Miziaforum's Blog

RZEŹ POLAKÓW NA WOŁYNIU w filmie „WOŁYŃ” to fabularna projekcja reżysera !! A NIE FAKTY .. poucza Polaków w Polsce

Posted by miziaforum w dniu Październik 11, 2016


Znana ukraińska działaczka organizacji EuroMajdan Warszawa i Fundacji Otwarty Dialog Natalia Panczenko podkreśliła w trakcie dyskusji, że „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego to film fabularny i nie powinien być traktowany, szczególnie przez Polaków, jako obraz historyczny.

– Ten film wywołuje ogromne emocje, ale to jest film fabularny – mówiła Natalia Panczenko w debacie portalu Onet.pl. – Mam dziś taką możliwość i chcę ją wykorzystać, i zwrócić się do wszystkich Polaków, którzy ten film będą oglądać, żeby nie potraktowali „Wołynia” jako filmu historycznego lub dokumentalnego.

Przeczytaj: Piotr Zychowicz o „Wołyniu”: najwybitniejszy film historyczny w dziejach polskiego kina

Zdaniem ukraińskiej aktywistki, film Wojciecha Smarzowskiego prezentuje subiektywną wizję wydarzeń:

– Ja rozumiem, dlaczego Smarzowski to kino zrobił. Dobrze, że on to zrobił – wyjaśniał to wiele razy. On uważa, że ten temat jest ważny. Ja również uważam, że ten temat jest bardzo ważny. Jedyne, o co proszę dzisiaj Polaków, aby traktowali ten film tak, jak reżyser chciał pokazać – jako film fabularny i jako widzenie jednej osoby. Jest to subiektywne spojrzenie i jest to subiektywna wizja. Tylko o to chciałabym prosić.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fszefowa-euromajdanu-warszawa-wolyn-to-nie-film-historyczny

 

I TU SIĘ WTRĄCĘ BO K……. NIE ZDZIERŻĘ I ZAPYTAM CZY OPŁACIŁO SIĘ ISĆ SMARZOWSKIEMU NA KOMPROMIS .. KOMPROMIS W SENSIE JAK TO NAZWANO NIE EPATOWANIA WIDZÓW OKRUCIEŃSTWEM ……… TO MIAŁ BYĆ TAKI UKŁON W STRONĘ UKRÓW ŻE FILM KTÓRY ZROBIŁ MIAŁ ZALEDWIE KILKADZIESIĄD MINUT  SCEN DRASTYCZNYCH PO KOLEI W SCENACH MORDOWANIA ŻYDÓW , POLAKÓW I TAKA SCENA ODWETU NA UKRAIŃCACH W SUMIE ……….

BYŁEM WIDZIAŁEM FILM 150 MINUT Z CZEGO POD TYTUŁEM WOŁYŃ , POKAZANO PONAD 100 MINUT FOLKLORU , OBYCZAJÓW WESELNYCH I ŻYCIA CODZIENNEGO

NIE POINFORMOWANO WIDZA W JAKIKOLWIEK SPOSÓB GDZIE TOCZY SIĘ AKCJA I CO KRYJE SIĘ NA PRAWDĘ POD TYTUŁEM „WOŁYŃ” FILM ZROZUMIAŁY JEDYNIE W POLSCE  NA UKRAINIE , W ROSJI I NA BIAŁORUSI

W ŻADNYM INNYM KRAJU FILM TEN NIE MA SZANS ZYSKANIA WIDOWNI CHOĆBY NA POZIOMIE 5% BEZ UPRZEDNIEGO ZAPOZNANIA WIDZA Z REALIAMI WYDARZEŃ NA WOŁYNIU !!

I TO JEST TEN UKŁON SMARZOWSKIEGO W STRONĘ UKRÓW FILM TEN W ŻADEN SPOSÓB NIE JEST W STANIE PRZEKAZAĆ JAKIEJKOLWIEK WIEDZY OSOBIE NIE WTAJEMNICZONEJ …CZYLI NIE POWIE PRAWDY ŚWIATU …….. ALBO NIE ZASZARGA OPINII UKRAIŃCOM .

KILKA SCEN POKAZUJĄCYCH BESTIALSTWO UKRAIŃCÓW , A RACZEJ KILKA MINUT Z 150 MINUT FILMU TO ZBYT MAŁO ABY POKAZAĆ PRAWDĘ O LUDOBÓJSTWIE 250 000 POLAKÓW I NIE SPRECYZOWANEJ LICZBIE ZAMORDOWANYCH ŻYDÓW !!!

PRZEZ UKRAIŃCÓW A NIE ŻADNYCH NACJONALISTÓW CZY FASZYSTÓW !!

P.S DO REŻYSERA I WIELU , KTÓRZY ZAPEWNE DORADZALI MU

OPŁACIŁO SIĘ ?

NO ! NIE NIE OPŁACIŁO SIĘ NIE DOCENILI ………

UKRY ….

CZEGO DOWODEM SĄ WŁAŚNIE TAKIE WYPOWIEDZI Z ICH STRONY !!

TAKIE JAK PANI NATALII PANCZENKO UKRAINCE ZAMIESZKAŁEJ W POLSCE

odsyłanie ofiar czyli Polaków do źródeł historycznych ……… zapewne do krynicy prawdy która się znajduje w Ukraińskim IPN…….

Komentarzy 10 to “RZEŹ POLAKÓW NA WOŁYNIU w filmie „WOŁYŃ” to fabularna projekcja reżysera !! A NIE FAKTY .. poucza Polaków w Polsce”

 1. miziaforum said

  MIAŁEM TEGO NIE ROBIĆ BO MI SZKODA BLOGA ALE JEDNAK ZA KILKA DNI DAM ARTYKUŁ

  BEZ OWIJANIA W ……………
  BARDZO PRAWDOPODOBNE ZE PO TEJ PUBLIKACJI BLOG ZOSTANIE USUNIĘTY

  TYTUŁ JUŻ PODAM ” UKRAIŃSKA PROWOKACJA W WARSZAWIE , 11. listopada 2016 r. W DNIU ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ”

  SĄ BARDZO WAŻNE POWODY ABY TO NAPISAĆ………

  Polubienie

  • Ktoś said

   Zrób filmik i zalinkuj ….. i jak coś udawaj głupa…… jak będą chcieli kasować……
   Albo zamieść na innym i podlinkuj….
   Albo napisz „fantastykę” czyli wizję…. że miałeś sen w którym śniło ci się iż…… ;p

   Co zaś do prowokacji to musieliby ukraińce udawać ruską armię by miało to sens…. coś na kształt prowokacji gliwickiej tylko w drugą stronę… iż to „ruska armia napadła polin”.

   W filmikach różnych (pro-systemowych) „wisperów” pada info iż „Rosjanie napadną Przemyśl i okolice”….. tak na „ROZPOCZĘCIE WOJNY”…..

   Możliwości technicznej na wykonanie tego bez zajęcia CAŁEJ ukrainy to nie mają ale z drugiej strony to tereny-matecznik i pisdzielców i banderożydowskich zwyrodnialców więc DOSKONAŁE MIEJSCE NA INSCENIZACJE „ruskiej armii kradnącej polszewicki dobrobyt”….. Napadającej na „bogaczy +500″…..

   Innym dobrym miejscem jest „przesmyk suwalski” ale z braku ussmańskich czołgów…. może być ciężko z inscenizacją tam…. Chyba iż putin tez tym zainteresowany bo przecież bez powodu by KABALISTYCZNEJ CZERWONEJ NITKI nie nosił na ręku….. wyraźnego znaku iż JEST Z KLANU…..
   .

   Może być tak iż 3 sępy na raz na Polskę uderzą…..
   – ruskie – po banderożydowskiej inscenizacji suwalskiej…
   – szwaby – bo już się makrela burzy o zdejmowanie podwójnych tablic na Śląsku…
   – i ukraińscy syjoniści (banderowcy) pomścić pobicie tego rabiego-widmo…..

   — no i nieustający 4 – czyli „oddane Polsce” żydostwo tu osiadłe dla jakich „Polskość to SKAZA NA DOWODZIE”….

   tylko powód sobie muszą ustalić skoro nie idzie wywlec Polaków z domu by zaczęli wojować z rządem….. coby pozwoliło szybko skorzystać z dobrodziejstw ustawy 1066….. i poprosić bratnie reżimu syjonistyczne o pomoc w OSTATECZNYM ROZWIĄZANIU PROBLEMU Polaków, ICH ISTNIENIA NA ŚWIECIE… w tym Polsce.

   Polubienie

 2. KnUR1 said

  Czy Wołyń jest filmem uczciwym?
  http://coryllus.pl/?p=3961

  Polubienie

  • miziaforum said

   TEN FILM JEST ………. MIAŁ BYĆ CZYMŚ CO ZAPOWIADANO I MRUGANO DO UKRÓW POROZUMIEWAWCZO … POLECIMY EXPRESEM PO ŁEBKACH FAKTÓW I BEDZIECIE MOGLI W KIJOWIE ODETCHNĄĆ TYM ZAKLEIMY USTA POLAKOM …….. ALE UKRY ALBO GŁUPIE ALBO NIE DOJRZEŁY MRUGANIA I POPANIA PO KOSTKACH POD STOŁEM ……… I SMARZOWSKI NAMÓWIONY DO ZŁAGODZENIA PRZEKAZU WYSZEDŁ NA DURNIA …… BO UKRY TERAZ TEN FILM WYKORZYSTUJĄ W DRUGĄ STRONĘ …….. TYLKO PATRZEĆ JAK SIE POŁAPIĄ I ZACHACZAJĄC O FILM WRZASNĄ TO O TE KILKA INCYDENTÓW POLACY NAS …. I NIKT JUŻ NIE BĘDZIE SŁUCHAŁ TŁUMACZENIA CO ARTYSTA MIAŁ NA MYŚLI TYLKO POWIEDZĄ ZROBILIŚCIE FILM O CAŁEJ PRAWDZIE ……… NO ! TO MACIE MY PRZYJMUJEMY ALE ZAZNACZAMY ZĘ NA WYROST GARDZILIŚCIE NAMI !!! CO WIDAĆ W WASZYM FILMIE !!!

   A MOGLI POKAZAĆ PRAWDĘ …… NIE WIEM CZY WIECIE ALE !! Z FILMU WOŁYŃ WYCIĘTO PONAD 50 MINUT !!!! I TAKI WYKASTROWANY TRAFIŁ DO KIN ……… JA WIEM KTO ZA TYM STAŁ JAROSŁAW !! I RESZTA …….. A SMARZOWSKI ……. ZOSTAŁ WYDYMANY PRZEZ POLITYKÓW … I UKRAIŃCÓW …….. ZA TO ZAPEWNE JEST MU OBIECANE ……….. KRYTYKA .. PIEJE Z ZACHWYTU , ELITA INTELEKTUALNA TEŻ …….. ZATEM . A CO TAM ŻE JACYŚ MIZIOWIE PISZĄ ….

   Polubienie

   • miziaforum said

    TAK 50 MINUT WYCIĘTE , 2 RAZY ZABRAKŁO PIENIEDZY …… NA DOKOŃCZENIE TO JASNE ZE ABY MUGŁ ZOSTAĆ SKOŃCZONY MUSIANO TE 50 MINUT WYCIĄĆ ……

    TAKA BYŁA WIDOCZNIE UMOWA ………. TRUDNO JEST JAKI JEST MĘDREJ GŁOWIE DOŚĆ DWIE SŁOWIE I CI WIDZOWIE …… ALE PEWIEN NIEDOSYT ZOSTAŁ

    P.S

    MOZE KIEDYŚ ZA JAKIŚ CZAS UDA SIĘ OBEJRZEĆ FILM TAKI JAKI MIAŁ BYĆ ……. PODOBNO TAKA KOPIA ISTNIEJE !!

    Polubienie

    • Lonek said

     „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego trafi do kin w październiku, ale już zobaczyli go pierwsi widzowie, także dziennikarze. Są wstrząśnięci. A Szymon Jadczak z TVN-u napisał, że pierwsza wersja filmu została skrócona, bo „publiczność mdlała na seansach kontrolnych od scen przemocy”.

     Widziałem wersje przedpremierową , widziałem wersje jakby to powiedzieć dla „ludu”
     wersja kinowa oficjalna cieniutka , jeśli ktoś widział obydwie jedna praktycznie po drugiej.
     Nie chodzi tu o omdlenia na sali , tylko o polityczną umowę , dla tego pieniądze się znalazły i TVP doszusował jako jeden ze sponsorów tego filmu , właśnie na etapie gdy Wojtek apelował o zbiórkę na dokończenie .

     Wersja pierwsza na razie niema klimatu politycznego w Polsce , ale myślę że jak sie zmieni oryginał pojawi się w kinach .

     Polubienie

 3. KnUR1 said

  Dziś obejrząłem ten program polski, z politykami co jawnie mówią, że istnieje mafijny biznes aptekowy, lepszy on narkotykowego. Normalnie to mowią na wizji , ale nie mogą nic zrobić :DDDDDDD – w skrócie refundowane leki sprzedają do pseudoaptek co te wywożą je poza PL .


  (od 24 minuty)
  ————————————————————————————————-
  a na początku jest Braun i aborcja i tam się pojawia taka statystyka:

  Over the last 90 years in the „World” at all.

  1. 1st & 2nd World War: 65 000 000 (killed)

  2. Death harvest of communism (China, Cambodia, Russia, Africa, etc) : 94 000 000 ppl (killed)

  3. The number of registered ABORTIONS in the world: 1 039 000 000 (official data) (murdered)

  so wonderful world

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: