Miziaforum's Blog

Niemcy cofają Słowiańskim członkom U.E którzy u nich pracują wszelkie prawa socjalne. ustawa wchodzi w życie 13.10.2016 r.

Posted by miziaforum w dniu Październik 7, 2016


Władze nie kryją, że zmiana prawa wymierzona jest głównie w obywateli państw Europy Środkowej.

Obywatele UE będą mieli prawo do zasiłku dla bezrobotnych i pomocy socjalnej w Niemczech dopiero po upływie pięciu lat od przyjazdu do tego kraju. Takie ograniczenia przewiduje projekt ustawy, którą ma w przyszłym tygodniu przyjąć niemiecki rząd. Władze nie kryją, że zmiana prawa wymierzona jest głównie w obywateli państw Europy Środkowej.

Partie tworzące koalicję rządową kanclerz Angeli Merkel uzgodniły tekst projektu autorstwa minister pracy i spraw socjalnych Andrei Nahles – podała w piątek agencja dpa, powołując się na źródło w rządzie. Po akceptacji przez rząd projekt trafi do parlamentu. Celem ustawy ma być ograniczenie liczby imigrantów z krajów środkowo- i wschodnioeuropejskich UE korzystających z niemieckich świadczeń socjalnych.

Projekt wyklucza obywateli UE spoza Niemiec z systemu świadczeń, jeżeli poprzez wcześniejsze zatrudnienie związane z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne nie nabyli praw do zasiłków. Dopiero po upływie pięciu lat, gdy ich pobyt w Niemczech „utrwali się”, możliwe będzie skorzystanie z pomocy socjalnej. Nahles zapowiedziała zmianę przepisów już ponad rok temu. Długi okres przygotowywania ustawy związany był zdaniem dpa z naciskami MSW, by jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy.

Ten, kto nie chce pracować, nie ma prawa korzystać z niemieckiej pomocy socjalnej– mówiła Nahles w kwietniu, broniąc projektu przed krytyką ze strony lewicy. Jej zdaniem przypadków takich nie jest wiele, jednak „należy zamknąć lukę prawną”.

Na początku tego roku świadczenia socjalne w Niemczech otrzymywało 440 tys. osób z innych krajów UE, w tym 92 tys. Polaków, 71 tys. Włochów, 70 tys. Bułgarów i 57 tys. Rumunów.

Niemiecki Związek Miast wyraził zadowolenie z planów szybkiego ograniczenia zasiłków. Miasta czekają na tę ustawę – powiedział dyrektor tej organizacji Helmut Dedy. Nowe przepisy są konieczne, by przywrócić bezpieczeństwo prawne i oddalić niebezpieczeństwo znacznych obciążeń finansowych dla miast – dodał Dedy. Świadczenia socjalne wypłacane są z budżetu samorządów. Do Związku należy około 200 miast.

Działania ministerstwa pracy są reakcją na orzeczenie Federalnego Sądu Spraw Społecznych w Kassel z zeszłego roku. Sąd uznał wówczas, że imigranci z krajów UE, którzy nie mają prawa do zasiłku dla bezrobotnych w Niemczech, mogą starać się o pomoc socjalną zapewniającą im „godne życie”. Władze samorządowe obawiają się wydatków na ten cel w wysokości ponad 500 mln euro rocznie.

Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł we wrześniu 2015 roku, iż obywatele innych krajów unijnych mogą być, jeśli chodzi o świadczenia dla bezrobotnych, traktowani gorzej niż obywatele Niemiec. Wyrok oznacza, że zgodnie z prawem europejskim niemieckie urzędy nie mają obowiązku wypłacania obcokrajowcom z UE, którzy przebywają na terytorium Niemiec z zamiarem poszukiwania pracy, zasiłku dla bezrobotnych.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/532718,niemcy-tna-socjalne-przywileje-dla-imigrantow-z-ue-nowe-przepisy-sa-konieczne.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-Wiadomosci+%28RSS+-+Dziennik+-+Wiadomosci%29

Komentarzy 12 to “Niemcy cofają Słowiańskim członkom U.E którzy u nich pracują wszelkie prawa socjalne. ustawa wchodzi w życie 13.10.2016 r.”

 1. miziaforum said

  makrela się msci .. msci za 🙂 nie wzięcie przebranych sortów „inżynierów i lekarzy” ze ………. pustyni ??

  tyle zyska że duzo osób tych dojeżdżających dla których kindergelt był sporym dodatkiem do pensji , a w zasadzie ten kindergelt powodował ze opłacało sie im jechać

  TERAZ PIERDOLNA ROBOTĄ I ………….. I NIEMIECCY PRACODAWCY PRZEKONAJĄ SIĘ EMPIRYCZNIE POD PRZYMUSEM CO ZNACZY MIEĆ ARABA W PRACY 🙂

  Polubienie

 2. szuwaxpl said

  To nie w temacie, ale jest tak niesamowite, że nie przynosi ulgi dla rozumu.
  Skąd jestem, co tutaj robię, ile spraw jest przed nami ukrywanych. Cztery części.
  http://abelikain.blogspot.com/2014/07/pozostaosci-starej-ziemi.html

  Jako podkład muzyczny przy niezłym sprzęcie proponuję .https://youtu.be/Xt9HHai_mbc
  Miłej podróży…

  Polubienie

 3. KrisT said

  a ciapate dostaną od ręki? ciekawe jak to się ma do przepisów UE!!! dlaczego obywatele UE mają byc gorzej traktowani od swieżo przyjezdnych bezowych pro ISISowych zwolennikow???
  to bedzie kolejny strzał w stopę makreli!

  Polubienie

 4. KrisT said

  podsumowujac koniec tygodnia, znowu wzmożonn nagonka na FR! krzyk o Aleppo i niby cywili! Francuzi nie kryją oburzenia, dlaczego? Bo jak wiemy ISISowcy i umiarkowana opozycja (ci którzu umiarkowanie ostrymi nozami obcinaja głowy) są w kotle, tylko iz razem z nimi są otoczeni szkoleniowcy z Francji I USA !!!! moze i nawet niemieccy bo Makrela tez jakoś drze ryja iz tak nie mozna! Nie mozna bombardować terorystów!
  ciekawie zaczyna sie robić, oj ciekawie….
  a propo Putin ma dzis urodziny… Najlepszego i lać scierwa pro ISISowskie i amerykanskich bękartów wojny!

  Polubienie

  • miziaforum said

   URODZINY MA WOŁODIA TO NIEVH JOBNIE W BERLIN …. W PONIEDZIAŁEK POWIE ŻE TO PRZYPADEK CHLALI I IWAN USIADŁ NA WALIZKĘ STARTOWĄ I … SORY

   O Z TEGO N.P

   Polubienie

   • KrisT said

    skoro amerykanie mogą się pomylic i omyłkowo zbombardowac dwukrotnie szpital w afganistanie czy zbombardować bombami zapalajacymi wojska walczace z terrorystycznym ugrupowaniem dajesz ktorymi też omyłkowo zrzucają zaopatrzenie to FR- Putin niech tez omyłkowo potraktuje ich atomowkami! najwyzej przeprosi jak amerykanie ! skoro jedni moga to i drudzy też!
    sorry” nedwed mienia” pogonił i jakos tak mi sie nacisnęło przypadkowo,…. uciekając….. 😉 hhahahahaahah
    zresztą Ruskie nic nie musza robić, wystarczy iz będą stać z boku i patrzeć jak zachód przemienia się w europejski kalifat dajesz…
    bedzie tak iz w takiej syrii kobiety będą chodzić jak teraz a niemki czy szwedki w burkach…

    Polubienie

   • kpiz said

    Człowieku naiwny, Niemcy to najlepsi przyjaciele solenizanta

    Polubienie

  • Pelagia said

   przyłączam się do najserdeczniejszych życzeń dla Prez. W. Putina- wszystkiego najlepszego, wszelkiej pomyślności, spełnienia życzeń

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: