Miziaforum's Blog

CETA wchodzi w życie w Polsce 16.10.2016 r. sprzeciw Ziobry nie zatrzyma tego ,W PRAKTYCE ROK 2017 TO JUŻ RZĄDY SAMEGO DIABŁA W POLSCE !! TO NIE ŻART ANI NADUŻYCIE !! PIEKŁO NA ZIEMI !!

Posted by miziaforum w dniu Październik 3, 2016


Po raz kolejny wracam do tematu z przed 3 dni CETA !!!

Dzięki kanałowi y.t „emisja” a konkretnie jego prowadzącemu jest tu wyłożone słownie 

kiedy i jak wejdzie w życie ta umowa w Polsce a jest to data 16 , 10 , 2016 roku !!

I NIE ZMIENIA TEGO ANI NIE ZACHAMUJE SPRZECIW MINISTRA ZIOBRO I JAKIEGO 

BARDZO PROSZĘ ODSŁUCHAĆ I OBEJRZEĆ BO , przyznaje się bez bicia ja w swojej publikacji ograniczyłem się do tak zwanego minimum , czyli uznałem ze temat CETA jest znany wszystkim … błąd !!! MÓJ BŁĄD 

https://miziaforum.wordpress.com/2016/10/02/9-minut-temu-rzad-pis-ustosunkuje-sie-do-umowy-ceta-niezwlocznie/

ZATEM WKLEJAM TEN WYKŁAD DOKŁADNY !!

I COŚ JESZCZE TEŻ MUSZĘ POWTÓRZYĆ WPIS PONIŻSZY W CAŁOŚCI I Z LINKIEM

BO Z TEGO CO USŁYSZYCIE W POWYŻSZYM MATERIALE ” EMISJIA” TV + TO CO JA NAPISAŁEM POD TYM TYTUŁEM :

Rok 2017 w Polsce rokiem BESTII 666

Posted by miziaforum w dniu Październik 2, 2016

WYNIKA ŻE ROK 2017 NIE BĘDZIE POCZĄTKIEM ZNIEWOLENIA 666 ALE BĘDZIE JUŻ REALNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ !!!

TO CO W AV USŁYSZYCIE + TO CO PONIŻEJ WKLEJAM = REALNE PIEKŁO NA ZIEMI !!!

konio-zaba

CZY WSZYSTKO JEST TAKIE JAKIE CHCĄ ABYŚ JE TAK WIDZIAŁ ?
TEN OBRAZEK JEST DOBRYM PRZYKŁADEM NA TO ZE NIE WSZYSTKO CO WIDZIMY JEST TYM CO WIDZIMY …. TYLKO TYM CO ONI CHCĄ ABYŚ WIDZIAŁ

CO WIDZISZ PATRZĄC NA WPROST … ŻABĘ

PRZEKRZYW GŁOWĘ W PRAWO PRAWIE NA RAMIE I CO WIDZISZ NA OBRAZKU ŻABĘ?

Z CAŁĄ RZECZYWISTOŚCIĄ JAKA POSTRZEGACIE JEST PODOBNIE………

ZA CHWILĘ ZEBRANE FAKTY Z WIELU MIEJSC KTÓRE RAZEM ….. SĄ PRZERAŻAJĄCA A OSOBNO NAWET NIE INTERESUJĄCE

================================

najpierw przeczytajcie dokładnie to :

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/e-paragon-cyfryzacja-tadeusz-koscinski,55,0,2126903.html

Koniec papierowych paragonów. Zamiast nich e-dowód zakupu

ROK 2017

Obecnie dochodzi do paradoksów, że w sklepie mogę zapłacić aplikacją w telefonie, a w zamian dostaję anachroniczny wydruk, na którym po kilku tygodniach nic już nie widać. Trzeba wyjść z tej papierowej ery – deklaruje w rozmowie z money.pl wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Rząd uważa, że z e-paragonów wszyscy będą mieli korzyści. Polacy nie będą musieli zbierać stert dokumentów, pilnować by nie wyblakły czy martwić się ich zgubieniem. Reklamacja będzie więc dużo prostsza.

– Informacje o swoich zakupach klient dostanie w dowolnej formie, na przykład na skrzynkę e-mail, do dedykowanej aplikacji na smartfonie czy smsem. Słowem tak jak sobie życzy i podobnie jak jest w e-commerce – mówi Kościński. Wiceminister dementuje też publikacje prasowe, które sugerowały, że zbieranie paragonów będzie jedynie domeną banków.

Każdy kto będzie chciał, będzie mógł stworzyć program czy aplikację, która zarchiwizuje dowody zakupu oraz je przeanalizuje. Dzięki temu aplikacja sprawdzi ile kalorii mają kupowane przez nas produkty spożywcze. E-paragon może więc pomóc w odchudzaniu.

Zainteresowane nim będą też firmy lojalnościowe czy telekomy. A także fintechowe startupy, które będą mogły go wykorzystywać do przedstawiania analiz naszego domowego budżetu. E-paragon pokaże małżeństwu, ile mąż wydaje na utrzymania samochodu, a żona na ubrania.

Zagregowane i anonimowe dane mają posłużyć też biznesowi. Producent dowie się, ile batoników sprzedał w jakim sklepie, w jakiej liczbie, a nawet o której godzinie.

– To wykreuje zupełnie nowe możliwości do analiz biznesowych, a także do tworzenia usług szytych na miarę potrzeb klientów. Producent będzie mógł sprawdzić, dlaczego w dwóch sklepach przy tej samej ulicy sprzedaż jego batoników znacząco się różni. I co zrobić, żeby zwiększyćefektywność swojego biznesu – tłumaczy Kosiński.

Minister zapewnia, że państwo nie będzie wiedziało co kupuje Kowalski. Dostanie tylko dane o statystycznym Polaku. – To już nie będzie statystyka, to będą fakty. Będzie widać wszystko: ceny, czas, różnice geograficzne – tłumaczy korzyści dla Głównego Urzędu Statystycznego.

Z informacji skorzystać ma także Ministerstwo Finansów. Kosiński nie ukrywa, że e-paragon ma mieć na celu eliminację szarej strefy. Odbyć ma się to jednak bez zaglądania do portfela Polaków. Fiskus także – według zapewnień wiceministra – ma dostawać jedynie anonimowe informacje.

Jak dane będzie można wykorzystać? Załóżmy, że na jednej stronie ulicy jest fryzjer i po drugiej także. Urząd skarbowy w systemie komputerowym będzie widział, że ten pierwszy dziennie wystawia 30 paragonów, a drugi tylko 5. Fiskus będzie musiał tylko odpowiedzieć na pytanie: czy ktoś źle prowadzi biznes, czy może nie płaci podatków?

– Czas skończyć z myśleniem, że kontrola u nieuczciwego przedsiębiorcy to coś złego. Przecież to dla rzetelnej firmy jest psucie rynku. To ten uczciwy jest dla nas benchmarkiem, punktem odniesienia. Pamiętajmy, że gdyby wszyscy płacili podatki, to moglibyśmy pozwolić sobie na ich obniżenie – tłumaczy.

Razem z e-paragonami MF wprowadza też centralną bazę faktur. Oba systemy będą połączone. Jeśli sklep będzie kupował dużo więcej niż sprzedawał, też będzie mogło się to skończyć kontrolą fiskusa.

Aby tak się stało sklepy muszą wymienić swoje kasy fiskalne. Lada dzień wycofana zostanie homologacja dla tzw. kas dwurolkowych, które nie tylko drukują paragon dla klienta, ale także jako dowód sprzedaży dla samego sklepu i ewentualnej kontroli skarbowej. Wycofanie homologacji sprawi, że nie będzie można ich już kupować.

W dalszej kolejności zakazane będzie kupowanie kas, które nie mogą pracować w trybie on-line. Od przyszłego roku kasy z kopią papierową i wszystkie kasy niepodłączone do sieci będą musiały zacząć znikać ze sklepów.

– Zapewnimy odpowiednio długi okres przejściowy. To będzie minimum pół roku, może nawet rok. Rozumiemy, że dla sprzedawców, szczególnie tych małych, zakup nowej kasy może być dużym kosztem. Dlatego staramy się wypracować rozwiązanie, które pomoże obniżyć te wydatki – mówi wiceminister.

Jak tłumaczy, toczą się już w tej sprawie rozmowy i z producentami kas, i resortem finansów. Szacuje się, że wymiana kas starego typu to nawet 700 mln zł. Jak przekazał nam wiceminister, jego resort chce też zmienić przepisy, tak by urządzenie można było dzierżawić lub wynająć. To ma zmniejszyć koszty i rozłożyć je w czasie. Obecnie podatnik musi być właścicielem kasy,

W planach jest też umożliwienie korzystania z wirtualnych kas fiskalnych. Nie trzeba będzie dzięki temu mieć osobnego urządzenia. Zastąpi je telefon czy komputer, bo przecież e-paragonów nie trzeba będzie drukować.

DOTYCZYĆ MA KAŻDEJ FORMY SPRZEDAŻY NAWET W PRZYSŁOWIOWYM WARZYWNIAKU

TRANSAKCJA MA WYGLĄDAĆ TAK PROSISZ O 3 KG ZIEMNIAKÓW .. SPRZEDAWCA NABIJA NA KASĘ KWOTĘ POTEM PROSI O NUMER TELEFONU I KASA WYSYŁA W FORMIE SMS -a

PARAGON , TO NIE WSZYSTKO WASZ TELEFON WYSYŁA ZWROTNEGO SMS =a JAKO POTWIERDZENIE DOSTARCZENIA PARAGONU POCZEM KASA ODBLOKOWUJE SZUFLADKĘ Z PIENIĘDZMI I JUŻ

NIEZBĘDNA RZECZ PRZY ZAKUPIE !!! TELEFON ZAREJESTROWANY NA WASZE PRAWDZIWE DANE OSOBOWE  …

ROK 2017

Koniec anonimowych kart SIM w Polsce

Do tej pory można było kupić kartę SIM w każdym kiosku tak jak paczkę gum do żucia. Niedługo będzie to znacznie bardziej utrudnione, a kupując nową kartę trzeba będzie podać imię, nazwisko, numer PESEL i złożyć swój podpis. Sprzedawca ma dane przekazać do operatora, a ten musi informacje składować.

Obowiązek rejestracji kart prepaid dotyczy także obecnych już na rynku kart. Wszystkie osoby, które korzystają z anonimowego prepaida, będą musiały go zarejestrować na swoje nazwisko – bezpośrednio u operatora lub np. w banku, jeśli informacje przekazane przez portal bankier.pl się potwierdzą.

ROK 2017

Elektroniczny dowód osobisty pojawi się już w 2017 r. – i będzie aplikacją na smartfony

http://www.dobreprogramy.pl/Elektroniczny-dowod-osobisty-pojawi-sie-juz-w-2017-r.-i-bedzie-aplikacja-na-smartfony,News,74097.html

TO JUŻ JEST MOŻLIWE

Aby zacząć płacić zbliżeniowo telefonem, wystarczy posiadać:

 • aktywną najnowszą wersję aplikacji IKO
 • telefon z systemem Android w wersji min. 4.4 z NFC
 • kartę debetową lub kartę kredytową w PKO Banku Polskim (dotyczy również kart Inteligo) wydaną przez Visa

http://iko.pkobp.pl/funkcje/platnosci-zblizeniowe/

MYŚLĘ ŻE DO KOŃCA ROKU 2017 BĘDZIE JUŻ BYĆ MOŻE WYMAGANE POSIADANIE TELEFONU

ZAREJESTROWANEGO NA SIEBIE IMIENNIE !! KTÓRY SPEŁNI FUNKCJĘ DOWODU OSOBISTEGO ORAZ KARTY PŁATNICZEJ !!

A OD TEGO JUŻ TYLKO KROK MYŚLĘ ŻE MAKSYMALNIE ROK 2020 GDY JUŻ BĘDZIE WPROWADZONY SPOSÓB PŁATNOŚCI ZA COKOLWIEK I KOMUKOLWIEK TYLKO PRZELEWEM

JAK WIDAĆ ROK 2017 JEST RZECZYWIŚCIE ROKIEM ZAINICJOWANIA JUŻ NA POWAŻNIE ZAMORDYZMU Z POD ZNAKU BIBLIJNEGO 666……….

I PYTANIE CO Z LUDŹMI KTÓRZY NIE MAJĄ ADRESU ZAMIESZKANIA … A ŻEBY UZYSKAĆ REJESTRACJE TELEFONU POTRZEBUJESZ ADRESU ZAMELDOWANIA

A BEZ TELEFONU NIE KUPISZ BO KASA NIE ZREALIZUJE TRANSAKCJI I PO OCZEKIWANIU NA ZWROTNY SMS POTWIERDZAJĄCY DOSTARCZENIE PARAGONU .. NIE DOCZEKAWSZY SIĘ NIE ZREALIZUJE TRANSAKCJI ……….  NIE SPRZEDA CHLEBA !!

POWIECIE TO TAKI KTOŚ POPROSI KOGOŚ ABY MU KUPIŁ NA SWOJE KONTO ….

WĄTPIĘ JAK W ARCIE NAPISANO FISKUS ZLICZY WYDATKI KAŻDEGO DELIKWENTA … I MOŻE DOJŚĆ DO WNIOSKU ZE TY KUPUJESZ JAKIEMUŚ KTÓRY UKRYWA SIĘ PRZED FISKUSEM …………

+ 2 KOMENTARZE Z TAMTEJ PUBLIKACJI

JAKO WAŻNE UZUPEŁNIENIE POWYŻSZEGO !

Irek said

 

Skoro uważasz że ten temat , jest nieistotny i mało ważny to , podaj tu dla przykładu swój prawdziwy n.r telefonu , pocztę e-mail i PESEL przecież to nic takiego jak piszesz , a przy zakupie za rok przecież nie będziesz szeptał do ucha kasjera gdy poprosi o n.r tel i pocztę tylko powiesz głośno tak że 3 a nawet 5 osób za tobą to usłyszą .

No dawaj … na co czekasz

Albo to cytat z treści Interii zamieszczony w całości w artykule

„Razem z e-paragonami MF wprowadza też centralną bazę faktur. Oba systemy będą połączone. Jeśli sklep będzie kupował dużo więcej niż sprzedawał, też będzie mogło się to skończyć kontrolą fiskusa.”

Nikt nie zwrócił uwagi że !: twoja imienna faktura pod pretekstem niby dozoru handlowców zaraz po transakcji będzie dostępna dla dziesiątków tysięcy pracowników Urzędów skarbowych .

Mi się to nie podoba wcale !! że ktoś wie natychmiast co kupiłem gdzie kupiłem za ile kupiłem , i poprzez dostęp do n.r telefonu ma też wgląd w bazę danych PESEL bo zarejestrowanie karty telefonicznej wymaga podania n.r PESEL !!! która zawiera

to:

Informacje zawarte w rejestrze PESEL
numer PESEL – Sprawdź, czym jest numer PESEL i PESEL jak go uzyskać?
poprzedni numer PESEL (jeśli był zmieniony),
nazwisko i imiona,
nazwisko rodowe,
poprzednie nazwiska i imiona wraz z datą ich zmiany oraz nazwą urzędu, który dokonał zmiany,
imiona i nazwiska rodowe rodziców (w przypadku zmiany danych: data oraz nazwa urzędu, który dokonał zmiany),
data i miejsce urodzenia (w przypadku zmiany danych: data oraz nazwa urzędu, który dokonał zmiany),
kraj urodzenia,
płeć (w przypadku zmiany danych: data oraz nazwa urzędu, który dokonał zmiany),
obywatelstwo lub status bezpaństwowca (w przypadku zmiany danych: data oraz nazwa urzędu, który dokonał zmiany),
numer aktu urodzenia i urząd stanu cywilnego, który sporządził akt,
stan cywilny,
imię i nazwisko rodowe małżonka oraz jego numer PESEL,
data ślubu, numer aktu małżeństwa oraz urząd stanu cywilnego, który sporządził akt,
data rozwodu, sygnatura akt oraz sąd, który rozwiązał małżeństwo,
sygnatura akt oraz sąd, który unieważnił małżeństwo,
sygnatura akt oraz sąd, który ustalił nieistnienie małżeństwa,
data zgonu małżonka, numer aktu zgonu oraz urząd stanu cywilnego, który sporządził akt,
adres i data zameldowania na pobyt stały,
data wymeldowania z pobytu stałego,
kraj zamieszkania,
kraj poprzedniego zamieszkania,
adres zameldowania na pobyt czasowy wraz z określeniem okresu zameldowania,
data wymeldowania z pobytu czasowego,
kraj i data wyjazdu poza granice Polski (jeśli wyjazd trwał dłużej niż 6 miesięcy) oraz data powrotu,
seria i numer ostatniego dowodu osobistego, data jego ważności oraz nazwa urzędu, który wydał dowód,
seria i numer ostatniego paszportu oraz data jego ważności,
data zgonu albo data znalezienia zwłok, numer aktu zgonu oraz urząd stanu cywilnego, który sporządził akt.

SIECIARZ !! skoro ci to pasuje to jesteś jakiś imbecylem !

A miziaforum ma racje to jest po prostu szczyt bezczelności i mega poniżające

 • Miziaforum said

  NO WŁAŚNIE O TO CHODZI ABY LUDZIE TO ZROZUMIELI I POCZULI SIE OBURZENI A NAWET PRZERAŻENI !!! TAKĄ INGERENCJĄ W ICH PRYWATNOŚĆ BO DO K…. NEDZY TO CHYBA JEST MOJA SPRAWA ILE KUPUJE KONDOMÓW N.P I W KTÓRYM BURDLU SIĘ ZABAWIAM ?

  TO SĄ MOJE PRYWATNE SPRAWY I WARA IM OD NICH !!

  no ale jak widać niektórzt jak pan sieciarz są już gotowi i szczerzy wobec dozoru i ingerencji dla nich to nic takiego tak trzeba ……….. URZĘDNIK MA PRAWO WIEDZIEĆ JAKIE LEKI KUPUJE A PRZEZ TO NA CO CHORUJE … NIE PRAWDAŻ ? A CO Z TAJEMNICĄ LEKARSKĄ ZATEM ?

  JEŚLI SIE DOWIE JAKIE LEKI KUPUJE REGÓLARNIE TO BĘDZIE WIEDZIAŁ N.P NA CO CHORUJĘ PRZEWLEKLE ………. A TO JUŻ JEST CENNA INFORMACJA O MNIE KTÓRA GDY WYPŁYNIE …. DO N.P ZUS PZU LUB MOJEGO PRACODAWCY SKOŃCZY SIĘ ZWOLNIENIEM Z PRACY …… PO CICHU PO MAŁU ABYM SIĘ NIE ZORIENTOWAŁ DLA CZEGO ……. WEZWANIEM N.P DO PZY GDZIE MAM POLISĘ NA ŻYCIE I PROŚBĘ O STANDARTOWE PRZEPROWADZENIE BADANIA N.P W KIERUNKU CUKRZYCY , RAKA PROSTATY I …… I POMIEDZY TYMI BADANIAMI BEDZIE JEDNO PRECYZYJNE NA MOJĄ CHOROBĘ ……….. POCZEM P.Z.U POMAŁU PO CICHU WYGASI ZEMNĄ UMOWĘ PŁACĄC KARĘ UMOWNĄ N.P 2 000 ZŁ ALE NIE 90 000 KTÓRE BY DOSTAŁA RODZINA GDY ZEJDĘ ….. I TAK MOŻNA MNOŻYĆ ZAGROŻENIA

Komentarzy 13 to “CETA wchodzi w życie w Polsce 16.10.2016 r. sprzeciw Ziobry nie zatrzyma tego ,W PRAKTYCE ROK 2017 TO JUŻ RZĄDY SAMEGO DIABŁA W POLSCE !! TO NIE ŻART ANI NADUŻYCIE !! PIEKŁO NA ZIEMI !!”

 1. zając said

  No to co robić ??

  Polubienie

 2. olekm said

  W końcu będzie można kupować na ebayu i sprowadzać bez cła.

  Polubienie

 3. Edeq said

  Już niedługo na polskie stoły wigilijne zawitają ryby z zatoki meksykańskiej w sosie paliw BP, pomidory GMO oraz produkt drobiowy trzynożny.

  Polubienie

 4. Elsa said

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03332-Trwa-czarny-protest-a-CETA-przechodzi-sobie-dalej.htm

  Polubienie

 5. krab said

  Czy to śmieszne? czy to straszne? ale jest faktem !!! Mamy cichego zarządcę kolonii POLIN !!! Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o nominacji Amerykanina Roberta Greya na stanowisko podsekretarza stanu. Grey będzie odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką. Premier Beata Szydło podpisała nominację w piątek, 30 września.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/amerykanin-podsekretarzem-stanu-w-msz

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: