Miziaforum's Blog

Polskie czołgi na pograniczu Łotewsko Rosyjskim ……. info PAP

Posted by miziaforum w dniu Październik 6, 2016


Polska zaproponowała kompanię czołgów, która miałaby stacjonować na Łotwie w 2017 roku – przekazała Ambasada RP w Rydze łotewskiej agencji LETA. Polscy czołgiści mają dołączyć do kanadyjskiej grupy bojowej, która będzie tam rozlokowana w ramach ustaleń warszawskiego szczytu NATO.  

Polska ambasada w Rydze komentuje, że decyzje podjęte na szczycie NATO mają olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa Łotwy, Polski oraz całego regionu.

Rozmieszczenie batalionów NATO na wschodniej flance Sojuszu są zobowiązaniem długoterminowym, a NATO pracuje nad planem rotacji batalionów – pisze LETA. Ambasada RP wyjaśniła, że Polska nie tylko będzie gościła batalion NATO, ale także chce włączyć się do grupy bojowej na Łotwie.

Grupa batalionowa na Łotwie będzie dowodzona przez Kanadyjczyków.

http://niezalezna.pl/87155-polskie-czolgi-na-lotwie-ofensywna-polityka-rzadu

Komentarzy 21 to “Polskie czołgi na pograniczu Łotewsko Rosyjskim ……. info PAP”

 1. miziaforum said

  TU ŁATWO CYTAT „Polska zaproponowała kompanię czołgów,”

  SAMI Z SIEBIE ZAPROPONOWALI DOŁĄCZYĆ …………..

  A JA SŁYSZAŁEM ŻE TO MAJA WOJSKA NATO TEGO STAREGO NATO USA , NIEMCY KANADYJCZYCY A NIE POLACY

  NO ALE JAK POLACY PROPONUJA SAMI DZIŚ DOŁĄCZYĆ TO KTO IM ZABRONI ………

  Polubienie

 2. Edeq said

  Władimir jak się dowiedział… zapłakał rzewnie. Byt jego zagrożony był wielce.

  Polubienie

  • miziaforum said

   NIE O TO TU IDZIE TYLKO O WIADOMO CO WKURWIANIE …….. A CZY NAS STAĆ NA WKURWIANIE ??? 1 KOMPANIA CZOŁGÓW TO ZA MAŁO ŻEBY WYGRAĆ WOJNĄ ALE WYSTARCZAJĄCO DUŻO ŻEBY STWORZYĆ NAPIECIE W MIEJSCU W KTÓRY NAPIĘCIA NIE BYŁO …….. I CO MYŚLISZ ŻE KTO DOSTANIE W RYJA JAK PRZYJDZIE CO DO CZEGO … KANADOLE USAMANY …. A POJADĄ W CHUJ A MY POLSKI NIE PRZENIESIEMY NA HAWAJE ………. I DOSTANIEMY WPIERDOL

   Polubienie

   • Pelagia said

    toż komuś o to chodzi, żeby cała Polska dostała manto, o to właśnie chodzi, nie mogą się doczekać, żeby Polaków nie było na polskiej glebie

    Polubienie

   • Edeq said

    Kanadyjczykom nie można ufać. Dali schronienie banderowcom, nad którymi zawisł miecz zemsty po wołyńskiej rzezi.

    Wariant optymistyczny zakłada: – Wpływy Antoniego w MON-ie maleją. Ktoś wysyła na Łotwę Polaków w celu przypilnowania Kanadyjczyków co by Rosjan nie zaczepiali.

    Wariant pesymistyczny: – w jednym z czołgów siedzi syn Antoniego.

    Polubienie

 3. Pat said

  http://www.nowastrategia.org.pl/wojsko-polskie-w-krajach-baltyckich/

  Polubienie

  • Pat said

   Choć łotewskie źródło nie precyzuje, które czołgi Sił Zbrojnych RP mogą wejść na wyposażenie batalionu NATO na Łotwie, to warto zauważyć, że Polska w latach 2014 i 2015 wydzieliła do szpicy NATO czołgi podstawowe Leopard 2A5 z 34. Brygady Kawalerii Pancernej (34. BKPanc) z Żagania. Wcześniej w maju br., na Łotwie przebywały polskie KTO Rosomak z 12. Brygady Zmechanizowanej (12. BZ) w ramach ćwiczenia Wolfpack-16, razem z amerykańskimi kolegami z 2. Pułku Kawalerii US Army (2nd Cavalry Regiment; 2nd Dragoons).

   Polubienie

 4. NIKOŚ said

  Macierewicz okrąża Rosję 🙂

  Polubienie

 5. miziaforum said

  Kolejne „omyłkowe” bombardowanie USA pomaga ISIS
  5 października 2016 20:54
  Dziś (5 października) około południa miał miejsce kolejny, rzekomo omyłkowy nalot lotnictwa amerykańskiego – tym razem jednak w Iraku, w okolicach miasta Kajjarah (leżącego na południe od Mosulu, znajdującego się nadal pod kontrolą ISIS). Nastąpiło ono wkrótce po tym, jak bojownicy prorządowej milicji sunnickiej Haszd al-Aszajeri odparli natarcie ISIS, a po ustaniu walk na lądzie zebrali się w ustalonym punkcie zbornym – jak potwierdził ich dowódca, szeik Nazhan Sakhr al-Lihaybi.

  Według informacji, jakich udzielił mediom iracki minister rolnictwa Falah Hassan Zaidan (który także pochodzi z okolic Kajjarah), w nalocie zginęło 21 członków milicji, zaś pięciu zostało rannych. Zdarzenie miało miejsce około 13:00 czasu lokalnego.

  Według wyjaśnień oficjeli amerykańskiego Departamentu Obrony, udzielonych przedstawicielom agencji AFP, był to „najprawdopodobniej incydent typu blue-on-green” co w wojskowym żargonie oznacza omyłkowe bombardowanie sił sprzymierzonych. Jednak politycy i aktywiści bliskowschodni w przytłaczającej większości nie wierzą w te wyjaśnienia: incydent jest przezeń często porównywany do masakry w Deir Ezzor (Syria) sprzed trzech tygodni, oraz do wcześniejszych „omyłkowych” bombardowań na terenie Iraku, w których ginęli kombatanci sił prorządowych. Podnoszone są podobne argumenty co wcześniej (np. niby jak światowe mocarstwo dysponujące świetnym wywiadem na lądzie i z powietrza mogło nie wiedzieć, gdzie znajdują się pozycje irackiej milicji, która broniła się na nich już od dłuższego czasu?)

  abdallah

  Warto przypomnieć, że naloty miały miejsce akurat w czasie, gdy irackie siły rządowe i ich sojusznicy (jak np. irańscy Strażnicy Rewolucji) oraz grający nieco na własną rękę Kurdowie przygotowują się do odbicia Mosulu z rąk ISIS.

  (na podst. Daily Mail, FB, Twitter sporządził M.M.)

  Polubienie

 6. miziaforum said

  Polubienie

 7. mironik said

  http://wpolityce.pl/polityka/310956-sejm-odrzucil-projekt-komitetu-stop-aborcji-kaczynski-zapewniam-ze-pis-bylo-jest-i-bedzie-za-ochrona-zycia
  Sejm odrzucił projekt obywatelski komitetu „Stop aborcji”, który zakładał zaostrzenie przepisów aborcyjnych. Za odrzuceniem projektu zagłosowało 352 posłów, przeciw było 58, a 18 wstrzymało się od głosu..
  ———
  za ale przeciw albo przeciw albo za, Kaczynski całkiem jak to kiedyś Wałęsa gadał

  Polubienie

 8. mironik said

  http://wpolityce.pl/polityka/310999-sejm-przyjal-uchwale-ws-ceta-niemal-pelna-zgodnosc-wsrod-poslow-umowa-bedzie-ratyfikowana-wiekszoscia-23-glosow
  Nie głosujemy za czy przeciwko CETA, chodzi tylko o to, by nasz mandat miał silny głos
  -następnie pokręcenie z popierniczeniem

  Polubienie

 9. szuwaxpl said

  Przyszłość USA wojna z Rosją i Chinami będzie szybciej i spowoduje ogromne ofiary. Taka opinia została wyrażona przez generałów amerykańskich podczas dorocznej konferencji Stowarzyszenia Armii Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie.

  Zwracając się do gromadzenia, szef sztabu armii USA powiedział, że przyszła wojna światowa jest prawie nieuniknione, pisze The Independent

  Kolejnym uczestnikiem konferencji, generał William Hicks powiedział, że każdy konflikt zbrojny z użyciem broni konwencjonalnej w przyszłości odbędzie się bardzo szybko i prowadzą do licznych ofiar.

  Należy pamiętać, że wcześniej szef Pentagonu Ashton Carter nie wykluczył, że USA mogą użyć broni nuklearnej . On jednak do zrozumienia, że ​​najbardziej prawdopodobne cele będą Rosja i Korea Północna.
  Anatolij Iljin
  http://www.mk.ru/politics/2016/10/06

  Polubienie

 10. sieciarz said

  US Bombing Syrian Army Would Start World War III

  Read more: https://sputniknews.com/world/20161007/1046082799/us-bombing-syrian-army.html

  Polubienie

 11. […] Polskie czołgi na pograniczu Łotewsko Rosyjskim ……. info PAP […]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: