „Władiwostok” miał być dostarczony marynarce Rosji (Flocie Oceanu Spokojnego) w październiku 2014 r, później termin przesunięto na połowę listopada, by następnie zawiesić przekazanie sprzętu do odwołania. Drugi okręt, o nazwie „Sewastopol”, na cześć miasta na okupowanym przez Rosję ukraińskim Krymie, miał być gotowy w październiku 2015 r. W założeniu ma on trafić na Morze Czarne. Okręty typu Mistral mogą transportować m.in. 450 żołnierzy desantu, do 70 wozów bojowych, śmigłowce i łodzie desantowe.

USA, Ukraina, oraz kraje Unii Europejskiej wielokrotnie zwracały się do Francji z prośbą o to, by zrezygnowała ona z umowy z Rosją.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pierwsze w historii wspólne ćwiczenia wojskowe sił powietrznodesantowych Egiptu i Rosji

Jest to ważny krok w kierunku zbliżenia między dwoma krajami – Egipt i Rosja zacieśniają współpracę i wielką przyjaźń

– miał powiedzieć prezenter SIS TV.

Komentarzy 9 to “EGIPT SPRZEDAŁ 2 NOWE OKRĘTY „Francuskie Mistrale” ZA 1 DOLARA USA !!te same które miała kupić Rosja od Francuzów!! podała TV Egipska”

 1. miziaforum said

  no jak widać Władimir potrafi robić interesy 2 NOWOCZESNE OKRĘTY DESANTOWE PRODUKCJI FRANCUSKIEJ NABYŁ DLA ROSYJSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ ZA 1 DOLARA U,S,A

  PIĘKNY INTERES !!

  I WAŻNE OD RAZU MOGĄ ROZPOCZĄĆ SŁUŻBĘ TAM GDZIE SIE PRZYDADZĄ … DO SYRII RZUT BERETEM Z EGIPTU

  Polubienie

 2. Ktoś said

  A co gorsze….

  „,strong> decyzję o rezygnacji z zakupów francuskich helikopterów. Tak, ten kontrakt od początku miał być da Francji rekompensatą za niesprzedane do Rosji okręty. Gdyby za nim poszły technologie i miejsca pracy w Polsce, można by nawet przymknąć oko na zawyżoną cenę, ale w tym wypadku cwaniactwo francuskie przekroczyło granice przyzwoitości. A obraźliwe zachowanie francuskich władz, które zachowują się jak dziecko, któremu nie kupiono loda, dodatkowo obnaża całą ich zarozumiałość i bezczelność.” (onet)

  też się rypło…..

  Polubienie

  • Ktoś said

   i tym sposobem amerykanie wraz ze szwabami wycieli francuzików z rynku co planowali OD SAMEGO POCZĄTKU zrobić.

   Polubienie

   • miziaforum said

    NIE O TO CHODZI TERAZ ……. TERAZ TO JUZ JUZ CIUT CIUT NIE DŁUGO ZOBACZYMY KTO KOMU SPUŚCI GIGANTYCZNY WPIERDOL NA TERENIE BLISKIEGO WSCHODU 🙂 !

    Polubienie

    • Ktoś said

     Wedle planów „przepowiadaczy” (znaczy scenariusza napisanego przez żydowskiego nazistę Pike) wszyscy (6 arabskich armii) mają napaść na iSSael a ten jak feniks z popiołów pożreć cały bliski wschód tfu … się odrodzić jako supermocarstwo (jakim zresztą nigdy nie był).

     Inna ustawka jest szykowana pomiędzy rosją a ussa tym razem o miasto Rakka poprzednie miejsce słynnej z bibli bitwy Dobra z żydowskim nazizmem która w hinduskim piśmiennictwie robii za Pole Kukuszetry. Ustawka w jakiej rosja ma się PODŁOŻYĆ…. zabijając w ten symboliczny sposób cały „chrześcijański” świat.

     Dziś za to na omlecie wywiad z pajacem z Turcji jaki domaga się włączenia Aleppo w jej skład. I połowy Grecji.

     Tylko po co ruskim mistrale na Bliskim Wschodzie jak tam nie mają armii. Desantować się przecież i tak nie muszą mając lotniska w Syrii. Chyba że to już na potrzeby SZYBKIEJ UCIECZKI z tamtejszych baz po „odegranej ” porażce…. z wojskami Goga i Magoga (czyli londyńskiej Biblijnej Bestii….)

     Polubienie

 3. KrisT said

  oj bedzie sie działo, junta kijowska najprawdopodobniej w ciagu kilku tyg. (a moze dni?) ruszy na donbas,z ofensywą. Przemawia za tym dyslokacja w rejon ATO dziesiątek sztuk techniki wojskowej i…. zamachy istatnie terrorystyczne na donbaskich oficerów , doskonalych dowódzców i strategów.
  Zginął słynny Motorola… z pewnoscią teraz będa polować na Giviego…..
  Nasz łże media podajac jego smierc haniebnie jeszcze go oczerniaja i ukazują jako bestialskiego najemnika, hieny sk…łe! Natomiast nazisci z azova sa tacy cacy!
  skundlone łze propolskie media! TVN zasrany!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: