Miziaforum's Blog

Polska ,spotkanie z członkiem narodowo socjalistycznej partii Swoboda , w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczne w Kolbuszowej

Posted by miziaforum w dniu Październik 11, 2016


ZA POLSKIE PIENIĄDZE W POLSKIEJ BIBLIOTECE DLA POLSKIEJ MŁODZIEŻY I NIE TYLKO MŁODZIEŻY WYGŁOSI WYKŁAD BANDEROWSKI FASZYSTA …….

Jak informuje poratl lokalnie24.com, w piątek 14 października o godzinie 17:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczne w Kolbuszowej miało odbyć się spotkanie z pisarzem Borysem Humeniukiem.

Janusz Radwański, organizator wydarzenia, informował na Facebooku, że gość, którego zaprosił do Kolbuszowej, to ukraiński poeta, prozaik, a od 2014  żołnierz-ochotnik, który walczy z separatystami na wschodzie Ukrainy.

Z kolei Karol Wesołowski, kolbuszowski historyk i regionalista, ujawnił, że Borys Humeniuk jest członkiem narodowo-socjalistycznej (neobanderowskiej) partii Swoboda.14 Października 2016 o godzinie 17. w rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczne w Kolbuszowej. Odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem oraz członkiem narodowo-socjalistycznej (neobanderowskiej) partii Swoboda, Borysem Humeniukim. Może być dobra okazja porozmawiania na temat poezji i najnowszej historii Ukrainy – napisał na portalu społecznościowym.

Ostatecznie Janusz Radwański usunął z Facebooka wydarzenie dotyczące spotkana z Hemeniukiem, jednak nie wiadomo czy samo spotkanie zostanie odwołane.

NW

Źródło: lokalnie24.com

Jedna odpowiedź to “Polska ,spotkanie z członkiem narodowo socjalistycznej partii Swoboda , w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publiczne w Kolbuszowej”

 1. krab said

  I po co stwarzać iluzje jakiegoś „braterstwa” ?? Oni mają bardzo inne zdanie !!
  Dmytro Korczyńskij, lider ukraińskiej partii nacjonalistycznej „Bractwo”, w przeszłości współzałożyciel i lider UNA-UNSO powiedział w rozmowie z jednym z ukraińskich mediów, że po obaleniu sowieckich pomników na Ukrainie należy zająć się Cmentarzem Orląt Lwowskich.
  – Nam, Ukraińcom po prostu trudno przyznać, że nas zwyczajnie nie lubią – ani nasi bracia-Polacy, ani wielu naszych braci-Żydów. Jak i wielu innych… Musimy po prostu rozstać się z ostatnimi iluzjami – powiedział polityk.
  Następnie lider „Bractwa” zwrócił uwagę, że na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się memoriał Orląt Lwowskich, poległych w walce z Ukraińcami. – Ten pomnik koniecznie trzeba zniszczyć – podkreśla ukraiński nacjonalista. Dodaje, że powinno to nastąpić po zniszczeniu ostatnich pomników sowieckich.
  Polskiego tłumaczenia póki co nie ma.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: