Miziaforum's Blog

Antonio Macierewicz oświadczył w TV – ZBUDUJEMY ŚMIGŁOWIEC RAZEM Z UKRAINĄ o nazwie „Motor Sicz Zaporożec „

Posted by miziaforum w dniu Październik 15, 2016


Minister ON Antoni Macierewicz zapowiedział budowę śmigłowca wojskowego razem z Ukrainą na bazie doświadczeń obu państw.

http://www.rp.pl/Rzad-PiS/161019362-Macierewicz-Zbudujemy-smiglowiec-razem-z-Ukraina.html#ap-1

Szef MON w Telewizji TRWAM poinformował również, iż są w tym kierunku prowadzone już negocjacje.

Warto zauważyć, że ukraiński przemysł wojskowy od dawna zmaga się z potrzebą modernizacji floty śmigłowcowej własnymi środkami. Polska z kolei zmaga się z doprowadzeniem do sfinalizowania zakupu dla wojska nowych śmigłowców.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę także na ukraińskie doświadczenia w budowie silników, dla tego typu śmigłowców. Najbardziej kompleksowo na tym polu działają zakłady Motor Sicz  Zaporożec, które przez wiele lat pełniły rolę dostawcy silników dla śmigłowców produkowanych w Rosji.

Po zakończeniu rozmów z AH, minister Macierewicz poinformował we wtorek, że jeszcze w tym roku do wojsk specjalnych trafią dwa Black Hawki z Mielca. W przyszłym roku – osiem.

Komentarze 32 to “Antonio Macierewicz oświadczył w TV – ZBUDUJEMY ŚMIGŁOWIEC RAZEM Z UKRAINĄ o nazwie „Motor Sicz Zaporożec „”

 1. miziaforum said

  POLSKA NAZWA TEGO WYKWITU MYŚLI TECHNICZNEJ UKRAIŃSKICH CHAMÓW TO ŚMIGŁOWIEC „KARAKAN ” 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 2. mentronik said

  Polubienie

 3. mentronik said

  https://www.whitehouse.gov/the-press-office/2016/10/13/executive-order-coordinating-efforts-prepare-nation-space-weather-events

  Dekret Obamy o nieprzewidzianym kosmicznym wydarzeniu . Komentarze sa takie ze moze chodzic o ten obiekt wokol slonca .

  Polubienie

 4. mentronik said

  Polubienie

 5. KrisT said

  spokojnie panowie i panie, żadnego śmiglowca polsko-ukrainskiego nie będzie! wyjdziemy na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle, kasa pojdzie i wirolotów brak, bądz to co otrzymamy od ukrainców (silniki) będzie sie psuc od samego patrzenia na to….
  polska nie istnieje a ukraina to twór działający w innej rzeczywistosci, świecie równoległym…
  cieszy mnie iz macierka chce budowac z nimi smigłowce, czym predzej tym szybciej skonczy się ta szopka! tylko dlaczego MY podatnicy mamy za to płacic?!

  Polubienie

 6. IMĆ said

  donald tusk dorabia w szołbiznesie

  Polubienie

 7. belmont said

  Represje Policji na proteście Stop dla CETA TTIP GMO

  Polubienie

 8. Elba said

  Putin nic więcej zrobić nie może, jak to, co mu przekażą w czasie obrad Parlamentu City of London. Jako członek Parlamentu tego państwa musi wykonywać polecenia. To chyba jasne dla każdego, chociaż trochę myślącego obywatela.

  City of London, to państwo posiadające 97% całego pieniądza znajdującego się na Ziemi, oraz 95% wszystkich ubezpieczeń. Państwo to nie raz w okresie ostatnich dekad wykazało, że może w dowolnej chwili użyć wystarczającego potencjału wojskowego do zniszczenia każdej opozycji, vide Libia, Irak, Syria itd.

  Państwa Europy Środkowej zostały przejęte bez problemu. Niestety, dzięki wewnętrznym trollom. Nawet wyodrębniły i podzieliły, Ukrainę na 3 części, a niedługo powstanie czwarta, którą przyłączą do Polski z jej 10 milionami bezrobotnych oraz rencistów i emerytów.

  Dlatego wmawia się ludności pomiędzy Odrą a Bugiem, że ZUS musi zbankrutować i będą tzw. renty minimalne oraz opracowano ustawę o leczeniu każdego zamieszkującego teren państwa polskiego bez potrzebnej dokumentacji.

  A ile czasu zajmie wydrukowanie tych 10 milionów nowych paszportów i dowodów? Dlatego wprowadzono tę ustawę.

  Również dlatego przed 7 laty rozpoczęto budowę stadionów pod pretekstem rozrywki. Chodzi po prostu o to, że są to doskonale miejsca do internowania. Tak przynajmniej robiono zarówno w byłej Jugosławii, jak i w innych krajach, w których istnieje terroryzm państwowy.

  Gdybyśmy posiadali własne państwo, ze wszystkim atrybutami takiego państwa, chociażby w postaci własnych mediów, to poinformowałyby one swoich Rodaków o toksynach i truciznach sprowadzanych do kraju w ramach różnych narzucanych Polsce umów jak ostatnio np. CETA. Wtedy odpowiednie instytucje nie dopuściłyby to ich wprowadzenia na rynek polski.
  A skoro tak nie jest i wszystko wskazuje, że długo nie będzie, to znaczy, że nic nie znaczymy w rankingu państw i że „istniejemy tylko teoretycznie”!!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: